35. krog |  Nova Gorica, Športni park |  11.05.2010 ob 17.00

HIT Gorica

3 : 1

Nafta

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 5

0'
  Lep pozdrav iz Nove Gorice, kjer se bosta v deževnem vremenu srečala primorski in prekmurski prvoligaš.
0'
  Domači bodo srečanje pričeli brez poškodovanega Demiroviča, Brečevič in Zarifovič, ter Široka, ki ima štiri rumene kartone. Dlje časa sta odsotna Gorinšek in Fratina.
0'
  Gostje pa so v Novo Gorico pripotovali brez Ošlaja, Čeha, Zemljiča in Bukovca, ki so poškodovani. Manjka pa tudi kaznovani Bunc.
0'
  Ekipa Nafte je v Novi Gorici zadnjič slavila 1. septembra
0'
  Kot zanimivost velja omeniti, da se je zadnjih devet medsebojnih srečanj končalo brez remija.
0'
  Obe ekipi, tako domača Hit Gorica, kot gostujoča Nafta se borita za mesta, ki peljejo v Evropo.
0'
  Pred pričetkom tekme je domači klub igralcu Škarabotu poklonili spominek, saj ta zapušča ekipo in odhaja v Belgijo.
0'
3'
  Prva resna priložnost za gostujoče moštvo, z desne strani je streljal Benko, a je Simčič njegov nevarni strel zaustavil.
7'
  Tudi domači poizkušajo z organizacijo napada na vrata vratarja Murka in Kršič je lepo streljal na njegova vrata.
9'
  Poizkus Škarabota pri domačih z razdalje, a je Murko ponovno bil na pravem mestu.
11'
  Še en močan strel Kršiča z razdalje in tudi tokrat Murko z boksanjem izbija žogo iz kazenskega prostora.
17'
  Novogoričani poizkušajo s streli z razdalje, a zaenkrat ostaja gostujoča obramba na mestu.
20'
  Na igrišču nosila, saj je na tleh obležal gostujoči branilec Matjašec, ki je začutil bolečino v nogi.
22'
  Prosti strel za domače z desne strani. Kršič je meril natančno, a je bil Murko ponovno na pravem mestu.
23'
  Menjava: iz igre Bojan Matjašec, v igro Leon Horvat.
26'
  Po podaji z desne strani Novogoričanov je lepo poizkušal Osterc s strelom z glavo, a je bil za las nenatančen.
29'
  Nevarni poizkusi domačina. Najprej je nevarno streljal Osterc, a je Murko njegov strel odbil. Žoga je prišla do Galešiča, a je po njegovem stelu ponovni bil na mestu gostujoči vratar.
31'
  Novogoričani iz minute v minuto vršijo pritisk na gostujoča vrata.
34'
  Lepa podaja Osterca Galešiču, a je po strelu z glavo bil slednji nenatančen.
37'
  Po daljšem času poizkus gostov. Vasiljev je močno streljal z razdalje, a je Simčič njegov strel zaustavil.
39'
  Ponovno lepa domača akcija. Pričela se je pri Ostercu, ki je streljal, a je ponovno bil na mestu Murko, ki je žogo odbil do Velikonje, vendar je slednji nato streljal prek vrat.
44'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
45'
  Po veliko poizkusih do domači vendarle zadeli. Osterc je izkoristil lepo podajo in potegnil pred vrata Murka, ter ga z natančnim strelom po tleh uspel premagati.
45'
Podaljšek
  1 min sodnikovega dodatka.
45+1'
45'
46'
  Obe ekipi pričenjata 2 polčas v nespremenjeni postavi. Tudi vreme se počasi izbokjšuje, saj je dež nekoliko ponehal.
52'
  Pričetek precej podoben pričetku v prvem delu, saj se žoga nahaja predvsem na sredini igrišča.
53'
  Prvi pravi poizkus domačih v drugem delu, ponovno v vlogi strelca pa Milan Osterc, a je Murko žogo odbil v kot.
55'
  Domači ponovno napadajo gostujoča vrata, saj želijo povišati vodstvo.
59'
  Prvi poizkus Nafte v drugem polčasu. Horvat je poizkušal z močnim strelom z roba kazenskega prostora, a je Simčič žogo izbil v kot.
62'
  Pritisk Nafte, ki prek svojih napadalcev poizkuša rezultat izenačiti.
64'
  Stjepan Caban je dobil rumeni karton.
65'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
66'
  Po prostem udarcu z roba kazenskega prostora je Kršič na kratko podal do Cvijanoviča, ki je z močnim strelom pregamal Murka.
70'
  Udarec gostujočega igralca Vasiljeva s prostega strela, a je žoga šla za las prek Novogoriških vrat.
72'
  GOOOL! Zadel je Leon Horvat!
73'
  Horvat je prejel lepo podajo v kazenski prostor, kjer je z neposredne bližine premaga vratarja Simčiča.
75'
  Menjava: iz igre Jože Benko, v igro Vedran Vinko.
77'
  Nevarni poizkus Novogoričanov, saj je Velikonja streljal na prazna vrata, a je nekdo od igralcev Nafte uspel v zadnjem trenutku podstaviti nogo in preprečiti veselje domačim.
77'
  Leon Horvat je dobil rumeni karton.
78'
  Vedran Vinko je dobil rumeni karton.
79'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Amedej Vetrih.
83'
  Srečanje se bliža koncu in gostje poizkušajo iztržiti vsaj neodločen izid, a jim na drugi strani Novogoričani zaenrat ne popuščajo.
83'
  Ponovno dežuje v Novi Gorici.
86'
  Ponovno lepa priložnost za domače. Osterc je lepo podal v kazenski prostor z desne strani, a je žoga obšla dva novogoriška igralca, ki nista uspela zaključiti.
87'
  Amel Mujakovič je dobil rumeni karton.
89'
  Menjava: iz igre Goran Galešič, v igro Sandi Arčon.
90'
  Nejc Kolman je dobil rumeni karton.
90'
  11 metrovka za domače, ko je nepravilno Kolman v kazenskem prostoru zaustavil Osterca.
90'
90+1'
  Zanesljivi izvajalec 11 metrovke je Goran Cvijanovič, ki je po vsej verjetnosti potrdil zmago domačih.
90+2'
  Sodnik je podaljšal srečanje za 3 minute
90+3'
90+3'
  Domači nogometaši so danes prikazali dopadljivo igro z veliko priložnostmi. Še višjo zmago jim je preprečil gostujoči vratar Murko.
90+3'
  Tudi gostje so si ustvarili nekaj priložnosti, vendar precej manj kot Novogoričani.