35. krog |  Dekani, Ivan Gregorič |  11.05.2010 ob 17.00

1 : 3

Sodniki: Huselja Emir (glavni sodnik), Vozlič Vinko (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa lepo pozdravljeni na naši spletni strani, kjer boste lahko spremljali potek tekem 35. kroga PrveLige. Tukaj boste lahko sledili vsem najbolj pomembnim trenutkom na tekmi Koper - Domžale.
0'
  Tokrat bodo Koprčani domačo tekmo odigrali na stadionu v Dekanih, saj je stadion v Novi Gorici, kjer so Koprčani zaradi prenove Bonifike igrali domače tekme, zaseden. Na njem se bosta namreč pomerila HiT Gorica in Nafta.
0'
  Nocojšnja tekmeca imata bogato tradicijo medsebojnih obračunov. Do zdaj sta se pomerila štiriintridesetkrat. V vlogi gostiteljev so bili šestkrat boljši Koprčani, medtem ko so Domžalčani v gosteh zmagali štirikrat. Sedemkrat sta se ekipi razšli brez zmagovalca.
0'
  V tej sezoni sta moštvi povsem izenačeni, saj sta na treh tekmah obe vknjižili po eno zmago, enkrat pa sta se razšli brez zmagovalca.
0'
  Sicer pa je so na medsebojnih obračunih boljše Domžale, ki so zmagale sedemnajstkrat, enajstkrat pa so bili boljši Koprčani.
0'
  Koprčani so si sicer že štiri kroge pred koncem priigrali prvo državno zvezdico, na drugi strani pa so imele Domžale priložnost, da osvojijo prvi državni pokal, a so v finalu po podaljšku izgubile s Mariborom.
0'
  Tako kot za Koprčane tudi za Domžale tekma nima posebnega pomena. Domžale se lahko s polnim izkupičkom na zadnjih dveh tekmah povzpnejo le na sedmo mesto, kar je mesto više kot se nahajajo zdaj.
0'
  Zaradi rdečih kartonov bodo nocoj manjkali kaznovani Davor Bubanja, Damir Hadžič in Nebojša Kovačevič; vsi igralci Kopra.
0'
  Na klubski spletni strani državnih prvakov so zapisali naslednjo pojasnitev glede licenciranja za nastop v prvi ligi in evropskih pokalih: "FC Luka Koper ni dobil zelene luči pristojne komisije, ker je na enem od zahtevanih dokumentov, ki so bili oddani v predpisanem roku, prišlo do tipkarske napake (namesto datuma 12.3. je bil zapisan datum 12.4.). Zaplet naj bi bil rešen še ta teden in licenca za nastop v prvi ligi ter v evropskih pokalih ne bi smela biti vprašljiva."
0'
  Zdaj pa je napočil čas, ko se bomo posvetili tekmi. Nogometaši so namreč že prikorakali na zelenico.
0'
1'
  No prvi napad za nogometaše Kopra, ki pa so ga že zapravili. S svoje polovice začenjajo Domžalčani.
2'
  Zaenkrat dvoboj poteka po načelu 'otipavanja' terena in nasprotnika.
4'
  Zanekrat nekoliko bolj podjetni gostje, vendar vratarja še nista resneje posredovala.
5'
  Apatič je s strani igrišča namestil žogo Šturmu, ki pa je bil dovolj oviran, da je slabo zaključil strel.
6'
  Huskić je izjemno slabo sprejel žogo, do nje se je dokopal Juninho in s slabih 20 metrov ustreli proti vratom, a je močno zgrešil.
8'
  Spet nevarna visoka podaja proti Šturmu, a je bil Suhonjič dovolj hiter in zbran, da je žogo ujel.
10'
  Prva resnejša priložnost za Koper. Viler je streljal z levico, žoga pa je končala ob desni vratnici Brljaka.
13'
  Perme je streljal močno, vendar naravnost v Suhonjiča, ta ni bil povsem prepričljiv, zato je na žogo startal Šturm, ki pa ni bil dovolj odločen, da bi iz akcije izcimil kaj več. Domžalčani so na začetku srečanje konkretnejši.
16'
  Zdaj izjemno lepa kombinacija Kopra. Karič je s strani prefinjeno našel Vršiča, ki je z roba kazenskega prostora poizkusil z volejem, žoga je prišla do Brulca, ta pa je s hrbtom obrnjen proti golu poizkusil z glavo in skoraj presenetil Brljaka.
18'
  GOOOL! Zadel je Janez Perme!
19'
  Izjemno lepa podaja Moharja s strani igrišča, žoga je preletela kakšnih 30 metrov natančno na nogo Permeta, ki jo je le potisnil v levi spodnji kot Suhonjiča.
20'
  To je četrti gola Janeza Permeta v tej sezoni.
24'
  Prekršek Filipoviča nad Božičičem. Oddaljenost kakšnih 25 metrov. Pri strelu je Vršič.
25'
  Vršič je močno streljal na vrata, meril je naravnost v Brljaka, ki mu je žoga za trenutek ušla. Brulc je bil prepozen, da bi izkoristil napako vratarja.
28'
  Zdaj pa prekršek na Juninhom. Podobna oddaljenost kot pred tem pri prekršku nad Božičičem.
28'
  Mohar je streljal na gol. Zvit strel je bil to, žoga je ves čas spreminjala smer, na koncu pa je končala za golom.
29'
  Polovanec je zdaj odlično streljal strel Zatkoviča, ki je bil povsem neoviran in bi bil lahko nekoliko bolj precizen.
30'
  Domžalčani imajo pobudo. Juninho je odlično streljal in Suhonjič je imel kar precej težav z lovljenjem žoge.
33'
  Kakšna akcija. Karič je na hitro izvedel avt, Viler je nato odlično do Brulca, ki se je zapletel v kazenskem prostoru, a vseeno uspel podati do Vršiča, ta pa je zadel prečko!
35'
  Koprčani so nevarni! Bešić je podal do Brulca, ki je v kazenskem prostoru podal nazaj do Vilerja, ta je poizkusil z volejem in le za malo zgrešil vrata Brljaka!
35'
  Zdaj je v Dekanih spet začelo deževati.
37'
  Prosti strel za Koper. Za strel se z leve strani igrišča spet pripravlja Vršič.
37'
  Slab predložek nekdanjega slovenskega reprezentanta.
38'
  No, selektor Matjaž Kek ga je sicer spet povabil na preizkušnjo...
39'
  Iz vrst Kopra je povabil še Aleksandra Rajčeviča, ki bo v prihodnji sezoni sicer igralec Maribora.
40'
  Še en poizkus Vršiča od daleč. Spet na volej, spet nenatančno.
42'
  Sesar je od zadaj grdo startal na Apatiča, ki še zdaj v bolečinah leži na zelenici.
42'
  Ivan Sesar je dobil rumeni karton.
43'
  Mohar se pripravlja na izvedbo prostega strela.
43'
  Mohar je streljal na gol, Polovanec pa je z glavo izbil v kot.
44'
  GOOOL! Zadel je Jani Šturm!
45'
  Podobna akcija kot pri prvem golu. Mohar je z desne strani podal v kazenski prostor naravnost na nogo Šturma, ta pa je instinktivno žogo poslal v gol.
45'
45'
48'
  V nedovoljenem položaju so se v drugem delu znašli obe ekipi. To le govori o tem, da sta usmerjeni zelo napadalno, saj tekma ne odloča o ničemer več.
49'
  V Dekanih zdaj močno dežuje.
51'
53'
  Perme je lepo sprejel žogo v kazenskem prostoru, nato mu je spodrsnilo, se je bil vseeno hitrejši od Huskiča. Žogo je nato le potisnil za hrbet Suhonjiča. Huda napaka Huskiča, ki prav gotovo nosi velik del krivde za za zaostanek Kopra 0:3.
55'
  Domžalam se po štirih krogih spet nasmiha zmaga.
58'
  Domžalčani še naprej napadajo. Očitno se še niso zadovoljili z visokim vodstvom.
59'
  Menjava: iz igre Blaž Mohar, v igro Saša Kovjenič.
59'
  Zanimiva poteza Birjukova, saj je bil Mohorič eden vidnejših domžalskih nogometašev na igrišču.
62'
  Zdaj je Karič poslal uporaben predložek v sredino igrišča, a ni našel nikogar.
62'
  Menjava: iz igre Ivan Sesar, v igro Luka Pavlin.
63'
  Vršič do Božičiča na robu kazenskega prostora, ta pa visoko preko gola Braljaka.
64'
  Menjava: iz igre Janez Perme, v igro Amer Krcič.
66'
  Viler je po podaji Strune žoga pa je končala za golom.
67'
  Vratnica Kopra! Po kombinaciji v kazenskem prostoru bi lahko še bolje zaključil Brulc, ki je zadel vratnico.
67'
  Dalibor Teinovič je dobil rumeni karton.
70'
  Izjemno lepa kombinacija Krciča in Kovjeniča na desni strani kazenskega prostora. Kovjenič je nato podal do Juninha, njegov strel pa ni bil dovolj močan, da bi žoga končala za hrbtom Suhonjiča.
71'
  Menjava: iz igre Mitja Viler, v igro Dejan Kern.
71'
  Prekršek Domžal na sredini igrišča.
74'
  Zdaj sta lepo kombinirala Zatkovič in Juninho, ta je s peto podal do Šturma, ki pa ni bil dovolj dobro postavljen, da bi se pripravil na strel,
75'
  Kaj je zdaj zapravil Krcić. V kazenskem prostoru se je iz oči v oči znašel s Suhonjičem, ki je njegov strel ubranil z nogami.
76'
  Izreden strel Krcića! Z dolgim diagonalnim lobom je poizkušal presenetiti Suhonjiča, žoga pe je končala v prečki! Res lep strel mladega slovenskega reprezentanta.
79'
  Karič je z glavo podal Struni, ki je v kazenskem prostoru povsem neovirano streljal naravnost v Brljaka. Koper nikakor ne uspe uspešno izvesti zadnjega strela.
80'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič!
82'
  Pravi biljard v kazenskem prostoru Domžal. Najprej je poizkusil Brulc, nato to Domžalčani izbijali, do žoge se je prikopal Struna in zadel naravnost v Brljaka, žogo pa je v gol nazadnje rutinirano potisnil Vršič.
82'
  Dare Vršič je dobil rumeni karton.
84'
  Vršič se je pretirano veselil svojega devetega gola v tej sezoni.
86'
  Zelo živo je na tekmi. Napako vratarja Brljaka bi z oddaljenosti 30 metrov skoraj kaznoval Bešić.
88'
  Jani Šturm je dobil rumeni karton.
88'
  Menjava: iz igre Darko Brljak, v igro Franci Biček.
89'
  Šturm je streljal na gol, kljub temu, da je stranski sodnik dvignil zastavico, zato si je prislužil rumeni karton.
90+1'
  Spet lepa kombinacija Kovjeniča in Krciča. Kovjenič je preigral dva nogometaša, podal do Krciča, ki je lepo utekel v prostor, nato pa povsem sam spet ni znal premagati Suhonjiča, ki je dobro posredoval.
90+2'
90+2'
  Na Dekanih tako zmaga Domžalčanov, ki so kjub porazu v finalu pokala premogli dovolj motivacije in ugnali letošnje državne prvake. Koper : Domžale 1:3. Hvala za vašo pozornost in lep pozdrav do nedelje, ko bodo na sporedu tekme 36., zadnjega kroga.