10. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  22.09.2010 ob 18.00

Rudar

1 : 1

Olimpija

Sodniki: Habjanič Sašo (glavni sodnik), Žekš Zoran (1. pomoč), Gabor Jožef (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 0

0'
  Lepo pozdravljeni iz s soncem obsijanega Stadiona ob jezeru v Velenju. Vse je nared za začetek tekme 10. kroga Prve lige med domačim Rudarjem in ljubljansko Olimpijo. "Knapi" na lestvici sicer z dvema zmagama in zbranimi devetimi točkami zasedajo sedmo mesto, medtem ko so "zmajčki" na osmih tekmah zmagali le enkrat in imajo na svojem računu pet točk, kar jih uvršča na zadnje, deseto mesto. Domači strateg Prašnikar danes ne more računati na poškodovanega Grabiča, prepoved nastopa zaradi rdečih kartonov pa imata Trifkovič in Korun. V ljubljanskem moštvu ni Rakoviča, Cimerotiča, Da Silve in Omladiča.
0'
2'
  Že v svojem prvem napadu Olimpija zapreti z nevarnim udarcem z razdalje, Rujovičev strel pa Savič izbije v kot.
6'
  Rujovič iz prostega strela ogreje dlani velenjskega vratarja.
7'
  Nenad Novakovič je dobil rumeni karton.
11'
  Škerjanc z desnega krila poda v sredino, kjer pa preko gola meri Šokota.
12'
  Roj iz prostega strela z desne strani poda na daljšo vratnico, a je žoga za Tolimirja za nekaj centimetrov previsoka.
15'
  Rujovič s podajo v kazenski prostor zaposli Škerjanca, ta se znajde sam pred Savičem, vendar strelja čez gol.
17'
  Od daleč strelja Zeljkovič, Savič žogo izbija v kot.
19'
  Prosti strel za Velenje z dobrih 30 metrov oddaljenosti izvede Roj, ki poskusi z neposrednim strelom, vendar je gostujoči vratar na mestu
25'
  Znova preti Roj, katerega udarec pa Botonjič uspe ubraniti.
28'
  Rujovič z desnega krila poda v sredino, kjer Savič žogo tik pred osamljenim Šokoto pravočasno izbije.
35'
  Napad Velenjčanov z močnim strelom z leve strani zaključi Roj, ki pa meri čez okvir vrat.
36'
  Še en natančen poskus Zeljkoviča z razdalje, tudi tokrat je domači vratar na mestu.
43'
  Strel Djermanoviča ljubljanski vratar brez težav ukroti.
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Dalibor Radujko, v igro Blaž Božič.
49'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Nenad Novakovič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
53'
  Menjava: iz igre Mirza Mešič, v igro Fabijan Cipot.
53'
  Na desni strani tik ob kot liniji Šokota preigra svojega varuha in strelja po tleh, Savič žogo izbije v kot.
56'
  GOOOL! Zadel je Dejan Djermanovič!
56'
  "Knape" kljub igralcu manj v vodstvo popelje Djermanovič, ki v teku sprejme natančno podajo v prostor Metelke, nato pa rutinirano zatrese ljubljansko mrežo.
60'
  Menjava: iz igre Boban Jovič, v igro Alen Vučkič.
60'
  Škerjanc preigrava na desnem krilu, nato pa pošlje predložek v kazenski prostor, kjer nekoliko nespretno Šokota žogo pošlje preko vrat.
64'
  GOOOL! Zadel je Erik Salkič!
64'
  Izenačenje nogometašev Olimpije, potem ko Salkič z desne strani v sredino pošlje hitro žogo, ki preseneti velenjsko obrambo in vratarja Saviča, na koncu pa konča celo v golu. Zaradi protestov mora v slačilnico domači trener Prašnikar.