11. krog |  Ajdovščina, Nogometni stadion Ajdovščina |  26.09.2010 ob 16.00

Primorje

4 : 2

Nafta

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Kogej Milan (2. pomoč) , Žganec Mitja (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz Vipavske doline.
0'
  Po dopoldanskem dežju je v Ajdovščini že posijalo sonce, potegnila je rahla burjica, temperatura pa se je povzpela preko 15 stopinj celzija.
0'
  Na novem nogometnem stadionu bo odigrana druga iz serije treh zaporednih domačih tekem Primorja; v goste prihaja lendavska Nafta.
0'
  Med ekipama je na lestvici kar 13 točk razlike in Nafta je seveda favorit dvoboja. Motiv Primorja je ohranitev domače serije brez poraza; Ajdovci so dvakrat i remizirali in enkrat zmagali v Domžalah, kjer so gostili domače tekme do izgradnje stadiona, na novem igrišču pa so v sredo premagali Koper.
0'
  Nafta je edina poraza prinesla z gostovanj v Novi Gorici in v Mariboru, ima pa tudi tri zmage v gosteh, saj je vse tri točke osvojila na tekmi z Olimpijo, Celjem in Koprom.
0'
  Lendavčani so bili v prvi četrtini prvenstva boljši tudi od Primorja, ki so ga na domačem stadionu premagali z 2:1. Takrat je vodilni zadetek zabil sedaj že nekdanji igralec Primorja Amer Jukan, za preobrat in 2:1 sta poskrbela Vassiljev in Benko.
0'
  Jože Benko je z devetimi zadetki vodilni strelec lige, med strelce se je vpisal na zadnjih šestih tekmah. Proti Rudarju in Kopru je zadel po dvakrat.
0'
  Zaradi štirih rumenih kartonov v ekipi Primorja ne bo Vladimirja Ostojiča, zaradi istega razloga bo počival tudi Bojan Maatjašec.
0'
  Domači trener Milan Petrovič je opravil spremembo na vratih, saj bo prvič nastopil Poljak Peitrzkiewicz.
0'
  Igrišče je odlično prestalo današnje deževje, tako da bo travnata podlaga idealna za igro.
0'
  Kazalo je, da Tanjič ne bo nastopil, a ga je trener vendarle uvrstil v ekipo.
0'
2'
  Udarec Vassiljeva s prostega strela, zadel okvir.
10'
Rdeči karton
  Tomaž Murko dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
12'
  Živec je prodr in Murko ga je na robu kazenskega prostora nepravilno zaustavil in si prislužil rdeč karton.
12'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Aleš Ajlec.
18'
  Lo Duca je streljal in zadel prečnik.
27'
  GOOOL! Zadel je Dejan Marijanovič!
28'
  Marijanovič po podaji Kremenoviča zadel gol.
33'
  Še naprej zanimiva tekma, odprta igra obeh ekip.
34'
  Vassilijev s prostega strela neposredno proti vratom, priigral je kot.
41'
  GOOOL! Zadel je Darko Kremenovič!
42'
  Ihbeisheh podajalec, Kremenovič pa je žogo z glavo preusmeril v mrežo.
44'
  2 minuti sodniškega dodatka.
44'
  GOOOL! Zadel je Alen Čoralič!
45'
  Čoralič je po podaji S. A. Živca in po samostojni akciji zadel desni spodnji kot.
45+2'
45+2'
  Ajdovci so uspešno izkoristili številčno premoč in že v prvem polčasu priigrali visoko prednost.
45+2'
  Drugi polčas bo očitno potekal ob dežju, ki tudi to nedeljo ne prizanaša.
45+2'
  Igralci Primorja so že na igrišču pripravljeni za drugi polčas, gostov še ni iz garderobe.
45'
45'
  V lendavski ekipi je prišlo do dveh zamenjav.
45'
  Menjava: iz igre Zoran Lesjak, v igro Marko Balažic.
45'
  Menjava: iz igre Vedran Vinko, v igro Slaviša Dvorančič.
51'
  Menjava: iz igre Saša Aleksander Živec, v igro Željko Tomič.
55'
  Vassilijev je spožil močan napad, vendar je ajdovski vratar dobro ubranil.
62'
  Lepa podaja Bečirija, strel Benka mimo vrat.
63'
  Pietrzkiewicz Dawid je dobil rumeni karton.
63'
  Pietrzkiewicz je zaradi zavlačevanja dobil rumeni karton.
64'
  Menjava: iz igre Dejan Marijanovič, v igro Neven Čuturilo.
70'
  GOOOL! Zadel je Željko Tomič!
71'
  Tomič je na levi strani kazenskega prostora močno sprožil in zadel levi zgornji kot gostujočih vrat.
73'
  GOOOL! Zadel je Slaviša Dvorančič!
74'
  Po podaji Vassiljeva, je ajdovski vratar žogo odbil, Dvorančičpa jo je v drugem poskusu spravil v mrežo.
78'
  Stjepan Caban je dobil rumeni karton.
79'
  Po podaji Živca je poiskusil Tomič, vendar je lendavski vratar dobro ubranil.
80'
  GOOOL! Zadel je Jože Benko!
81'
  Po hitrem protinapadu je Benko prišel do priložnosti in dosegel gol.
81'
  Menjava: iz igre Tim Lo Duca, v igro Sašo Ogrič.
90'
90+1'
90+1'
  Primorje je zmago priigralo po zaslugi uspešnih napadov v prvem polčasu. Na roko jim je šla predvsem izključitev gostujočega vratarja Murka.
90+1'
  Nafta je z dvema zadetkoma v drugem delu drugega polčas poskrbela, da je bila zanimiva tudi končnica tekme.