11. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  25.09.2010 ob 20.00

Olimpija

0 : 0

Hit Gorica

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Košanc Elvis (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, lep pozdrav s stadiona v Stožicah, od koder bomo v živo poročali o dogajanju na tekmi 11. kroga PrveLige med Olimpijo in Hit Gorico.
0'
  To skupno 48. obračun teh dveh tekmecev, ce ne upoštevamo, da današnja Olimpija ni pravna naslednica nekdanje Olimpije.
0'
  Kot zanimivost naj povemo, da sta nocojšnja tekmeca oba osvojila po štiri naslove državnega prvaka.
0'
  Olimpija je bila prvak v prvih štirih letih po samoosvojitvi Slovenije, medtem ko so Novogoričani prevladovali med 2003/06 in še prej v sezoni 1995/96.
0'
  Olimpija v zadnjih dveh krogih državnega prvenstva neporažena, medtem ko je Hit Gorica v zadnjem krogu izgubila proti Nafti. Pred tem je vknjižila zmagi nad Rudarjem in Triglavom.
0'
  Olimpija z eno zmago trenutno kotira na desetem mestu lestvice, Hit Gorica pa je s 14 točkami na četrtem mestu.
0'
  Opravičujemo se vam, da na strani še ni uradnega zapisnika o tekmi, vendar imajo v klubu tehnične težave.
0'
  Tekma se bo začela vsak trenutek saj so nogometaši že na zelenici.
0'
  Minuta molka v spomin tragično preminulega slovenskega ekstremnega kolesarja Jureta Robiča.
0'
0'
  Prvi napad za Hit Gorico.
2'
  Božič je storil prekršek na sredini igrišča.
3'
  Zdaj še prekršek Zeljkoviča na sredini igrišča.
3'
  Balažič je bil v obetavnem napadu, vendar je Anđelkovič stal na mestu.
4'
  Rujovič je po kombinaciji z Anđelkovičem, ki je potegnil v napad, poslal žogo v kazenski prostor, kjer pa ni bilo nikogar v zelenem dresu.
5'
  Kurtič je meril proti vratom Botonjiča, brez uspeha.
5'
  Zdaj prekršek Kršića nad Šokoto na sredini igrišča. Napad za Olimpijo.
6'
  Prvi kot za gostitelje.
6'
  Zeljkovič bo izvedel še en kot za Ljubljančane.
8'
  Odlična podaja Škerjanca v kazenski prostor, kjer je streljal Rujovič, a je žoga končala le v kotu.
10'
  Zdaj prekršek Joviča nad Arčonom na polovici Olimpije. Jovič je oviral izvedbo kazenskega strela in si prislužil rumeni karton.
10'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
11'
  Kršič je močno izvedel prosti strel, Botonjiču je žoga ušla iz naročja v kot.
12'
  Zarifović je streljal z glavo, a je ob vratnici izbil Jovič.
13'
  Zdaj še nevaren strel Arčona iz obrata, žoga je končala ob desni vratnici Botonjiča.
16'
  No, zdaj Novogoričani počasi pletejo mrežo do gola Ljubljančanov. Žogo držijo v posesti že lep čas.
16'
  Naposled so je le izgubili po slabi podaji Široka proti. M. Mevlji.
17'
  Prekršek Anđelkoviča na Kurtičem.
18'
  ŽOGA V MREŽI, Škerjanec je prodrl po desni strani, ustrelil v gol in zadel enega od branilcev, od njega pa se je žoga od vratnice odbila v gol, vendar je stranski sodnik dosodil prepovedan položaj.
21'
  Zdaj je Zarifovič ustrelil z nasprotne polovice in poizkušal presenetiti Botonjiča, ki ima pogosto težave z lovljenjem, vendar je tokrat posredoval zelo zanesljivo.
23'
  Izjemno drseča površina zaradi dežja povzroča nogometašem obilico težav pri zaustavljanju žoge.
24'
  Kurtič je s strani lepo iskal Arčona, vendar je bil ta le malo prekratek, da bi zaključil s strelom z glavo.
25'
  Komel se je znašel v prepovedanem položaju.
26'
  Jogan je streljal z 20 metrov, vendar je Anđelkovič podstavil nogo in preprečil njegovo namero.
30'
  No, končno smo dobili tudi uradni zapisnik tekme. V zavihku ''postave'' si lahko ogledate zasedbi obeh moštev.
31'
  Novogoričani bodo izvedli prosti strel s kakšnih 40 metrov od vrat Botonjiča.
32'
  Botonjič spet zanesljiv pri lovljenju visoke žoge, ki je bila namenjena Joganu.
34'
  Zeljkovič je s prostega strela nastavil žogo Bešiću, ki je z glavo meril previsoko!
35'
  Zdaj mora Kašnik z igrišča, ker krvavi iz nosu.
35'
  Kašnik se je vrnil na zelenico.
36'
  Kurtič se pripravlja za strel s 30 metrov.
37'
  Naposled ga je vendarle izvedel Kršič, ki je meril v desni zgornji kot Botonjiča. Žoga je le za malo zgrešila cilj!
39'
  Nevarno je bilo v kazenskem prostoru Novogoričanov. Bešič je iz obrata prišel do strela, a je slabo zadel žogo.
43'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
44'
  Zarifovič je prejel rumeni karton, ker je na prepovedan način zaustavil Šokoto, ki je bil v obetavnem napadu.
45'
  Zeljkovič je na 17 metrih slabo izvedel prosti strel po prekršku Zarifoviča! To je bil res dober položaj za dosego gola in vodstvo Ljubljančanov.
45'
  Minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Boban Jovič, v igro Alen Vučkič.
45'
  Logična poteza trenerja Kosiča, saj je Jovič na v 10. minuti prejel rumeni karton.
46'
  Kurtič je izvedel prosti strel, na mestu je stal Botonjič, ki je imel nekaj težav z lovljenjem.
47'
  Admir Kršič je dobil rumeni karton.
48'
  Kapetan Novogoričanov je grdo naletel na Škerjanca.
49'
  Zeljkovič je na robi kazenskega prostora dobro odvzel žogo Velikonji, ki še išče pravo formo.
51'
  Prekršek Kršiča nad Zeljkovičem. Prosti strel Olimpiji na 25 metrih.
51'
  Dober poizkus Zeljkoviča, ki je le za las zgrešil desno vratnico Rupnika!!
55'
  Komel je storil prekršek nad Škerjancev in protestira pri sodniku.
56'
  Peti kot za Olimpijo.
57'
  Jogan je lepo podal do Velikonje, ki je iz neposredne bližine atraktivno streljal s peto, a je imel Botonjič malo dela.
59'
  Šokota se je vrnil v bližino kazenskega prostora Olimpije, kjer je nad njim prekršek storil M. Mevlja.
60'
  Kršič bo izvedel drugi kot za vrtnice.
61'
  Menjava: iz igre Adnan Bešič, v igro Anej Lovrečič.
62'
  Četrti kot za Novogoričane.
62'
  Kršič je še tretjič izvedel kot, Zarifovič pa je z glavo meril preko gola!
64'
  Ekipi nikakor ne moreta razviti svoje igre, zato ne priložnosti prežita predvsem iz prekinitev.
66'
  Najlepša priložnost na tekmi!!! Olimpijin Salkič je izvrstno potegnil v kazenski prostor, od koder je lepo nastavil žogo Škerjancu, ta pa je zgrešil nemogoče s sedmih metrov!
66'
  Zdaj še strel Zeljkoviča od daleč. PREKO GOLA!
69'
  Menjava: iz igre Admir Kršič, v igro Goran Galešič.
70'
  Galešič, kapetan reprezentance Bosne in Hercegovine U-21, je pred kratki podaljšal pogodbo z vrtnicami za dve leti.
70'
  Enes Rujovič je dobil rumeni karton.
70'
  Rujovič je storil grob prekršek nad Kurtičem.
71'
  Obetaven napad Olimpije, ki pa ga je zakompliciral Zeljkovič , ki je, namesto da bi streljal, zaustavil žogo in iskal podajo.
71'
  Menjava: iz igre Kris Jogan, v igro Enes Demirovič.
72'
  Videli bomo, kako bo v zadnjih letih glavna violina Novogoriškega kluba - Demirovič poživil igro gostov.
75'
  VRATNICA!!! Po hitro izvedenem kotu si je žogo dobro nastavil Zeljkovič. Z bližine roba kazenskega prostora je močno meril v levi kot Rupnika in stresel vratnico
77'
  Kašnik je podrl Velikonjo, ki se v družbi Demiroviča in Galešiča pripravlja na izvedbo prostega strela s kakšnih 23 metrov.
77'
  Demirovič je zadel živi zid.
78'
  M. Mevlja je podrl Škoto na 25 metrih. Prosti strel Olimpiji.
79'
  Lovrečič je podal navijaški skupini Green Dragons.
80'
  Vroče na polovici Olimpije!!! Velikonja je res močno, a nenatančno meril na vrata Botonjiča, ki strela ne bi ubranil!
81'
  V Stožicah je začelo močneje deževati.
81'
  Dober strel Zeljkoviča z levico s kakšnih 10 metrov! Rupnik je bil dobro postavljen in je žogi preprečil pot v gol!
84'
  Zdaj so Novogoričani v kotih prehiteli Ljubljančane. Razmerje v njihovo prid je 7:6.
85'
  Arčon je streljal z oddaljenosti, Botonjič na mestu.
87'
  Velikonja je izjemno nenatančno meril proti vratom Botonjiča.
88'
  Glede na potek tekme v zadnjih minutah vse kaže, da se bosta tekmeca razšla brez zmagovalca.