28. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  16.04.2011 ob 20.15  | Prenos: TV Slovenija 2

Rudar

1 : 3

Olimpija

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Koren Jožef (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz dokaj hladnega Velenja.
0'
  Na stadionu ob jezeru čakamo na začetek derbija 28. kroga med domačim Rudarjem in Olimpijo.
0'
  Pred nami je zelo zanimiv obračun v Velenju, kjer gostuje najboljša ekipa v spomladanskem delu prvenstva. Ljubljančani igrajo res v odlični formi, saj na zadnjih 10-ih prvenstvenih tekmah ne poznajo poraza. V odlični formi je tudi Rudar, ki je z novim trenerjem Robertom Pevnikom nanizal 4. zaporedne zmage, v minulem krogu pa je pred domačimi gledalci moral priznati premoč Gorici (0:1).
0'
  V obeh taborih tokrat nimajo kaznovanih nogometašev.
0'
  To bo že 4-ti medsebojni obračun teh dveh ekip v letošnji sezoni. V 1. krogu je Rudar v Ljubljani zmagal s 3:1, medtem, ko sta se naslednji dve srečanji končali z neodločenim izidom.
0'
  Vsekakor nas čaka sila zanimivo srečanje, kajti obe ekipi se borita za vstop v Evropo v prihodnji sezoni. Olimpija pa ima trenutno na 4. mestu zgolj 2 točki prednosti pred Rudarjem.
0'
  Ekipi sta že prišli iz svojih slačilnic na travnato površino.
0'
1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nenad Novakovič. Dobil ga je Davor Škerjanc.
3'
  Gostje iz Ljubljane so srečanje začeli zelo agresivno in odločno.
6'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
6'
  Zelo dober strel Lovrečiča s kakšnih 25-ih metrov, žoga je zletela mimo leve vratnice Jahiča.
7'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je Doris Kelenc.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nenad Novakovič.
8'
  Rudar ima udarec iz kota.
10'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Doris Kelenc.
11'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
15'
  Tudi domači se po začetni nervozi počasi prebujajo.
15'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je Zoran Zeljkovič.
16'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Boštjan Jelečevič.
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
18'
  Tokrat je Vršič poskušal z razdalje, a preslabo za Jahiča.
19'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Dobil ga je Dragan Čadikovski.
22'
  Zankrat zelo malo priložnosti.
23'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Dragan Čadikovski.
25'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Jelečevič. Dobil ga je Davor Škerjanc.
25'
  Olimpija ima prosti strel iz zelo nevarne razdalje.
25'
  GOOOL! Zadel je Anej Lovrečič!
26'
  Sijajen strel Lovrečiča iz prostega udarca, vratar Jahič ni imel nikakršnih možnosti.
28'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Čadikovski. Dobil ga je David Kašnik.
30'
31'
  Streljal je Doris Kelenc, a mimo vrat.
32'
  Streljal je Davor Škerjanc, a mimo vrat.
32'
  Po napaki Cipota bi lahko Škerjanc povišal na 2:0.
35'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je Boban Jovič.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anej Lovrečič.
38'
  Še en odličen strel Lovrečiča z razdalje, tokrat je Jahič dobro posredoval.
39'
  Damjan Trifkovič je dobil rumeni karton.
39'
  Trifkovič je prejel rumeni karton zaradi ugovarjanja, menil je, da je Kašnik igral z roko v svojem kazenskem prostoru.
40'
42'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
43'
  Priložnost za Rudar iz prostega strela.
43'
  GOOOL! Zadel je Amel Mujakovič!
44'
  Sijajna izvedba prostega udarca Mujakoviča, tokrat Botonjič ni imel možnosti za obrambo.
45'
  GOOOL! Zadel je Adnan Bešič!
45+1'
  Ljubljančani so takoj vrnili z novim vodstvom, Bešič je iz nenevarne akcije iztržil mamksimum.
45+1'
45'
46'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Jelečevič. Dobil ga je Adnan Bešič.
47'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je Anej Lovrečič.
49'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je David Kašnik.
52'
  Menjava: iz igre Elvis Bratanovič, v igro Rok Roj.
52'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
55'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Dobil ga je Dare Vršič.
55'
  Zaenkrat brez priložnosti v nadaljevanju srečanja.
60'
  Olimpija je še vedno boljši nasprotnik, Rudar pa je od 2. polčasa dalje brez trenerja Pevnika na klopi, saj je bil izključen.
62'
63'
  Streljal je Amel Mujakovič, a mimo vrat.
63'
  Lepa akcija domačih. Jeseničnik je poslal natančen predložek v kazenski prostor do Mujakoviča, ki je streljal preko gola vratarja Botonjiča.
64'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je Erik Salkič.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Doris Kelenc. Dobil ga je Blaž Božič.
69'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Roj.
70'
  Po lepi podaji Trifkoviča je Roj streljal na prvo, vratar Botnjič je bil zanesljiv. Trifkovič je prišel do odbite žoge, na koncu pa brez še enega zaključnega strela domačih.
70'
  Menjava: iz igre Zoran Zeljkovič, v igro Saša Ranič.
71'
  Rudar izvaja silovit pritisk proti golu Olimpije.
72'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Dobil ga je Amel Mujakovič.
75'
76'
77'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Ranič. Dobil ga je Nikola Tolimir.
78'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Mirza Mešič.
81'
  Menjava: iz igre Saša Ranič, v igro Enes Rujovič.
81'
  Ranič je zapustil igro zaradi poškodbe.
81'
83'
  Streljal je Rok Roj, a mimo vrat.
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enes Rujovič.
83'
  Olimpija ima udarec iz kota.
84'
  Po napaki domače obrambe je prišel do strela Rujovič, tokrat je bil na pravem mestu Jahič.
84'
86'
Avtogol
  GOOOL! Fabijan Cipot je zatresel lastno mrežo!
88'
  Menjava: iz igre Adnan Bešič, v igro Peter Stojanovič.
90'
  V Velenju bomo videli še 4. minute sodniškega dodatka.
90+1'
90+1'
  Streljal je Nenad Novakovič, a mimo vrat.
90+2'
  Po podaji Roja iz kota je Novakovič za las zgrešil gol Olimpije.
90+3'
  Streljal je Boban Jovič, a mimo vrat.
90+4'
90+4'
  Olimpija ostaja neporažena še na 11. tekmi zapored. Ljubljančani so dosegli 11. zmago v letošnji sezoni. Ostajajo na 4. mestu in imajo 5 točk zaostanka za 3-je uvrščenim Koprom. Rudar je doživel drugi zaporedni poraz (danes tudi s precej smole) in ostaja pri 37-ih točkah.