29. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  23.04.2011 ob 20.00

3 : 1

Sodniki: Huselja Emir (glavni sodnik), Jovanović Stevo (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 3

0'
  Lepo pozdravljeni s koprske Bonifike, kjer pričakujemo derbi 29. kroga državnega prvenstva. Luka Koper je prvo prvenstveno tekmo v letošnjem koledarskem letu odigrala prav v Domžalah, kjer je bilo 1:2, tako da so točke potovale v največje mesto Slovenske Istre. Ekipi se borita za vstopnico za nogometno Evropo, glede na položaj na prvenstveni lestvici pa bo današnji dvoboj veliko pomenil v boju za drugo mesto. Seveda se predvsem Domžalčani še niso odpovedali niti boju za najvišje mesto, ki ga trenutno zaseda Maribor...
0'
  Koprčani bodo nocoj prvič brez odstavljenega trenerja Primoža Glihe tudi na prvenstveni tekmi. V pokalu so pod vodstvom novega trenerja Nedžada Okčića odigtrali 1:1 z Mariborčani, danes pa okčića čaka še povratek na prvenstveno sceno. Nedžo, kot mu pravijo v Kopru, je seveda trener, ki je lani osvojil zgodovinski naslov s Koprčani, prav Gliha pa ga je jeseni zamenjal po nizu slabših izidov.
0'
  Domžalčani so v Koper pripotovali brez številnih poškodovanih igralcev. Trener Darko Birjukov tako med drugimi ne more računati na Pekiča, Hanžiča, Zeca, Brezovačkega, Krciča in Horvata.
0'
  Tudi Koper ne bo zaigral v najmočnejši zasedbi, saj se je na pokalni tekmi z Mariborom poškodoval prvi strelec moštva, Milan Osterc, ki je v ligaškem tekmovanju zabil 12 zadetkov. Prlek se je med strelce tudi na sredini pokalni tekmi.
0'
  Gledalci počasi prihajajo na razsvetljeno Bonifiko, glavnina koprskih športnih navdušencev pa je trenutno v sosednji športni dvorani, kjer rokometaši Cimosa od 19. ure igrajo polfinalno tekmo evropskega pokala Challenge. Podobno je bilo v sredo, ko sta se delno prekrivali tekmi med Cimosom in Gorenjem ter Luko Koper in Mariborom.
0'
  V Kopru so vremenske razmere kot nalašč za nogometno predstavo, Lepo in ne pretoplo pomladansko vreme bo torej zaveznik igralcev obeh ekip. Sodnik Emir Huselja je pravkar poklical igralce naj končajo ogrevanje in se odpravijo proti slačilnicam. Ob zvokih klubske himne pričakujemo začetek dvoboja, ki veliko obeta.
0'
  Koprčani bodo nastopili v povsem beli, Domžalčani pa v povsem modri opravi.
0'
1'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je Aljaž Struna.
2'
  GOOOL! Zadel je Mitja Brulc!
3'
  Po lepi podaji Nebojše Kovačevića je Mitja Brulc izkoristil zmedo v gostujoči obrambi in ugnal Vidmarja.
4'
  Prekršek je utrpel Davor Bubanja .
4'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mato Šimunovič.
4'
  Prekršek je utrpel Florent Aziri .
5'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Struna.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Drevenšek.
6'
  Florent Aziri v prepovedanem položaju.
6'
  Davor Bubanja v prepovedanem položaju.
9'
  Koprčani so veliko bolje začeli tekmo, Domžalčani pa se po hitro prejetem golu še niso dokončno pobrale.
9'
11'
  V začetnih minutah zmedo v domžalslo obrambo vnaša predvsem hitri Bubanja, ki je začel tudi akcijo ob golu Brulca.
12'
  Streljal je Darko Topič, a mimo vrat.
15'
  Domžalčani so kot kaže prebrodili začetno krizo in postajajo povsem enakovreden tekmec gostiteljem.
17'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Topič. Dobil ga je Aljaž Struna.
18'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Brulc. Dobil ga je Tadej Apatič.
18'
  Streljal je Mitja Brulc, a mimo vrat.
19'
  Mato Šimunovič v prepovedanem položaju.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Bubanja.
20'
  Bubanja nadaljuje z dobro igro, tokrat je bil uspešnejši Vidmar, ki je lepo ubranil njegov strel z roba kazrnskega prostora.
22'
  Ritem igre je v zadnjih minutah nekoliko padel, ekipi pa sta dokaj enakovredni.
25'
27'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Marijanovič. Dobil ga je Mato Šimunovič.
27'
  Dejan Marijanovič je dobil rumeni karton.
29'
  Po lepi podaji Brulca je bil Bubanja nekoliko prekratek da bi žogo preusmeril proti vratom.
31'
  Podobna situacija tudi na drugi strani, kjer nihče ni izkoristil predložka Topiča.
31'
  Streljal je Aljaž Struna, a mimo vrat.
34'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mato Šimunovič. Dobil ga je Bojan Đukič.
36'
39'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
40'
  V finišu polčasa prednjačijo poskusi Domžalčanov, ki pa praviloma niso posebej nevarni.
41'
42'
  Vassiljev je sijajno zaposlil Bubanjo, njegov strel pa je Vidmar mojstrsko ubranil.
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Wilson Xavier Junior.
45'
  Sijajen poskus loba Juninha, Hasić je odbil v prvi kot na tekmi.
45+1'
45+1'
  Polčas je zasluženo pripadel domači ekipi, ki je v prvih minutah nadigrala goste. Igra obeh ekip je bila solidna, v nadaljevanju pa je pričakovati odgovor Domžal na domače vodstvo.
45'
46'
  Nedžad okčić in Darko Birjukov med odmorom nista opravila nobene menjave, tako da nadaljujeta identični zasedbi.
46'
  Streljal je Mitja Zatkovič, a mimo vrat.
48'
  Konstantin Vassiljev v prepovedanem položaju.
49'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Struna. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
50'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
50'
  Streljal je Davor Bubanja, a mimo vrat.
51'
  Po lepi akciji Vassiljeva in Marjanovića je Bubanja ogrozil gostujoča vrata, vendar je rešil Elsner.
52'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Teinovič. Dobil ga je Mitja Brulc.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Konstantin Vassiljev.
53'
  Sijajna obramba Vidmarja po prostem strelu Vassiljeva.
53'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Brulc. Dobil ga je Nejc Vidmar.
55'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
56'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
56'
  Menjava: iz igre Darko Topič, v igro Jernej Smukavec.
56'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Dejan Marijanovič.
58'
  Koprčani veliko poskušajo po levi strani, kjer sta Karić in Struna, premalo pa je poskusov strelov proti vratom.
59'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Teinovič. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
59'
  GOOOL! Zadel je Mitja Zatkovič!
60'
  Polprotinapad Domžal je po lepi podaji Smukavca zaključil Zatkovič. Nogometaš iz Ilirske Bistrice je zelo močno in natančno strewljal ob vratnici, tako da je bil Hasić povsem nemočen
62'
62'
  Domžale ima udarec iz kota.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Florent Aziri.
64'
  Po podaji s kota je najprej nekaj Domžalčanov poletelo v prazno, Azirijev strel pa je Hasić ubranil.
64'
66'
  GOOOL! Zadel je Konstantin Vassiljev!
67'
  Po podaji Marjanoviča je Vassiljev izigral domžalsko obrambo in z natančnim strelom ob desni vratnici ugnal Vidmarja.
69'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Struna. Dobil ga je Marko Drevenšek.
70'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Karič. Dobil ga je Mato Šimunovič.
70'
  Menjava: iz igre Dejan Marijanovič, v igro Damir Hadžič.
73'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Dobil ga je Mitja Zatkovič.
73'
  Mitja Zatkovič je dobil rumeni karton.
74'
  Bojan Đukič je dobil rumeni karton.
74'
  Enes Handanagič je dobil rumeni karton.
75'
  Streljal je Florent Aziri, a mimo vrat.
77'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Jernej Smukavec. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
77'
  Jernej Smukavec je dobil rumeni karton.
78'
  V zadnjih minutah je igra bolj živčna, več je netočnih podaj in prekrškov.
78'
  Menjava: iz igre Davor Bubanja, v igro Dino Stančič.
79'
  Menjava: iz igre Marko Drevenšek, v igro Sead Zilič.
80'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Sead Zilič. Dobil ga je Marko Grižonič.
80'
  Sead Zilič je dobil rumeni karton.
81'
  Birjukov je z ofenzivnim Zilićem v finišu stavil na napad.
82'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Dobil ga je Sead Zilič.
83'
84'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Brulc. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
85'
  Menjava: iz igre Mitja Brulc, v igro David Bunderla.
86'
  Dino Stančič v prepovedanem položaju.
86'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
87'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Sead Zilič.
88'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Grižonič. Dobil ga je Tadej Apatič.
88'
  Gostom se vse bolj mudi, do konca ni več veliko...
88'
  Marko Grižonič je dobil rumeni karton.
89'
  Wilson Xavier Junior v prepovedanem položaju.
90'
  Sodnik je pokazal kar 6 minut dodatnega časa.
90+1'
  GOOOL! Zadel je Dino Stančič!
90+2'
  Fantastičen gol stančiča s škarjicami!!!
90+4'
  Dino Stančič je svojim tretjim prvenstvenim golom potrdil talent in koprsko zmago.
90+4'
90+5'
90+6'
90+6'
  Luka Koper je v drugem delu dobro reagirala in ponovno prevzela pobudo po začasnem izenačenju Domžalčanov. Vrhunec srečanja, ki je bilo dokaj dinamično in borbeno je bil gol Dina Stančiča, ki je s škarjicami dvignil občinstvo na noge. Lep pozdrav in lahko noč z Bonifike.