5. krog |  Domžale, Športni park |  14.08.2010 ob 20.00

3 : 0

Triglav Gorenjska

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Kmetec Radenko (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Domžale so danes prekrili temni oblaki, prav tako pa zelenico Športnega parka moči tudi dež.
0'
  Nekaj minut pred začetkom tekme se je v Domžalah sedaj povsem odprlo nebo.
0'
  Kranjčani bodo po zmagi v prejšnjem krogu, ki je bila njihova prva letos v Prvi ligi, poizkušali nadaljevati pozitivni niz. Edini poraz je Triglav, ki je bil še lani drugoligaš doživel v prvem krogu, ko je v Mariboru izgubil s 5:0.
0'
  Ravno nasprotno so svoj prvi poraz v prejšnjem krogu doživele Domžale, ki so v Lendavi, kjer niso slavile že tri leta, izgubile s 3:2.
0'
  Ravno zato je domačin trener Birjukov v primerjavi z zadnjo tekmo opravil tri spremembe v začetni enajsterici. Tokrat bodo od začetka pri domačih Vidovič, Juninho in Amel Krcič. V zasedbi pa tokrat ni Knezoviča, ki je poškodovan, na klopi pa sta ostala Topič in Seferovič.
0'
  Prav tako pa je tri spremembe v začetni enajsterici opravil gostujoči trener Brkič. Na klopi so tokrat obsedeli Burgar, Dolžan in Kreft, od začetka pa bodo svojo priložnost dobili Jelar, Pokorn in Ovčina.
0'
  Sicer pa je Domžale medtem zapustil kapetan Luka Elsner, ki je podpisal enoletno pogodbo z Al Muharraqom iz Bahrajna.
0'
  Medtem sta v hudem nalivu na igrišče prišli obe enajsterici.
0'
  Obe ekipi bosta igrali v svojih trdicionalnih barvah, tako bodo Domžalčani nastopili v rumeni športni opremi, Triglavani pa v rdeči.
0'
0'
  Prvi so s sredine igrišča krenili gostje.
2'
  Kljub nemogočim vremenskim pogojem je igrišče dobro pripravljeno, tako da se žoga ne ustavlja v lužah.
2'
  V prvih trenutkih so več pri žogi domači, ki poizkušajo s kombinatorno igro priti do prve priložnosti.
5'
  Lepo podporo domačim nudijo tudi mala skupinica Ravbarjev, ki skrbi za dobro vzdušje na tekmi.
6'
  Prvi prekršek na tekmi šele v 5. minuti.
7'
  prvi strel na tekmi je sprožil Amer Krcič.
8'
  Na nasprotni strani je prodrl Jelar, vendar mu je žogo odvzel vratar Brljak. Nato so gostje žogo izbili iz vratarjevih rok, a so Domžalčani uspeli izbiti žogo izven svojega kazenskega prostora.
10'
  Igra bolj ali manj poteka na polovici, ki jo branijo Triglavani.
11'
  Strel Pekiča in obramba Gracarja ter nato izbita žoga Kranjčanov.
14'
  Močno deževje je medtem ponehalo.
16'
  Pritisk Domžal se je nekoliko polegel, tako da sedaj igra poteka bolj na sredini igrišča.
18'
  Robert Najdenov je dobil rumeni karton.
18'
  Prosti strel za Domžale s 30-ih metrov.
20'
  Drevenšek je streljal v nebo.
21'
  Priložnost Domžal! Juninho je prodrl v kazenski prostor in podal do Krciča, vendar brez gola.
23'
  Gostje postajajo vse bolj podjetni in imajo žogo vse več v svoji posesti.
25'
  Lepa akcija Domžal. Juninho je izigral obrambo in vratarja gostov ter podal do Pekiča, ki je zatresel vratnico, Zavrl pa je izbil žogo z golove črte.
28'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Teinovič!
29'
  Teinovič je streljal, na golovi črti je žogo sicer poizkušal izbiti Najdenov, a mu ni uspelo.
31'
  Prosti strel za Triglav...
31'
  ...strelja Stjepanovič...
32'
  ...zadane živi zid...
33'
  ...do odbite žoge prihaja Pokorn, ki strelja s 25-ih metrov...
33'
  ...žoga je zletela za las preko gola.
37'
  Dolga podaja Drevenška do Pekiča, tik na robu kazenskega prostora pa je bil od domžalskega napadalca hitrejši kranjski vratar Gracar.
41'
  Igra se je medtem povsem umirila, kar ustreza Domžalam, ki vodijo.
44'
  Tokrat je iz obupa streljal Najdenov, a je žoga zletela zelo zelo visoko.
44'
  Odlično preigravanje Krciča na robu kazenskega prostora ter nato strel, ki je za las zgrešil vrata.
45'
45'
45'
  Ob polčasu trenerja nista opravila menjav.
48'
  Lepa podaja Juninha do Pekiča, vendar je bil najhitrejši spet vratar Gracar.
49'
  Na drugi strani je z obrata s strelom poizkušal Špelič, vendar je streljal mimo vrat.
50'
50'
  Strel Drevenška, izboksal je Gracar.
51'
  Menjava: iz igre Jalen Pokorn, v igro Dejan Burgar.
54'
  Po desni je prodrl Pekič in poslal žogo v kazenski prostor, kjer je žogo izbil kapetan Burgar.
54'
  Prva menjava se obeta tudi pri domačih.
55'
  Slabo izveden prosti strel gostov, ki so zadeli živi zid.
56'
  Strel Juninha z roba kazenskega prostora je Gracar zanesljivo ubranil.
56'
  Menjava: iz igre Amer Krcič, v igro Jernej Smukavec.
58'
  Predložek Brajiča je dobro predvidel Brljak, ki je ujel podajo.
59'
  Menjava: iz igre Anže Jelar, v igro Rok Dolžan.
60'
  Priložnost za Domžale...
60'
  ...podaja v kazenski prostor, kjer je sam Smukavec...
60'
  ...ki pa ni uspel priti do strela...
61'
  ...in Triglavani izbijajo žogo.
62'
  Tadej Apatič je dobil rumeni karton.
62'
  Prosti strel za Triglav povsem na robu kazenskega prostora...
63'
  ...pripravlja se Burgar...
63'
  ...ki pa je zadel živi zid.
63'
  Prvi kot na tekmi.
64'
  Menjava: iz igre Lucas Mario Horvat, v igro Mitja Zatkovič.
65'
  To je prvi nastop Zatkoviča v letošnji sezoni, potem ko je za Domžale nastopal že lani, med prestopnim rokom pa si je poizkušal najti angažma v tujini, a mu ta ni uspel, zato se je vrnil v Domžale in z njimi podpisal novo enoletno pogodbo.
66'
  Juninho je meril nenatančno.
68'
  Z roko je igral Vidovič, prosti strel za Triglav. Razdalja je 25 metrov.
69'
  Odličen strel Burgarja je Brljak obranil, žoga pa se je nato od vratnice odbila v kot.
72'
  Nova lepa podaja do Pekiča, vendar jo je tokrat usešno prestegel Zavrl.
74'
  Poizkus Triglava, vendar lahko delo za Brljaka.
74'
  Strel Pekiča je obranil Gracar.
74'
  GOOOL! Zadel je Jernej Smukavec!
76'
  Smukavec je ušel gostujoči offside zanki, nato sicer slabo sprejel žogo,a se je izkazal z lepim preigravanjem in učinkovitim zaključkom.
80'
  Po drugem zadetku so Triglavani povsem padli, tako da sedaj domači nizajo priložnosti in akcije eno za drugo.
80'
  V novi akciji je bil Smukavec, ki je ob strelu iz strani izsilil prvi kot za svoje moštvo.
81'
  Menjava: iz igre Dragan Ovčina, v igro Mihael Novak.
83'
  Še ena akcija Domžal. Tokrat sta kombinirala Smukavec in Pekič, a je slednji na koncu izgubil žogo.
85'
  Menjava: iz igre Wilson Xavier Junior, v igro Nik Cimprič.
87'
  Ena redkih priložnosti Triglava v tem delu igre, vendar so Domžalčani prekinili akcijo.
88'
  GOOOL! Zadel je Marko Drevenšek!
89'
  Napako Triglava so domači kronali s tretjim golom. Slabo podajo zadnje linije je prestregel Drevenšek, ki je z žogo naredil še dva koraka, nato pa ustrelil proti vratom, kjer se je žoga od vratnice odbila v gol.
90+3'
  Odličen strel Cimpriča, ki ga je Gracar s konicami prstov uspel zaustaviti.
90+3'
90+3'
  Domžale so osvojile nove tri točke in se tako pridružile Mariboru na vrhu lestvice.