6. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  22.08.2010 ob 20.15

Olimpija

1 : 2

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
11'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenske nogometne lige, lep pozdrav z novega nogometnega stadiona na Stožicah, kjer se nocoj piše zgodovina!
12'
  Opravičujemo se za zamudo! Imelo smo tehnične težave z internetno povezavo!
12'
  Sicer pa niste mnogo zamudili!
13'
  Slab strel Gubarca z oddaljenosti, ki je končal na tribuni Green Dragonsov, in kot za Olimpijo, ki je bil nenevaren za vrata Hasiča.
15'
  Sicer so tribune stadiona lepo napolnjene.
15'
  Okoli 6000 ljudi na nocojšnji tekmi.
16'
  Zdaj kot za Luko Koper. Izvedel ga bo Jukan.
16'
  Jukan se je iz Primorja preselil v vrste aktualnih državnih prvakov.
17'
  Hadžič je storil prekršek nad Rakovičem na nevarni razdalji za vrata Kopra.
18'
  Vučkič je izsili avt za Olimpijo, ki je s celim moštvom na polovici koprskega moštva.
19'
  Tekma po večini poteka po sredini igrišča.
20'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
20'
  Bubanja je lepo podal Ostercu, ki je utekel v prostor in zaključil z rutiniranim strelom!
22'
  Ja, Olimpija se je za korak oddaljila od letošnje prve zmage!
23'
  Zdaj je Olimpija v obetavnem napadu. Salkič je podal v kazenski prostor, kjer je eden od Koprčanov izbil v avt.
24'
  Koprčani so ustavili napad Olimpije in imajo žogo v svoji posesti.
25'
  Sicer pa je Koper do zdaj pokazal veliko bolj zrelo in konkretno igro.
25'
  Olimpija ima težave predvsem s prenosom žoge iz sredine igrišča v konico napada.
27'
  Prekršek Rujoviča nad Kovačevićem. Obetaven napad je zapravil Bubanja, še v lanski sezoni član Olimpije.
28'
  Salkič je iskal Škerjanca, ki se je zapletel v kazenskem prostoru. Negodovanje na tribunah. Olimpija na novem stadionu ne igra kot bi želela. Spominja na tisto iz stadiona ŽAK.
30'
  Zeljkovič je iskal Rakoviča v kazenskem prostoru, ta ni dobro sprejel žoge, a se je vseeno potrudil, da bi jo ujel. V vratih je bil nato prehiter je bil Hasić.
31'
  Rakovič je streljal na gol z roba kazenskega prostora, a njegov strel ni imel dovolj moči.
32'
  Zeljkovič je storil grob prekršek na Ostercem, ki mu je požugal s prstom.
34'
  Zdaj je imela Olimpija napad štiri-na-štiri, vendar se je Cimerotič zapletel na sredini igrišča.
35'
  Enajstmetrovka za KOPER!!!
35'
  Kristian Lipovac je dobil rumeni karton.
36'
  Izvedel jo bo Hasić, vratar Kopra!
36'
Gol (11m)
  GOOOL! Ermin Hasič je zadel enajstmetrovko!
37'
  Kako je prišlo do najstrožje kazni? Spet je bil na delu Osterc, potegnil je v protinapad, kjer se mu je pod noge vrgel Lipovac in si prislužil rumeni karton. Enajstmetrovko je rutinirano izvedel Hasić in povedel Koper do zavidljive prednosti.
39'
  Olimpija brez idej v napadu. Lovrečič je zato streljal z velike oddaljenost, Hasić pa je žogo zanesljivo ujel.
40'
  Brulc je streljal z roba kazenskega prostora, mimo gola!
41'
  Osterc je spet streljal na gol, kot za Koper.
43'
  Osterc je potegnil v kazenski prostor, kjer je padel. Glavni sodnik Goričan ni dosodil ničesar.
44'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
  Anej Lovrečič je dobil rumeni karton.
45+1'
45+1'
  Medtem ko so nogometaši odšli na premor, naj vam posredujemo nekaj podatkov o novem stadionu.
45+1'
  Začetek gradnje so gradbeni stroji naznanili v začetku leta 2008, s čiščenjem nekdanje gramoznice, zares pa se je začelo v letu 2009. Predviden datum zaključka gradbenih je bil 30. junij 2010, a so je gradnja zaradi številnih preprek na koncu raztegnila vse do zadnjega trenutka.
45+1'
  Stadion zdaj stoji ob severni ljubljanski obvoznici na več kot 20 hektarjih površine.
45+1'
  Negova kapaciteta znaša natančno 16.038 gledalcev (za kulturne prireditve več kot 20.000). Mere: 105 x 68 metrov.
45+1'
  Po pisanju slovenskih medijev naj bi športni park po proračunu stal 134 milijonov evrov in ne 81 milijonov, kot je bilo sprva predvideno.
45'
45'
  Menjava: iz igre Sebastjan Cimirotič, v igro Adnan Bešič.
45'
  Zanimiva menjava Hadžiča. Le kaj se je med polčasom dogajalo v slačilnici? Je Cime morda poškodovan?
47'
  Zaenkrat monotona predstava obeh moštev v drugem polčasu.
49'
  Prva res konkretna priložnost za Olimpijo. Po kotu je do strela z glavo prišel Ošlaj, a ni bil dovolj natančen.
50'
  Koper v obetavnem napadu, a se je Guberac znašel v prepovedanem položaju.
52'
  Struna je prišel do neoviranega strela na robu kazenskega prostora, a je sprožil mimo desne vratnice Lipovca.
53'
  Močan strel enega od nogometašev Olimpije je z zadnjimi močmi ubranil Hasić.
53'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Peter Stojanovič.
56'
  Prekršek Rakoviča nad Kovačevičem na sredini igrišča.
57'
  Osterc je razigran. Spet se je poigraval z nogometaši Olimpije v kazenskem prostoru, nato pa streljal v Lipovca!
58'
  Ja, Osterc dokazuje, da lani ni bil naključno prvi strelec lige.
60'
  Koprčani napadajo, priigrali so si kot nato pa še posest ob kazenskem prostoru Olimpije.
61'
  Vučkič je razčistil in poslal soigralce v protinapad, a nič iz te akcije Olimpije. Slab predložek v kazenski prostor.
65'
  Lovrečič je poizkusil nastaviti žogo soigralci v kazenskem prostoru, a je njegov predložek na koncu izpadel kot slab strel na gol. Tekma je izgublja na tempu.
66'
  Rakovič je zdaj poizkusil s prefinjenim strelom, vendar je žoga končala na golu.
66'
  Menjava: iz igre Davor Bubanja, v igro Mitja Brulc.
67'
  Olimpija je bila v napadu, vendar je Stojanovič slabo oddal žogo do Vučkiča. Žoga je končala v avtu.
68'
  Izjemno nevarna priložnost za Olimpijo. Hasić je bil neroden pri lovljenju. Izgubil je žogo in Rakovič jo je z zadnjimi močmi skoraj potisnili v mrežo!
69'
  Spet je bil Rakovič v priložnosti za lepo podajo, a je soigralca iskal s premalo močno žogo.
70'
  Zdaj je nekdanji reprezentant zelo slabo izvedel prosti strel z oddaljenosti 23 metrov.
71'
  GOOOL! Zadel je Adnan Bešič!
72'
  Navdušenje na stadionu. Stojanovič je najprej močno meril, nato se je žoga odbila do Bešiča, ki jo je potisnil v gol.
73'
  Zdaj se je igra razživela! Olimpija napada na krilih zadnjega gola.
73'
  Koper je naposled le nekoliko umiril igro.
74'
  Menjava: iz igre Danijel Marčeta, v igro Igor Novakovič.
76'
  Izjemen strel Brulca iz velike oddaljenosti je na koncu končal v gol-avtu.
76'
  Menjava: iz igre Ivica Guberac, v igro Željko Filipovič.
77'
  Menjava: iz igre Zoran Zeljkovič, v igro Boban Jovič.
78'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
79'
  Jovič je močno in natančno meril s precejšnje oddaljenost, a je nastreljal Hasića.
81'
  Zdaj še dober stel Škerjanca, ki je izsilil kot.
83'
  Nič iz te prekinitve zeleno-belih.
84'
  Mitja Brulc je dobil rumeni karton.
84'
  Brulc je silovito startal na žogo v napadu in pri tem podrl Vukčkića, ki nadaljuje s srečanjem.
85'
  Nebojša Kovačevič je dobil rumeni karton.
86'
  Lovrečič je preprečil obetaven napad Kopra in skoraj dosegel avtogol. Končalo se je le pri kotu Kopra.
89'
  Brulc je po podaji spet prišel do odlične priložnosti, a je le za malo zgrešil ljubljanska vrata!
90'
  Štiri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Bešič je bil spet v enkratni priložnosti za dosego izenačujočega gola, vendar je bil za malček prepočasen. Strel je ubranil Hasić, ki zdaj leži na tleh, saj se je zaletel z Bešičem.
90+1'
  Tekma je še vedno prekinjena.
90+2'
  Hasić se počasi vrača med vratnici.
90+3'
  Zdaj je branilec Ošlaj v konici napada! Olimpija poizkuša na vse pretege doseči izenačujoči gol.