13. krog |  Ajdovščina, Nogometni stadion Ajdovščina |  27.10.2010 ob 15.00

Primorje

0 : 3

Triglav Gorenjska

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Ajdovščine, kjer je prva novica, da se je burja skoraj povsem umirila in tekma ni vprašljiva.
0'
  Ekipi Primorja in Triglava bosta odigrali tekmo 13. kroga, ki je bila 16. oktobra odpovedana zaradi premočne burje.
0'
  Primorje in Triglav sta se lani merili v drugoligaški konkurenci, prvo letošnjo tekmo v prvi ligi pa so v Kranju s 3:2 dobili Triglavani.
0'
  Tekma v Ajdovščini se bo sicer začela z desetminutno zakasnitvijo, saj želijo nogometaši Primorja s tem opozoriti na svoj status.
0'
  Po dogovoru s sodnikom bosta obe enajsterici na igrišče pritekli deset miniut čez petnajsto.
0'
  Ekipa Primorja je v poopolni zasedbi, Kranjačni so pripotovali v Ajdovščino brez Zavrla, Zoliča, Jerkoviča in Špeliča.
0'
  Opozorilna "stavka" je končana, ekipi prihajata na igrišče.
0'
3'
  GOOOL! Zadel je Anže Jelar!
4'
  Po globinski podaji Krciča je Jelar izigral obrambno linijo Primorja, sam krenil proti Pietrzkiewicu in ga z močnim strelom premagal.
6'
  Stjepanovič je izvdel prosti strel z leve strani in zadel prečnik ajdovskih vrat.
13'
  Rahla terenska pobuda Ajdovcev, toda še brez konkretne akcije.
24'
  Burgar je prehitel Grafa, sam krenil proti vratarju, ki mu je šel naproti, nazadnje pa zgrešil iz ugodne pozicije. Stoodstotna priložnost Triglava.
31'
  Po drugem kotu za domače je po odbiti žogi udaril Simon Živec, a jo je poslal visoko preko kranjskih vrat.
35'
  Še ena daljša akcija Primorja in spet strel Simona Živca, ki pa je bil ponovno nenatančen.
41'
  Burgar je bil znova v protinapadu, a ga je v kazenskem prostoru spotaknil Graf. Sodnik je pustil nadaljevanje igre.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
  Kranjčani so dovolj zgodaj povedli in tekmo zanesljivo nadzirali. Primorje igra pod povprečjem prejšnjih domačih tekem.
45+1'
  Tekma je bila sicer ves čas odprta in če bo tako tudi v nadaljevanju je pričakovati nove uspešne napadalne akcije.
45+1'
  V taboru Primorja se obetajo kar tri menjave pred začetkom drugega polčasa.
45+1'
  Menjava: iz igre Luka Škrbina, v igro Saša Aleksander Živec.
45+1'
  Menjava: iz igre Sašo Ogrič, v igro Darko Kremenovič.
45'
45'
  Menjava: iz igre Dejan Marijanovič, v igro Tim Lo Duca.
50'
  Anže Jelar je dobil rumeni karton.
50'
  Rok Dolžan je dobil rumeni karton.
54'
  Po podaji z leve je v kazenski prostor prodrl Dolžan, a je bil nazadnje premalo natančen.
56'
  Menjava: iz igre Alen Krcič, v igro Dragan Ovčina.
57'
  Krcič je igrišče zapustil zaradi poškodbe, ki jo je staknil v duelu z Ihbeishehom.
63'
  Almir Tanjič je dobil rumeni karton.
65'
  Še naprej odprta in dinamična tekma.
66'
  GOOOL! Zadel je Dejan Burgar!
68'
  Po dolgi žogi Pokorna, je v obrambi zgrešil Huskič, Burgar pa podajo izkoristil in zadel levi spodnji kot ajdovskih vrat.
73'
  GOOOL! Zadel je Bernard Stjepanovič!
74'
  Ovčina je podal s kota, Stjepanovič pa je ob anemični ajdovski obrambi silovito streljal iz prve in žogo poslal pod prečnik.
78'
  Jaka Ihbeisheh je dobil rumeni karton.
80'
  Kremenovič je po desni prodrl v kazenski prostor in močno streljal, Gracar je žogo odbil v kot.
85'
  Menjava: iz igre Anže Jelar, v igro Uroš Smolej.
88'
  Menjava: iz igre Bernard Stjepanovič, v igro Danijel Stanarevič.
90'
  Tekma je seveda odločena: zaslužena zmaga Triglava in povsem neuspešna domača predstava.
90'
  Dve minuti sodniškega dodatka.
90+2'
90+2'
  Triglav je bil zadnji, ki je zmagal v Ajdovščini pred začetkom prenove stadiona in je sedaj prvi, ki je odnesel vse tri točke s prenovljenega objekta.