15. krog |  Domžale, Športni park |  31.10.2010 ob 16.00

2 : 3

Rudar

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji nogometa, napočil je čas, da se v 15. krogu pomerita tudi Domžale in Rudar.
0'
  To bo 27. prvenstveni obračun teh dveh moštev. V skupnem seštevku je boljši Rudar, ki je dosegel 13 zmag in devet porazov. Prav tolikokrat so se treh točk veselili Domžalčani, petkrat pa sta moštvi remizirali.
0'
  Zanimiv je predvsem sledeč podatek. Gostom teren ob Kamniški Bistrici ustreza, saj so na njem dosegli pet zmag, tj. prav toliko kot Domžalčani. Ekipi sta štirikrat remizirali.
0'
  Sicer pa sta se moštvi letos že pomerili. V 6. krogu so Domžalčani v gosteh slavili zmago 1:0. Krvnik Rudarja je bil Apatič, ki je tudi tokrat v začetni enajsterici dvakratnih državnih prvakov in dvakratnih podprvakov.
0'
  Domžalčani so imeli med tednom nekaj več dela. V sredo so v povratni tekmi četrtfinala Hervis pokala Slovenije z visokih 4:0 odpravili Olimpijo. Rudar je iz pokala izpadel septembra, ko ga je izločil Triglav.
0'
  Domžalčani so si po nekaj povprečnih predstavah v prejšnjih krogih pred nocojšnjo tekmo povrnili samozavest, ki jo bodo še kako potrebovali, saj mesto Rudarja na lestvici prav gotovo ne izraža njegove prave kakovosti.
0'
  Nekaj minut nas loči do začetka tekma. Ekipi sta se že ogreli in odhajata na zadnji posvet v slačilnico.
0'
  Pred nami je torej obračun drugo- in petouvrščene ekipe PrveLige. Igralci so že na zelenici.
0'
  Žreb je določil, da bo prvi napad pripadel gostom iz Velenja.
0'
1'
  Novakovič je v konici napada iskal Roja, a je slednji slabo sprejel žogo.
2'
  No, gostje so v nasprotju s preteklimi tekmami v gosteh tokrat začeli malo bolj ofenzivno.
4'
  Djermanovič in Roj sta dobro kombinirala v kazenskem prostoru, nato je Brljak startal na žogo, vendar brez prekrška domžalskega vratarja v kazenskem prostoru.
5'
  Juninho se je po podaji Drevenška zanšel v prepovedanem položaju.
7'
  Zdaj nekaj ostrih potez na robu prekrška obeh moštev, ki bosta danes očitno naredila vse, da osvojita nove tri točke.
7'
  Menjava: iz igre Jovan Vidovič, v igro Darko Topič.
8'
  Hitra menjava v vrstah Domžal. Vidovič je potreboval menjavo zaradi poškodbe.
9'
  Igra je prekinjena. Na tleh je obležal Djermanović, ki že nadaljuje s srečanjem.
10'
  Slaba podaja Drevenška s sredine igrišča naravnost v naročje Jahiča.
10'
  Prosti strel Rudarju na 35 metrih.
11'
  Tolimir je na koncu poslal žogo v gol-avt.
12'
  Le Topič in Knezevič na svoji polovici, vsi ostali nogometaši Domžal na polovici Rudarja. Domžalčani očitno dovolj samozavestni v napadalnih akcijah.
13'
  Juninho ni uspel zaustaviti dobre podaje na robu kazenskega prostora.
13'
  Zaenkrat nobena ekipa še ni streljala na gol.
16'
  Lepa kombinacija Pekiča in Apatiča, ki je bil za las prekratek, da bi ujel lepo podajo v kazenskem prostoru.
17'
  Odlična podaja Mešiča čez enega od igralcev Domžal do Djermanovića, ki v kazenskem prostoru ni znal sprejeti žoge in neovirano ustreliti na gol.
18'
  Darko Topič je dobil rumeni karton.
18'
  Topič je storil grob prekršek ob prodoru Trifkoviča.
19'
  Zdaj je grob prekršek nad Brezovačkim storil tudi Mešič, a je ostal nekaznovan.
20'
  Kot za Rudar.
21'
  Teinovič je prekinil akcijo knapov.
22'
  Izjemno izenačena in borbena igra obeh moštev. Tista, ki bo prva zadela bo očitno v veliki prednosti.
23'
  Drevenšek iz ogromne oddaljenosti mimo desne vratnice Jahiča.
24'
  Mešič je streljal na robu kazenskega prostora, Knezevič pa je podstavil nogo in odbil v kot.
26'
  Ob Kamniški Bistrici sicer spremljamo nogometno predstavo s precej tempa, a brez konkretnih akcij za dosego gola.
27'
  Kot za Domžalčane.
28'
  Rudar je bil v protinapadu tri na tri, vendar je Djermanovič izjemno slabo oddal žogo. Prašnikar maha z rokami in se jezi na napadalca Velenja.
29'
  Ja, če bi bil Djermanovič nekoliko bolj natančen pri oddaji žoge, bi imeli Velenjčani bržkone lepo priložnost za vodstvo.
29'
  Juninho je streljal s precejšnje oddaljenosti in Jahič je z zadnjimi močmi izbil v kot.
31'
  Zatkovič je po kombinaciji pred kazenskim prostorom le za malo zgrešil okvir vrat!!!
31'
  GOOOL! Zadel je Dejan Djermanovič!
31'
  Velenjčani so v protinapadu dosegli gol preko Djermanoviča, ki je prejel lepo žogo od Mešiča in rutinirano zaključil!
33'
  Djermanovič je dosegel šesti gol v tej sezoni in močno vodi na lestvici strelcev Rudarja. Lovijo ga Trifkovič, Korun in Tolimir, ki so vsi dosegli po tri zadetke.
34'
  GOOOL! Zadel je Damjan Trifkovič!
36'
  Trifkovič se je odlično znašel po dolgi visoki podaji. Pred kazenskim prostorom se je odzval bolje od Topiča in žogo porinil za hrbet Brljaka!
38'
  Zdaj je Knezovič streljal visoko preko gola!
40'
  Domžalčani bodo izvedli prosti strel na 30 metrih.
41'
  Wilson Xavier Junior je dobil rumeni karton.
41'
  Juninho je prehitro izvedel prosti strel.
41'
  Jahič lovi nevarno podajo v kazenski prostor. Velenjčani danes delujejo sila prepričljivo.
43'
44'
  Mitja Zatkovič je dobil rumeni karton.
44'
  Zatkovič je s podplatom startal na nogo enega od nogometašev Velenja.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Wilson Xavier Junior, v igro Mato Šimunovič.
45'
  Menjava: iz igre Marko Drevenšek, v igro Nace Kosmač.
46'
  Novakovič je skoraj dosegel avtogol!
49'
51'
  Obe ekipi pazljivo in preudarno na sredini igrišča.
51'
  Zdaj sumljiva odločitev sodnika Juga, ki pred kazenskim prostorom ni dosodil prekrška nad Zatkovičem.
51'
  Aleš Jeseničnik je dobil rumeni karton.
52'
  Jeseničnik je bil pregrob v obrambni akciji.
52'
  Zdaj skorajda še en avtogol Rudarja! Sodnik ni dosodil kota in precej razburjenja na tribunah!
54'
  Nekaj sreče na strani Rudarja in nekaj nesreče na strani Domžalčanov, ki delujejo kar precej nervozni.
56'
  Trifkovič je obležal na tleh, nad njim naj bi med vračanjem v obrambo storil prekršek eden od Domžalčanov.
57'
  Domžalčani imajo trenutno igralca več v polju.
57'
  Mato Šimunovič je dobil rumeni karton.
58'
  Šimunovič je grobo startal na Jeseničnika, ki je bil v prodoru.
58'
  V zadnjih nekaj minutah groba in nervozna igra obeh moštev!
59'
  Kosmač je zdaj storil prekršek v napadu.
63'
  Dobro sta kombinirala rezervista Kosmač in Šimunovič. Slednji je prejel lepo žogo na drugi vratnici, a ni bil dovolj zbran pri strelu!!
64'
  GOOOL! Zadel je Mato Šimunovič!
65'
  Po dobri kombinaciji Kosmača in Pekiča, ki je bil za las prekratek, da bi z glavo žogo potisnil v gol, dobro pa je bil postavljen Šimunovič, ki jo je rutinirano potisnil v gol.
66'
  Zdaj še odličen poizkus Zatkoviča, a izid ostaja nespremenjen.
66'
  Pa še strel Brezovačkega, za malo mimo vrat!!!
67'
  Menjava: iz igre Dejan Djermanovič, v igro František Metelka.
67'
  GOOOL! Zadel je Nikola Tolimir!
68'
  Kazen za Domžale! Odlična kombinacija! Trifkovič je podal v kazenski prostor, kjer je našel Tolimirja, ki je le podstavil nogo in zadel spodnji levi kot Brljaka!!
70'
  Zdaj je Metelka podrl Kosmača na 25 metrih!
70'
  Prosti strel za Domžale.
70'
  Pekič je streljal preko gola!
73'
  Tolimir se je znašel v prepovedanem položaju.
74'
  Zatkovič je poizkusil s strelom z oddaljenosti. Žoga za Jahiča.
76'
  Kot za Rudar, ki napada kljub vodstvu z dvema goloma.
76'
  Mešič je na drugi vratnici z glavo meril na gol in zadel vratnico!!!
78'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Mitja Zatkovič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
78'
  Zatkovič je ostro startal na Koruna in si prislužil izključitev! Zdaj imajo Domžale res malo možnosti, da iztržijo pozitiven rezultat.
80'
  Domžalčani kljub igralcu manj še naprej napadajo, navsezadnje nimajo česa izgubiti.
81'
  GOOOL! Zadel je Nace Kosmač!
81'
  Izjemno lepa akcija dvakratnih državnih prvakov. Kombinirali so po desni strani, na koncu je Pekič z ene vratnice lepo našel Kosmača, ki je zadel prazno mrežo.
81'
  Menjava: iz igre Rok Roj, v igro Doris Kelenc.
82'
  Trud Domžalčanov z igralcem manj se je izplačal, do konca tekme bo zagotovo še zanimivo.
83'
  Strel Pekiča z roba kazenskega prostora preko vrat!
85'
  Kelenc je imel 100-odstotno priložnost, vendar je streljal naravnost v Brljaka!
87'
  Cipot zdaj leži na tleh in se drži za obraz.
87'
  Tekma se nadaljuje.
88'
  Zdaj se Jahič valja po tleh in očitno je, da zavlačuje.
89'
  Srečanje se nadaljuje.
89'
  Zdaj na tleh še Mešič, ki je padel po trku z Brezovačkim. Pričakujemo lahko dolg sodnikov podaljšek.
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+1'
  Zdaj neverjetna priložnost Trifkoviča, ki je zadel le stranski del mreže. Bil je povsem neoviran!!!