15. krog |  Ajdovščina, Nogometni stadion Ajdovščina |  31.10.2010 ob 14.00

Primorje

0 : 2

Hit Gorica

Sodniki: Šart Peter (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Kresnik Dejan (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Ajdovščine, kjer je pred nami sosedski derbi med Primorjem ter Hit Gorico. Ekipi se bosta udarili drugič v tem prvenstvu, prvo tekmo v Novi Gorici, pa so dobili nogometaši iz mesta vrtnic s 3:2.
0'
  Moštvi sta trenutno tudi sosedi na prvenstveni lestvici, Goričani so na 6. mestu, Ajdovci pa mesto nižje. Prvi so zbrali 16 točk, slednji pa le točko manj.
0'
  Obe ekipi sta imeli obveznosti med tednom, Ajdovci so v zaostali prvenstveni tekmi gostili Kranjčane ter presenetljivo visoko izgubili s 3:0. Na drugi strani so nogometaši Hit Gorice v pokalnem obračunu presenetljivo izpadli proti Interblocku.
0'
  Ekipi sta že na igrišču, čakamo na prvi sodnikov žvižg. Razmere za igro niso najboljše, kajti v Ajdovščini dežuje, torej bo igralna površina hitra in spolzka.
0'
4'
  Živahen začetek, vendar še brez priložnosti na eni ali drugi strani.
11'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
12'
  V Ajdovščini še vedno čakamo na prvo pravo priložnost. Igra poteka predvsem na sredini igrišča.
15'
  Prva polpriložnost za domače. Po desni strani je pobegnil Tomič podal v sredino, kjer pa je bil Saša Aleksander Živec za korak prepočasen in Zafirovič je preprečil strel proti golu.
17'
  GOOOL! Zadel je Kris Jogan!
19'
  Iz kota z leve strani je lepo podal Demirovič, na pravem mestu je bil Jogan, ki je z glavo zabil za 0:1.
23'
  S prostega strela, nekakšnega skrajšanega kota z leve strani je streljal Kurtič, preko gola.
30'
  Smo že globoko v drugem delu prvega polčasa. Gostje so zaenkrat boljši in zasluženo vodijo z minimalno prednostjo.
32'
  Sporna situacija v Ajdovščini. Po podaji s prostega strela pred gol je Graf potisnil okroglo usnje v mrežo. Stranski sodnik je dvignil zastavico in pokazal glavnemu, da naj bi bil igralec Primorja v nedovoljenem položaju in glavni sodnik je gol razveljavil.
35'
  Domači trener Milan Petrovič bo prvič menjal. Pred nekaj trenutki se je namreč poškodoval Tanjič, ki ne more nadaljevati tekme.
37'
  Menjava: iz igre Almir Tanjič, v igro Etien Huskič.
40'
  Po levi strani je pobegnil Arčon, streljal s kakšnih 15-tih metrov, precej z leve strani, domači vratar je bil zanesljiv.
43'
  Marjanovič je prišel do strela približno 25. metrov od gola gostov, sprožil, vendar ni meril dovolj natančno.
45'
Podaljšek
  Še minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
  Strel Velikonje s kakšnih 25-tih metrov preko gola.
45+1'
  Poskus Saše Aleksandra Živca s približno 23-tih metrov, strel je zletel mimo desne vratnice.
45+1'
45'
49'
  Oba stratega sta na igrišče poslala igralce, ki so končali prvi polčas. Vseeno imamo novo moč na igrišču. Glavnega sodnika Petra Šarta je zamenjal četrti sodnik Vojko Goričan.
51'
  Velika priložnost za domače. Po gneči v kazenskem prostoru se je najbolje znašel Čoralič, ki je po podaji Kremenoviča z glavo dobro streljal, izkazal se je Simčič.
54'
  Drugi polčas so bolje začeli domačini, ki poskušajo izid izenačiti. Gostje se zaenkrat uspešno branijo.
58'
  Nov dober strel domačih. S kakšnih 23-tih metrov je sprožil Kremenovič. Žoga se je odbila pred Simčičem in vratar gostov je imel veliko dela.
61'
  Dejan Marijanovič je dobil rumeni karton.
62'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Aris Zarifovič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
64'
  Zarifovič je popolnoma upravičeno prejel drugi rumeni karton po prekršku nad Sašom Aleksandrom Živcem. Domačini imajo številčno prednost na igrišču. Ali jo bodo znali izkoristiti?
65'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Sebastjan Komel.
66'
  Domačini še naprej diktirajo tempo, Goričani pa še vedno vodijo z 1:0. Tudi gostujoči strateg je na igrišče poslal novega nogometaša in sicer Komela.
68'
  Natančna podaja Huskiča z desne strani v sredino do Kremenoviča, ki pa žoge z bližine ni uspel zabiti v gol. Kakšna priložnost za domače...
70'
  Še ena velika preiskušnja za Goriško obrambo. Po hitri akciji domačih je do strela s kakšnih 16-tih metrov prišel Marjanovič, vendar ni zadel cilja.
72'
  Prva velika priložnost za goste v drugem polčasu. Velikonja se je v kazenskem prostoru otresel svojega čuvaja, a kaj ko je nato zelo slabo streljal.
72'
  GOOOL! Zadel je Gregor Balažic!
73'
  Po podaji s prostega strela Demiroviča je bil najvišji v skoku Balažic, ki je z glavo zabil za vodstvo gostov z 2:0.
74'
  Kakšen udarec gostov, ki so bili v drugem polčasu popolnoma v podrejenem položaju! Ali se lahko domačini vrnejo po tem udarcu...v vsakem primeru Ajdovci potrebujejo hiter gol.
78'
  Menjava: iz igre Darko Kremenovič, v igro Saša Lalovič.
79'
  Še ena sporna situacija v Ajdovščini. Po podaji Tomiča je žoga v kazenskem prostoru zadela Kršiča v roko, glavni sodnik ni pokazal na belo točko...
80'
  Menjava: iz igre Kris Jogan, v igro Miha Mevlja.
82'
  Simon Živec je dobil rumeni karton.
84'
  Slab strel Čoraliča z razdalje, brez nevarnosti za Simčiča.
85'
  Še en strel Čoraliča z razdalje, lahko delo za Simčiča.
85'
  Menjava: iz igre Saša Aleksander Živec, v igro Nejc Vidmar.
87'
  Etien Huskič je dobil rumeni karton.
89'
  Tekma se počasi izteka...Kot kaže bodo Goričani iz Ajdovščine odnesli vse tri točke. Domačini so bili sicer v drugem polčasu gospodarji na igrišču, a kaj ko so bili v zaključku akcij izjemno neučinkoviti, kar so gostje s pridom izkoristili.
90'
Podaljšek
  Še 4 minute sodnikovega podaljška.
90'
  Menjava: iz igre Jasmin Kurtič, v igro Nejc Praprotnik.
90+4'
90+4'
  Zaslužena zmaga Goričanov, ki so v drugem polčasu tudi z igralcem manj uspeli obdržati svojo mrežo nedotaknjeno ter doseči še drugi gol.