32. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  07.05.2011 ob 18.00

Rudar

0 : 1

Primorje

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Gostenčnik Gregor (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, lep pozdrav s stadiona ob Jezeru, kjer bomo za vas spremljali obračun med Rudarjem in Primorjem!
0'
1'
  Rudar ima udarec iz kota.
2'
  Nič tega kota Rudarja, ki pa je kljub vsemu obddržal žogo in še naprej napada.
3'
  V prvih trenutkih tekme Rudar povsem prevladuje. Gostje se nikakor ne morejo dokopadi do žoge.
3'
  Streljal je Rajko Rotman, a mimo vrat.
4'
  Sicer pa se knapi nahajajo na petem mestu lestvice, medtem ko je Primorje zadnje in se bori za obstanek.
5'
  Streljal je Nejc Kolman, a mimo vrat.
6'
  Knapi so še v igri za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja, saj za četrtouvrščeno Olimpijo zaostajajo za osem točk. Do konca sezone pa je možno osvojiti še 15 točk.
7'
  Mujakovič je poslal povsem neuporaben predložek v kazenski prostor, kjer sta na žogo čakala Bratanovič in Trifkovič.
7'
  Bratanovič sicer najboljši strelec Rudarja s sedmimi goli.
7'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Jaka Ihbeisheh.
8'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Neven Čuturilo. Dobil ga je Nikola Tolimir.
8'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Dobil ga je Saša Aleksander Živec.
9'
  V vrstah Rudarja sicer nocoj manjka poškodovani Kolsi, Ajdovci pa ne morejo računati na pomoč Ostojiča, Huskiča, Tanjiča in Tomiča.
10'
  No, po začetni 'krizi' so ritem ujeli tudi gostje. Zdaj spremljamo bolj izenačen nogomet.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milidrag Marič.
11'
  Marič streljal preveč sramežljivo, da bi presenetil Saviča.
12'
  Pevnik se jezi na svoje nogometaše, ki po nekaj podajah prehitro izgubijo posest žoge.
14'
  Sicer pa vse pohvale nogometašem Primorja, ki kljub finančni krizi in neuspelim pogajanjem o sanaciji kluba sploh nadaljujejo prvenstvo.
14'
  V zadnjem krogu so v Ajdovščini celo dosegli zmago proti Triglavu (1:0).
15'
  Vsi nogometaši Rudarja na polovici Primorja.
16'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Dobil ga je Saša Aleksander Živec.
16'
  Rajko Rotman je dobil rumeni karton.
17'
  Rotman je prekinil zelo obetaven napad sinov burje in si prislužil rumeno opozorilo glavnega sodnika Vinčiča.
18'
  No, danes zaenkrat nič ne kaže, da bi se ponovil scenarij z zadnjega gostovanja Rudarja v Ajdovščini, ko so knapi vknjižili visoko zmago 6:0.
18'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Kolman. Dobil ga je Amel Mujakovič.
19'
  Božičič je preigraval po levi strani, a mu je Jelečevič rutinirano vzel žogo.
21'
  Mujakovič je izjemno lepo našel Bratanoviča v kazenskem prostoru, ki se je zapletel kljub temu, da je bil povsem sam. Nato je našel Tolimirja, ki je vtekel z drugega plana, ta pa je s peto podal do Rotmana in tukaj se je vse končalo. Zakomplicirali akcijo domači nogometaši.
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Trifkovič.
22'
  Spet je bila to lepa akcija knapov, vendar je zadaj predolgo oklaval Trifkovič. Vratar Božjak mu je mojstrsko zmanjšal kot in preprečil najhuje.
22'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Dobil ga je Sašo Ogrič.
23'
  Ajdovci se v zadnjih trenutkih krčevito branijo!
24'
  Tolimir je podaj v kazenski prostor, vendar nihče ni razumel njegove namere.
26'
  Streljal je Elvis Bratanovič, a mimo vrat.
27'
  NEVARNO! Jelečevič je povsem s strani kazenskega prostora lepo našel Bratanoviča, ki je visoko skočil, a zadel napačno stran mreže!!
28'
  Primorje ima udarec iz kota.
30'
  Večina akcij Rudarja poteka po levem boku, kjer sta zelo aktivna Jeseničnik in Mujakovič. Temu primerno veliko žog prejema Bratanovič, ki pa kar nekaj priložnosti ni izkoristil.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amer Jukan.
31'
  VROČEEE! Jukan si je v protinapadu ustvaril prostor in streljal od daleč ter zadel VRATNICO! Nato je prišel do ponovnega strela, a je tokrat sprožil precej slabše!
33'
  Rudar ima udarec iz kota št. 2.
34'
  Z glavo je streljal Sebastjan Berko, a mimo vrat.
36'
  Bratanovič je igral z roko v svojem kazenskem prostoru.
37'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Dobil ga je Jaka Ihbeisheh.
37'
  Nikola Tolimir je dobil rumeni karton.
38'
  Tolimir je podrl Ihbeishehja v obetavnem napadu. Sodniško pravilo ob tovrstnih prekrških naroča: sodnik, pokaži rumeni karton. In prav to je storil Vinčič že drugič na tekmi.
39'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sašo Ogrič. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
39'
39'
40'
  Mujakovič je spet lepo našel Bratanoviča, ki ni uspel dobro zaključiti z glavo, saj je Marič njegov strel blokiral.
42'
  Jelečevič je spet pobegnil po desni strani in podal v kazenski prostor, kjer nihče ni znal izkoristiti njegove podaje.
44'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Amer Jukan.
44'
  No, vendarle ni šlo za kot, ampak prekršek.
44'
45'
45'
  Glavni sodnik ni podaljšal prvega dela srečanja, ki bi ga lahko enostavno opisali takole: Rudar je napadal, Primorje pa prežalo na protinapade. In prav iz enega od teh si je priigralo najlepšo priložnost na tekmi. Jukan je zadel vratnico, žoga pa se je od nje izbila v polje, nato je še enkrat meril nenatančno in ostalo je pri prijateljskih 0:0.
45'
45'
  Menjava: iz igre Aleš Jeseničnik, v igro Mirza Mešič.
45'
  Strateg Velenjčanov se je odločil za še bolj napadalno igro in cilja na tri točke, ki jih njegovo moštvo krvavo potrebuje, če želi igrati v 'Evropi'.
48'
48'
  Trifkovič je meril v desno spodnji kot, a je Božjak ostal zbran in žogi preprečil pot v mrežo!
49'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Mirza Mešič. Dobil ga je Saša Božičič.
49'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Mirza Mešič. Dobil ga je Milidrag Marič.
50'
  Visoki Mešič povzroča precej težav ajdovskim branilcem, ki so vsaj za pol glave nižji.
50'
51'
  Mešič je najprej žogo poslal v kazenski prostor, Bratanovič jo je prepustil Rotmanu, ki je streljal na nebranjeno mrežo, a je Marič podstavil nogo v zadnjem trenutku!!!
51'
  Streljal je Doris Kelenc, a mimo vrat.
53'
  Da, ponavlja se zgodba iz prvega dela, ki je bil Rudar precej bolj živahen, a se je v zadnji liniji domačega moštva ustvarilo dovolj prostora za protinapade, iz katerih je bil še najbolj nevaren Jukan.
53'
54'
  Nič iz te prekinitve, Ajdovci bodo poizkušali z napadom.
54'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je Amer Jukan.
55'
  NEVARNO BO! Primorje ima prosti strel na 25 metrih.
55'
  Jukan je podal slabše kot smo od njega navajeni in nič ni bilo od vodstva!
55'
  Streljal je Nikola Tolimir, a preko vrat. Meril je s precejšnje oddaljenosti in kmalu bi žoga v visokem loku presenetila Božjaka!!!
56'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Dobil ga je Neven Čuturilo.
57'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Dobil ga je Danijel Dežmar.
57'
  Jaka Ihbeisheh je dobil rumeni karton. Savič je v kazenskem prostoru izbil žogo pred napadalcem Primorja, ta je padel in sodnik je presodil, da je simuliral prekršek.
59'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Dobil ga je Amer Jukan.
60'
  Menjava: iz igre Danijel Dežmar, v igro Luka Škrbina.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jaka Ihbeisheh, a je Savič stal na mestu!
61'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Jelečevič. Dobil ga je Saša Aleksander Živec.
61'
  Boštjan Jelečevič je dobil rumeni karton.
61'
  Jelečevič se je s telesom zbil S. A. Živca v protinapadu.
62'
  Menjava: iz igre Rajko Rotman, v igro Rok Roj.
63'
  Rotman je v prvem polčasu prejel rumeni karton, zato ne bi bilo smisla tvegati rdečega.
63'
  Streljal je Saša Aleksander Živec, a mimo vrat.
64'
65'
65'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je Saša Aleksander Živec.
66'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je Nejc Kolman.
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Roj.
68'
  NEVARNO! Roj je lepo preigraval pred kazenskim prostorom, nato pa močno sprožil z 20 metrov in Božjajk je posredoval z skrajnimi močmi. Nekoliko čudno je žogo izbil z nogo!!!
68'
70'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Škrbina. Dobil ga je Rok Roj.
71'
71'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Boštjan Jelečevič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
71'
  Jelečevič je spet grobo zaustavil Živca! Rudar bo tekmo verjetno končal z nogometašem manj.
71'
  Jukan je izvedel prosti strel, streljal je Simon Živec, a preko vrat.
74'
74'
  Z glavo je po podaji Jukana iz kota streljal Ogrič, a ni dobro zadel žoge!
75'
  Jaka Ihbeisheh v prepovedanem položaju.
77'
77'
  Po kotu se je do žoge prikopal Simon Živec, a je precej zgrešil cilj.
78'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Škrbina. Dobil ga je Doris Kelenc.
78'
  Luka Škrbina je dobil rumeni karton.
79'
  Škrbina je spotaknil Kelenca na robu kazenskega prostora.
79'
  Menjava: iz igre Elvis Bratanovič, v igro Uroš Korun.
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sebastjan Berko.
81'
  GOOOL! Zadel je Saša Aleksander Živec!
82'
  Izjemno lepa poteza A. Živca!!! V kazenskem prostoru je nakazal strel in na tla spravil Cipota, nato pa meril v levi spodnji kot in premagal Saviča.
82'
  Saša Aleksander Živec je dobil rumeni karton.
83'
  Živec je svoj zadetek malo pretirano proslavil in sodnik mu je pokazal rumeni karton.
85'
87'
87'
  Menjava: iz igre Jaka Ihbeisheh, v igro Nejc Vidmar.
88'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Simon Živec. Dobil ga je Mirza Mešič.
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Saša Aleksander Živec.
90'
  Tri minute upanja za Rudar.
90'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Doris Kelenc. Dobil ga je Neven Čuturilo.
90+2'
  Streljal je Mirza Mešič, a mimo vrat.
90+2'
  Ni bilo možnosti, da bi Mešič poravnal izid, saj je bil s hrbtom obrnjen proti vratom.