33. krog |  Ajdovščina, Nogometni stadion Ajdovščina |  11.05.2011 ob 17.00

Primorje

2 : 3

Hit Gorica

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Jovanović Stevo (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Žganec Mitja (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Ajdovščine, kjer bosta Primorje in Hit Gorica odigrla 61. severnoprimorski derbi.
0'
  Tekma je pomembna predvsem za Primorje, ki še vedno išče točke za (tekmovalni) obstanek v prvoligaški konkureci. Novogoričani so zanesljivo v sredini lestvice.
0'
  V obeh taborih je nekaj "bivših." Sandi Valentinčič je enajsterico sestavil brez kaznovanega Škrbine in poškodovanih Huskića in Tomića. Tanjić je nared za igro. Miran Srebnič pogreša poškodovana Nejca Mevljo in Vita Pluta.
0'
  Vse tri letošnje medsebojne tekme so dobili Novogoričani. Ajdovci so na severnoprimorskem derbiju nazadnje slavili na zadnji tekmi predlanske sezone, ko so se kljub zmagi z 2:1 preselili v drugoligaško konkurenco.
0'
  V Ajdovščini bodo z zanimanjem spremljali tudi razplet tekme v Kranju, kjer gostuje Nafta. Prav tako bo zanimiv tudi razplet ajdovske pritožbe na sklep o odvzemu dveh točk.
0'
  Triglav ima točko več od Primorja in razplet današnjega kroga lahko prinese spremembo na dnu lestvice.
0'
  Po derbiju s Hitom Gorico bo Primorje igralo še enkrat doma in sicer proti Mariboru.
0'
  Ekipi sta na igrišču.
0'
  S sredine bodo prvi krenili Ajdovci.
0'
1'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Dobil ga je Milidrag Marič.
3'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Aleksander Živec. Dobil ga je Goran Galešič.
5'
  Zaenkrat zelo nezanimiva tekma.
6'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Amer Jukan. Dobil ga je Kris Jogan.
8'
  Rahlo pobudo imajo v zadnjih minutah gostje.
11'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Demirovič. Dobil ga je Simon Živec.
12'
  Vratarja sta povem brez dela.
13'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Ihbeisheh. Dobil ga je Boris Mijatovič.
14'
  GOOOL! Zadel je Jaka Ihbeisheh!
15'
  Z leve je podal Čuturilo, Ihbeisheh je sprejel žogo na robu kazenskega prostora in s strelom po tleh premagal Simčiča.
15'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
15'
  Streljal je Welle Ndiaye, a mimo vrat.
18'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Aleksander Živec. Dobil ga je Matija Širok.
18'
  GOOOL! Zadel je Miha Mevlja!
19'
  Po prostem strelu z desne in neuspešnem Tanjičevem izbijanju, je Mevlja sprožil s škarjicami in žogo poslal v daljši kot domačih vrat.
19'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan.
20'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Dobil ga je Neven Čuturilo.
20'
  Kris Jogan je dobil rumeni karton.
22'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Almir Tanjič. Dobil ga je Welle Ndiaye.
22'
  Streljal je Goran Galešič, a mimo vrat.
23'
  Welle Ndiaye v prepovedanem položaju.
24'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Dobil ga je Saša Aleksander Živec.
24'
  Matija Širok je dobil rumeni karton.
26'
  Po dveh zadetkih spet bolj umirjeno obdobje tekme.
28'
  Jaka Ihbeisheh v prepovedanem položaju.
29'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Neven Čuturilo.
32'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Saša Aleksander Živec.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amer Jukan.
33'
  Igra je zaustavljena, izven igrišča je zaradi zdravstvnih težav Ogrič.
36'
  Ogrič ne bo mogel nadaljevati tekme, saj krvavi iz nosu. Potrebna bo menjava.
37'
  Menjava: iz igre Sašo Ogrič, v igro Danijel Dežmar.
38'
40'
  Izjmeno preigravanje Jake Ihbeisheha, ki je nanizal tri gostujoče nogometaše, prišel pred Simčiča in ga s strelom po tleh premagal. Lep gol!!!
40'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Dobil ga je Jaka Ihbeisheh.
41'
41'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Dobil ga je Almir Tanjič.
42'
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
  Po zadržanih uvodnih minutah sta uvodna zadetka vzpodbudila tempo igre. Domači vodijo na krilih Jake Ihbeisheha, ki je z imenitnim preigravanjem zadel za domače vodstvo ob polčasu.
45+1'
  Tudi četrti letošnji severnoprimorski derbi je torej postregel z več zadetki.
45+1'
  Sašo Ogriča so neposredno z igrišča odpeljali z reševalnim vozilom. Zaenkrat nimamo novih informacij.
45'
45'
  Menjava: iz igre Matija Širok, v igro Rok Buzeti.
49'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Božičič. Dobil ga je Goran Galešič.
49'
  Saša Božičič je dobil rumeni karton.
49'
  11m za Hit Gorico
49'
Gol (11m)
  GOOOL! Enes Demirovič je zadel enajstmetrovko!
51'
  Prekšek za najstrožjo kazen je nad Galešičem naredil Božičič. Demirovič je bil zanesljiv izvajalec najstrožje kazni. Žoga je zadela stativo in se odbila v mrežo.
51'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Boris Mijatovič. Dobil ga je Saša Aleksander Živec.
53'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Jaka Ihbeisheh.
53'
  Miha Mevlja je dobil rumeni karton.
54'
  Menjava: iz igre Welle Ndiaye, v igro Dalibor Stojanovič.
55'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Danjel Rakušček. Dobil ga je Neven Čuturilo.
57'
  GOOOL! Zadel je Goran Galešič!
58'
  Demirovič je z globinsko žogo zaposlil Galešiča, ki je prehitel vratarja Božjaka in ga s strelom preko njega premagal.
58'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar.
59'
60'
  Domači navijači so razvili transparent z napisom: Plačajte igralce!
60'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Simon Živec. Dobil ga je Miha Mevlja.
63'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Aleksander Živec. Dobil ga je Enes Demirovič.
64'
66'
  Menjava: iz igre Simon Živec, v igro Nejc Kolman.
67'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Kolman. Dobil ga je Dalibor Stojanovič.
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enes Demirovič.
70'
  Saša Aleksander Živec v prepovedanem položaju.
72'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Danjel Rakušček. Dobil ga je Danijel Dežmar.
73'
  Streljal je Dalibor Stojanovič, a mimo vrat.
73'
  Menjava: iz igre Almir Tanjič, v igro Tim Lo Duca.
74'
  Primorje ima udarec iz kota.
76'
  Primorje v zdnjem obdobju pritiska proti goriškim vratom.
77'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Stojanovič.
81'
82'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Dobil ga je Miha Mevlja.
84'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tim Lo Duca. Dobil ga je Miha Mevlja.
86'
86'
  Po prodoru je Stojanovič sprožil mimo gola.
87'
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Kris Jogan.
89'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Božičič. Dobil ga je Kris Jogan.
90'
  Tri minute sodniškega dodatka
90+1'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Demirovič. Dobil ga je Danijel Dežmar.
90+3'
  Igra je prekinjena zaradi poškodbe Kolmana.
90+3'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Amer Jukan. Dobil ga je Goran Galešič.
90+4'
90+4'
  Zaslužena zmaga Hita Gorice. Gostje so bili precej boljši v drugem polčasu.
90+4'
  Primorje ima po porazu na severnoprimorskem derbiju le še teoretične možnosti za tekmovalni obstanek v ligi.