33. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  11.05.2011 ob 18.00  | Prenos: TV Slovenija 2

2 : 1

Olimpija

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Rajh Marjan (2. pomoč) , Mežnar Tadej (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, pred nami je velika tekma!
0'
  V 33. krogu Prve lige se bosta na Bonifiki pomerila Luka Koper in Olimpija!
0'
  Kluba sta neposredna tekmeca za končno tretje mesto, ob kančku sreče pa lahko teoretično osvojita tudi drugo mesto! Trenutno ju na lestvici loči le točka.
0'
  Tekma pa ima za slovenski nogomet tudi zgodovinski pomen.
0'
  Olimpija še nikoli v zgodovini samostojne Slovenije na Bonifiki ni premagala Kopra!
0'
  Kanarčki so zadnjo zmago zeleno-belim prepustili daljnega leta 1987!
0'
  Nasprotno je Koper v Ljubljani na 17 tekmah vknjižil tri zmage.
0'
  Olimpijin niz tekem brez poraza je naravnost zastrašujoč: izgubila ni že 15 zaporednih prvenstvenih obračunov, vendar pa se izredno motivirani Koprčani tega zagotovo ne bodo ustrašili!
0'
  V tem pogledu so od rekorda še precej oddaljeni. Zanesljivo je v lasti Domžal, ki v sezoni 2006/07 niso izgubile kar 32 tekem. Takrat so Domžalčani osvojili prvo prvenstveno zvezdico.
0'
  Oba trenerja imata pred obračunom nekaj težav z igralskim kadrom. Manj preglavic ima domači strateg Nedžad Okčič, ki ne more računati na poškodovanega Marčeto in Aljaža Struno (kartoni).
0'
  Trener gostov Dušan Kosič, danes v igri ne bo poslal Sretenoviča, Raniča in Šokoto (vsi imajo težave s poškodbami).
0'
  Nekoliko presenetljivo med vrati Kopra ne bo stal Ermin Hasič, ki sedi na klopi za rezerve in naj bi imel težave s poškodbo prsta.
0'
  V vrste Kopra se vrača prvi strelec Milan Osterc (12 golov), na strani Olimpije je največ žog v mrežo nasprotnikov pospravil Škerjanc (8).
0'
0'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Cvijanovič. Dobil ga je Milan Osterc.
1'
  NEVARNO! Vassiljev se pripravlja za strel na 25 metrih.
1'
  Streljal je Amir Karič, a mimo vrat. Sprožil je z roba kazenskega prostora.
2'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Dobil ga je Marko Grižonič.
3'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Davor Bubanja.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Škerjanc.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
4'
  VROČE JE V KAZENSKEM PROSTORU KOPRA! Olimpija je dvakrat zapretila iz protinapada, a je Nenezič s skrajnimi močmi rešil kanarčke!
4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Marijanovič. Dobil ga je David Kašnik.
6'
  Nogometaš Olimpije Radujko - branil je tudi barve Kopra - je imel nekaj težav s poškodbo, a nadaljuje s tekmo.
7'
  Streljal je Milan Osterc, a mimo vrat.
7'
  Osterc je prišel do strela v kazenskem prostoru, medtem ko se je Radujko uštel pri nastavljanju 'ofsajd' zanke! Nevarno je bilo!
9'
  Koprčani v uvodnih minutah izjemno agresivni, medtem ko Ljubljančani igrajo nekoliko rezervirano.
10'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Handanagič. Dobil ga je Adnan Bešič.
11'
  Ljubljančani bodo prosti strel izvedli na 35 metrih.
11'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
11'
  Sramežljiv strel Lovrečiča, kljub temu se Nenezič jezi, da so ga njegovi branilci sploh pustili do strela.
12'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Dejan Marijanovič.
13'
  Koprčani še vedno več pri žogi in na polovici Ljubljančanov, ki nekako ne morejo razviti svoje igre. Morda je tudi ne želijo in raje prežijo na napako nasprotnika.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Marijanovič.
15'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Osterc. Dobil ga je Miroslav Cvijanovič.
15'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Dobil ga je Enes Handanagič.
16'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
16'
  Kašnik si je prislužil rumeno opozorilo zaradi nevarne, nenadzorovane igre. Z vso silo se je zaletel nad kapetana Kopra Handanagiča.
17'
  Pred nekaj trenutki je bilo vroče v kazenskem prostoru Olimpije, kjer Marijanovič iz neposredne bližine ni znal premagati Botonjiča.
18'
  GOOOL! Zadel je Adnan Bešič!
20'
  Lepa kombinacija Olimpije. Vršič je prejel dobro podajo na desni strani kazenskega prostora in žogo nastavil Lovrečiču, ki je sicer slabo sprožil, a naravnost do Bešiča, ki je Olimpijo povedel v vodstvo!
20'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Karič. Dobil ga je Nik Omladič.
22'
  Igra se je po zadetku nekoliko umirila, kot da bi Koprčani nekoliko izgubili voljo, saj so ves čas igrali dobro in napadali.
23'
  Zeleno-beli so zdaj tisti, ki narekujejo tempo.
24'
25'
  Lovrečič je našel dovolj prostora in sprožil s kakšnih 20 metrov, a mimo desne vratnice Neneziča.
25'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Marijanovič. Dobil ga je Adnan Bešič.
26'
26'
  Vršič je pred kazenskim prostorom našel prostega Škerjanca, ki pa je sprožil preblago.
26'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je Davor Bubanja.
27'
  Trije zaporedni nevarni poizkusi Olimpije, ki se ni zadovoljila z zgodnjim vodstvom.
28'
  Botonjič leži v svojem kazenskem prostoru. Čas, da se nogometaši obeh moštev nekoliko okrepčajo z vodo.
29'
  Handanagič je zdaj odlično posredoval pred Škerjancem.
30'
  Zdaj nekaj več igre na sredini igrišča, nogometaši obeh moštev so izgubili začetni zagon.
30'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
31'
  Izvedel ga bo Vassiljev.
32'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Dobil ga je Mitja Brulc.
32'
  Prekršek na robu kazenskega prostora!
32'
  Karič slabo v kazenski prostor, kjer ni bilo nikogar od njegovih soigralcev.
33'
33'
  Izvedel ga bo Karič.
34'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Dobil ga je Konstantin Vassiljev.
36'
  Streljal je Erik Salkič, a mimo vrat.
36'
  Izjemen, šolski polprotinapad Olimpije. Vršič je oddal zadnjo podajo do Salkiča, ki je bil sam v kazenskem prostoru, poizkusil z volejem, a zgrešil cilj.
38'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je Konstantin Vassiljev.
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milan Osterc.
40'
  Osterc je nevarno poizkusil, a je bil postavljen nekoliko preveč na levi strani in Botonjič ni imel pretiranih težav z njegovim strelom.
41'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Osterc. Dobil ga je Adnan Bešič.
42'
43'
  Vassiljev je poizkušal med petimi nogometaši Olimpije in se razumljivo zapletel, to le kaže na to, da Koprčanom nekoliko zmanjkuje idej v napadu.
43'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Konstantin Vassiljev.
43'
  Prekršek, storjen na sredini igrišča.
45'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je Amir Karič.
45+1'
45+1'
  GOOOL! Zadel je Damir Hadžič!
45+1'
  Vassiljev je podal iz kota na glavo Osterca, ta je podaljšal do Hadžiča, ki je žogo pospravil za hrbet Botonjiča!!!
45+2'
45+2'
  Spremljali smo razburljiv prvi polčas z veliko tempa. Na začetku so Koprčani vršili pritisk, nogometaši Olimpije pa so potrpežljivo čakali na priložnost. Na svoj račun prišli v 18. minuti, ko je šesti prvenstveni gol dosegel Bešič. Po zadetku je Koper nekoliko popustil, a obdržal stik z Ljubljančani, ki so morali po žogo v mrežo v sodnikovem dodatku, ko je po podaji iz kota zadel branilec Hadžič.
45'
45'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Peter Stojanovič.
46'
  Zdaj je eden od branilcev Olimpije žogo poslal čez tribuno.
46'
  Krajša prekinitev in tekma se nadaljuje.
46'
  Olimpija ima udarec iz kota. Priigral ga je Stojanovič, ki je vstopil v drugem delu.
48'
  NEVARNO! Kašnik je posredoval v zadnjem trenutku, po podaji Hadžiča proti Ostercu, ki bi se sicer srečal na štiri oči z Botonjičem.
48'
48'
49'
  Z glavo je streljal Handanagič, a precej mimo vrat.
49'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Grižonič. Dobil ga je Anej Lovrečič.
50'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Osterc. Dobil ga je Dalibor Radujko.
51'
  Đukič se pripravlja na vstop.
51'
  Menjava: iz igre Dejan Marijanovič, v igro Bojan Đukič.
52'
52'
  Osterc je slalomiral na robu kazenskega prostora in izsilil kot.
52'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Peter Stojanovič.
53'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Konstantin Vassiljev. Dobil ga je Blaž Božič.
53'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Dobil ga je Adnan Bešič.
54'
  Olimpija v teh trenutkih z igralcem manj, Bešiča so odpeljali z golf avtomobilčkom.
55'
  Bešič bo nadaljeval srečanje.
56'
56'
  NEVARNO! Osterc se je znašel v kazenskem prostoru, streljal z zadnjimi močmi, a je nekdo podstavil nogo!!!
56'
57'
58'
  Podaja v kazenski prostor, kjer je žoga obšla vse nogometaše, na pravem mestu pa je spet stal Hadžič in dosegel drugi zadetek na tekmi in hkrati tudi drugega v tej sezoni državnega prvenstva.
59'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Enes Rujovič.
59'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Grižonič. Dobil ga je Peter Stojanovič.
61'
  Vprašanje je, ali ima Olimpija še dovolj moči in živcev, da pred razgretimi koprskimi navijači pride do izenačenja.
62'
  Olimpija ima udarec iz kota.
62'
  Bešič je bil v dobrem položaju za strel, a je iskal podajo v kazenskem prostoru in izsilil kot.
63'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je Milan Osterc.
63'
  Blaž Božič je dobil rumeni karton.
63'
  Milan Osterc je dobil rumeni karton.
63'
  Božič se je dobesedno obesil na Osterca, ki je nato protestiral pri glavnem sodniku, ki je še njemu pokazal rumeno opozorilo.
64'
  Vassiljev bo prevzel prosti strel na 30 metrih.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Konstantin Vassiljev.
64'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Dobil ga je Peter Stojanovič.
66'
  Streljal je Miroslav Cvijanovič s precejšnje oddaljenosti, a preko vrat. To je bil bolj poizkus iz obupa.
68'
  Igra se je v drugem polčasu dodobra umirila. Koper je bolj konkreten, vendar tudi zeleno-beli ne popuščajo.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Stojanovič, a Nenezič ni imel težav.
69'
  Luka Koper ima osmi udarec iz kota.
70'
  Guberac bo vstopil.
71'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Dobil ga je Nik Omladič.
71'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Karič. Dobil ga je Erik Salkič.
71'
  Amir Karič je dobil rumeni karton.
72'
  Menjava: iz igre Mitja Brulc, v igro Ivica Guberac.
72'
  Vršič je s stranikazenskega prostora streljal neposredno na gol, a je zadel le živi zid.
73'
73'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Peter Stojanovič. Dobil ga je Bojan Đukič.
74'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Karič. Dobil ga je Miroslav Cvijanovič.
74'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Dare Vršič.
75'
  NEVARNO! Olimpija ima prosti strel na dobrih 20 metrih.
75'
  Streljal je Vršič, a mimo vrat. Slab poizkus tega nekdanjega reprezentanta in nogometaša Kopra.
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Bubanja.
76'
  Nevaren poizkus je zaustavil Botonjič!
77'
77'
  Menjava: iz igre Nik Omladič, v igro Stefan Smiljanič.
77'
  Streljal je Vršič, po podaji Rujoviča iz prostega strela, a preko vrat.
78'
  Osterc je meril mimo vrat iz roba kazenskega prostora.
80'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Dobil ga je Enes Rujovič.
80'
  Streljal je Enes Rujovič, a mimo vrat.
80'
80'
  Stojanovič in Rujovič sta kombinirala in Rujovič je le za las zgrešil okvir vrat!
81'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Peter Stojanovič. Dobil ga je Damir Hadžič.
81'
  Peter Stojanovič je dobil rumeni karton.
82'
  Stojanovič je grobo podrl Hadžiča, strelca dveh golov za Koper, in si prislužil rumeno opozorilo.
83'
83'
  NEVARNO PRED VRATI KOPRA! Olimpija ima p. strel na 18 metrih!
83'
  Izbija Osterc!
84'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Stefan Smiljanič. Dobil ga je Amir Karič.
84'
  Menjava: iz igre Milan Osterc, v igro David Bunderla.
86'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Konstantin Vassiljev.
86'
  Olimpija se trudi na vse pretege, a ji ne uspe prebiti čvrste obrambe Kopra!
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Stefan Smiljanič.
87'
  Smiljanič je preslabo ustrelil, da bi preseneltil Neneziča.
89'
  Koper v teh trenutkih deluje sila prepričljivo in Olimpija bo stežka dosegla izenačujoči zadetek.