7. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  28.08.2010 ob 20.15

1 : 0

Hit Gorica

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Karmel Vidko (1. pomoč), Kresnik Dejan (2. pomoč) , Šart Peter (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 0

0'
  Pozdravljeni iz zelo deževnih Domžal, kjer čakamo na drugo tekmo 7. kroga Prve lige si.
0'
  Pri domačih bosta tokrat manjkala poškodovani Lucas Horvat, medtem ko bo Ivan Knezovič tekmo začel na klopi za rezervne nogometaše.
0'
  Na drugi strani bo v dresu Gorice bržkone zadnjič zaigral Etien Velikonja, ki bo najverjetneje še pred koncem prestopnega roka odšel v Maribor.
0'
  Domžale so pred tem krogom, z enakim številom točk kot vodilni Maribor, na drugem mestu lestvice, medtem ko so Goričani na petem mestu in za Domžalami zaostajajo pet točk.
0'
  Če Domžale tokrat osvojijo vse tri točke bodo do jutri zagotovo na vrhu lestvice, v primeru remija ali poraza pa jih bodo Lendavčani, ki so premagali Celjane izrinili celo na tretje mesto.
0'
  Na nekaterih delih igrišča so se zaradi močnega deževja pojavile luže, tako da se je med ogrevanjem na določenih delih žoga celo ustavljala.
0'
  Obe enajsterici prihajata na igrišče.
0'
  Obe ekipi bosta nastopili v svojih tradicionalnih barvah, Goričani v modri, Domžalčani pa v rumeni športni opremi.
0'
0'
  Prvi so s sredine igrišča začeli Goričani.
2'
  Strel Velikonje, Brljak brani.
3'
  Na drugi strani je mimo gola streljal Pekič.
4'
  Že uvodne minute so pokazale, da bo igra po tleh skorajda nemogoča, saj se žoga ustavlja v lužah, ki so na igrišču.
6'
  Slab predložek Demiroviča iz kota...
8'
  Razmere za igro so vse bolj nemogoče, saj žoga le s težavo potuje od igralca do igralca. Predložki, visoke ter dolge žoge in streli od daleč bodo danes glavno orožje obeh ekip.
8'
  Svoj prvi kot so prav tako slabo izvedli tudi Domžalčani - previsoko je podal Drevenšek.
8'
  Domžalčani so povsem prevzeli pobudo.
9'
  Strel Teinoviča od daleč, ki pa je zadel soigralca Drevenška.
10'
  Gol Domžal!!!
11'
  To je bil predložek Juninha iz prostega strela, ki ga je Brazilec izvajal na sredini igrišča, vendar je bil Damir Pekič v offsidu, tako da ostaja 0:0.
13'
  Tudi prosti streli s sredine igrišča bodo danes priložnost, ki jih bosta morala ekipi čim bolj unovčiti.
13'
  Domžalčani so si povsem podredili goste iz Gorice.
15'
  Arčon je poizkušal s strelom, vendar so domači ob njegovem strelu podstavili nogo, tako da Brljak ni ime pretiranega dela.
18'
  Prosti strel za Domžale. Razdalja je okoli 30 metrov...
18'
  ...strelja Drevenšek...
19'
  ...Simčič brani s konicami prstov in žogo preusmerja v kot.
19'
  Po kombinaciji s kota je slabo z glavo meril Vidovič.
20'
  Še ena globinska podaja Domžalčanov do Pekiča...
20'
  ...tokrat brez offsida...
21'
  ...vendar najhitrejši pri žogi goriški vratar Simčič.
23'
  Tempo igr je sedaj nekoliko padel, tudi dež pa ne lije več tako močno.
25'
  Jovan Vidovič je dobil rumeni karton.
25'
  Prosti strel za Gorico.
25'
  Žogo je izbil Drevenšek.
28'
  Vidovič je dobil rumeni karton zaradi ugorvarjanja, potem ko je glavni sodnik 'piskal' njegovo igranje z roko. To je bilaa huda napaka glavnega sodnika, saj domžalski branilce še zdaleč ni igral z roko.
29'
  Strel Pekiča od daleč, ki pa ni pomenil resnejše nevarnosti.
30'
  Še ena velika napaka sodniške trojke. Tokrat so bili oškodovani Goričani, ki so jih sodniki prikrajšali za kot.
33'
  S predložkom je poizkušal Šimunovič, vendar je njegova podaja letela previsoko.
34'
  Prodor Pekiča, ki pa se je končal s podajo v kazenski prostor, ki jo je vratar Simčič prestregel.
36'
  Sedaj je Kurtič lepo preigraval in poslal žogo v kazenski prostor Domžal, kjer pa so domači uspeli izbiti žogo.
37'
  Poizkus prodora Apatiča, ki pa si je poslal predolgo žogo, ki je ušla v gol avt.
40'
  Od daleč je streljal Teinovič, Simčič pa je žogo s težavami odbil, nato pa so situacijo razrešili branilci Gorice.
40'
  GOOOL! Zadel je Damir Pekič!
42'
  Domači so prišli do gola po globinski podaji iz kota, ko je bil Pekič hitrejši od gostujoče obrambe.
45'
45'
46'
  V Domžalah je medtem povsem nehalo deževati.
46'
  Tudi v drugem polčasu so bolje začeli Domžalčani.
49'
  Prvi strel v drugem polčasu je sprožil Etien Velikonja, ki pa je ob strelu padel, žoga pa je zletela visoko preko vrat.
51'
  Juninh je poizkusil z volejem s kakih 30-ih metrov, a je meril previsoko.
51'
  Tadej Apatič je dobil rumeni karton.
52'
  Z glavo je streljal Arčon, toda to je bil zelo slab strel z glavo in žoga je postala lahek plen vratarja Brljaka.
54'
  Z glavo je po podaji iz kota nevarno streljal Brezovački, toda žoga je zletela mimo vrat.
55'
  Akcijo Domžal je z novim nevarnim strelom zaključil Pekič, a je bil Simčič na pravem mestu.
57'
  Nevaren strel Kurtiča od daleč je z nekaj težavami Brljak vendarle zaustavil.
58'
  Podaja do Pekiča je prestregel vratar Simčič, ki je pravočasno stekel z vrat in žogo poslal v avt.
61'
  Nova odlična akcija Domžal. Hitro akcijo je s strelom z glavo zaključil Pekič, njegov strel pa je Simčič obranil s konicami prstov.
61'
  Po kotu je do žoge spet prišel Pekič, ki je tokrat streljal z nogo, a je bil v tem primeru precej nenatančen, saj je žoga odšla visoko pod oblake.
62'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Kris Jogan.
65'
  Domžale igrajo zelo zrelo in zadržujejo žogo ter poizkušajo priti do še enega zadetka, ki bi jim zagotovil miren zaključek tekme.
66'
  Menjava: iz igre Enes Demirovič, v igro Admir Kršič.
67'
  Kapetanski trak je pri Gorici ob odhodu Demiroviča z igrišča prevzel Kršič.
70'
  Odličen prodor Apatiča...
70'
  ...dvojna podaja in Apatič je sam pred vratarjem Simčičem...
70'
  ...strel...
71'
  ...Simčič odbija...
71'
  ...do žoge prihaja Šimunovič, vrata so prazna...
71'
  ...Šimunovič pa strelja preko vrat.
72'
  Juninho strelja od daleč mimo vrat.
77'
  S predložkom je poizkušal Drevenšek, a je žoga preletela vse igralce.
77'
  Igra vseskozi poteka na polovici, ki jo brani Gorica.
79'
  Šimunovič je dobil lepo podajo Pekiča, vendar ni uspel zaustaviti žoge v kazenskem prostoru.
81'
  Prosti strel za Domžale. Razdalja je 35 metrov.
82'
  Poizkušal je Apatič, a so Goričani izbili žogo.
82'
  Menjava: iz igre Mato Šimunovič, v igro Jernej Smukavec.
84'
  Odlično izveden prosti strel Apatiča z velike razdalje. Simčič je s skrajnimi močmi žogo odbil čez gol.
85'
  Menjava: iz igre Luka Volarič, v igro Dejan Žigon.
85'
  Predložek Apatiča, vendar na pravem mestu je bil vratar Simčič, ki je danes daleč najboljši nogometaš v moštvu Gorice.
86'
  S sredine igrišča je podal Kršič, Zarifovič pa je preslabo streljal z glavo.
88'
  Nova lepa akcija Domžal. Pekič je z glavo podal do Smukavca, ki je Pekiču vrnil podajo, a so Goričani prestregli žogo in jo izbili v kot.
89'
  Po kotu še en poizkus najboljšega igralca srečanja. Pekič je bil tokrat nenatančen.
90'
  Odličen strel Zatkoviča, ki pa ga je Simčič uspel zaustaviti.
90+1'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+2'
  Tokrat je s plasiranim strelom poizkusil Teinovič, a je bil nenatančen.
90+2'
90+2'
  Domžale so s to zmago vsaj do jutri prišle na prvo mesto na lestvici, Gorica pa ostaja pri osmih točkah.
90+2'
  Naslednji vikend je namenjen reprezentancam, ki se bodo merile na kvalifikacijskih tekmah za evropsko prvenstvo.