9. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  18.09.2010 ob 18.00

Rudar

1 : 2

Hit Gorica

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Rep Borut (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Velenja.
0'
  V Velenju trenutno dežuje in je kar hladno, le okoli 11 stopinj Celzija.
0'
  Na Mestnem stadionu ob jezeru se bo čez približno 30. minut začel obračun 9. kroga Prve lige med domačim Rudarjem in Gorico.
0'
  Obe ekipi sta med tednom odigrali srečanji v pokalnem tekmovanju. Uspešnejši so bili Goričani, ki so v gosteh z 2:0 premagali Aluminij. Rudar pa se je že poslovil iz pokalnega tekmovanja, saj je pri Triglavu klonil z 1:2.
0'
  Tudi v prvenstvu zaenkrat bolje kaže Gorici, ki zaseda 4. mesto z 11-imi točkami. Toda Gorica je do vseh točk prišla na domači zelenici, saj so v goesteh izgubili vsa tri srečanja. Rudar je na 7. mestu z 9-imi točkami. V zadnjem času pa kar škriplje v vrsti Bojana Prašnikarja, saj na zadnjih 4-ih prvenstvenih tekmah niso vknjižili zmage.
0'
  Oba trenerja nimata težav zaradi poškodb, polega tega, pa nihče ne manjka zaradi prevelikega števila kartonov.
0'
  Kot posledica slabega vremena se je danes zbralo tudi precej manj gledalcev, kar pa ne pomeni, da ne bomo videli zanimivega srečanja. Dodatna ovira za obe ekipi, predvsem za vratarja, bo danes spolzka travnata površina.
0'
  V tem trenutku sta ekipi že na zelo razmočenem terenu, ki je sicer presenetljivo dobro pripravljen.
0'
  Dež se je v zadnjih trenutkih še okrepil.
0'
1'
  Domači so srečanje začeli zelo agresivno.
4'
  Dedič je žogo izbil v prvi kot za goste.
4'
  Po podaji s kota je Mevlja z glavo meril nenatančno.
8'
  Po podaji Roja je Mujakovič poiskušal z atraktivnim strelom, a se je izkazal vratar Simčič, ki je žogo odbil v kot.
8'
  Še en strel Mujakoviča, tokrat mimo gola.
10'
  Za strel od daleč se je odločil Kurtič, lahek plen za Saviča.
11'
  Po gneči v kazenskem prostoru je Cipot zadel vratnico.
12'
  Zadnje minute vsekakor pripadajo domači ekipi.
16'
  Po lepi podaji Trifkoviča, je dobro zaključil Djermanovič, a je žoga zletela mimo leve vratnice gola Gorice.
16'
  To je bila res lepa priložnost za vodstvo Rudarja.
20'
  Še ena lepa akcija domačih, sijajna podaja Roja na levo stran, nato pa je Trifkovič slabo zaključil akcijo.
22'
  Daleč najbolj nevarna akcija gostov. Samostojni prodor je Kurtič zaključil z nevarnim strelom od daleč, izkazal se je vratar Savič.
23'
  Dedič je lepo pobegnil obrambi po desni strani, nato pa je bil ob njegovem strelu zanesljiv vratar Simčič.
24'
  Zaenkrat smo videli kopico priložnosti in smo lahko zadovoljni s prikazanim.
30'
  Prosti strel za domače, razdalja slabih 40. metrov, slaba podaja Mujakoviča.
33'
  V zadnjih minutah je ritem igre nekoliko padel.
35'
  GOOOL! Zadel je Admir Kršič!
37'
  Žoga se je po strelu Kršiča odbila od enega izmed igralcev in tako presenetila vratarja Saviča.
39'
  Izjemna priložnost za izenačenje, tudi tokrat lepa podaja Roja iz desne, nato pa katastrofalna izvedba udarca z glavo Uroša Koruna.
40'
  GOOOL! Zadel je Uroš Korun!
40'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
42'
  Po podaji iz kota se je žoga po številnih odbojih dokopala do Koruna, ki je nato premagal vratarja Simčiča.
42'
  Gregor Balažic je dobil rumeni karton.
45'
45'
  Videli smo zelo zanimiv 1. polčas, z veliko priložnosti.
45'
  Menjava: iz igre Rok Roj, v igro Mirza Mešič.
45'
49'
  Prosti udarec za Rudar iz desne strani. Predložek Trifkoviča, nato pa se žoga odbila do Mujakoviča, ki streljal preko gola Gorice.
51'
  Samostojna akcija Djermanoviča, ki se je nato poiskušal s strelom z roba kazenskega prostora, a je bil vratar Simčič dobro postavljen.
54'
  Streljal je Balažic, prešibko za Saviča.
54'
  Menjava: iz igre Sebastjan Komel, v igro Nejc Mevlja.
58'
  Tudi v drugem delu je Rudar nevarnejši nasprotnik, res pa je, da je v 2. polčasu precej manj priložnosti.
59'
  Nenad Novakovič je dobil rumeni karton.
61'
  V 2. polčasu je travnato površino evidentno načel dež, tako, da so razmere za igro čedalje slabše.
62'
  Djermanovič je iztržil 5. kot za Rudar. Po podaji Trifkoviča je žogo izbil vratar Simčič.
63'
  Damjan Trifkovič je dobil rumeni karton.
64'
  GOOOL! Zadel je Kris Jogan!
66'
  Po lepi podaji Arčona se je sam pred vratarjem znašel Jogan in ga tudi uspešno premagal.
67'
  Iz prostega udarca je poiskušal Velikonja, prešibak strel za Saviča.
69'
  Menjava: iz igre Alem Mujakovič, v igro František Metelka.
72'
  Djermanovič je iztržil novi kot za domače. Tudi tokrat brez pravega zaključnega strela.
76'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Luka Volarič.
79'
  Izjemna priložnost za izenačenje, Djermanovič je prišel do žoge po napaki gostujoče obrambe, potem pa je Širok ravno toliko oviral Djermanoviča, da je le-ta streljal mimo gola.
79'
  Menjava: iz igre Nikola Tolimir, v igro Marian Tomčak.
81'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Damjan Trifkovič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
82'
  Trifkovič si je prislužil drugi rumeni karton zaradi prekrška nad Mevljo.
82'
Rdeči karton
  Uroš Korun dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
84'
  Rudar je ostal še brez drugega igralca. Korun si je prislužil neposreden rdeč karton zaradi prekrška nad Mevljo.
85'
  Tomčak je imel priložnost, a je streljal mimo gola Gorice.
90+1'
  V Velenju bomo videli še 5. minut sodniškega dodatka.
90+5'
  Lepa priložnost za Rudar, Djermanovič je podal iz desne, a ni bilo nikogar, ki bi zaključil akcijo.
90+5'
90+5'
  V nemogočih razmerah so bili srečnejši Goričani, ki so prišli do 4. prvenstvene zmage. Prav toliko porazov ima sedaj Rudar.