17. krog |  DOMŽALE, ŠPORTNI PARK DOMŽALE |  14.11.2010 ob 17.00

2 : 1

Olimpija

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Karmel Vidko (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, spet lep pozdrav iz Domžal, kjer bomo v 17. krogu spremljali lokalni derbi med Domžalami in Olimpijo.
0'
  To bo 26. prvenstveni obračun teh dveh tekmecev, statistika pa je močno na strani Olimpije.
0'
  Sedemnajst zmag, 3 neodločeni izidi in pet porazov je bilanca Olimpije proti Domžalam.
0'
  V letošnji sezoni pa je slika obrnjena na glavo. Domžale so dobile obe letošnji uradni tekmi. Najprej so slavile zmago 1:0 v 8. krogu državnega prvenstva, nato pa so še visoko 4:0 zmagale v pokalu. Obe tekmi sta bili odigrani v Ljubljani.
0'
  Domžalčani so v tem trenutku na drugem mestu prvenstvene lestvice, Ljubljančani pa se nahajajo na osmem mestu.
0'
  Vsak trenutek se bo srečanje začelo, ekipi pa bosta imeli za slovenske razmere dokaj dobro podporo s tribune.
0'
  Igralci in sodniška trojica je že na zelenici.
0'
0'
  Prvi napad za Domžačane, ki še vedno držijo žogo v svojih nogah.
1'
  Zdaj za trenutek nevarno v domžalskem kazenskem prostoru, Omladič je lovil žogo, a sta ga Domžalska branilca dobro zaprla.
3'
  Mitja Kovačevič je dobil rumeni karton.
3'
  Kovačevič je od zadaj podrl Zatkoviča.
3'
  Prosti strel Domžalam na 35 metrih.
4'
  Žoga je končala v živem zidu.
5'
  Spet obetavna akcija Olimpije, Škerjanc je dobro potegnil po sredini in v kazenskem prostoru najdel Omladiča, ki je bil malo premalo čvrst, da bi si izboril žogo.
7'
  Prosti strel Domžalčanom na 40 metrih, izbija Botonjič.
9'
  Prvi kot na srečanju za Domžalčane, nerodno je ob visoki žogi posredoval Botonjič, ki ga je oviral eden od soigralcev.
9'
  Vsi domžalski nogometaši na polovici Olimpije.
10'
  Domžalčani so zaenkrat pokazali bolj všečno in zrelo igro, medtem ko ime Olimpija precejšnje težave na sredini igrišča.
13'
  Zdaj so Ljubljančani po daljšem času vendarle umirili igri na sredini igrišča in izvedli nekaj dobrih podaj, vendar Domžalska obramba deluje izjemno zbrano.
14'
  Pekič je z atraktivno potezo iskal Apatiča, a ta ni bil dovolj hiter, da bi ujel njegovo podajo.
16'
  Zatkovič je previsoko dvignil nogo, zato napad za Olimpijo.
17'
  Drevenšek je igral z roko na svoji polovici. Priložnost, da Olimpija končno naredi nekaj v napadu.
19'
  Salkič in Da Silva sta poizkušala na levi strani, na drugi strani pa je Horvat izvedel lepo potezo, nato pa zadel enega od Ljubljančanov.
20'
  Zdaj pa dober strel Pekiča z leve strani, a je bil nekoliko nenatančen.
21'
  GOOOL! Zadel je Damir Pekič!
21'
  Izjemno lepa podaja Brezovačkega z desne strani na drugo vratnico, kjer je stal Pekič in brez težav zaključil z glavo!
22'
  Pekič je s petim prvenstvenim golom ravnokar postal prvi strelec Domžal.
24'
  Škerjanc in Brezovački sta trčila v zraku, slednji pa je nerodno padel in kot kaže je staknil hujšo poškodbo gležnja, saj so ga že odnesli z igrišča.
25'
  Igra se nadaljuje, Brezovačkega pa bodo odpeljali v bolnišnico.
25'
  Menjava: iz igre Blaž Brezovački, v igro Matic Seferovič.
28'
  Ob strani igrišča je z roko očitno igral Omladič, a je sodniška piščalka ostala nema.
30'
  VRATNICA!!! Škerjanc je lepo kombiniral z Bešičem in v gneči v kazenskem prostoru vendarle uspel udariti na gol, a je njegovo namero zaustavila vratnica!
30'
  Da Silva je meril mimo gola!
31'
  Bešič v prepovedanem položaju.
33'
  Nogometaši Olimpije se sicer trudijo, precej tečejo, a so zelo nenatančni pri podajah.
34'
  Domžalčani na drugi strani delujejo veliko bolj zbrano v vseh segmentih igre.
35'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Tomo Šokota.
38'
  Omladič se je ujel v prepovedanem položaju.
39'
  Zdaj na tleh leži še eden od Domžalčanov. Igra je prekinjena.
39'
  Teinoviča so odnesli z nosili, a mislim, da bo vendarle nadaljeval s tekmo.
41'
  Domžalčani bodo izvedli prosti strel na 35 metrih.
42'
  Apatič je poslal žogo v kazenski prostor, kjer je bila velika gneča na koncu pa jo je k sebi stisnil Botonjič.
43'
  Lovrečič v kazenski prostor iz prostega strela, na mestu Brljak.
45+1'
  Velika priložnost Bešiča, morebiti največja na strani Olimpije. Z roba kazenskega prostora je po dobri podaji in kljub oviranju Braljaka in še enega od obrambnih igralcev Domžal prišel do strela, a je za las zgrešil levo vratnico!
45+2'
45+2'
  Vsak trenutek se bo začel drugi polčas tekme med Domžalami in Olimpijo.
45'
45'
  Prvi napad v drugem delu za Olimpijo.
46'
  Igra na začetku drugega polčasa večinoma poteka po sredini igrišča.
47'
  Zdaj očitno igranje z roko Šokote, igra se nadaljuje.
49'
  Odličen prodor Šokote, ki je preigral tri Domžalčane, nato pa še dobro ustrelil na gol, a je Brljak stal na mestu!
52'
  Škerjanc je poslal uporabno žogo v kazenski prostor Domžal, kjer pa ni bilo nikogar od njegovih soigralcev.
54'
  Omladil je zdaj podal v prazno.
56'
  Zdaj je Škerjanc dobro utekel iz sredine polja proti kazenskemu prostoru, a Jovič ni razumel njegovega gibanja in mu ni oddal žoge.
57'
  Kot za Olimpijo.
57'
  Nevarno! Šokota je podstavil glavo, a je žoga končala v kotu.
58'
  GOOOL! Zadel je Erik Salkič!
59'
  V drugo gre rado! Škerjanc je izvedel kot na drugo vratnico, kjer je do strela prišel Salkič in jo pospravil pod prečko!
59'
  Menjava: iz igre Mitja Zatkovič, v igro Wilson Xavier Junior.
61'
  Zdaj gneča v kazenskem prostoru Olimpije, a je izid ostal nespremenjen!
62'
  V prvi polovici drugega polčasa bolj nevarni nogometaši Olimpije, ki uspejo žogo v svojih nogah zadržati nekoliko dlje kot v prvem delu.
65'
  Prosti strel Olimpiji na 35 metrih po prekršku Domžalčanov.
67'
  Obetavna akcija Pekiča in Drevenška, ki pa ni dobil dovolj natančne žoge.
68'
  Še enkrat kombinacija Juninha in Pekiča. Slednji je streljal z leve strani kazenskega prostora, a je Botonjič ujel njegovo žogo.
69'
  Menjava: iz igre Mato Šimunovič, v igro Jernej Smukavec.
70'
  Birjukov se očitno ne bo zadovoljil le s točko.
71'
  Drevenšek v sovjem značilnem slogu strel z oddaljenosti, a preslabo, da bi ogrozil Botonjiča.
72'
  Nik Omladič je dobil rumeni karton.
72'
  Omladič je nešportno sprejel dejstvo, da je sodnik dosodil žogo za Domžalčane.
74'
  Obetaven napad Domžalčanov, a je Smukavec v kazenskem prostoru pohodil Joviča.
76'
  Menjava: iz igre Adnan Bešič, v igro Ermin Rakovič.
76'
  Green Dragons te menjave niso sprejeli z navdušenjem.
76'
  GOOOL! Zadel je Marko Drevenšek!
78'
  Uff, izjemno lep zadetek! Juninho je nastavil žogo Drevenšku, ki je streljal z roba kazenskega prostora. S 100-odstotno natančnostjo je meril v spodnji desni kot Botonjiča, ki je bil na žogi, a je bil strel premočan, da bi lahko posredoval.
81'
  Šokota je z lobom poizkusil presenetiti Brljaka, a je bil premalo natančen.
82'
  Dalibor Teinovič je dobil rumeni karton.
82'
  Teinovič je bil pregrob na sredini igrišča.
83'
  Juninho je dobro zaposlil Smukavca, ki pa je streljal naravnost v Botonjiča!
84'
  Menjava: iz igre Joao Gabrijel Da Silva, v igro Peter Stojanovič.
86'
  Jovan Vidovič je dobil rumeni karton.
87'
  Vidovič je podrl Joviča v obetavnem napadu.
87'
  Prosti strel Olimpiji s 35 metrov.
88'
  Rakovič je streljal neposredno na gol in roko na srce Brljak se je moral kar potruditi, da ni prišlo do spremembe izida.