18. krog |  Lendava, Športni park |  20.11.2010 ob 17.30

Nafta

0 : 2

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Kmetec Radenko (1. pomoč), Mauko Igor (2. pomoč) , Huselja Emir (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Lendave, kamor se po po šestih mesecih vračajo Koprčani; sredi maja so prav tu proslavili naslov državnega prvaka.
0'
  Popotnica aktualnih prvakov ni najboljša, saj jih je Nafta kar s 3:0 presenetila v prvi četrtini nove sezone v novogoriškem Športnem parku.
0'
  Lendavčani so v naslednjem krogu na domačem igrišču z enakim izidom premagali še Hit Gorico, nato pa padli v serijo sedmih zaaporednih tekem brez zmage.
0'
  Koper je bil v zadnjih krogih uspešnejši, posebej je bil odmevnih domačih 7:3 na tekmi s Celjani.
0'
  Koprčani so pod vodstvom novega trenerja Glihe na šestih tekmah samo enkrat izgubili in sicer na gostovanju v Ljudskem vrtu.
0'
  V Lendavi je v minulih dneh deževalo, tako da je igrišče razmočeno in utegne predstavljati nekaj težav igralcem.
0'
  V obeh ekipah je več odsotnih igralcev: Caban, Filipovič, Kokol in Vinko so poškodovani pri Nafti, zaradi bolezni iz Kopra niso pripotovali Polovanec, Guberac, Jelenič in N. Kovačevič.
0'
  Damir Rob bo zaigral s postavitvijo 4-3-3, Primož Gliha se mu bo zoperstavil s 4-4-2.
0'
25'
  Prvi strel Nafte na vrata Kopra. Po poskusu Vaša je Hasič uspešno ubranil.
29'
  Prekinitev zaradi poškodbe Benka, ki mora z igrišča.
31'
  Benko se je medtem vrnil na igrišče, še vedno dokaj mirna igra med obema 16m prostoroma.
34'
  GOOOL! Zadel je Danijel Marčeta!
35'
  Gol - Marčeta je pobegnil po levi strani po napaki Levačiča, nato je streljal s kakšnih 22m in zadel daljši kot Murkovih vrat. Koper vodi z 0:1.
41'
  Po zadetku Kopra še vedno dokaj raztrgana igra, Nafta ne uprizori nevarnejšega napada.
45'
  Četrti sodnik Huselja je pokazal, da bodo igrali minutosodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
  Prvi polčas se je končal z napadom Nafte in strelom Benka z glavo - Hasič je bil n a mestu. Ekipi odhajata na odmor z minimalno prednostjo Kopra.
45+1'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Slaviša Dvorančič.
45'
45'
  Začel se je drugi polčas - domači trener Rob ja Vasa zamenjal z Dvorančičem.
49'
  Priložnost Kopra - Tomič strelja po prodoru z desne, Murko brani.
54'
  Po podaji Aljaža Strune lepa priložnost za Brulca - Murko brani.
56'
  Po prodoru in podaji Benka je za Nafto streljal Buzeti, žoga pa je švignila mimo vratnice Hasičevega gola.
56'
  Ante Tomič je dobil rumeni karton.
57'
  Po lepem preigravanju Čeha Tomiču ni ostalo drugega, kot da ga zaustavi s prekrškom. Za posredovanje je dobil prvi rumeni karton na tekmi.
59'
  Menjava: iz igre Saša Levačič, v igro Peter Gerenčer.
60'
  Domači trener Rob se je odločil za drugo menjavo - Levačiča je nadomestil z napadalcem Petrom Gerenčerjem.
61'
  Ermin Hasič je dobil rumeni karton.
62'
  Glavni sodnik Goričan je zaradi zavlačevanja z rumenim kartonom kaznoval vratarja Kopra Hasiča.
63'
  Jože Benko je dobil rumeni karton.
65'
  Benko je bil ob skoku v kazenskem prostoru Kopra preoster, zato je dobil rumeni karton. V nasprotnem napadu lepa priložnost za Osterca, a je bil domači vratar na mestu.
67'
  Bojan Matjašec je dobil rumeni karton.
68'
  Domačini po domnevnem posredovanju enega od Koprčanov z roko v kazenskem prostoru zahtevajo 11m - od vsega samo rumeni karton za Matjašeca, ki je brcnil žogo po sodnikovem žvižgu.
70'
  Lepo preigravanje Vassileva, nato podaja do Gerenčerja, ki pa je s kakšnih 14 metrov streljal čez gol.
71'
  Močan strel Dvorančiča z 18 metrov, gostujoči vratar Hasič je z lepo parado preprečil izenačenje.
73'
  Spet gneča v kazenskem prostoru Kopra - žoga je vsaj po mnenju igralcev Nafte in domačih navijačev enega od branilcev spet zadela v roko - 11-metrovke ni.
78'
  Benko je spustil žogo za Dvorančiča, ki je s kakšnih 20 metrov streljal prek vrat. Nafta je v drugem počasu bistveno bolj napadalna, Koprčani branijo minimalno vodstvo.
78'
  Menjava: iz igre Mitja Brulc, v igro Luka Pavlin.
79'
  Prva menjava na koprski strani - Luka Pavlin namesto napadalca Brulca.
80'
  GOOOL! Zadel je Luka Pavlin!
81'
  Gol za Koper!!! Osterc preigrava po levi, sledi izvrsten predložek pred Murka - prestregel jo je Pavlin, ki je bil v igri le dobro minuto - in to je 0:2.
82'
  Aljaž Struna je dobil rumeni karton.
83'
  Po prekinitvi koprski igralec Aljaž Struna ni sprostil žoge, zato je prejel rumeni karton. Po prostem strelu nevaren strel Gerenčerja, a Nafta ostaja brez zadetka, saj je žoga zletela prek koprskih vrat.
86'
  Gerenčer spet v kazenskem prostoru - po preigravanju obetavna priložnost, a iz vsega le peti kot za Nafto.
89'
  Menjava: iz igre Milan Osterc, v igro Dino Stančič.
89'
  Minuro pred 90. taktična menjava Primoža Glihe - Osterca je zamenjal Stančič.
89'
  Marko Balažic je dobil rumeni karton.
90'
  Marko Balažic je zavoljo prekrška nad Stančičem prejel rumeni karton. 4 minute sodniškega dodatka.
90+2'
  Menjava: iz igre Amir Karič, v igro Marko Grižonič.
90+2'
  Še zadnja menjava na tekmi - Grižonič namesto Kariča na koprski strani.
90+4'
90+4'
  Konec v Lendavi - Koprčani zasluženo slavijo z dvema zadetkoma - v vsakem polčasu so bili uspešni po enkrat, Nafta pa svojih priložnosti ni izkoristila. Izid Nafta:Koper 0:2.