25. krog |  Domžale, Športni park |  01.04.2011 ob 20.00  | Prenos: Šport TV

2 : 0

Hit Gorica

Sodniki: Šart Peter (glavni sodnik), Kresnik Dejan (1. pomoč), Vozlič Vinko (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 3

0'
  Pozdravljeni iz Domžal, kjer bo na sporedu že druga tekma 25. kroga Prve lige si.
0'
  V domžalskem športnem parku se bosta v tekmi pod reflektorji pomerili ekipi Domžal in Gorice.
0'
  Večkratna slovenska državna prvaka trenutno zasedata drugo in šesto mesto.
0'
  Razlika med obema ekipama je velikih 13 točk.
0'
  Gorica se lahko z zmago prebije vse do četrtega mesta, medtem ko bodo Domžalčani v vsakem primeru ostali na drugem mestu.
0'
  Gorica je v prejšnjem krogu (pred reprezentančno pavzo) premagala Primorje s 4:1, medtem ko so Domžale v Velenju izgubile proti Rudarju s 3:1.
0'
  Sicer pa imata ekipi Gorice in Domžal velikanske težave z manjkajočimi igralci. Pri domačih tako manjka kar deset igralcev, medtem ko je gostujoči tabor oslabljen za četverico nogometašev.
0'
  Pri gostih, ki se počasi igralsko vendarle popolnjujejo, manjkajo Miha Mevlja, ki je kaznovan, trener Peršič pa ne more računati niti na Demiroviča, Vetriha in Krisa Jogana, ki po poškodbah še niso dovolj dobro pripravljeni. Kot četrti tujec je na tribuni ostal N'Diaye.
0'
  V domžalskem taboru pa vlada prava bolnišnica tako sta se osmerici že prej manjkajočih v zadnjem trenutku pridružila še dva nogometaša. To sta Krcič, ki si je na včerajšnjem treningu poškodoval križne vezi in Smukavec, ki ima težave s hrbtom. Že prej je bilo jasno, da trener Birjukov ne bo mogel računati na Slobodana Vuka, ki bo danes odslužil še zadnjo tekmo kazni, poškodovani igralci pa so Horvat, Hanžič, Cimprič, Brezovački, Kosmač, Zec in Topič.
0'
  V medsebojnih tekmah so veliko uspešnejši Goričani, ki so nanizali 20 zmag, medtem ko so Domžalčani zmagali le 8-krat. Moštvi sta se 14-krat razšli brez zmagovalca.
0'
  Gostje so bili uspešnejši tudi v Domžalah, kjer so na 22-ih tekmah slavili 10-krat, 8-krat so remizirali, 4-krat pa so slavili Domžalčani.
0'
  Če je statistika sicer na strani Gorice, pa so obe letošnji tekmi dobili Domžalčani, ki so v Domžalah slavili z 1:0, v Gorici pa so zmagali kar 3:0.
0'
  Prvič je v kadru Domžal Sead Zilič, ki do zdaj ni mogel pomagati Domžalam, ker ni imel urejene dokumentacije.
0'
  Vidmar; Seferovič-Knezovič-Elsner-Apatič; Teinovič; Šimunovič-Zatkovič-Drnovšek-Juninho; Pekič
0'
  Simčič; Buzeti-Zarifovič-N. Mevlja-A. Jogan; Rakušček; Martinovič-Kršič; Galešič; Plut-Franklin
0'
0'
  Prva žoga je pripadla Domžalam.
1'
  Domžale ima udarec iz kota.
4'
  Streljal je Mitja Zatkovič, a mimo vrat.
4'
4'
  Streljal je Damir Pekič, a mimo vrat.
5'
  Boljši začetek Domžal.
5'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Buzeti. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
6'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Elsner. Dobil ga je Vito Plut.
7'
  Goričani se zaenkrat bolj ali manj samo branijo.
8'
  Vito Plut v prepovedanem položaju.
8'
  Vidmar izbija žogo pred Plutom.
11'
  Domžalčani imajo veliko terensko premoč.
12'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mato Šimunovič. Dobil ga je Admir Kršič.
12'
  Vicente je poizkušal s predložkom, Knezovič izbija.
12'
13'
  Streljal je Wilson Xavier Junior, a mimo vrat.
14'
15'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Zatkovič. Dobil ga je Danjel Rakušček.
15'
  Streljal je Alen Jogan, a mimo vrat.
17'
  Lepa globinska podaja, ki pa je Šimunovič ni uspel ujeti.
17'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Damir Pekič.
18'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Danjel Rakušček. Dobil ga je Marko Drevenšek.
20'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
20'
  Tempo igre je nekoliko padel, gostje pa so vzpostavili ravnotežje.
21'
23'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Mevlja. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
24'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Wilson Xavier Junior. Dobil ga je Goran Galešič.
25'
  Pekič ni uspel ujeti globinske podaje Teinoviča.
25'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Teinovič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
26'
  Prosti strel s 30-ih metrov bo izvajal Kršič.
26'
  Zadel je živi zid.
26'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Goran Galešič.
27'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Martinovič. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
28'
30'
  Jogan je izbil predložek Juninha.
30'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damir Pekič.
31'
  Napaka Simčiča, vrata so prazna, Pekič pa je zadel Kršiča na golovi črti.
32'
34'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Martinovič. Dobil ga je Tadej Apatič.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Wilson Xavier Junior.
35'
  Simčič lovi predložek Juninha iz prostega strela.
35'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
36'
  Streljal je Nejc Mevlja, a mimo vrat.
36'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Dobil ga je Vito Plut.
36'
  Razdalje je 25 metrov.
37'
  Streljal je Dino Martinovič, a mimo vrat.
38'
Avtogol
  GOOOL! Rok Buzeti je zatresel lastno mrežo!
39'
  Po podaji Seferoviča, je Buzeti nepsretno žogo izbil v lastno mrežo.
40'
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič.
42'
43'
  Premočna podaja Mevlje proti vtekajočemu se Joganu.
44'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Admir Kršič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
44'
  Nevarnost za goriška vrata. Razdalja je 18 metrov...
45'
  ...streljal bo Drevenšek...
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Drevenšek.
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mato Šimunovič.
45+1'
45'
45'
46'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Mevlja.
47'
  Predložek Kršiča, z glavo je streljal Mevlja, s konicami prstov pa je Vidmar ohranil svojo mrežo še naprej nedotaknjeno.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Vito Plut.
48'
  Streljal je Mato Šimunovič, a mimo vrat.
48'
48'
49'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente.
50'
  William Franklin Vicente je dobil rumeni karton.
50'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je Dino Martinovič.
51'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je William Franklin Vicente.
51'
  Buzeti in Mevlja sta zaustavila napad Domžal.
54'
  Domžalčani zadržujejo žogo.
54'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Seferovič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
55'
  Matic Seferovič je dobil rumeni karton.
56'
  Igra bolj ali manj poteka med obema kazenskima prostoroma.
56'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Tadej Apatič.
57'
59'
59'
  Kršič izvaja prosti strel. Razdalje je 30 metrov.
60'
  Pekič izbija žogo.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je William Franklin Vicente.
61'
63'
  Menjava: iz igre Dino Martinovič, v igro Sandi Arčon.
63'
63'
65'
65'
66'
  Napaka Vidmarja, ki je podal žogo Plutu, ki pa ga s petih metrov ni uspel premagati.
67'
  Hud pritisk Goričanov.
68'
69'
  Galešič je poizkušal s podajo v globino za Vicenteja, a je bila podaja premočna.
71'
  Podaja Vicenteja, Knezovič izbija pred Plutom v kazenskem prostoru.
71'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
73'
  Arčon je podal na drugo vratnico, kjer je bil Vicente za las prekratek, da bi zatresel prazno mrežo.
73'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Luka Elsner.
73'
  Vito Plut je dobil rumeni karton.
73'
75'
75'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  William Franklin Vicente je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
77'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Zatkovič. Dobil ga je Alen Jogan.
77'
  Kršič podaja pred vrata...
77'
  ...vendar previsoka podaja.
77'
  Nejc Vidmar je dobil rumeni karton.
78'
  Rumeni karton zaradi zavlačevanja.
78'
  Lepa podaja Pekiča v kazenskem prostoru proti Juninhu, ki pa ni streljal proti vratom.
79'
80'
  Menjava: iz igre Damir Pekič, v igro Sead Zilič.
82'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
83'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Matic Seferovič.
83'
  Menjava: iz igre Admir Kršič, v igro Nemanja Vidič.
84'
84'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Vidič. Dobil ga je Sead Zilič.
85'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Zatkovič. Dobil ga je Nemanja Vidič.
85'
  Predložek Buzetija je ujel Vidmar.
86'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Danjel Rakušček. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
87'
88'
  Sead Zilič v prepovedanem položaju.
89'
90'
  Galešič izvaja prosti strel... izbija Vidmar.
90'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Ivan Knezovič.
90'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  GOOOL! Zadel je Wilson Xavier Junior!
90+2'
  Wilson Xavier Junior je dobil rumeni karton.
90+2'
  Akcija za v anale. Juninho in Zatkovič sta izpeljala akcijo, ki se je nebi sramoval noben nogometni dvojec na svetu. Akcijo je začel Juninho, ki je podal do Zatkoviča, ta pa je izjemno atraktivno s peto podal nazaj do Juninha, ki je premagal vratarja Simčiča.
90+3'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Elsner. Dobil ga je Sandi Arčon.
90+3'
90+3'
  Trda in težka tekma. Na koncu so Domžalčani znali unovčiti svoje izkušnje in kljub desetim manjkajočim nogometašem premagali Gorico in se Mariboru približali na vsega pet točk zaostanka.