26. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  05.04.2011 ob 18.00  | Prenos: Šport TV

Olimpija

0 : 0

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, lep pozdrav s stadiona v Stožicah!
0'
  Preko naše spletne strani boste lahko v živo spremljali vse tekme 26. kroga PrveLige.
0'
  Še posebej bo zanimiv lokalni derbi med Olimpijo in Domžalami!
0'
  Med Domžalčani in Ljubljančani sta na prvenstveni lestvici le dve mesti razlike.
0'
  Vendar pa so dvakratni državni prvaki iz mesta ob Kamniški Bistrici zbrali kar 12 točk več.
0'
  Domžalčani sicer trdno na drugem mestu, Olimpija pa zaseda četrto.
0'
  Pogljemo zanimiv podatek: Olimpija je upoštevaje le domače tekme le na osmem mestu prvenstvene lestvice, vendar je ta podatek ne pove veliko o formi varovancev Dušana Kosiča.
0'
  Lestvica forme namreč nazorno pokaže, da so zeleno-beli na zadnjih šetih tekmah zbrali največ točk (14).
0'
  V tem pogledu so Domžalčani skupaj s Koprom na drugem mestu.
0'
  Niz neporaženosti Ljubljančanov se 'vleče' že osem krogov.
0'
  Nazadnje so jih porazili prav Domžalčani! To se je zgodilo v 17. krogu, ko so nogometaši Darka Birjukova dobili domačo tekmo z 2:1. Za zmagovalce sta zadela Pekič in Drevenšek, za poražence pa Salkič.
0'
  Pa še en zelo zanimiv podatek. Olimpija je domačo tekmo nazadnje izgubila 10. 9. 2010. Zadnji domači poraz so jim prav tako zadali Domžalčani!
0'
  V vrstah Domžal bo svojo prvo člansko tekmo dočakal tudi Gaber Dobrovoljc.
0'
  Tekma v sončnem, a nekoliko vetrovnem vremenu se bo začela ob 18.00.
0'
  Prvi enajsterici sta že na zelenici.
0'
  Žreb je določil, da bo imelo prvi napad domaće moštvo.
0'
1'
  Prvi napad za Olimpijo se ni izšel po pričakovanjih. Kašnik je izbil v avt in gostje imajo napad.
2'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
2'
  Lovrečič je z dolgo diagonalno podajo lepo našel Bešića, ki z glavo ni uspel ustaviti žoge.
3'
  Dobrovoljc je suvereno odvzel žogo Škerjancu.
4'
  Odločen začetek tega nogometaša iz maldinskega pogona dvakratnih državnih prvakov.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Dare Vršič.
6'
  Tekma s precej tempa, vendar pa nobena od ekip še ni resno zapretila.
8'
  Šimunovič je dobro prodiral, a kaj ko je na koncu slabo oddal žogo.
9'
  Juninho je na levi strani priigral avt.
9'
  Z rokama je podal v kazenski prostor, a je Knezovič storil prekršek v napadu.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damir Pekič.
10'
  Pekič se je znašel v kazenskem prostoru, a je bil postavljen preveč na desni strani, da bi lahko natančno meril.
11'
  Šimunovič in Pekič sta razigrana, a zaenkrat premalo usklajena, da bi lahko ogrozila vrata Lipovca.
12'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Zatkovič. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Škerjanc.
14'
  NEVERJETNA PRILOŽNOST ZA ŠKERJANCA! Šokota je oddal izjemno natančno globinsko podajo, Škerjanc jo je odlično sprejel, naredil vse, nato pa zadel le vratnico!!!
15'
  Olimpija ima udarec iz kota.
16'
  Damir Pekič v prepovedanem položaju.
17'
  Še ena lepa podaja Zeljkoviča do Škerjanca, a je Vidmar pravočasno stekel iz vrat.
17'
17'
  Prosti strel bodo zeleno-beli izvedli na 35 metrih.
17'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
18'
  Šolsko izveden prosti strel Olimpije. Vršič je nakazal, da bo udaril po golu in iz igre vrgel enega od Domžalčanov, nato pa resno brcnil na gol, a za malo zgrešil.
18'
19'
  Zdaj nekaj zmede v kazenskem prostoru Domžal in žoga bi skoraj končala za hrbtom Vidmarja!
21'
  Ja, ko Olimpija takole pritiska, kmalu sledi gol, ali z ene ali druge strani.
22'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Zeljkovič. Dobil ga je Mato Šimunovič.
23'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
24'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Tadej Apatič.
25'
26'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Damir Pekič.
28'
  Igra v zadnjih trenutkih poteka po sredini igrišča, nobena od ekip pa si ne priboril občutne prevlade.
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Dobil ga je Tomo Šokota.
29'
  Precej grob prekršek Zatkoviča, ki jo je tokrat odnesel brez rumenega kartona.
29'
30'
  Vršič bo izvedel udarec iz kota.
30'
  Streljal je Erik Salkič, a mimo vrat.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Gaber Dobrovoljc. Dobil ga je Davor Škerjanc.
31'
  Gaber Dobrovoljc je dobil rumeni karton.
32'
  Dobrovoljc je s telesom brezkompromisno podrl Škerjanca, ki je nemočno padel po tleh. Mladi Dobrovoljc bi lahko posredoval z malce več občutka, je presodil glavni sodnik Perić.
33'
  Salkič je podal v kazenski prostor, kjer je dobro posredoval Vidmar.
33'
  Adnan Bešič v prepovedanem položaju.
33'
  Ja, Bešič bi se v nasprotnem primeru z Vidmarjem srečal na štiri oči.
34'
36'
37'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je Zoran Zeljkovič.
37'
  Prosti strel na 40 metrih.
38'
  Zeljkovič v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Drevenšek.
39'
39'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
40'
  Prosti strel Drevenšku na 35 metrih.
40'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
40'
  Domžale ima udarec iz kota.
41'
  Zdaj po daljšem času vsi Domžalčani na polovici Olimpije.
42'
  Nič se ni izcimilo iz tega napada gostov.
44'
44'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Gaber Dobrovoljc je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
44'
  Dobrovoljc je spet brezkompromisno startal na Škerjanca in ga podrl z roko!
45+1'
45'
45'
  Domžalčani so takoj zapravili napad.
46'
  Sretenovič je z dolgo visoko podajo iskal Šokoto, ki žoge ni uspel sprejeti.
47'
  Sretenovič in Šokota nekdanja igralca portugalske Benfice.
48'
  Naj opozorimo, da bodo Domžale v nadaljevanju igrale z igralcem manj. Zaradi dveh rumenih kartonov je igrišče zapustil Dobrovoljc. To je bil kratek debi med elito tega mladega nogometaša.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anej Lovrečič.
50'
  Menjava: iz igre Damir Pekič, v igro Jernej Smukavec.
51'
  Pekič je staknil poškodbo. Domžalčanom se ne piše prav dobro.
53'
  Streljal je Jernej Smukavec, a mimo vrat.
53'
  VROČE JE BILO PRED VRATI OLIMPIJE. Smukavec je iz polprotinapada skoraj presenetil Lipovca! Dober strel je to bil!
54'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomo Šokota.
54'
  Šokota si je sicer lepo nastavil žogo, a je bil njegov strel premalo močan!
56'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jernej Smukavec. Dobil ga je Zoran Zeljkovič.
57'
  Ljubljančani se trudijo doseči gol, a jim manjka tista zadnja podaja pred zaključkom. Morebiti prav tako preveč poizkušajo z igro z glavo, saj so Domžalčani občutno višji.
57'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
59'
  Jovič je z glavo iskal Bešića, ki spet ni sprejel žoge v kazenskem prostoru. Za zračne dvoboje so Domžalčani morebiti res premočni.
59'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
60'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
62'
  Ljubljančani več pri žogi, medtem ko Domžalčani prežijo na napake in protinapade.
62'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Zatkovič. Dobil ga je Anej Lovrečič.
63'
  Lovrečič je žogo slabo poslal v kazenski prostor. Napad za Domžale.
65'
  Zdaj Olimpija v slogu Barcelone, s številnimi podajami pred kazenskim prostorom Domžal poizkuša najti luknjo.
65'
66'
  Izjemno jezna in nervozna sta na klopi Kosič in Čeh, medtem ko Birjukov zelo mirno spremlja srečanje.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Teinovič. Dobil ga je Adnan Bešič.
66'
  Dalibor Teinovič je dobil rumeni karton.
67'
  Perić je iz žepa najprej potegnil rdeči karton, nato pa priznal napako in Teinoviču pokazal rumenega.
67'
  Teinovič je sicer s podplatom startal na Bešiča.
68'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Mato Šimunovič.
68'
69'
  Slab strel Drevenška s strani.
69'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Dobil ga je Luka Elsner.
69'
  Stojanovič se pripravlja za vstop.
70'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Zeljkovič. Dobil ga je Tadej Apatič.
70'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Dobil ga je Mitja Zatkovič.
71'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
71'
  Kašnik je povsem zgrešil žogo in podrl Zatkoviča.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Drevenšek.
72'
  Odličen strel Drevenška s prostega strela, a Lipovac na mestu!
72'
  Menjava: iz igre Boban Jovič, v igro Miroslav Cvijanovič.
72'
  Menjava: iz igre Adnan Bešič, v igro Peter Stojanovič.
75'
75'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Peter Stojanovič.
78'
79'
  Vroče je bilo v kazenskem prostoru Domžal, a je žoga končala v kotu.
79'
  Streljal je Zoran Zeljkovič, a mimo vrat.
79'
  Zeljkovič je z levico streljal mimo gola, kljub temu da je imel dovolj prostora, da bi lahko bolje zaključil.
80'
  Streljal je Sreten Sretenovič, a mimo vrat.
81'
  Zdaj zeleno-beli spet brez rešitve. Iz velike oddaljenosti je moral streljati Sretenovič, ki pa ni bil daleč od uspeha. Dober strel tega branilca.
83'
  Škerjanc se je lepo sprejel žogo v kazenskem prostoru, bil povsem sam pred Vidmarjem, nato pa je nerazumljivo padel!
83'
  Olimpija sicer pritiska, a Domžalčani čvrsto stojijo na igrišču.
85'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Stefan Smiljanič.
85'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Peter Stojanovič. Dobil ga je Wilson Xavier Junior.
87'
  Vse pohvale Vidmarju, ki je zdaj pravočasno posredoval pred ljubljanskimi branilci.
89'
  Zdaj presenetljivo malo dogajanja na igrišču za ta čas tekme. Napačne podaje in veliko število napak na strani Olimpije.