27. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  09.04.2011 ob 18.00

Rudar

0 : 1

Hit Gorica

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Košanc Elvis (2. pomoč) , Frank Pavel (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz prav poletnega Velenja.
0'
  Na štadionu ob jezeru čakamo na začetek srečanja 27. kroga Prve lige med domačim Rudarjem in Gorico.
0'
  Tokrat bomo priča pravemu in neizprosnemu boju za četrto pozicijo. To tako željeno mesto trenutno zasedajo velenjski Knapi, ki so na svoj konto doslej vpisali 37 točk, medtem ko njihovi rivali s severno primorskega konca s 34 točkami zasedajo 6. mesto.
0'
  Rudar je v odlični formi potem, ko je Robert Pevnik na klopi zamnejal Bojana Prašnikarja. Strateg iz Polzele je iz štirih tekem prinesel maksimalnih 12 točk, za nameček je Rudar le-te osvojil na bolj ali manj prepričljiv način. V tem zadnjem obdobju so premagali Nafto, Triglav, Primorje in celo Domžale, ob tem so dosegli zavidljivih 15 zadetkov, prejeli pa zgolj tri.
0'
  Tudi Goričani so v minulem krogu zabeležili zmago, z 1:0 so bili na domači zelenici boljši od Triglava.
0'
  Pri Gorici je tokrat zaradi rdečega kartona na prisilnem počitku Vicente, zaradi 4. rumenih kartonov in s tem tekmo prepovedi pa počiva Nejc Mevlja. Rudar na tej tekmi nima kaznovanih nogometašev.
0'
  Ekipi sta se v letošnji sezoni pomerili 2X. V 9. krogu je v Velenju slavila Gorica z 2:1, medtem, ko je bil izid v Gorici neodločen (1:1).
0'
3'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Buzeti. Dobil ga je Amel Mujakovič.
4'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Admir Kršič. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
7'
  Zaenkrat boljša predstava domačih, ki so srečanje začeli zelo odločno.
10'
  Rudar ima udarec iz kota.
12'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Elvis Bratanovič.
14'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Dobil ga je Rok Buzeti.
15'
  Zaenkrat brez priložnosti, spremljamo igro med obema kazenskima prostoroma.
16'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
16'
  Po podaji Pluta je Cipot žogo izbil v kot.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aris Zarifovič.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Jeseničnik.
19'
19'
  Po lepi akciji domačih in strelu Jeseničnika je strel blokiral Buzeti.
20'
  Streljal je Amel Mujakovič, a mimo vrat.
25'
26'
  Damjan Trifkovič v prepovedanem položaju.
28'
  Streljal je Admir Kršič, a mimo vrat.
29'
  Izjemno nevaren strel Kršiča z razdalje, žoga je zletela za las mimo leve vratnice Jahiča.
33'
  Streljal je Goran Galešič, a mimo vrat.
34'
  Še ena nevarna akcija gostov tokrat je Galešič prišel do ugodnega položaja za strel, a žoge ni zadel najbolje.
36'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Dobil ga je Miha Mevlja.
36'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Mujakovič. Dobil ga je Goran Galešič.
39'
  Goričani so se povsem prebudili, sicer pa spremljamo odprto in zanimivo srečanje.
39'
  Streljal je Rajko Rotman, a mimo vrat.
40'
  Po podaji Trifkoviča je Rotman streljal mimo gola.
40'
  Streljal je Alen Jogan, a mimo vrat.
40'
  Jogan je od daleč poskušal presenetiti vratarja Jahiča.
44'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvis Bratanovič.
45'
  Po podaji Trifkoviča je Bratanovič streljal z glavo, a prešibko za vratarja Simčiča.
45+1'
45'
45'
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič.
47'
  Lepa priložnost Galešiča, ki je iztržil le kot.
47'
47'
  Streljal je Vito Plut, a mimo vrat.
48'
49'
  Dober začetek Gorice v nadaljevanju srečanja.
50'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je Admir Kršič.
50'
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Trifkovič.
54'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Čadikovski.
55'
  Izjemna akcija domačih. Atraktivna podaja Bratanoviča s peto do Čadikovskega, ki se je znašel sam pred vratarjem Simčičem, a je nato zelo slabo izvedel strel.
55'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Dobil ga je Miha Mevlja.
55'
  Rajko Rotman je dobil rumeni karton.
57'
58'
  Po lepi podaji Kršiča je Plut streljal preko gola.
60'
60'
  Spremljamo zelo odprto strečanje na obeh straneh.
62'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nenad Novakovič. Dobil ga je Vito Plut.
62'
  Nenad Novakovič je dobil rumeni karton.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Admir Kršič.
66'
67'
  GOOOL! Zadel je Vito Plut!
69'
  Lepa akcija gostov. Galešič je podal do Rakuščka, njegov strel je vratar Jahič obranil, nato pa se je na pravem mestu znašel Plut, ki je popeljal Gorico do vodstva.
70'
  Menjava: iz igre Aris Zarifovič, v igro Miha Gregorič.
70'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Danjel Rakušček. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
71'
71'
  Iz prostega strela je Mujakovič streljal preko gola Gorice.
72'
73'
  Menjava: iz igre Dragan Čadikovski, v igro Doris Kelenc.
73'
  Menjava: iz igre Aleš Jeseničnik, v igro Rok Roj.
75'
  Danjel Rakušček je dobil rumeni karton.
75'
79'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Boris Mijatovič. Dobil ga je Elvis Bratanovič.
79'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Jelečevič. Dobil ga je Goran Galešič.
81'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Kris Jogan.
81'
  Streljal je Elvis Bratanovič, a mimo vrat.
82'
  Strel Bratanoviča preko gola Vasje Simčiča.
83'
  Menjava: iz igre Rajko Rotman, v igro Denis Grbič.
84'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Buzeti. Dobil ga je Rok Roj.
87'
  Menjava: iz igre Admir Kršič, v igro Enes Demirovič.
88'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Dobil ga je Boštjan Jelečevič.
88'
  Kris Jogan je dobil rumeni karton.
90'
  V Velenju bomo videli še 3. minute sodniškega dodatka.
90+1'
90+2'
  Lepa priložnost za izenačenje, po predložku v kazenski prostor je Novakovič podaljšal z glavo do Bratanoviča, ki je nato z glavo meril nenatančno.
90+2'
90+2'
  Po 4-ih zaporenih zmagah je nocoj končan zmagoviti niz. To je 10. poraz Rudarja v letošnji sezoni. Gorica pa je prišla še do 2. zaporedne zmage in se je sedaj tudi točkovno izenačila z Rudarjem. Obe ekipi imata po 37 točk.