34. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  14.05.2011 ob 20.00

Olimpija

5 : 0

Primorje

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Rep Borut (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, prijeten pozdrav s stadiona v Stožicah, kjer bomo 34. krogu spremljali zadnji obračun Olimpije in Primorja v tej sezoni državnega prvenstva.
0'
  Za obe ekipi ima ta tekma velik pomen.
0'
  Gostje se krčevito borijo za obstanek, medtem ko gostitelji iščejo končno potrditev za igranje v evropskih tekmovanjih.
0'
  Ajdovci se nahajajo na zadnjem mestu s štirimi točkami zaostanka za Triglavom, zato skoraj nujno potrebujejo točke, če ne želijo neposredno izpasti v drugi rang.
0'
  Olimpija bi si z današnjo zmago zagotovila najmanj četrto mesto, ki še zagotavlja igranje v 'Evropi'. To velja tudi v primeru, da zeleno-beli izvlečejo remi. Točkovno bi jih sicer še lahko ujela Hit Gorica, vendar bi končno četrto mesto zasedli zmajčki, saj so na medsebojnih srečanjih dosegli večje število točk.
0'
  Medsebojni obračuni Olimpije in Primorja so bili v tej sezoni sila raznoliki: Primorje je v 7. krogu razbilo Olimpijo s kar 5:1, na naslednji tekmi je visoko s 3:0 zmagala Olimpija, na zadnji tekmi aprila, pa sta moštvi remizirali (2:2).
0'
  Trener gostov Sandi Valentinčič nocoj ne bo mogel računati na Etiena Huskiča, Željka Tomiča in Nejca Kolmana. Primorje ima sicer strašne težave s klasičnimi napadalci.
0'
  Domači strateg Dušan Kosič ima nasprotno težave z branilci. Nocoj na igrišče zagotovo ne bo poslal Saša Raniča, Sretena Sretenoviča, Milana Anđelkoviča, Toma Šokoto, Bobana Joviča in Davorja Škerjanca (vsi poškodbe).
0'
  Olimpija je na zadnji tekmi proti Kopru prekinila niz 15 tekem brez poraza, medtem ko je Primorje po dveh zmagah proti Triglavu in Rudarju izgubilo na derbiju s HiT Gorico (2:3), potem ko je po polčasu vodilo z 2:1.
0'
  Začetni enajsterici sta na zelenici.
0'
0'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Dobil ga je Luka Škrbina.
1'
  Živec je katastrofalno izvedel prosti strel na desni strani kazenskega prostora.
3'
  Lepa kombinacija Olimpije v kazenskem prostoru, a na koncu je Omladič slabo zadel žogo.
5'
  Lo Duca je imel na nasprotni strani lepo priložnost za strel, a je z roba kazenskega prostora zgrešil žogo.
5'
  Olimpija ima udarec iz kota.
5'
  Streljal je David Kašnik, a mimo vrat.
5'
  GOOOL! Zadel je Adnan Bešič!
6'
  Po izvedenem kotu je eden od nogometašev Olimpije poslal predložek v kazenski prostor, kjer je nogo nastavil Bešič in zadel že drugič v treh dneh!
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
9'
  Kaj lahko pomeni hiter gol Olimpije? Lahko doseže visoko domačo zmago, kot je to uspelo Primorju v 7. krogu, ko je zeleno-bele razbilo s kar 5:1?
9'
10'
  Omladič se je dobro pripravil za strel, a je Ostojič pravočasno podstavil nogo!
10'
  Trenutno spremljamo igro mačke z mišjo; Olimpija napada, Primorje se brani in preži na protinapade.
11'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je Danijel Dežmar.
14'
  Zadnji igralec Oliimpije Kašnik, ki je hkrati tudi kapetan moštva, stoji globoko na polovici Primorja.
14'
  Primorje ima udarec iz kota.
15'
  Ogrič je sicer dobil skok v kazenskem prostoru, a še zdaleč ni streljal, kamor bi želel.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tim Lo Duca. Dobil ga je Alen Vučkič.
17'
  Vučkič je zadnjo tekmo odigral oktobra, in sicer v 15. krogu v gosteh proti Kopru.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Zoran Zeljkovič.
18'
  Zeljkovič je bil v boju za žogo bolj spreten, a je Božjak zanesljivo ubranil!
19'
  Saša Aleksander Živec v prepovedanem položaju.
20'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Dobil ga je Vladimir Ostojič.
21'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Božičič. Dobil ga je Zoran Zeljkovič.
21'
21'
22'
23'
  Vršič je izjemno lepo spremljal Bešiča, ki je pravočasno utekel v kazenski prostor in se povsem sam znašel pred Božjakom, ta mu je sicer prvi strel ubranil, a dvajsetletni napadalec še enkrat prišel do strela in žogo le potisnil v gol.
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anej Lovrečič.
24'
25'
  Pred kotom izjemna poteza Lovrečiča, ki je na volej streljal na vrata Božjaka, ki se je prav tako zelo izkazal!
27'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič!
28'
  JAAAAA, izjemen slalom Vršiča, ki je lepo odigral dvojno podajo, nato 'lažiral' Božjaka in potisnil žogo v nebranjeno mrežo!!!
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Vidmar. Dobil ga je Erik Salkič.
31'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Aleksander Živec. Dobil ga je Anej Lovrečič.
31'
  GOOOL! Zadel je Anej Lovrečič!
32'
  EVROOOOGOL! Lovrečič se je kar naenkrat odločil za strel. Meril je v sredino gola, a je žoga naglo spremenila smer in presenetila Božjaka ter zletela mimo njegovih rok!
32'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
34'
  Ob takem nadaljevanju lahko Olimpija doseže tudi najvišjo zmago v državnem prvenstvu. Do zdaj je z najvišjim izidom premagala HiT Gorico, in sicer s 5:0, aprila lani. Podatek velja, če upoštevamo, da današnja Olimpija ni prava pravna naslednica nekdanje.
34'
  Streljal je Sašo Ogrič, a mimo vrat.
35'
35'
  Streljal je Luka Škrbina, a mimo vrat.
35'
  Ogrič je pred tem izjemno lepo meril proti vratom, a le za malo zgrešil cilj!
37'
  Zdaj cel stadion spodbuja nogometaše Primorja. Lepa poteza ljubljanskega občinstva.
38'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tim Lo Duca. Dobil ga je Nik Omladič.
39'
  Adnan Bešič v prepovedanem položaju.
43'
  Ni se dosti spremenilo. Zeleno-beli še naprej silovito napadajo, medtem ko sinovi burje čakajo na svoje priložnosti iz protinapadov.
43'
43'
44'
  Zdaj je Vršič nekoliko pretiraval. Sprožil je s sredine igrišča in zadel tribune.
44'
  Streljal je Saša Božičič, a mimo vrat.
44'
45'
  ODLIČEN STREL BOŽIČIČA IN BOTONJIČ JE POSREDOVAL Z ZADNJIMI MOČMI. No, tudi nogometaši Primorja imajo določeno kakovost, o tem ni dvoma.
45'
45'
  Nogometaši Primorja so na zadnjih treh tekmah prikazali boljše igre, vendar danes nikakor niso kos Olimpiji, ki ves čas napada. V prvem delu smo videli igro mačke z mišjo. Zeleno-belim manjkata še dva gola v mreži sinov burje in dosegli bodo najvišjo zmago v državnem prvenstvu. Z nestrpnostjo pričakujemo drugi polčas!
45'
46'
  Menjava: iz igre Danijel Dežmar, v igro Amer Jukan.
46'
  Menjava: iz igre Nejc Vidmar, v igro Jaka Ihbeisheh.
46'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
47'
  Omladič je lepo našel Vršiča, ki je utekel v kazenski prostor ter ustrelil iz prve, a je bil Božjak dovolj zbran.
47'
  Nik Omladič v prepovedanem položaju.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Ihbeisheh. Dobil ga je David Kašnik.
49'
  GOOOL! Zadel je Zoran Zeljkovič!
50'
  Izjemno lepa akcija: Vučkič, Omladič, Zeljkovič. Slednji je le podstavil nogo v kazenskem prostoru in Božjak je bil nemočen.
52'
  Primorje ima udarec iz kota. Jukan ga bo izvedel.
53'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Vladimir Ostojič. Dobil ga je Zoran Zeljkovič.
55'
  V primeru, da bi Primorje predčasno zaključilo sezono, bi se današnja tekma registrirala s 3:0 v korist Olimpije...
56'
  Menjava: iz igre Alen Vučkič, v igro Mitja Kovačevič.
56'
  Menjava branilca za branilca...
58'
59'
  Dare Vršič je dobil rumeni karton.
59'
  Vršič je predolgo izvajal kot, je presodil glavni sodnik Kajtazovič.
60'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Dobil ga je Amer Jukan.
61'
61'
  Streljal je Mitja Kovačevič, a mimo vrat.
62'
  Kovačevič v slogu branilcev visoko preko gola, čeprav zna zaključiti mnogo bolje.
62'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sašo Ogrič. Dobil ga je Anej Lovrečič.
63'
  Streljal je Adnan Bešič, a mimo vrat. Res malo, malo je manjkalo pa bi dosegel hat-trick!
63'
  Streljal je Erik Salkič, a mimo vrat.
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Saša Aleksander Živec. Botonjič se je izkazal!
66'
  Anej Lovrečič v prepovedanem položaju.
68'
  Lepa akcija Primorja, Jukan je v kazenskem prostoru iskal Lo Duco, ki je bil le za malo prekratek, da bi žogo potisnil v gol!
69'
69'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Stefan Smiljanič.
70'
  Lovrečič je sicer danes dosegel četrti gol na srečanju. Spomnimo se, to je bil morebiti celo najlepši gol katerega koli igralca Olimpije v tej sezoni.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Stefan Smiljanič. S strelom iz obrata je dokazal, da si zaslužil priložnost za igranje.
72'
72'
  Primorje ima udarec iz kota. Spet se pripravlja Jukan.
73'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Ihbeisheh. Dobil ga je Damir Botonjič.
73'
  Jaka Ihbeisheh je dobil rumeni karton.
74'
  Nalet Jake na Botonjiča je bil premočan, da ga Kajtazovič ne bi zapisal na rumeni kartonček.
77'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je Saša Aleksander Živec.
77'
  Menjava: iz igre Nik Omladič, v igro Enes Rujovič.
78'
  Stadion Stožice je povsem utihnil, z igrišča se prav razločno sliši igralce in trenerja Kosiča, medtem ko Valentinčič ne daje več nasvetov.
79'
79'
  Jaka je bil v dobrem položaju za strel, a se je pravočasno vrnil Kašnik.
80'
  Božičič je dobro izvedel kot, žoga je preletela vse igralce v kazenskem prostoru, tudi Ogriča, ki bi moral žogo potisniti v gol.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enes Rujovič. Preveč s strani, da bi lahko ogrozil Božjaka, ki je sicer dobro posredoval.
81'
  Strel v okvir vrat! Od daleč je poskusil Zeljkovič in Božjak se je vnovič izkazal.
82'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Saša Božičič.
84'
  Z glavo je streljal osamljeni Ihbeisheh, a mimo vrat.
85'
86'
  Streljal je Dare Vršič, a za malo preko vrat.
87'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Neven Čuturilo.
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amer Jukan. Botonjič je žogo ujel.
88'
  Menjava: iz igre Saša Aleksander Živec, v igro Denis Jazbar.
89'
  Jazbar, rojen leta 1991, bo izkoristil prve minute v Prvi ligi.
90'
  Minuta sodnikovega dodatka.
90'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Božičič. Dobil ga je Mitja Kovačevič.