35. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  21.05.2011 ob 18.00

Rudar

4 : 0

Nafta

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Rep Borut (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Velenja, kjer je pred nami obračun med domačim Rudarjem ter Nafto iz Lendave.
0'
  Pred nami je izjemno pomembna tekma za Lendavčane, ki bi si z zmago ter ob morebitnem porazu Triglava v Kranju proti Gorici, krog pred koncem prvenstva zagotovili končno 8. mesto ter obstanek v družbi najboljših slovenskih klubov.
0'
  Domačim Velenjčanom tekma ne pomeni veliko. Trenutno so na šestem mestu in z zmago bi to mesto tudi potrdili. V primeru najugodnejšega razpleta v zadnjih dveh krogih pa knapi ne morejo višje od petega mesta.
0'
  Ekipi sta že na igrišču, domačini bodo nastopili v rdečih majicah ter belih hlačkah, gostje popolnoma v belem.
0'
1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Matjašec. Dobil ga je Rajko Rotman.
3'
  Obe ekipi nista v popolnih zasedbah. Pri domačih manjka Tolimir in Trifkovič, pri gostih pa je poškodovan Vaš.
3'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Elvis Bratanovič.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amel Mujakovič. Poskus s prostega strela s kakšnih 24-tih metrov v vratarjev kot, vratar Ajlec je žogo odbil.
10'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Jelečevič. Dobil ga je Vedran Vinko.
14'
  V Velenju še vedno čakamo na prvo nevarno kombinacijo. Domačini so za odtenek več pri žogi, vendar je zaenkrat njihova premoč jalova. Sicer pa igra poteka na sredini igrišča, tudi gostje kažejo precej želje po igri v napadu.
14'
  Streljal je Boštjan Jelečevič, a mimo vrat.
14'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil David Tomažič Šeruga. Dobil ga je Aleš Jeseničnik.
15'
15'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Simon Pavel. Dobil ga je Dragan Čadikovski.
16'
  Simon Pavel je dobil rumeni karton.
16'
  Streljal je Uroš Korun, a mimo vrat. Odličen strel s prostega strela z velike razdalje, za las preko gola.
16'
  Rudar ima udarec iz kota.
17'
  Streljal je David Tomažič Šeruga, a mimo vrat. Prva nevarna kombinacija gostov. Po podaji z leve strani v kazenski prostor je Vinko žogo s prsmi podal na rob kazenskega prostora do Šeruge, ki je malce z desne strani takoj streljal in za las zgrešil desni spodnji kot Saviča.
17'
  Nafta ima udarec iz kota.
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Balažic. Po kotu slab strel z glavo, točno v vratarja. Balažic je bil neoviran an 7-mih metrih in bi lahko iz te akcije iztržil več...
21'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Dobil ga je Matic Maruško.
21'
  Streljal je Marko Balažic, a mimo vrat.
22'
22'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Denis Grbič.
25'
28'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Levačič. Dobil ga je Dragan Čadikovski.
28'
  Saša Levačič je dobil rumeni karton.
29'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Balažic. Dobil ga je Elvis Bratanovič.
30'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Vedran Vinko. Dobil ga je Boštjan Jelečevič.
32'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Dobil ga je Uroš Korun.
33'
  Po nekaj obetavnih kombinacijah na eni in drugi strani se je v zadnjih minutah igra popolnoma umirila. Čakamo na novo nevarno kombinacijo.
34'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Simon Pavel.
36'
  Tako eni kakor tudi drugi nimajo prave ideje, kako priti do gola nasprotnika. Vse akcije se kot po pravilu zaključujejo v višini kazenskega prostora.
36'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Dobil ga je Bojan Matjašec.
37'
  Rade Jovanovič v prepovedanem položaju.
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Vedran Vinko. Po dolgem času razburjenje v Velenju. Odličen prodor Vinka, za oceno odlično je manjkal le boljši strel z roba kazenskega prostora, ki je končal točno v naročju Saviča.
39'
41'
  Streljal je Vedran Vinko, a mimo vrat. Poskus s 25-tih metrov preko gola.
42'
42'
  Aleš Jeseničnik je dobil rumeni karton.
42'
  Streljal je Simon Pavel, a mimo vrat. Po nevarnem predložku z desne strani pred gol in zmedi v kazenskem prostoru je na koncu prišel do strela s kakšnih 15-tih metrov Pavel.
42'
44'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Dobil ga je Bojan Matjašec.
44'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Bojan Matjašec. Po podaji s prostega strela z več kot 30-tih metrov malce z leve strani pred gol je žoga zgrešila vse nogometaše, se odbila in končala v levi vratnici.
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Balažic.
45'
45'
Podaljšek
  Še minuta sodnikovega dodatka...
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvis Bratanovič. Po hitrem protinapadu je v kazenskem prostoru do strela prišel Bratanovič. Iz ugodnega položaja je meril natančno v vratarja Ajleca.
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Rade Jovanovič, v igro Agim Ibraimi.
46'
  Menjava: iz igre Amel Mujakovič, v igro Denis Klinar.
46'
  Streljal je Denis Grbič, a mimo vrat.
47'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
48'
  Streljal je Zoran Lesjak, a mimo vrat. Poskus loba s kašnih 23-tih metrov, preko gola.
49'
50'
  Menjava: iz igre Simon Pavel, v igro Patrik Raduha.
51'
  Začetek drugega dela igre je v znamenju menjav. Pred začetkom sta oba trenerja opravila po eno menjavo na vsaki strani. Pred nekaj trenutki je zaradi poškodbe moral z igrišča še Pavel.
51'
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Grbič. Lepa akcija Rudarja, ki jo je z močnim strelom z roba kazenskega prostora zaključil Grbič....streljal je preveč po sredini gola.
54'
  Streljal je Rajko Rotman, a mimo vrat.
54'
  Menjava: iz igre Dragan Čadikovski, v igro Doris Kelenc.
57'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Patrik Raduha. Dobil ga je Denis Grbič.
59'
  V drugem polčasu spremljamo enakovredno predstavo z malo streli na gol. Naftaši vedno bolj pogledujejo proti golu Saviča...Tudi rezultat v Kranju jim ne gre na roko, kajti Triglav vodi proti Gorici z 1:0.
59'
  Denis Klinar v prepovedanem položaju.
60'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Berko. Dobil ga je Agim Ibraimi.
61'
  Streljal je Patrik Raduha, a mimo vrat. Po predložku pred gol je na drugi vratnici do strela z nogo prišel Raduha, a je slabo zadel žogo.
63'
  GOOOL! Zadel je Elvis Bratanovič! Veselje v Velenju. Jelečevič je z desne strani natančno podal žogo pred gol točno na glavo Bratanoviču, ki je s kakšnih 6-tih metrov neoviran zabil za 1:0. Ajlec je bil nemočen.
65'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Agim Ibraimi.
66'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Dobil ga je Uroš Korun.
66'
  Miha Korošec je dobil rumeni karton.
69'
  Naftašem se bo sedaj zagotovo začelo zelo muditi, kajti danes jim gre vse narobe. Gostje sicer ne igrajo slabo, vendar so v drugem polčasu premalo konkretni v napadu.
69'
  Streljal je Doris Kelenc, a mimo vrat.
71'
  GOOOL! Zadel je Denis Grbič! Po lepi podaji v globino se je Grbič znašel sam pred vratarjem Nafte ter ga zanesljivo matiral.
75'
  Rudar je na pragu nove prvenstvene zmage. V drugem polčasu so knapi igrali zelo pametno in po hitrih akcijah dvakrat spravili žogo za hrbet Ajlecu. Zdi se, da so gostje po drugem golu izgubili voljo....
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Klinar. Nova hitra akcija domačih. Po lepi kombinaciji se je sam pred Ajlecem znašel Klinar, njegov strel po tleh pa je vratar Nafte z zadnjimi močmi zadržal.
76'
  Streljal je Elvis Bratanovič, a mimo vrat. Še ena izjemna priložnost za Rudar. Bratanovič si je po predložu pred gol lepo zaustavil žogo nato pa s kakšnih 6-tih metrov okroglo usnje popolnoma neoviran s pravo bombo poslal preko gola nemočnega Ajleca. Neverjetno.
79'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Grbič. Dobil ga je Agim Ibraimi.
80'
  Menjava: iz igre Vedran Vinko, v igro Patrik Vöröš.
80'
  Elvis Bratanovič v prepovedanem položaju.
80'
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Grbič. Domačini kot za šalo sestavljajo lepe akcije. Tokrat je s kakšnih 14-tih metrov lepo straljal Grbič, njegov stral v desni ko pa je atraktivno ubranil Ajlec.
83'
84'
  Menjava: iz igre Denis Grbič, v igro Almedin Muharemovič.
84'
86'
  GOOOL! Zadel je Rajko Rotman! Rudar je potrdil zmago. Ponovno so domačini izpeljali hitro akcijo. Rotman se je otresel svojega čuvaja ter z leve strani z levico s kakšnih 10-tih metrov neubranljivo zadel krajši kot vratarja Ajleca.
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Gostje bi lahko dosegli častni gol. Po lepi podaji Voroša z desne strani je s kakšnih 6-tih metrov Ibraimi oplazil levo vratnico.
89'
  GOOOL! Zadel je Doris Kelenc! Kar ni uspelo gostom je domačim. Ponovno hitra akcija, sam pred Ajlecem se je znašel Kelenc ter rutinirano zabil za 4:0 v levi spodnji kot nemočnega vratarja gostov.
90+1'
90+2'
  Streljal je Almedin Muharemovič, a mimo vrat. Ponovno je zazijala velika luknja v obrambi gostov, kar pa s kakšnih 8-mih metrov ni kaznoval Muharemovič, ki je zadel le zunanji del mreže.
90+3'
90+3'
  Zaslužena zmaga Rudarja, ki je v drugem polčasu navdušil z igro. Na drugi stani so se gostje popolnoma popustili po drugem prejetem golu in rezultat takšnega pristopa je bil visok poraz. Naftaši bodo točke za obstanek morali iskati v zadnjem krogu proti Kopru v Lendavi, vendar več ne bodo sami odločali o svoji usodi.