36. krog |  Lendava, Športni park |  29.05.2011 ob 17.00

Nafta

2 : 1

Luka Koper

Sodniki: Šart Peter (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Mežnar Tadej (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Pozdravljeni!
0'
  Danes so na sporedu tekme zadnjega, 36., kroga Prve lige si.
0'
  Z izjemo dveh tekem so ostale bolj revialnega značaja saj ne odločajo več o ničemer. To pa ne velja za tekmi v boju za 8. mesto, ki prinaša neposreden obstanek v prvi ligi, medtem ko 9. mesto prinaša kvalifikacije za obstanek.
0'
  Lendavčani so trenutno na nezaželjenem devetem mestu, zato nujno potrebujejo zmago, če želijo upati na neposreden obstanek v ligi. V primeru, da Triglav v Olimpiji na tekmi proti Olimpiji osvoji točko tudi to ne bo dovolj, saj bi imeli obe ekipi v tem primeru enako število točk, a bi bili osmi Kranjčani, ki imajo boljše razmerje v medsebojnih tekmah.
0'
0'
  Hkrati se ob 17. uri začenjajo tudi tekme, ki odločajo o prvem in drugem mestu v drugi ligi. Tam prvo mesto prinaša neposredno uvrstitev v prvo ligo, medtem ko se bo drugi v kvalifikacijah meril z devetim iz prve lige.
0'
  Koprčani so že osvojili tretje mesto in se tako uvrstili v Evropo, saj bodo tekmovanje v Ligi Evropa začeli v prvem krogu kvalifikacij, kjer so tudi nosilec. Njihovi možni nasprotniki so: Glentoran, Milsami Orhei, Banga Gargždai, Daugava Daugavpils, Cliftonville, Flamurtari Narva Trans, AZAL Baku, Irtysh Pavlodar, Shakhter Karagandy, Zeta, Banants, Nõmme Kalju, IBV Vestmannaeyar, NSÍ Runavík, Ulisses, Tre Penne, Neath, Käerjéng 97, Lusitanos, UE Santa Coloma, ÍF Fuglafjørður in Fola Esch.
0'
  Ker se bo sezona zadnjih začela zelo hitro (žreb je 20. junija, tekme pa teden dni kasneje), so nekateri nogometaši že dobili prosto, tako da je danes Koper v Lendavi v precej zdesetkani zasedbi.
0'
0'
  Na klopi sedijo povsem neznani obrazi iz mladinskih in kadetskih vrst.
0'
0'
  S sredine igrišča so začeli Koprčani,...
0'
  ... ki pa so že izgubili žogo.
1'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Dobil ga je Davor Bubanja.
1'
  Lepa akcija domačih.
2'
  Ibraimi je dobil super podajo v konico napada, kjer je najprej preveč preigraval, nato pa slabo podal Pavlu in priložnost je splavala po vodi.
2'
  Podaja v konico napada tudi Koprčanov, vendar je Matjašec prišel prej do žoge kot Marijanovič.
3'
  Domači so blokirali strel Bunderle.
4'
  Izjemno odprto in zanimivo srečanje.
4'
  Domači nujno potrebujejo zadetek in zmago, saj jim le ta prinaša upanje na osmo mesto.
5'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Karič. Dobil ga je Simon Pavel.
7'
  Streljal je Saša Levačič, a mimo vrat.
7'
  Nafta ima udarec iz kota.
7'
  Streljal je Marko Balažic, a mimo vrat.
8'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Dobil ga je Bojan Matjašec.
8'
  Lendavčani so dvakrat nevarno zapretili, toda bili prvič danes nenatančni.
10'
  Če bi Lendavčani osvojili deveto mesto, bi jih ob takem razpletu v drugi ligi (Dravinja 0:0 Interblock, Šenčur 0:0 Aluminij) v kvalifikacijah čakal lanski prvoligaš Interblock.
10'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Stančič. Dobil ga je Bojan Matjašec.
10'
  Prosti strel z leve strani izvaja Matjašec...
11'
  ...izbija Stančič.
11'
  Vinko je prodiral po desni strani, nato poslal predložek pred vrata, kjer pa je bil Pavel za las prekratek, da bi ustrelil z glavo.
12'
  Žoga je prišla do Maruška...
12'
  ...a je njegov udarec z roba kazenskega prostora blokiral Stančič.
13'
  Lendavčanom v tem trenutku ne zadošča niti zmaga, saj Triglav vodi 0:1.
13'
13'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Handanagič. Dobil ga je Matic Maruško.
14'
  Streljal je Davor Bubanja, a mimo vrat.
15'
  Bojan Matjašec v prepovedanem položaju.
16'
  Ibraimi je poslal predložek, ki pa ga je ujel Nenezič.
16'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Matjašec. Dobil ga je Dejan Marijanovič.
17'
  Pavel je lepo podal na desno stran Ibraimiju, ki je spet preveč preigraval, nato poizkušal s podajo, a so gostje prestregli podajo.
17'
17'
  Streljal je Zoran Lesjak, a mimo vrat.
18'
  Lesjak je lepo podal do Pavela, ki pa ni uspel ujeti žoge.
19'
  Na drugi strani dolga podaja Koprčanov, ki pa jo je ujel vratar Ajlec.
20'
  Še ena podaja Koprčanov, toda Matjašec je z glavo podaljšal do Ajleca, ki lovi žogo.
21'
21'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Dobil ga je Zoran Lesjak.
21'
  Podajo Marušla proti Ibraimiju so gostje prestregli.
22'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
22'
22'
  Ibraimi podaja,...
22'
  Zoran Lesjak je zadel prečko.
24'
  Interblock je medtem povedel proti Dravinji in ker je na tekmi Šenčur 0:0 Aluminij neodločeno, to pomeni, da bi bil v tem primeru Interblock prvi in da bi Aluminij igral dodatne kvalifikacije proti Nafti.
25'
  Matjašec je lepo podal diagonalno do Ibraimija, ki pa ni uspel 'štopati' žoge.
26'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Marijanovič. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
26'
27'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Levačič. Dobil ga je David Bunderla.
27'
  Prosti strel za Koper s 40-ih metrov.
27'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil David Bunderla. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
28'
  Za dobro vzdušje na tekmi spet skrbijo lendavske Gorgone.
28'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Pavlin. Dobil ga je Bojan Matjašec.
28'
  V zadnjih trenutkih so Koprčani prevzeli iniciativo.
29'
29'
  Lesjak je lepo podaljšal žogo do Vinka, ki pa je 'zaspal' ter prepozno stekel proti vratom.
30'
  Maruško je podal z leve strani, a so gostje izbili žogo.
31'
31'
  Še ena egoistična poteza Ibraimija, ki je namesto, da bi podal, streljal z več kot 30-ih metrov.
32'
  Djukič je blokiral strel Vinka.
32'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Blažič. Dobil ga je Vedran Vinko.
33'
  Prosti strel s 25-ih metrov bo izvajal Matjašec...
33'
  ...izbita žoga Koprčanov...
33'
  GOOOL! Odbito žogo je z močnim in natančnim strelom v gol spremenil Simon Pavel!
35'
  Kljub temu da Nafta vodi ji to ne prinaša osmega mesta, saj bi Lendavčani za to potrebovali poraz Triglava, ki pa v Ljubljani vodi proti Olimpiji z 1:0.
37'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil David Tomažič Šeruga. Dobil ga je Dejan Marijanovič.
37'
  Vedran Vinko v prepovedanem položaju.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Marijanovič.
38'
39'
  Vinko in Ibraimi sta si izmenjala podaji, nato pa je pri podaji Vinka proti Ibraimiju prišlo do nesporazuma in akcija je splavala po vodi.
40'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Balažic. Dobil ga je David Bunderla.
40'
Rdeči karton
  Marko Balažic dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
41'
  Enajstmetrovka za Koper!!!
41'
Gol (11m)
  GOOOL! Ivica Guberac je zadel enajstmetrovko!
42'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Dobil ga je Agim Ibraimi.
42'
  Prosti strel za Nafto povsem na robu kazenskega prostora.
42'
  Pripravlja se Ibraimi...
42'
43'
  Zadetek Kopra je bil dosežen iz sila sporne 11-metrovke, saj se je s tribune zdelo, da je Balažic zadel čisto žogo.
43'
44'
  Še en prosti strel z roba kazenskega prostora.
44'
  Matjašec je na kratko podal do Ibraimija...
44'
45'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Handanagič. Dobil ga je Simon Pavel.
45'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Bubanja. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
45+1'
  Še en prosti strel za Nafto, tokrat vendarle ne bo streljal 'večni izvajalec' Ibraimi.
45+1'
45+1'
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Dejan Marijanovič, v igro Matic Hojnik.
45'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Rade Jovanovič.
46'
  Koprski strateg je opravil prvo menjavo na svoji prvi tekmi po povratku na koprsko klop, kateri bo poveljeval tudi prihodnjo sezono.
47'
  Koprčani bodo kmalu zagotovo opravili še dve zamenjavi in tako odpočili še dva nogometaša, ki ju že čez deset dni čaka začetek priprav na novo sezono.
47'
  Luka Pavlin v prepovedanem položaju.
48'
  Jovanovič je odvzel žogo vratarju Neneziču, ki se je poigraval, podal do Vinka...
48'
  Streljal je Vedran Vinko, a mimo vrat.
49'
  Matjašec je prodiral, podal v kazenski prostor in izsilil kot.
49'
49'
  Dobra podaja v kazenski prostor, a je žoga preletela vse igralce.
49'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Bubanja. Dobil ga je Simon Pavel.
49'
  Davor Bubanja je dobil rumeni karton.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Zoran Lesjak.
51'
  Streljal je Dino Stančič, a mimo vrat.
51'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
51'
51'
  Amir Karič je dobil rumeni karton.
52'
  Podajo v kazenski prostor lovi vratar Nenezič.
53'
  Karič je imel dvakrat zapored velike težave z zaustavljanjem žoge in tako poskrbel za salve smeha v Lendavi.
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Pavlin.
54'
  V zadnjih trenutkih boljša igra Kopra.
57'
  Interblock še vedno vodi proti Dravinji z 2:0, na tekmi Šenčur 0:0 Aluminij pa je neodločeno, kar pomeni, da bi ob takem razpletu (Olimpija 0:3 Triglav) Nafta v kvalifikacijah za obstanek igrala z Aluminijem.
57'
  Streljal je Rade Jovanovič, a mimo vrat.
58'
  Še ena dobra podaja za Pavlina, toda Ajlec je bil hitrejši.
58'
58'
59'
  Menjava: iz igre Dino Stančič, v igro Leo Štulac.
59'
  Streljal je Bojan Đukič, a mimo vrat.
60'
  Djukič je blokiral podajo Vinka.
60'
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Bojan Matjašec.
60'
60'
  Miha Korošec je dobil rumeni karton.
61'
  Karič izvaja prosti strel z desne strani.
61'
  Streljal je Ivica Guberac, a mimo vrat.
61'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Dobil ga je Simon Pavel.
62'
62'
62'
  Predložek pred vrata je Nenezič izboksal.
62'
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Korošec.
64'
  Menjava: iz igre Amir Karič, v igro Marko Vukelič.
65'
  Karič je dobil velik 'aplavz', saj je danes s svojo nespretnostjo poskrbel za kar nekaj dobre volje na tribunah lendavskega stadiona.
65'
66'
  Ob visokem vodstvu Triglava v Ljubljani, je vsem postalo jasno, da tekma Nafta-Koper ne odloča o ničemer, saj Kranjčani svojo nalogo opravljajo z odliko (dovolj bi jim bil že remi).
67'
  Matjašec je prišel do žoge v duelu s koprskimi igralci, nato pa je bil vratar Nenezič prvi pri žogi.
68'
  Kvaliteta igre je v zadnjih trenutkih nekoliko padla.
68'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Levačič. Dobil ga je Marko Vukelič.
69'
70'
  David Bunderla v prepovedanem položaju.
70'
72'
  V tem trenutku se zdi, da je Aluminij naslednji tekmec Nafte. Kot kaže bo moštvo iz Kidričevega osvojilo drugo mesto v drugi ligi, čeprav bi lahko z zmago osvojili naslov v drugoligaški konkurenci. Rezultata sta Šenčur 1:0 Aluminij, Interblock 2:0 Dravinja.
73'
73'
73'
  Po podaji iz kota Djukič ni najbolje zadel žoge.
73'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Hojnik. Dobil ga je Simon Pavel.
75'
76'
77'
  Menjava: iz igre Matic Maruško, v igro Sait Idrizi.
78'
  Nafta ima prosti strel. David Bunderla je igral z roko.
79'
  Na tleh je obležal Bubanja, ki potrebuje zdravniško pomoč.
79'
81'
  Preobrat v Šenčurju. Aluminij je povedel z 1:2 in je tako prvi v drugi ligi, kar pomeni da bi Interblock v tem trenutku igral dodatne kvalifikacije z Nafto.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Bojan Đukič.
83'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukelič. Dobil ga je Vedran Vinko.
84'
  Streljal je Sait Idrizi, a mimo vrat.
85'
  Na tleh je obležal Pavlin, ki ga je zagrabil krč.
86'
  Takma je postala nezanimiva, oboji pa le še čakajo konec srečanja.
86'
  Kot zaenkrat kažejo rezultati, bo Nafta dodatne kvalifikacije za obstanek v ligi igrala z Interblockom.
87'
88'
  Streljal je Leo Štulac, a mimo vrat.
88'
89'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Blažič. Dobil ga je Rade Jovanovič.
90'
  Prekršek za enajstmetrovko!!!
90'
  Enes Handanagič je dobil rumeni karton.
90'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  Streljal bo Lesjak...
90+1'
Gol (11m)
  GOOOL! Zoran Lesjak je zadel enajstmetrovko!
90+1'
  Menjava: iz igre David Tomažič Šeruga, v igro Patrik Vöröš.
90+2'
90+3'
90+3'
  Tudi zmaga Lendavčanom ne bo zadoščala za osmo mesto, saj se je v Ljubljani medtem že končala tekma, ki so jo Triglavani dobili z rezultatom 1:3 in tako osvojili osmo mesto ter si zagotovili obstanek v elitni druščini.