5. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  14.08.2011 ob 19.00  | Prenos: Šport TV

Olimpija

3 : 1

Rudar

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Kepe Štefan (1. pomoč), Koren Jožef (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 0

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji nogometa, športen pozdrav s stadiona Stožice, kjer bosta Olimpija in Rudar odigrala zadnje srečanje 5. kroga 21. državnega prvenstva.
0'
  Spremljali bomo obračun s sredine lestvice. Rudar (5. mesto) je na štirih tekmah zbral točko več od Olimpije (7. mesto), ki ima za sabo naporen ritem tekmovanj, saj je nastopala v kvalifikacijah za evropsko ligo.
0'
  Ljubljančani bodo solidne predstave z evropskih prizorišč vsekakor poizkusili preslikati v državno prvenstvo.
0'
  Rudar se je na začetku te sezone izkazal za nepredvidljivega nasprotnika. Knapi so denimo izgubili proti Domžalam in Mariboru, visoko pa so premagali Triglav in tri točke vknjižili tudi po tekmi z Muro.
0'
  Na drugi strani so Ljubljančani v štirih krogih premagali le HiT Gorico. Remizirali so s Koprom in Nafto ter v uvodnem krogu na Stožicah visoko (3:0) izgubili s Celjem.
0'
  S psihološkega vidika je pred obema ekipama sila pomembna tekma za nadaljevanje jesenskega dela sezone, saj se nahajata ne mejniku med zgornjim in spodnjim delom lestvice.
0'
  Vsekakor bo pod večjim pritiskom Olimpija, saj igra pred domačo publiko, ki verjetno ne odobravala drugega kot drugo zmago v sezoni.
0'
  Če upoštevamo, da današnja Olimpija ni pravna naslednica nekdanje Olimpije, sta se kluba v DP pomerila zgolj osemkrat.
0'
  Statistika pa je povsem poravnana: tri zmage, trije neodločeni izidi in trije porazi na obeh straneh.
0'
  Morebiti še en zanimiv podatek. Na medsebojnih prvenstvenih obračunih teh dveh nasprotnikov nikoli ni zmagala domača ekipa (odkar obstaja nova Olimpija)!
0'
  Prvi enajsterici sta že na zelenici.
0'
2'
  Lep čas so nogometaši Olimpije držali žogo v svojih nogah zdaj pa imajo pobudo Velenjčani, ki so postavljeni precej visoko in vršijo pritisk na gostitelje.
3'
  Rotman v sredino proti Trifkoviču, zamudil je Anđelkovič!
3'
  Rudar ima udarec iz kota.
3'
4'
Avtogol
  GOOOL! Erik Salkič je zatresel lastno mrežo!
6'
  Mujakovič je izvedel oster predložek v kazenski prostor iz kota, od koder se je žoga odbila v zgornji levi kot Džafiča!
7'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Rajko Rotman.
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojnič. Dobil ga je Dragan Čadikovski.
8'
  Ranič in Vršič se pripravljata za strel s 25 metrov.
8'
  Streljal je Blaž Božič, a mimo vrat.
9'
  Lepo odigran prosti strel, vendar stadionu ni povsem jasno, kaj je želel pokazata Božič. Streljal je povsem brez energije.
10'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Dobil ga je Amel Mujakovič.
11'
  Streljal je Luka Majcen, a mimo vrat. Izjemno močan strel z velike razdalje nekdanjega nogometaša Interblocka!
11'
15'
  Božič je iskal Valenčiča z globinsko podajo v kazenski prostor, a je bila podaja premočna.
17'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Mujakovič. Dobil ga je Dare Vršič.
18'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič!
19'
  Čadikovski je dobil skok v kazenskem prostoru in z glavo podaljšal do osamljenega Vršiča, ki je na volej rutrinirano zaključil! Savič tokrat ni imel nobene možnosti.
20'
  To je drugi gol Vršiča v tem DP, s čimer se je povzpel na vrh lestvice Olimpijinih strelcev.
20'
  Zdaj zeleno-beli močno pritiskajo!
22'
  No, knapi so se vendarle otresli pritiska in stabilizirali moči na igrišču.
24'
  Vršič je vnovič močno sprožil proti vratom in ''nastreljal'' Mujakoviča, ki je za trenutek obležal na tleh. Igra se nadaljuje.
26'
  Streljal je Filip Valenčič, a mimo vrat.
27'
  Lepo odigrana kombinacija na sredini igrišča, do strela pred kazenskim prostorom je prišel Valenčič, a ni bil dovolj precizen, da bi resneje ogrozil Saviča.
29'
  Radujko je oddal globinsko podajo proti Čadikovskemu, ki v kazenskem prostoru ni uspel umiriti žoge, sicer bi prišel do idealne priložnosti, da bi jo potisnil za hrbet Saviča.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Berko. Dobil ga je Filip Valenčič.
30'
  Vršič bo izvedel prosti strel na 25 metrih.
31'
  Streljal je Matic Fink, a mimo vrat.
31'
  Po strelu Vršič v živi zid se je žoga odbila do Finka, a je bil njegov strel premalo močan in natančen.
34'
  Rudar se krčevito brani, vsi njegovi nogometaši so na obrambni polovici.
35'
  Streljal je Aleš Jeseničnik, a mimo vrat.
37'
  Močan strel v okvir vrat! Poskusil je Amel Mujakovič.
37'
37'
  Streljal je Sebastjan Berko, a preko vrat. Džafič je po kotu sicer posredoval zelo negotovo!
41'
  Prekršek je utrpel Aleš Jeseničnik .
42'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Dragan Čadikovski.
42'
  Vršič se pripravlja za izvedbo prostega strela na 30 metrih.
42'
  GOOOL! Zadel je Milan Anđelkovič!
44'
  Imenitno odigrana kombinacija Olimpije!!! Najprej podaja Vršiča, do Čadikovskega pred kazenskim prostorom, ta je podaljšal do Finka, ki je komaj rešil pred gol-avtom, nato pa je nekdanji nogometaš I'blocka uspešno oddal žogo na glavo Anđelkoviča, ki jo je v visokem skoku potisnil za hrbet Saviča!
44'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Filip Valenčič. Savič na mestu!
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je Luka Majcen.
45+1'
  Blaž Božič je dobil rumeni karton.
45+1'
45+1'
  V prvem polčasu velik preobrat! Najprej je Rudar povedel iz kota, nato pa sta potek tekme z zadetkoma spremenila Vršič in Anđelkovič! Kljub temu si je Rudar priigral dve zreli priložnosti za izenačenje, tako da se lahko v drugem delu nadejamo zanimivega srečanja. Ostanite z nami!
45+1'
  Dobili smo tudi uradnega strelca prvega zadetka na srečanju. Salkič je ukanil svojega vratarja Džafiča, potem ko je Mujakovič izvedel kot. Za Rudar torej ni zadel Majcen, kot smo poročali v prvem polčasu.
45'
46'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Matic Fink.
49'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Rusmin Dedič.
51'
  Vršič je dobro pobegnil Jeseničniku in iz roba kazenskega prostora oddal žogo v kazenski prostoru, kjer je imel precej težav Savič, a se je za goste na koncu vse dobro izteklo.
52'
  Rudar se je sicer povsem zaprl, vsi nogometaši se branijo.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Radujko.
52'
  Olimpija ima udarec iz kota.
53'
57'
  Streljal je Dare Vršič, a precej mimo vrat.
58'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Ranič. Dobil ga je Rajko Rotman.
58'
  Saša Ranič je dobil rumeni karton. Prekinil je obetaven protinapad Rudarja.
59'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Dobil ga je Jaka Ihbeisheh.
60'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rusmin Dedič. Dobil ga je Erik Salkič.
61'
  Sledili bosta dve menjavi.
61'
  Menjava: iz igre Sebastjan Berko, v igro Luka Žinko.
61'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Adnan Bešič.
64'
  Menjava: iz igre Saša Ranič, v igro Anej Lovrečič. Ranič je v prvem polčasu prejel rumeni karton.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Dobil ga je Anej Lovrečič.
66'
  Dragan Čadikovski v prepovedanem položaju.
67'
  Sledila bo dvojna menjava v vrstah Rudarja.
68'
  V teh trenutkih spremljamo simultanko Olimpije. Rudar se še naprej brani z vsemi možmi.
70'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
70'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Uroš Rošer.
70'
  Menjava: iz igre Jaka Ihbeisheh, v igro Matej Podlogar.
72'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Dobil ga je Amel Mujakovič.
73'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Mujakovič. Dobil ga je Dalibor Radujko.
74'
  GOOOL! Zadel je Davor Škerjanc!
75'
  Pri gol-akciji kot asistent sodeloval kdo drug kot Vršič, ki v kazenskem prostoru ni spregledal Škerjanca, ki je z desnico zadel v polno!
75'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro srbski nogometaš Đorđe Ivelja.
76'
  Adnan Bešič v prepovedanem položaju. Bešič bi se sicer na štiri oči srečal s Savičem!
76'
  Adnan Bešič je dobil rumeni karton zaradi jezikanja.
78'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Dobil ga je Luka Žinko.
80'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Dobil ga je Luka Majcen.
82'
  Rudar zanimivo v drugem polčasu ni resneje streljal proti nasprotnikovim vratom.
82'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Amel Mujakovič.
84'
  Dragan Čadikovski v prepovedanem položaju. Čadikovski premalo teče, zato se pogosto ujame v prepovedanem položaju.
85'
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Podlogar. Smrtno priložnost Rudarja je preprečil Džafič. Pohvale ljubljanskemu vratarju!
88'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je Luka Majcen.
88'
  Streljal je Luka Žinko, a mimo vrat.
89'
  Žinko je dobro meril z glavo in le za las zgrešil okvir vrat!
90'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90'
90'
  Streljal je Rajko Rotman, a mimo vrat.
90+1'
  V zadnjih trenutkih nekaj poizkusov Rudarja, ki pa se je zbudil prepozno.
90+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Dobil ga je Dare Vršič.