6. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  21.08.2011 ob 17.00

Triglav

0 : 1

Olimpija

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Vozlič Vinko (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 5

0'
  Pozdravljeni!
0'
  Pred nami je tekma v Kranju, kjer se bosta v 6. krogu Prve lige si, pomerili ekipi Triglava Gorenjski in Olimpije.
0'
  Po nepopolnem šestem krogu je Olimpija na petem mestu (8 točk), Triglav pa je osmi (6 točk).
0'
  Ljubljančani se lahko v primeru zmage povpnejo celo na drugo mesto, svoj zaostanek za vodilnimi Mariborčani pa pred njihovo tekmo tega kroga, zmanjšajo na vsega 2 točki (Maribor ob 19. uri gosti Muro 05).
0'
  Tudi Triglav, ki ima pred zadnjim Koprom 3 točke prednosti, lahko v primeru zmage naredi velik skok po lestvici navzgor. Če bodo Gorenjci danes uspešni, bodo na lestvici prehiteli tudi Olimpijo in se zavihteli na 4. mesto.
0'
  Triglav, ki letos sploh še ni remiziral, je v prvih petih krogih dosegel samo 3 zadetke, vendar so kljub temu osvojili 6 točk.
0'
  Olimpija je letos doživela en sam poraz, v prvem krogu so jih Celjani nadigrali s 3:0. Od takrat so Ljubljančani nanizali 2 zmagi in 2 remija.
0'
  Ljubljančani imajo silne težave z napadalci, saj še niti en napadalec v letošnji sezoni ni dosegel zadetka (ne v Evropi, ne v domačem prvenstvu).
0'
  Po poškodbi se na klop vrača Sreten Sretenovič, prvič pa bo v začetni enajsterici v domačem prvenstvu zaigral Đorđe Ivelja, ki je doselj na dveh tekmah v prvenstvu zbral skupaj 25 minut.
0'
  Trener gostov Dušan Kosič je v primerjavi z zadnjo tekmo opravil kar pet menjav v začetni enajsterici. Tokrat tekme ne bodo začeli Ranič, Valenčič, Andjelkovič, Božič in Fink, zato pa bodo namesto njih tekmo začeli Jovič, Ivelja, Delamea Mlinar, Omladič in Lovrečič.
0'
  Na drugi strani je trener domačih Siniša Brkič opravil le eno menjavo v primerjavi z zadnjo tekmo, ki jo je Triglav dobil, saj je v Fazaneriji dobil z 1:0. Namesto Burgarja, tekmo tokrat začenja Košnik.
0'
  Medtem je pravico nastopa za Triglav dobil David Bunderla, ki je v Triglav prestopil iz Kopra, vendar ga tokrat ni ne v začetni enajsterici, ne na klopi za rezervne nogometaše, saj je v sredo na prijateljski tekmi z Lescami dobil močan udarec v gleženj.
0'
  Poleg njega v kadru ni niti že dlje časa poškodovanega Uroša Smoleja.
0'
  Triglav Olimpije še nikoli ni premagal na domačem igrišču. V lanski sezoni pa sta moštvi skupaj odigrali štiri tekme. Trikrat je bila uspešnejša Olimpija, enkrat v zadnjem krogu pa je v Stožicah zmagal Triglav, ki si je s tisto zmago zagotovil obstanek v Prvi ligi.
0'
  Igralci Olimpije in Triglava so prišli na igrišče. Danes igralce obeh ekip čakajo ekstremne razmere za igranje nogometa, saj je v Kranju 33 stopinj Celzija.
0'
0'
  Prvi so s sredine igrišča začeli domači.
0'
  Poigravanje domačih v zadnji liniji. Za trenutek je Vršič prišel do žoge, a so Kranjčani rešili situacijo.
1'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Dragan Ovčina.
4'
  Čadikovski je podal do Škerjanca, ki je v kazenskem prostoru na koncu izgubil žogo.
4'
  Streljal je Đorđe Ivelja, a mimo vrat.
4'
  Olimpija ima udarec iz kota.
5'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Košnik. Dobil ga je Erik Salkič.
5'
6'
  Čadikovski je slabo reagiral, ko se je po lepi podaji pred golom, namesto za strel odločil za podajo.
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Košnik. Dobil ga je Antonio Delamea Mlinar.
7'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je Anže Košnik.
7'
  Stjepanovič je iz prostega strela udaril proti vratom, a so domači izbili žogo.
8'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je Rok Brajič.
8'
  Đorđe Ivelja je dobil rumeni karton.
8'
  Predložek v kazenski prostor Olimpije je Džafič izboksal.
9'
  Še en predložek Triglava...
9'
  ...podaja Dolžana...
9'
  ...Džafič lovi žogo.
9'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
10'
  Nevaren strel, ki pa je zletel čez gol.
10'
  Škerjanc in Vršič sta lepo kombinirala v kazenskem prostoru, na koncu pa je Vršič slabo podal.
11'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Dobil ga je Bernard Stjepanovič.
11'
  Protinapad Triglava, toda Džafič je skupaj z branilci razrešil situacijo.
12'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
14'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Bernard Stjepanovič. Dobil ga je Đorđe Ivelja.
14'
  Dare Vršič v prepovedanem položaju.
16'
  V Kranju je danes tudi pravo navijaško vzdušje, za katerega skrbi navijaška skupina Green Dragons (kakih 50 jih je).
17'
  Olimpija je zaenkrat podjetnejša, je več tudi šri žogi, toda svoje priložnosti ima tudi Triglav.
17'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Ovčina. Dobil ga je Nik Omladič.
17'
  Prosti strel za Olimpijo s kakih 30-ih metrov.
18'
  Omladič je zadel živi zid...
18'
  ...Vršič je prišel do nje ter preigral nekaj Triglavanov...
18'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
18'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Dobil ga je Đorđe Ivelja.
19'
  Alen Krcič v prepovedanem položaju.
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Dolžan. Dobil ga je Nik Omladič.
20'
  Košnik je snedel žogo Radujo, a nato se je napad Triglava izjalovil.
20'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Dobil ga je Matic Sever.
20'
  Stjepanovič podaja...
21'
  ...Ljubljančani izbijajo žogo in gredo v protinapad...
21'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Dobil ga je Davor Škerjanc.
22'
  Predložek pred vrata, Radujko poizkuša, nato še Čadikovski, toda brez nevarnosti.
24'
24'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Alen Čoralič.
26'
  Lepa podaja z desne strani za Salkiča, ki je povsem sam...
26'
  Streljal je Erik Salkič, a mimo vrat.
27'
  Jovič je izbil žogo Jelarju, ki je bil v protinapadu.
29'
  Lepa akcija Krciča...
29'
  Streljal je Anže Košnik, a mimo vrat.
29'
  Triglav ima udarec iz kota.
30'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Čadikovski. Dobil ga je Miha Gracar.
31'
  Čadikovski je šel sam proti vratarju Gracarju, toda ta je bil na pravem mestu.
31'
32'
  Lepa podaja na drugo vratnico, kjer je bil Radujko za las prekratek za žogo.
34'
  Najdenov izbija žogo pred Omladičem.
34'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Dragan Ovčina.
35'
  Olimpija vse bolj stiska obroč okoli domačih vrat, toda pravih priložnosti je malo.
36'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Najdenov. Dobil ga je Davor Škerjanc.
37'
  Predložek pred vrata, toda žoga je preletela prav vse.
38'
  Po gneči v kazenskem prostoru Triglava ni prišlo do strela proti vratom. Žoga pripada vratarju Gracarju.
40'
  Lepa podaja Radujka čez celo igrišče proti Škerjancu, toda vratar Gracar je bil prvi pri žogi.
42'
  Strel Škerjanca je bil blokiran.
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Sever. Dobil ga je Dare Vršič.
44'
  Matic Sever je dobil rumeni karton.
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Sever. Dobil ga je Nik Omladič.
45'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Škerjanc.
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Đorđe Ivelja, v igro Sreten Sretenovič.
46'
  Menjava v Olimpiji pomeni tudi taktično spremembo, saj bo Sretenovič zaigral v obrambi, medtem ko se bo Radujko prelezil na svoj standardni položaj zadnjega vezista.
46'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Dragan Čadikovski.
47'
48'
  Streljal je Matic Sever, a mimo vrat.
48'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Alen Krcič.
48'
50'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Rok Brajič.
51'
  Dušan Kosič je še naprej zelo nezadovoljen z igro svojih varovancev. Pri Olimpiji se ogrevajo Fink, Bešič in Ranič.
53'
  Olimpija je povsem bleda in sploh ne pride na nasprotnikovo polovico.
53'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Matic Fink.
55'
  Huda napaka domačih!!!
55'
  Stjepanovič je podal proti lastnemu vratarju, žoga ga je preskočila...
55'
  ...zadela prečko...
56'
  ...domači pa so jo izbili v kot.
56'
56'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Anže Jelar.
56'
  Stjeanovič podaja...
56'
57'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Sever. Dobil ga je Boban Jovič.
57'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Matic Sever je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
58'
  Prosti strel za Olimpijo z desne strani izvaja Vršič.
58'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
60'
60'
60'
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
62'
  Po izključitvi Severja, Olimpija močno pritiska proti vratom Triglava in je vse bolj nevarna.
62'
  Menjava: iz igre Dragan Ovčina, v igro Enis Đurkovič.
63'
  Streljal je Matic Fink, a mimo vrat.
64'
  Triglav se v zadnjih minutah zgolj brani.
64'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Dobil ga je Rok Brajič.
65'
  Menjava: iz igre Anže Košnik, v igro Dejan Burgar.
65'
  Predložek Stjepanoviča je izboskal Džafič.
67'
  Brajič je zaustavil protinapad Finka.
69'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Dobil ga je Dejan Burgar.
69'
  Kranjčani so se za nekaj minut otresli pritiska gostov.
69'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Dobil ga je Bernard Stjepanovič.
70'
  Džafič lovi predložek Stjepanoviča.
70'
  GOOOL! Čadikovski je lepo preigral nekaj domačih nogometašev nato pa lepo podal na desno stran, kjer je pritekel Dare Vršič in zadel za vodtsvo gostov!
72'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Burgar.
73'
  Olimpiji bo sedaj veliko lažje, saj je Triglav tisti, ki mora sedaj loviti zaostanek in se mora zato bolj odpreti. Poleg tega imajo Krajčani še vedno igralca manj.
73'
  Menjava: iz igre Anže Jelar, v igro Gregor Romič.
75'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
78'
  Olimpija sedaj poizkuša nekako uspavati tekmeca.
78'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Dobil ga je Gregor Romič.
78'
  Anej Lovrečič je dobil rumeni karton.
79'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Dolžan. Dobil ga je Dare Vršič.
80'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Dobil ga je Boban Jovič.
80'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Dobil ga je Dare Vršič.
81'
  Enis Đurkovič je dobil rumeni karton.
82'
  Krcič je obležal na tleh in potrebuje zdravniško pomoč.
84'
  Olimpija drži žogo v svojih nogah in čaka konec tekme.
85'
  Menjava: iz igre Dragan Čadikovski, v igro Adnan Bešič.
86'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Dobil ga je Gregor Romič.
86'
  Antonio Delamea Mlinar je dobil rumeni karton.
87'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Romič. Dobil ga je Anej Lovrečič.
89'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Dejan Burgar.
89'
  Sreten Sretenovič je dobil rumeni karton.
89'
  Prosti strel za Triglav bo izvajal Stjepanovič...
90'
  ...ki pa je zadel živi zid.
90'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Bernard Stjepanovič.