7. krog |  Nova Gorica, Športni park |  28.08.2011 ob 20.00

HIT Gorica

2 : 1

Nafta

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 6

0'
  Lep pozdrav iz novogoriškega Športnega parka, kjer čakamo na začetek zadnje tekme 7. kroga. Nasprotnika sta ekipi iz najbolj oddaljenih koncev prvoligaške Slovenije.
0'
  Nafta ni izgubila že štiri kroge, najprej je premagala Muro, v zadnjih treh je remizirala, (Olimpija. CM Celje, Luka Koper) Hit Gorica prihaja na novo domače srečanje po treh zaporednih zmagah (CM Celje, Luka Koper. Domžale).
0'
  Katera tradicija se bo nadaljevala? Nafta je doslej v Novi Gorici osvojila le sedem točk, zadnjo pred štirimi leti, ko je bilo 1:1 in to je bil edini remi teh dveh ekip v Športnem parku.
0'
  V lanski sezoni so Novogoričani trikrat premagali Nafto, le eno tekmo so dobili Lendavčani.
0'
  V domačem taboru zaradi poškodbe ni Buzetija, nekdanjega lendavskega nogometaša v goriškem dresu.
0'
  V gostujočem taboru manjka poškodovani Jerebic, v ekipo se je vrnil Caban. Po nekaterih informacijah bo danes zadnjo tekmo v lendavskem dresu odigral Lesjak, ki naj bi se preselil v Maribor.
0'
  Ekipi sta že na igrišču in pred nami je torej še zadnja tekma 7. kroga.
0'
  S sredine bodo prvi krenili gostje.
0'
0'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
0'
  Streljal je Vito Plut, a mimo vrat.
3'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Sreš. Dobil ga je William Franklin Vicente.
3'
5'
7'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
9'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Caban. Dobil ga je William Franklin Vicente.
9'
  Streljal je Nejc Mevlja, a mimo vrat.
10'
  Po prostem strelu in odbiti žogi je z razdalje sprožil Nejc Mevlja, a ni bil dovolj natančen.
12'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Zelko. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
13'
13'
  Zoran Lesjak je dobil rumeni karton.
13'
14'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Zoran Lesjak.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Zoran Lesjak.
15'
  Nafta ima udarec iz kota.
15'
  Prva obetavna akcija Nafte in po strelu Lesjaka dobra parada Simčiča.
16'
  Streljal je Dejan Žigon, a mimo vrat.
19'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Mevlja. Dobil ga je Arpad Vaš.
20'
21'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon. Dobil ga je Roland Polareczki.
22'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Dobil ga je William Franklin Vicente.
23'
  Miha Korošec je dobil rumeni karton.
25'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Roland Polareczki. Dobil ga je Goran Galešič.
25'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Roland Polareczki.
27'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Levačič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
27'
Gol (11m)
  GOOOL! Vito Plut je zadel enajstmetrovko!
28'
  Vicente je prodrl po levi v kazenski prostor, Levačič ga je zaustavil s prekrškom, Plut pa je zanesljivo realiziral 11 - metrovko.
31'
  Streljal je Matija Širok, a mimo vrat.
33'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je William Franklin Vicente.
33'
  David Tomažič Šeruga je dobil rumeni karton.
34'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Roland Polareczki.
34'
  William Franklin Vicente v prepovedanem položaju.
36'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Matjašec. Dobil ga je Goran Galešič.
36'
37'
  Goran Galešič v prepovedanem položaju.
39'
  V trenutkih, ko se na igrišču odvija nezanimiva tekma še informacija, da domači navijači Terror Boysi navijajo izven stadiona, saj se z vodstvom kluba niso uspeli dogovoriti za odhod na navijaško tribuno, oziroma niso sprejel zahtev vodstva kluba za personalizacijo ob vstopu.
39'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Zelko. Dobil ga je Vito Plut.
41'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Matija Širok.
41'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Sreš.
44'
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Saša Levačič.
45+1'
45+1'
  Nogometna predstava v Športnem parku ni preveč zanimiva. V zadnje pol ure sploh nismo videli poštenega strela proti vratom. Novogoričani so priigrali rutinsko vodstvo po zaslugi prehitrega Vicenteja in uspešno realizirane najstrožje kazni.
45+1'
  Pred nami je začetek drugega polčasa in vprašanje ali bo minimalno domače vodstvo dovolj za četrto zaporedno zmago.
45+1'
  Ekipi se vračata na igrišče. Zaenkrat ne bo sprememb v enajstericah.
45'
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je William Franklin Vicente.
48'
48'
  Odličen prodor Vicenteja, Ajlec je žogo uspešno odbil v kot.
49'
50'
  Stjepan Caban je dobil rumeni karton.
52'
  Polareczki je prodrl pred goriški gol in v gneči je nekoga od domačih igrralcev žoga zadela v roko. Zaradi protestov je bil Caban kaznovan z rumenim kartonom.
52'
  GOOOL! Zadel je Vito Plut!
53'
  Vicente je na levi strani "ukradel" žogo Cabanu in mimo vratarja Ajleca podal Plutu, ki je zanesljivo zadel prazno gostujočo mrežo.
55'
  Boštjan Zelko v prepovedanem položaju.
57'
  Menjava: iz igre Boštjan Zelko, v igro Rade Jovanovič.
58'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Matjašec. Dobil ga je William Franklin Vicente.
59'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Roland Polareczki. Dobil ga je Alen Jogan.
59'
  Dejan Žigon v prepovedanem položaju.
60'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Zoran Lesjak.
61'
61'
61'
  Saša Levačič je dobil rumeni karton.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nebojša Kovačevič.
63'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Dobil ga je Dejan Žigon.
63'
  GOOOL! Zadel je Arpad Vaš!
64'
  Po daljši akciji in odbiti žogi, je Vaš z okrog 12 - tih metrov sprožil iz obrata in zanesljivo zadel za znižanje zaostanka.
64'
  Tekma utegne postati bolj zanimiva.
65'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rade Jovanovič. Dobil ga je Goran Galešič.
66'
  Menjava: iz igre Dejan Sreš, v igro Patrik Raduha.
67'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Roland Polareczki. Dobil ga je Matija Širok.
68'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Bojan Matjašec.
68'
  Vito Plut je dobil rumeni karton.
69'
  Hit Gorica je prejela gol po 352 - tih minutah. Zadnji je Simčiča premagal Milan Anđelkovič na tekmi v Stožicah.
69'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Patrik Raduha. Dobil ga je Aris Zarifovič.
70'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
71'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Dobil ga je Vito Plut.
72'
  Vito Plut v prepovedanem položaju.
74'
75'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Stjepan Caban.
76'
  Nafta je očitno začutila svojo priložnosti in ima rahlo pobudo.
78'
78'
  Izjemna akcija Hita Gorice: Plut - Galešič in Vicente sam pred golom, toda odlična obramba Ajleca.
78'
78'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Kris Jogan.
79'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Sandi Arčon.
80'
  Streljal je Kris Jogan, a mimo vrat.
80'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Dobil ga je Alen Jogan.
81'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Patrik Raduha.
83'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Patrik Raduha. Dobil ga je Sandi Arčon.
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sandi Arčon.
83'
84'
85'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Saša Levačič.
85'
  Alen Jogan je dobil rumeni karton.
86'
  Izjemna podaja Vicenteja na prvo vratnico, poskus Krisa Jogana, ki pa je žogo poslal preko gola.
86'
  Menjava: iz igre Goran Galešič, v igro Danjel Rakušček.
87'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
87'
  Bojan Matjašec je dobil rumeni karton.
87'
  William Franklin Vicente je dobil rumeni karton.
88'
  Strasti so v zadnjih minutah nekoliko ostrejše in zato več prekinitev.
88'
  Kris Jogan v prepovedanem položaju.
90'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Danjel Rakušček. Dobil ga je Zoran Lesjak.
90'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil David Tomažič Šeruga. Dobil ga je Nejc Mevlja.
90+1'
90+3'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Patrik Raduha. Dobil ga je Nejc Mevlja.
90+3'
90+3'
  Drugi polčas je bil v vseh pogledih bolj zanimiv kot prvi. Gostje so z znižanjem poskrbeli za več dinamike, a izenačujočega gola le niso uspeli doseči.
90+3'
  Tudi nekaj več nervoze v zadnjem delu tekme in serija rumenih kartronov.
90+3'
  Novogoričani so torej četrtič zapored zmagali, Nafta je izgubila po štirih tekmah brez poraza.
90+3'
  S tekmo v Novi Gorici je zaokrožen 7. krog nove sezone. Lahko noč in nasvidenje po reprezentančem odmoru.