15. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  22.10.2011 ob 18.00

Olimpija

1 : 0

Triglav

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Koren Jožef (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, športen pozdrav s stadiona v Stožicah, kjer bomo nocoj spremljali tekmo 15. kroga med Olimpijo in Triglavom.
0'
  Olimpija se trenutno nahaja na tretjem mestu lestvice državnega prvenstva, medtem ko je Triglav le s tremi zmagami povsem na repu.
0'
  Če upoštevamo dejstvo, da današnja Olimpija ni pravna naslednica nekdanje Olimpije, sta se moštvi srečali petkrat. Štirikrat so bili boljši Ljubljančani, enkrat pa so slast zmage okusili Kranjčani.
0'
  Kranjčani so zmagali na zadnji tekmi lanske sezone v Stožicah (3:1). Tiste tri točke so orlom prinesle nastop med elito v tej sezoni.
0'
  Sicer sta se moštvi v državnem prvenstvu letos že srečali. V Kranju so ogenj bruhali zmaji. Zmago jim je z golom v 71. minuti prinesel Vršič.
0'
  Vršič je sicer z desetimi goli najboljši strelec lige.
0'
  Gostujoči trener Siniša Brkič tokrat ne bo mogel računati na Severja in kaznovanega Krciča.
0'
  Domači strateg Dušan Kosič ima nekaj več težav, saj danes v postavi pogreša Džafiča, Delameo Milnarja, Vučkiča, Omladiča, Lovrečiča in Rujoviča.
0'
  Krstni nastop v dresu Olimpije v Stožicah bo doživel Aleksander Šeliga. Na prvi tekmi v Murski Soboti se mu ni najbolj posrečil, saj je kar štirikrat pobral žogo iz svojega gola.
0'
  Začetni enajsterici sta že na zelenici.
0'
2'
  Prvi nevarnejši napad za zeleno-bele. Valenčič je prodrl po levi strani in oddal uporaben predložek v kazenski prostor, a nihče ni spremljal njegove akcije.
3'
  Streljal je Dejan Burgar, a mimo vrat. Napadalec Triglava je spretno odvzel žogo Sretenoviču, a meril mimo leve vratnice Šelige.
5'
  Olimpija ima udarec iz kota. Pred KP sta kombinirala Bešič in Jovič, a je Najdenov preprečil njuno namero.
6'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Dragan Ovčina.
7'
  Dobra kombinacija Triglavanov, a Košnik ni stekel v kazenski prostor, po podaji Smoleja. Res škoda, saj bi se verjetno na štiri oči srečal s Šeligo.
7'
  Anže Košnik v prepovedanem položaju.
8'
  Zaenkrat varovanci Siniše Brkiča igrajo odprto in prav nič defenzivno kot se je napovedovalo pred tekmo.
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Burgar. Na mestu Šeliga. To ni bil slab poizkus!
8'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Dobil ga je Matic Fink.
9'
  Nevarno bo, saj ima Olimpija prosti udarec na 20 metrih!
9'
  Vršiiiiiiič za milimetre mimo vrat. Iskal je diagonalo in za las zgrešil!!!
10'
  Po prodoru Škerjanca je na gol meril Bešič, a grdo zgrešil!
11'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Dobil ga je Rok Brajič.
12'
  Streljal je Bernard Stjepanovič, a mimo vrat. Stjepanovič je imel odprt strel pred kazenskim prostorom, a je slabo zadel žogo.
14'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Davor Škerjanc.
14'
  Uroš Smolej je dobil rumeni karton, saj je iz jeze brcnil žogo proti tribuni.
15'
  Strel v okvir vrat! S sedmih metrov je poskusil Vršič, a je Čoralič nastavil telo v zadnjem trenutku. Sicer pa dober predložek Joviča, ki je potegnil po desni strani!
17'
  KOČLJIVA situacija pred kazenskim prostorom Olimpije. Padel je Bunderla, ki bi se znašel v dobrem položaju strel po podaji Burgarja.
19'
  Spet je streljal Vršič in tokrat zadel Bešiča, nekaj jeznih pogledov med tema dvema igralcema, a zdaj je situacija že pozabljena. Srečanje se nadaljuje.
19'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je David Bunderla.
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Bunderla. Dobil ga je Dalibor Radujko.
20'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Burgar. Dobil ga je Milan Anđelkovič.
22'
  ŠE ENA SUMLJIVA SITUACIJA! Tokrat v kazenskem prostoru Triglava, kjer je Ovčina vzel žogo Joviču. Drečnikova piščal je ostala nema.
22'
  Olimpija ima udarec iz kota.
22'
22'
  Dare Vršič je dobil rumeni karton zaradi ugovarjanja sodniku, ko je Jovič padel v kazenskem prostoru.
24'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Dobil ga je Filip Valenčič.
26'
  Ja, gostje se sicer nekoliko več branijo, a niso v povsem podrejenem položaju, manjkata jim dve, tri dobre podaje pred zaključnim strelom.
28'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Bunderla. Dobil ga je Blaž Božič.
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Boban Jovič.
30'
  Nevarno je bilo pred vrati Triglava! Vršič je podal v kazenski prostor, kjer je Anđelkoviču zmanjkalo moči, da bi žogo z glavo potisnil za hrbet Gracarja.
30'
  David Bunderla v prepovedanem položaju.
31'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Dolžan. Dobil ga je Davor Škerjanc.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
32'
33'
  Z glavo je po podaji iz kota slabo meril Bešič.
33'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Košnik. Dobil ga je Dalibor Radujko.
34'
34'
  Streljal je Boban Jovič, a je nekdo od Kranjčanov spremenil let žoge!
35'
  Streljal je Dragan Ovčina, a mimo vrat.
36'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Ovčina. Dobil ga je Davor Škerjanc.
37'
  Bunderla zahteva prekršek v kazenskem prostoru, a ga ne bo dobil...
38'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Dolžan. Dobil ga je Dare Vršič.
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Filip Valenčič. Vse pohvale Gracarju, ki se je stegnil kolikor je dolg in preprečil najhuje!
39'
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Radujko, a je Gracar ujel žogo! Centimetri so Radujku preprečili uspešen zaključek!
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Škerjanc. Triglavane spet rešuje Gracar! Pohvale temu vratarju! Triglavani se lahko le njemu zahvalijo, da ne zaostajajo za dva ali celo tri zadetke!!
44'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Dobil ga je Uroš Smolej.
44'
  Ljubljančani v izdihljajih prvega polčasa močno pritiskajo!
44'
  Bunderla mimo vrat!!! Zelo nevaren strel napadalca Triglava, ki je pred poizkusom iz igre dobro vrgel enega od nogometašev Olimpije!
44'
  Triglav ima udarec iz kota.
45+1'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Dobil ga je Rok Brajič.
45+2'
45+2'
  V prvem polčasu smo spremljali obračun s številnimi priložnostmi. Večina jih je bila na strani zeleno-belih, ki jim je preglavice povzročal vratar Gracar, saj se je trikrat izjemno izkazal. Tudi orli so imeli svoje priložnosti. Že v uvodnih minutah je nevarno zapretil Burgar, za malo pa je ob koncu polčasa gol zgrešil Bunderla. Videli bomo, kakšno taktiko bosta med odmorom skovala oba stratega. Pričakujemo lahko še zanimivo srečanje.
45'
45'
46'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Dobil ga je Dragan Ovčina.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Škerjanc iz obrata, a se mu strel ni povsem posrečil.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Čoralič. Dobil ga je Adnan Bešič.
50'
51'
  Streljal je Matic Fink, vendar je slabo zadel žogo z levico. Brez dela za Gracarja.
52'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Najdenov. Dobil ga je Davor Škerjanc.
52'
  Robert Najdenov je dobil rumeni karton, saj je pred kazenskim prostorom grdo podrl Škerjanca. Vršič se že pripravlja na strel!
53'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič! Dobro si je nastavil žogo za izvedbo prostega strela, nato pa natančno meril v zgornji levi kot Gracarja, ki je bil tokrat nemočen. Enajsti zadetek v sezoni Vršiča, ki ohranja res pohvale vredno formo.
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Filip Valenčič, a mu je Gracar dobro zaprl prostor.
56'
57'
58'
  Z glavo je po podaji iz kota poizkusil Dolžan. To ni bil slab poizkus!
60'
  Valenčič je priboril izgubljeno žogo in iz roba kazenskega prostora podal do Radujka, ki je pritekel iz ozadja, a je bil nagnjen preveč nazaj, da bi lahko zadel okvir vrat.
61'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je Rok Dolžan.
61'
  Prosti strel Triglavu na 20 metrih!
62'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Dobil ga je Anže Košnik.
63'
  Menjava: iz igre Anže Košnik, v igro Tine Zornik. Dvajsetletnik je v Triglav prišel iz NK Tolmina.
67'
  Adnan Bešič v prepovedanem položaju. Pred tem je Anđelkovič dobro posredoval v kazenskem prostoru...
68'
  Triglavani so se po polčasu postavili nekoliko višje. Želijo si zadetka, a jim manjkajo kakovostne podaje.
68'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je Dejan Burgar.
69'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Najdenov. Dobil ga je Matic Fink. Triglavani igrajo precej ostro...
70'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tine Zornik. Dobil ga je Matic Fink.
70'
Rdeči karton
  Tine Zornik dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča, saj je brez razloga podrl Finka, ki ni imel več žoge.
70'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton zaradi protestiranja.
72'
  Streljal je Filip Valenčič, a mimo vrat.
72'
  Matic Fink je dobil rumeni karton.
74'
74'
  Alen Čoralič je dobil rumeni karton.
76'
  Zdaj nekaj napetih trenutkov na igrišču. Drečnik je imel precej dela, srečanje pa se nadaljuje. Še naprej ima nekaj več od igre Olimpija, a Triglavani dobro stojijo na igrišču. Tekma še zdaleč ni odločena, čeprav imajo domači igralca več na igrišču.
77'
  Streljal je Boban Jovič, a mimo vrat.
77'
  Menjava: iz igre David Bunderla, v igro Martin Šušteršič.
77'
  Logična menjava napadalca za vezista.
78'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Burgar. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
78'
  Menjava: iz igre Adnan Bešič, v igro Marko Nunič.
79'
80'
  Streljal je Rok Dolžan, a mimo vrat.
80'
81'
  Skoraj bi nogometaši Olimpije zadeli lastno mrežo!
81'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Dobil ga je Robert Najdenov.
83'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Rok Dolžan.
83'
  Menjava: iz igre Rok Dolžan, v igro Matej Peternel.
84'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič. Gracar na mestu!
85'
  Povsem s strani je streljal Filip Valenčič, a preko vrat.
85'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Nunič. Dobil ga je Rok Brajič.
87'
88'
89'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Stefan Smiljanič.
90'
  Povsem nič ni videti, da ima Triglav igralca manj na igrišču.
90'
  Štiri na ena so zdaj odigrali nogometaši Olimpije v protinapadu, a je Nunič zgrešil nemogoče!
90+1'
  Štiri minute sodnikovega dodatka.
90+2'
  Še enkrat se je Nunič znašel sam pred golom in se zapletel!!!
90+2'
  Marko Nunič je dobil rumeni karton.
90+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Bernard Stjepanovič. Dobil ga je Dalibor Radujko.