19. krog |  Murska Sobota, Fazanerija |  23.11.2011 ob 13.30

Mura

1 : 0

Luka Koper

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Šinkovec Bojan (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 4

0'

0'

0'
  Lep pozdrav iz Murske Sobote, kjer se bo na mestnem stadionu Fazanerija čez slabo uro odigralo srečanje 19. kroga 1. SNL med domačo Muro 05 in Luko Koprom.
0'
  Z 19-im krogom se prvenstvo preveša v drugo polovico tekmovanja, ki pa ga današnja tekmeca pričakujeta v različnem razpoloženju. Mura 05 se je po zmagi v prejšnjem krogu proti CM Celju prebila na šesto mesto na prvenstveni razpredelnici, Luka Koper pa je po porazu v Mariboru zdrsnil na osmo mesto.
0'
  Mura je na dosedanjih devetih domačih srečanjih zbrala 14 točk (4x zmaga, 2x neodločeno, 3x poraz) in je po tej statistiki na četrtem mestu. Koprčani na drugi strani letos v gosteh ne blestijo; na devetih gostovanjih so zabeležili le 8 točk (2x zmaga, 2x neodločeno, 5x poraz).
0'
  Mura in Luka Koper sta se srečala že v 1.krogu, ko je slavila Mura z 1:0 ter v desetem, ko sta se ekipi na Bonifiki razšli z začetnih 0:0.
0'
  Medtem ko se igralci obeh moštev intenzivno ogrevajo, naj omenimo, da pri domačih zaradi kazni manjka Kramar, pri gostih prav tako kaznovana Linič in Guberac ter poškodovana Posavec in Kelenc.
0'
  Igralcem in še bolj gledalcem današnje tekme vreme spet ne bo naklonjeno, saj termometer v Murski Soboti kaže dve stopinji pod ničlo.
0'
  Današnjo tekmo si bo še posebej zapomnil mladi in obetavni murskosoboški vratar Jaka Šafer. Čeprav le na klopi za rezervne igralce, je to njegov debi v prvi ligi.
0'
  S sredine bodo začeli igralci Luke Kopra.
0'
2'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Fabijan Cipot. Dobil ga je Davor Bubanja.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Adnan Aganovič.
6'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Davor Bubanja.
7'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat.
8'
  Po lepi podaji Žige Kousa je z roba 16-metrskega prostora močno sprožil Bohar, vendar je njegov strel zletel čez gol.
8'
  Streljal je Rajko Rep, a mimo vrat, znova lepa podaja Kousa, strel z glavo pa je za malo zgrešil cilj.
9'
  Streljal je Urban Žibert, a mimo vrat.
9'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Struna. Dobil ga je Mate Eterovič.
10'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Pučko. Dobil ga je Matic Maruško.
12'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
12'
14'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Dobil ga je Matej Palčič.
14'
  Streljal je Adnan Aganovič, ki je močno streljal z dvajsetih metrov, a tik mimo vrat.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Adnan Aganovič. Odlično posredovanje domačega vratarja Luka.
22'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
23'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Aljaž Struna.
23'
  Streljal je Davor Bubanja, a mimo vrat.
24'
  Na Fazaneriji spremljamo dinamično srečanje, saj si je vsaka ekipa ustvarila nekaj priložnosti, trenutno pa so gostje podjetnejši, saj so več pri žogi.
26'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Bubanja. Dobil ga je Nusmir Fajič.
27'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Dobil ga je Damjan Bohar.
28'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Urban Žibert.
29'
  GOOOL! Zadel je Nusmir Fajič!
30'
  Avt z leve strani je izvajal Janža, žoga je preskočila Eteroviča in prišla do Fajiča, ki je z obrata z osmih metrov in z diagonalnim strelom premagal Neneziča.
31'
  Streljal je Aljaž Struna, a mimo vrat. Sodnik je vseeno pokazal na kot.
31'
35'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Dobil ga je Matej Pučko.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Urban Žibert. Nemalo težav Luka.
37'
  Damjan Bohar v prepovedanem položaju.
38'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Dobil ga je Davor Bagarič.
41'
  Napaka Janže ob vračanju žoge z glavo vratarju Luku, vendar je domači čuvaj mreže s požrtvovalno obrambo preprečil zadetek Milanu Ostercu.
45'
45'
  V prvem polčasu, ki se je končal brez sodniškega dodatka, smo spremljali živahno srečanje s katerim so gledalci lahko zadovoljni. Obe moštvi sta imeli nekaj priložnosti za zadetek, vendar se je med strelce vpisal le domači napadalec Fajič. Gostje so bili več pri žogi, a je bila domača obramba vedno na mestu, nekajkrat pa se je izkazal tudi domači čuvaj mreže Luk.
45'
  Ostaja vprašanje ali smo že videli zmagoviti zadetek, saj so se srečanja današnjih tekmacov v letošnji sezoni končala z največ enim zadetkom...
45'
45'
  Moštvi nadaljujeta brez menjav.
45'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Pučko. Dobil ga je Žiga Kous.
46'
  Milan Osterc v prepovedanem položaju.
46'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Matej Palčič.
47'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Dobil ga je Adnan Aganovič.
48'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Davor Bubanja.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rep.
51'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Struna. Dobil ga je Timotej Dodlek.
52'
  Nusmir Fajič v prepovedanem položaju.
53'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Palčič. Dobil ga je Rajko Rep.
54'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Blažič. Dobil ga je Erik Janža.
54'
  Miha Blažič je dobil rumeni karton, zaradi grobega prekrška.
56'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Dobil ga je Aljaž Struna.
58'
  Nevaren poizkus Pučka, vendar je žoga na poti v gol zadela Cipota.
59'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Dobil ga je Nusmir Fajič.
59'
  Osterc se je izmuznil nedovoljenemu položaju, podaja v sredino pa ni prišla do njegovih soigralcev.
60'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Blažič. Dobil ga je Nusmir Fajič.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Timotej Dodlek.
61'
  Mura ima udarec iz kota.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Maruško.
62'
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Horvat.
64'
  Zopet minute Murašev. Bomba Horvata, golman je žogo odbil do Fajiča, ki ponujene priložnosti ni znal izkoristiti.
64'
  Streljal je Leon Horvat, a mimo vrat.
64'
  Streljal je Matej Pučko, a mimo vrat.
65'
  Leon Horvat je dobil rumeni karton.
66'
  Streljal je Nusmir Fajič, a mimo vrat.
67'
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milan Osterc.
68'
68'
  Menjava: iz igre Adnan Aganovič, v igro Danijel Marčeta.
69'
  Koprčani so dvakrat zapretili črnobelim, vendar se je z odličnim posredovanjem izkazal vratar Luk.
69'
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Erik Janža, njegov močan in natančen strel je Nenezič odbil v kot.
72'
73'
75'
  v Murski Soboti spremljamo odlično tekmo z veliko priložnostmi na obeh straneh ter odlične obrambe vratarjev.
75'
77'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Leon Sreš.
77'
78'
79'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Davor Bagarič.
79'
  Menjava: iz igre Milan Osterc, v igro Ivan Brečevič.
79'
  Urban Žibert je dobil rumeni karton.
82'
  Negodovanje občinstva ob nedosojenem prekršku nad Srešem.
83'
  Sodnik Žganec je s svojimi odločitvami že nekajkrat razburil tako domače kot goste, predvsem pri dosoji prekrškov in kotov...
84'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Marčeta. Dobil ga je Timotej Dodlek.
86'
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aljaž Struna.
87'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Brečevič. Dobil ga je Aleš Luk.
88'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Armend Sprečo.
89'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Armend Sprečo. Dobil ga je Bojan Đukič.
89'
  Bojan Đukič je dobil rumeni karton, zaradi ugovarjanja.
90'
  Dve minuti sodnikovega dodatka.
90'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Marčeta. Dobil ga je Nusmir Fajič.
90+2'
90+2'
  Matej Palčič je dobil rumeni karton.
90+2'
90+2'
  Soigralci so Dodleku podarili najlepše darilo za rojstni dan – zmago. To je že druga zmaga Mure v nizu. Naša predvidevanja so se uresničila, saj je bil znova samo en zadetek dovolj za zmago. Z današnjo predstavo so bili gledalci lahko zadovoljni, saj smo spremljali odlično igro dveh dokaj enakovrednih ekip.