30. krog |  Nova Gorica, Športni park |  14.04.2012 ob 20.00  | Prenos: TV Slovenija 2

HIT Gorica

2 : 3

Olimpija

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 4

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz Nove Gorice, kjer je na sproredu ena najbolj zanimivih tekem 30. kroga. Hit Gorica in Olimpija se bosta "udarila" za drugo mesto.
0'
  V Novi Gorici je oblačno in zaenkrat brez dežja.
0'
  Imamo postavi obeh ekip. Hit Gorica: Brljak, Buzeti, Gregorič, Zarifovič, Jogan, Kovačevič, Ndiaye, Komac, Galešič, Plut in Vicente.
0'
  Olimpija: Džafič, Jovič, Salkič, Djermanovič, Anđelkovič, Nikezič, Ivelja, Vršič, Radujko, Lovrečič in Sretenovič.
0'
  V taboru Hita Gorice ni novih težav zaradi poškodb, tudi kaznovanih igralcev ni. Olimpija je brez kaznovanih Kašnika in Finka, nekdanji Novogoričan v zeleno-belem dresu Ranič je na klopi.
0'
  Tekmo v Športnem parku so poimnovali "boj za drugo mesto." Še vedno pa sta v igri za to pozicijo tudi Koper in Mura; obeta se torej troboj, ali celo četveroboj.
0'
  Na zadnjih dveh letošnjih srečanjih je Hit Gorica premagala Olimpijo, obakrat je bilo 2:1. Enak rezultat tudi na prvi letošnji medsebojni tekmi, ki jo je v 3. krogu Stožicah dobila Olimpija.
0'
  Hit Gorica je na domačem igrišču v tej sezoni izgubila samo dve tekmi; boljše so bile Domžale (1:3) in Mura (1:2). Sobočani so odnesli poln izkupiček iz Športnega parka 26. novembra lani.
0'
  Olimpija je v gosteh dobila pet tekem (dvakrat Triglav ter Domžale, Nafta in Celje) Celjane so z 2:1 v 28. krogu.
0'
  Hit Gorica in Olimpija bosta odigrala 12. medsebojno tekmo. Razmerje je 2-4-5. Gol razlika 11:19
0'
  Tekma v Športnem parku bo zanimiva tudi za Mariborčane, ki lahko že danes potrdijo naslov prvaka. Dovolj jim je že remi Olimpije.
0'
  Zaenkrat slabo zasedene tribune v Športnem parku. Do tekme je sicer še 8 minut, mnogi gedalci ponavadi pridejo tik pred tekmo.
0'
  Ekipi sta že na igrišču, vzdušje je vse bolj navijaško. Tudi z majhno iskrico med obema navijaškima skupinama.
0'
  S sredine igrišča začenjajo domači.
0'
2'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Anđelkovič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Buzeti. Dobil ga je Erik Salkič.
5'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Boban Jovič.
5'
  Ekipi sta aktivno krenili v derbi.
6'
  Olimpija ima udarec iz kota.
7'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Alen Jogan.
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Dobil ga je Boban Jovič.
8'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
9'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je William Franklin Vicente.
10'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Dobil ga je Dalibor Radujko.
13'
  Dejan Djermanovič v prepovedanem položaju.
13'
  Derbi zaenkrat poteka okrog sredine igrišča. Rahlo pobudo imajo gostje.
13'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Djermanovič. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
14'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Djermanovič.
17'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je Welle Ndiaye.
18'
  Streljal je Alen Jogan, a mimo vrat.
19'
  Izjemna priložnost Alena Jogana; po podaji Galešiča s prostega strela, je streljal z glavo iz neposredne bližine, a ni bil dovolj natančen.
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Dobil ga je Đorđe Ivelja.
20'
  Nikola Nikezič v prepovedanem položaju.
21'
  Streljal je William Franklin Vicente, a mimo vrat.
22'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
24'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič.
24'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je William Franklin Vicente.
25'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Dobil ga je Goran Galešič.
25'
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boban Jovič.
28'
  Jovič je ob gol-out liniji prodrl proti golu, sprožil, Gregorič pa je žogo preusmeril v vratnico svojega gola!
28'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Dejan Djermanovič.
29'
  GOOOL! Zadel je Nikola Nikezič!
30'
  Vršič je sprožil s prostega strela, Brljak žoge ni uspel ujeti in jo je le odbil, najhiitreje pa je bil pri njej Nikezič in jo zabil v mrežo.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
33'
37'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
38'
  Olimpija je konkretnejša na igrišču, bolj črvrsta v dvobojih.
38'
40'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Dobil ga je Andrej Komac.
41'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič.
42'
  Dober strel Galešiča in dobra obramba Džafiča.
42'
43'
  Dejan Djermanovič je dobil rumeni karton.
43'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Vito Plut.
44'
  Vito Plut v prepovedanem položaju.
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Komac. Dobil ga je Đorđe Ivelja.
45'
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
45+1'
  Olimpija je imela v prvem polčasu več od igre. Njihovo vodstvo je zasluženo. Novogoričani zaenkrat premalo konkretni, Ljubljančani jim ne pustijo razviti igre.
45+1'
  Glede na razplet prvega polčasa v Športnem parku Mariborčani še niso potrdili naslova prvaka.
45+1'
  Olimpija je trenutno na pragu šeste letošnje zmage v gosteh.
45+1'
  Brez sprememb v drugem polčasu.
45'
45'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Dobil ga je Nikola Nikezič.
46'
  Igra je prekinjena zaradi poškodbe Vicenteja.
47'
Avtogol
  GOOOL! Boban Jovič je zatresel lastno mrežo!
49'
  Po dolgi podaji vratarja Brljaka, je Jovič želel vrniti žogo svojemu vratarju, a ga je s podajo z glavo lobal za 1:1.
50'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Boban Jovič.
51'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Goran Galešič.
52'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
53'
  Vito Plut je dobil rumeni karton.
55'
  Novogoričani so bolje začeli drugi polčas. Izenačili so s pomočjo smole Bobana Joviča.
56'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
56'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
56'
  Anej Lovrečič je dobil rumeni karton.
57'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Dobil ga je Milan Anđelkovič.
57'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Welle Ndiaye.
59'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Dare Vršič.
60'
  GOOOL! Zadel je Dejan Djermanovič!
60'
  Po podaji Vršiča z leve, je z glavo neubranljivo zadel Djermanovič. 1:2.
61'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Komac. Dobil ga je Boban Jovič.
61'
  Goran Galešič je dobil rumeni karton.
64'
  Tekma je vse bolj živahna.
64'
  Zarifovič je podrl Salkiča. 11m za Olimpijo.
65'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
65'
  Andrej Komac je dobil rumeni karton.
65'
Gol (11m)
  GOOOL! Dare Vršič je zadel enajstmetrovko!
67'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Vito Plut.
67'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič. Dobil ga je Dalibor Radujko.
68'
  Nebojša Kovačevič je dobil rumeni karton.
69'
  Menjava: iz igre Milan Anđelkovič, v igro Saša Ranič.
69'
70'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Dobil ga je Welle Ndiaye.
72'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je Andrej Komac.
74'
75'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Dobil ga je Dejan Djermanovič.
76'
  Menjava: iz igre William Franklin Vicente, v igro Sandi Arčon.
76'
  Djermanovič je poškodovan ob robu igrišča. Olimpija z igralcem manj.
77'
  Djermanovič ne bo mogel nadaljevati.
78'
  Menjava: iz igre Dejan Djermanovič, v igro Blaž Božič.
79'
  GOOOL! Zadel je Vito Plut!
80'
  Plut je zaustavil žogo na robu kazenskega prostora in silovito sprožil za 2:3. Pred tem je igral z roko.
80'
81'
  Djermanoviča so na nosilih odnesli s stadiona. Očitno gre za hujšo poškodbo kolena.
82'
  Tekma je vse bolj živahna
83'
  Menjava: iz igre Welle Ndiaye, v igro Miha Mevlja.
85'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Dobil ga je Alen Jogan.
87'
  Blaž Božič je dobil rumeni karton.
89'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je Miha Mevlja.
89'
  Obetaven prosti strel za domače...
89'
  ... Galešič v živi zid.
90'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Adnan Bešič.
90+1'
  4 min. sodniškega dodatka.
90+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Buzeti. Dobil ga je Saša Ranič.
90+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Nikola Nikezič.
90+3'
  Dare Vršič je dobil rumeni karton.
90+3'
  Streljal je Andrej Komac, a mimo vrat.
90+3'
90+4'
90+4'
  Zelo dinamičen in napet drugi polčas. Olimpija je z zmago podaljšala boj za naslov prvaka.