28. krog |  Nova Gorica, Športni park |  04.04.2012 ob 18.00  | Prenos: Šport TV

HIT Gorica

0 : 0

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Nove Gorice, kjer se bosta pomerila dolgoletna rivala Hit Gorica in Maribor, ki bosta odigrala že 73. medsebojno tekmo.
0'
  Enajsterica Hita Gorice: Brljak, Buzeti, Gregorič, Zarifovič, A. Jogan, Kovačevič, Ndiaye, Komac, Galešič, Plut, Arčon.
0'
  Enajsterica Maribora: Pridigar, Filipovič, Mejač, Ibraimi, Velikonja, Cvijanovič, Potokar, Rajčevič, Viler, Berič, Mertelj.
0'
  V ekipi Maribora ni poškodovanih Arhusa in vratarja Handanoviča, ki jo se skupil v prejšnjem krogu na Bonifiki.
0'
  V taboru Hita Gorice ni novih težav, še naprej manjkajo Nejc Mevlja, Simčič in Rakušček. Miha Mevlja je na klopi za rezervne igralce.
0'
  V Novi Gorici je oblačno vreme, zaenkrat ne dežuje.
0'
  Novogoričani na domačem igrišču niso premagali Maribora vse od zadnje tekme v sezoni 2008/09, ko je bilo 3:0. Od takrat 5 tekem, tri zmage Maribora in dva remija.
0'
  Vreme ni vzdržalo, v Novi Gorici že dežuje.
0'
  Malo gledalcev tik pred začetkom tekme, le okrog 300.
0'
  V letošnji sezoni je Maribor dobil obe domači tekmi, obakrat je bilo 2:1, v Športnem parku pa je bilo 1:1.
0'
  Mariborčani so na gostovanjih izgubili le dvakrat (v Ljubljani in Kranju), prav tako dvakrat so na domačem igrišču izgubili Novogoričani; premagali so jih Domžalčani in Sobočani.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče, ki je mokro, tako da bo žoga hitrejša. Obetamo si, da bo takšna tudi igra.
0'
  Maribor ima pred Hitom Gorico 19 točk prednosti. Novogoričani za drugo Olimpijo zaostajajo za drugo Olimpijo zaostajajo šest točk.
0'
  Pred začetkom tekmo bo minuta molka za pokojnega Valentina Hvalo, nekdanjega domačega nogometaša.
0'
  S sredine igrišča bodo začeli Novogoričani.
0'
0'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Welle Ndiaye.
2'
  Tekma se je začela z uvodnim "otipavanjem" okrog sredine igrišča.
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič. Dobil ga je Etien Velikonja.
3'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Miha Gregorič.
4'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
6'
  Vito Plut v prepovedanem položaju.
8'
  Zaenkrat zelo zadržana igra, brez strelov proti vratom.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Komac. Dobil ga je Željko Filipovič.
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Agim Ibraimi.
15'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Goran Galešič.
17'
  Nejc Potokar ne bo mogel nadaljevati tekme.
17'
  Še vedno brez strela proti vratom.
18'
  Etien Velikonja v prepovedanem položaju.
18'
  Menjava: iz igre Nejc Potokar, v igro Jovan Vidovič.
18'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Miha Gregorič.
20'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Welle Ndiaye.
21'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jovan Vidovič. Dobil ga je Vito Plut.
23'
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andrej Komac.
26'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Andrej Komac.
27'
  V Novi Gorici spet močnje dežuje.
28'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Goran Galešič.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
31'
  Zaenkrat le dva strela proti vratom: Komaca z razdalje in Cvijanoviča s strani, a obakrat preskromna udarca za vratarja.
31'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
32'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
34'
  V Novi Gorici še naprej zelo skromna nogometna predstava.
34'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Dobil ga je Vito Plut.
35'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
36'
36'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
37'
  Streljal je Vito Plut, a mimo vrat.
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Mitja Viler.
40'
40'
  Robert Berič je dobil rumeni karton.
42'
  Streljal je Goran Galešič, a mimo vrat.
42'
42'
  Streljal je Alen Jogan, a mimo vrat.
43'
  Dve izjemni priložnosti domačh, toda najprej obramba Pridigarja, nato pa visok strel Jogana.
44'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Aris Zarifovič.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
  Zelo skromen prvi polčas v Športnem parku. Žal so gledalci namesto strelov proti vratom videli netočne podaje in igro okrog sredine igrišča.
45+1'
  Ekipi se vračata na igrišče. Zaenkrat brez zamenjav v enajstericah.
45'
45'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
46'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Goran Galešič.
49'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja.
50'
50'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
52'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Robert Berič. Sodnik si je prekršek izmislil!
52'
  Nebojša Kovačevič je dobil rumeni karton.
52'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Etien Velikonja.
54'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Aris Zarifovič.
55'
55'
56'
58'
  Morda smo si v Novi Gorici obetali preveč, ampak igra ni na nivoju ekip z vrha lestvice.
59'
60'
62'
  Novogoričani stopnjejuje pobudo, Milanič bo aktiviral jockerje; najprej Volaša.
62'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič.
63'
64'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro Dalibor Volaš.
66'
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš.
67'
68'
  Spet dva poskusa v eni minuti; najprej po kotu strel Volaša z glavo in obramba Brljaka, nato strel Komca z razdalje in obramba Pridigarja.
68'
  Sandi Arčon v prepovedanem položaju.
69'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Sandi Arčon.
69'
69'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro William Franklin Vicente.
70'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Dobil ga je Aleksander Rajčevič.
73'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Dobil ga je Željko Filipovič.
73'
73'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
74'
75'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Dobil ga je Welle Ndiaye.
76'
77'
  Izjemna domača akcija: Vicente je prodrl po desni, podal pred vrata, kjer je Plut žogo namesto v mrežo poslal visoko preko gola!
78'
80'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Alen Jogan.
80'
81'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Dobil ga je Aleš Mertelj.
83'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Aleš Mertelj.
83'
  Menjava: iz igre Alen Jogan, v igro Uroš Celcer.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mertelj.
86'
  Merteljje streljal z roba kazenskega prostora; preslabo za Brljaka.
86'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Marcos Morales Tavares.
87'
88'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je William Franklin Vicente.
88'
  Menjava: iz igre Welle Ndiaye, v igro Miha Mevlja.
89'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Andrej Komac.
90'
  4 min. sodniškega dodatka
90+1'
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
90+2'
  Tavareš je zadel okvir vrat!!
90+2'
90+3'
90+4'
90+4'
  V drugem polčasu več dinamike, tudi več strelov proti vratom, vendar pa brez spremembe izida.