35. krog |  Ljubljana, ćRC Stožice |  17.05.2012 ob 18.00  | Prenos: TV Slovenija 2

Olimpija

3 : 1

Mura

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Vinčič Slavko (4. sodnik)
Delegat: Gustinčič Iztok
Št. gledalcev: 5000

Zmaji potrdili 2. mesto

Olimpija je v 35. krogu Prve lige v Ljubljani premagala Muro s 3:1 (1:0).

Ljubljanski nogometaši so si z zmago proti Muri zagotovili končno drugo mesto na lestvici. Do današnjih treh točk proti neposrednemu tekmecu za naslov podprvaka so prišli povsem zasluženo, saj so bili večji del tekme boljši tekmec.

Olimpija bo zadnjo tekmo sezone igrala v nedeljo v Domžalah, Mura pa bo isti dan gostila Celje.

Sobočani v prvem polčasu niso pokazali veliko. V prvih 45 minutah praktično niso ogrozili domačega vratarja Elvisa Džafića. Zato pa so imeli vse niti igre v svojih rokah Ljubljančani, ki so precej napadali, tudi poskušali s streli, a povedli šele v 31. minuti, ko je Dare Vršič podal žogo za hrbet gostujoče obrambe do Aneja Lovrečiča, ta je nato mirno preigral še vratarja Filipa Drakovića in žogo poslal v mrežo. Muraši so se v še hujši godlji znašli v 39. minuti, ko je Fabijan Cipot na robu kazenskega prostora s hrbta zrušil Filipa Valenčiča in dobil rdeč karton.

Čeprav je ritem v uvodu drugega polčasa rahlo padel, pa je bila slika na igrišču podobna kot v prvem. Olimpija je napadala in v 50. minuti zapravila prvo lepo priložnost v drugem delu, ko je Valenčič slabo končal sicer zelo obetavno akcijo. V 58. minuti so prvič resneje zapretili gosti, ko je Nusmir Fajić streljal po tleh z osmih metrov, vendar je bil Džafić na mestu. Le minuto zatem so domači podvojili prednost, ko je Đorđe Ivelja podal z desne strani kazenskega prostora pred gol, kjer je bil neoviran Erik Salkić in z glavo zabil svoj prvi gol v sezoni.

Tudi v nadaljevanju so domači imeli več od igre, takoj po vstopu pa je nase opozoril Adnan Bešić z dvema streloma, po katerih pa se izid ni spremenil. Vmes so domači navijači Green Dragons s pirotehničnimi sredstvi poskrbeli za krajšo prekinitev tekme, po njej pa je domače privržence znova navdušil Vršič z lepim volejem, ki pa ga je Draković zaustavil.

Vršič je odigral tudi zadnjo tekmo v Ljubljani pred poletno selitvijo k dunajski Austrii. Prav ob koncu tekme so navijači videli še dva zadetka, po enega v vsaki mreži. Najprej je na 3:0 povišal Ivelja po samostojnem prodoru, končni izid pa je praktično s prvim pravim strelom Mure proti ljubljanskim vratom postavil Jure Travner.