36. krog |  Murska Sobota, Fazanerija |  20.05.2012 ob 17.00  | Prenos: Šport TV

Mura

3 : 0

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Murske Sobote.
0'
  Fazanerija bo prizorišče tekme zadnjega, 36. kroga 1. SNL med Muro 05 in Celjem.
0'
  Organizator današnje tekme upravičeno pričakuje zelo dober obisk, saj se bo Mura 05 v primeru zmage in neuspeha Kopra v Mariboru, uvrstila v kvalifikacije za Ligo Europa.
0'
  Muraši bodo zaigrali v postavi: Draković, Bohar, Lotrič, Kramar, Travner, Kouter, Jelić, Eterovič, Dodlek, Maruško in Kous.
0'
  Postava Celja: Mujčinović, Romih, Kotnik, Bakarič, Škafar, Kapić, Bezovnik, Ristovski, Centrih, Vidmajer in Medved.
0'
  Čeprav so črno-beli na vseh treh medsebojnih srečanjih zmagali, jih čaka sila težko delo saj bodo Celjani lahko igrali neobremenjeno in bodo skušali z zmago odpotovati na finale pokala, ki bo sredi tedna.
0'
  Še zadnjič v tej sezoni dresa Mure ne bodo mogli obleči poškodovana Leon Horvat in Leon Sreš ter kaznovana Fabijan Cipot in Erik Janža.
0'
  Pri Celjanih manjkajo poškodovani Iztok Močivnik in kaznovana Saša Kovjenič in Marko Krajcer.
0'
  Sodniška trojka in igralci obeh ekip se že ogrevajo na zelo dobro pripravljeni zelenici domačega stadiona.
0'
  Medtem ko moštvo Ante Šimundže beleži odlične rezultate, pa Muraše še naprej tarejo finančne težave. Posel z italijanskim investitorjem je propadel, zato so vodilni možje kluba pohiteli in že našli drugega. Dolgovi naj bi bili poplačani najpozneje do 25. maja.
0'
  Pravkar spremljamo nagovor zmagovalca resničnostnega šova Big brother Jožeta Činča.
0'
  Ob igranju Murine himne akterji prihajajo na zelenico. Sledijo še začetne formalnosti in tekma se bo začela!
0'
  Začetni udarec pripada gostom.
0'
1'
  Domači so prestregli žogo na nasprotnikovi polovici, žoga je prišla do Boharja, ki je sprožil, vendar so gostje njegov strel pravočasno blokirali.
4'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Škafar. Dobil ga je Timotej Dodlek.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mitja Lotrič.
5'
  Mura ima udarec iz kota.
6'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Dobil ga je Bekim Kapič.
6'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Kotnik. Dobil ga je Jure Travner.
7'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Stefan Ristovski. Dobil ga je Denis Kramar.
11'
  GOOOL! Zadel je Damjan Bohar!
12'
  Jelič je lepo podal z leve strani, Bohar pa je umiril žogo, preigral gostujočega branilca in z diagonalnim strelom matiral Mujčinoviča.
14'
14'
15'
  Tadej Kotnik v prepovedanem položaju.
17'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih. Dobil ga je Mate Eterovič.
19'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Jure Škafar.
23'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
25'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Dobil ga je Tadej Kotnik.
25'
  Za nami je polovica prvega polčasa. Mura vodi in drži vse niti v svojih rokah. Celjanom se pozna, da tekme niso začeli v najboljši postavi, saj so na klopi Gobec, Bezjak, Močič…
26'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih. Dobil ga je Denis Kramar.
26'
  Matej Centrih je dobil rumeni karton.
28'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nino Kouter. Dobil ga je Klemen Medved.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Romih.
31'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Romih. Dobil ga je Timotej Dodlek.
32'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat.
32'
  Odličen poizkus s 25-ih metrov.
34'
  Streljal je Jure Škafar, a mimo vrat.
34'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Dobil ga je Jure Travner.
35'
  Saša Bakarič je dobil rumeni karton.
36'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Klemen Medved.
37'
37'
  V zadnjih minutah nekaj več želje po zadetku kažejo tudi Celjani, vendar kakšne obetavnejše priložnosti si še niso priigrali.
37'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih.
37'
  Mate Eterovič je dobil rumeni karton.
39'
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
41'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Kramar. Dobil ga je Tadej Kotnik.
42'
  Gostujoči trener Damijan Romih je na ogrevanje poslal že prej omenjeno trojico.
42'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Stefan Ristovski. Dobil ga je Mitja Lotrič.
43'
43'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Dobil ga je Klemen Medved.
44'
  Streljal je Klemen Medved, a mimo vrat.
45'
45'
45'
  Menjava: iz igre Klemen Medved, v igro Sebastjan Gobec.
45'
  Menjava: iz igre Jure Škafar, v igro Roman Bezjak.
45'
  Dragan Jelič v prepovedanem položaju.
46'
47'
47'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Roman Bezjak. Dobil ga je Matic Maruško.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je David Bezovnik.
52'
  Zaenkrat najlepša priložnost za Celje na tekmi! Drakovič odbija...
54'
  Streljal je Roman Bezjak, a mimo vrat.
56'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Kotnik. Dobil ga je Žiga Kous.
58'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kous. Dobil ga je Tadej Kotnik.
59'
  Menjava: iz igre David Bezovnik, v igro Marijo Močič.
60'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Kramar. Dobil ga je Saša Bakarič.
61'
  Nevaren predložek. Pred domačimi vrati je zamudil Romih.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sebastjan Gobec.
64'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Dobil ga je Tadej Vidmajer.
65'
  Streljal je Dragan Jelič, visoko prek vrat.
65'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Nusmir Fajič.
66'
  Nusmir Fajič v prepovedanem položaju.
68'
  Še naprej spremljamo igro med obema 16-metrskima prostoroma z malo priložnostmi…
68'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
70'
  Odlična asistenca drugega strelca lige Nusmirja Fajiča in Jelič je z nekaj sreče premagal Mujčinoviča.
70'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Dobil ga je Alen Romih.
70'
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žiga Kous.
73'
  Z obrambo se je izkazal pravočasni Mujčinovič.
73'
74'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Rok Gruškovnjak.
75'
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Gruškovnjak.
76'
78'
  Po vstopu Fajiča in drugem zadetku Mure so črno-beli veliko boljši nasprotnik.
79'
  GOOOL! Zadel je Nusmir Fajič!
81'
  Levji delež je prispeval Gruškovnjak, lepo zaposlil Fajiča, ki je preigral vratarja in rutinirano zadel.
81'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Romih. Dobil ga je Nino Kouter.
81'
  Menjava: iz igre Mitja Lotrič, v igro Alen Kozar.
83'
  Debi 17-letnega prekmurskega upa Alena Kozarja.
84'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Marijo Močič.
85'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Stefan Ristovski. Dobil ga je Nino Kouter.
88'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Gruškovnjak. Dobil ga je Alen Romih.
88'
  Rok Gruškovnjak je dobil rumeni karton.
90'
  Dve minuti sodnikovega dodatka.
90'
  Streljal je Nino Kouter, a mimo vrat.
90+1'
90+2'
90+2'
  Navdušenje v Fazaneriji! Ob zadnjem sodniškem žvižgu je prišla novica, da je Maribor izenačil. Zdaj vsi nestrpno pričakujemo konec tekme v Mariboru.
90+2'
  Mura je še četrtič premagala Celjane. Na današnji tekmi so bili domači preprosto boljši, saj so si priigrali več priložnosti in nenazadnje tudi trikrat zadeli.
90+2'
  Z današnjim krogom je končano nogometno prvenstvo sezone 2011/12. Mura, kot novinec v ligi, s svojim trenerjem Šimundžo je brez dvoma največje pozitivno presenečenje sezone.
90+2'
  S sezono so lahko zadovoljni tudi v Celju, saj so si priigrali nastop v evropskem tekmovanju.
90+2'
  Maribor je z remijem Muro pripeljal na tretje mesto prvenstvene razpredelnice in ji omogočil nastop v Evropi. To je nov zgodovinski mejnik v ND Mura 05!