4. krog |  Nova Gorica, Športni park |  04.08.2012 ob 18.00

1 : 1

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Pavlič Franci (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Dobrun Žiga (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Ljubitelji nogometa, vroč poletni pozdrav iz Nove Gorice, kjer se bosta na popoldanski tekmi pomerila stara rivala Gorica in Celje.
0'
  Zaradi varčevalnih ukrepov tekma ne bo odigrana v večernem terminu oziroma pod umetno svetlobo in igralce pa tudi navijače čaka zares vročih 90 minut.
0'
  Med tednom so Novogoričani prodali Vita Pluta, ki bo kariero nadaljeval v Belgiji, izkupiček od prodaje je seveda dobrodošla osvežitev v klubskem proračunu.
0'
  Že kar 70. prvenstveno tekmo bosta odigrali ekipi Gorice in Celja, ki sta ob Mariboru edini ekipi, ki ves čas od osamosvojitve nastopata v prvoligaški konkurenci. Celjani so doslej v Športnem parku zmagali sedemkrat, nazadnje pred petimi leti.
0'
  Postava Gorice: Simčič, Širok, Gregorič, A. Jogan, Celcer, M. Mevlja, Vetrih, Martinovič, Žigon, Arčon in K. Jogan.
0'
  Postava Celja: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Bajde, Bezjak, Kolsi, Korošec, Močič, Gobec, Močivnik in Žitko.
0'
  Tekma v Športnem parku se bo začela ob 32 stopinjah celzija. Rahel vetrič, ki občasno potegne bo zelo dobrodošel.
0'
  V konici goriškega napada bo namesto Pluta zaigral Kris Jogan.
0'
  Celjani so še brez poraza, v zadnjem krogu so doma remizirali z Rudarjem. Gorica ima dve zaporedni zmagi; nazadnje je slavila v gosteh pri Olimpiji.
0'
  Ekipa, ki bo danes zmagala se bo (začasno?) povzpela na prvo mesto lestvice.
0'
  Ekipi sta na igrišču. S sredine začenjajo Celjani.
0'
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dino Martinovič.
2'
  Uvodni pritisik Novogoričanov.
3'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Dejan Žigon.
3'
  Iztok Močivnik v prepovedanem položaju.
3'
  Zaradi visokih temperatur bo sredi polčasa kratek odmor.
3'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Iztok Močivnik. Utrpel ga je Uroš Celcer.
4'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Tuomas Kolsi. Utrpel ga je Kris Jogan.
5'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
6'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Utrpel ga je Marijo Močič.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marijo Močič.
6'
  Celje ima udarec iz kota.
7'
  Odličen prosti strel Močiča in še lepša obramba Simčiča.
9'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Martinovič. Utrpel ga je Sebastjan Gobec.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Tuomas Kolsi.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blaž Vrhovec.
11'
  Gorica ima udarec iz kota.
11'
  Streljal je Amedej Vetrih, a mimo vrat.
12'
  Obetaven napad Celja in dva zaporedna močna udarca Kolsija in Vrhovca, obakrat odlični obrambi Simčiča.
15'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Vasja Simčič.
15'
  Gregor Bajde je dobil rumeni karton.
16'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Dejan Žigon.
17'
  Kljub vročini zelo živahna tekma pred 400 gledalci.
18'
  Streljal je Iztok Močivnik, a mimo vrat.
18'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Tuomas Kolsi. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
19'
  Izjemna akcija Celja: globinska podaja Kolsija, Močivnik pa za malenkost mimo leve stative Simčičevih vrat.
20'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Roman Bezjak. Utrpel ga je Sandi Arčon.
22'
23'
  Celjani so odločno boljši nasprotnik.
23'
  Poteka minuta odmora za osvežitev igralcev.
26'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Kris Jogan.
27'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Iztok Močivnik.
29'
  GOOOL! Zadel je Gregor Bajde!
30'
  Še ena globinska podaja Kolsija, na drugi vratnici pa uspešen Bajde, ki je iz "nemogočega" položaja sprožil pod vratnico.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Kris Jogan.
31'
  Streljal je Sandi Arčon, a mimo vrat.
33'
  Prva prava "gol žoga" Gorice: po visoki podaji je z glavo streljal Kris Jogan, a je Kotnik odlično posredoval, odbito žogo pa je nazadnje v celjsko obrambo zabil Arčon.
33'
  Zares dobra tekma v Novi Gorici.
35'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Utrpel ga je Sandi Arčon.
36'
40'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Marijo Močič.
40'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Utrpel ga je Dejan Žigon.
42'
  Streljal je Marko Tuomas Kolsi, a mimo vrat.
42'
  Po podaji z desne je z glavo streljal Kolsi, a ni bil dovolj natančen. Še ena obetavna celjska akcija.
43'
  Streljal je Dejan Žigon, a mimo vrat.
43'
45'
45'
45+1'
  Minuta dodatka.
45+2'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Iztok Močivnik.
45+2'
45+2'
  Celjani so v prvem polčasu boljši nasprotnik. Njihova prednost bi lahko bila še višja, saj so imeli še več obetavnih napadov.
45+2'
  Neustavljiva je predvsem naveza Kolsi - Močivnik, aktiven je tudi Močič. Novogoričani so zaenkrat zelo neučinkoviti, pravo nasprotje gostovanja v Stožicah.
45'
45'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Bilali Lutfi.
46'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Utrpel ga je Roman Bezjak.
47'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Kris Jogan.
48'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Matija Širok.
48'
  Sebastjan Gobec je dobil rumeni karton.
50'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Dino Martinovič.
53'
  Roman Bezjak v prepovedanem položaju.
54'
54'
  Matija Širok je dobil rumeni karton.
55'
  Manj dinmike v uvodnih minutah drugega polčasa. Celjani nadzirajo minimalno prednost.
56'
56'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Utrpel ga je Matic Žitko.
57'
  Menjava: iz igre Kris Jogan, v igro Sandi Bremec.
58'
  Menjava: iz igre Miha Mevlja, v igro Welle Ndiaye.
59'
61'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Martinovič. Utrpel ga je Iztok Močivnik.
62'
63'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Iztok Močivnik. Utrpel ga je Sandi Arčon.
64'
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon.
65'
66'
  Vendarle obetavna akcija Gorice: Celcer je podal, Žigon sprožil z glavo, Kotnik pa z odlično parado žogo izbil v kot.
66'
  Menjava: iz igre Iztok Močivnik, v igro Klemen Medved.
67'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Martinovič. Utrpel ga je Klemen Medved.
67'
  Še en "osvežilni" time out.
69'
  GOOOL! Zadel je Welle Ndiaye!
70'
  Širok je uspešno preigraval po desni, podal na drugo vratnico, kjer je Ndiaye žogo z glavo zabil v mrežo.
70'
74'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Utrpel ga je Matija Širok.
74'
  Streljal je Dino Martinovič, a mimo vrat.
74'
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Roman Bezjak.
78'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
78'
79'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Alen Pavič.
79'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marijo Močič. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
81'
81'
  Menjava: iz igre Sebastjan Gobec, v igro Žan Horvat.
82'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Bremec. Utrpel ga je Marko Krajcer.
82'
  Sandi Bremec je dobil rumeni karton.
83'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Horvat. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
84'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Marijo Močič.
84'
  Žan Horvat v prepovedanem položaju.
85'
  Igra je vse bolj nervozna, prav tako navijači.
85'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Utrpel ga je Matic Žitko.
86'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Utrpel ga je Roman Bezjak.
86'
  Alen Jogan je dobil rumeni karton.
88'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Bremec. Utrpel ga je Marijo Močič.
88'
89'
  Izjemno močan udarec Bezjaka z 18 metrov, toda žoga je zadela samo prečnik.
90'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
90'
  4 minute sodniškega dodatka.
90+1'
90+2'
  Z domiselnim strelom preko Simčiča je Močič zadel okvir njegovih vrat.
90+3'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Horvat. Utrpel ga je Sandi Bremec.
90+4'
90+4'
  Vendarle lahko za tremi točkami žalujejo Celjani. V dinamični tekmi bi lahko dosegli več kot en zadetek. Novogoričani so bili večji del tekme v podrejenem položaju.