5. krog |  Celje, Arena Petrol |  12.08.2012 ob 18.00

1 : 0

Mura

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Praprotnik Jure (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Pozdravljeni iz Celja.
0'
  Pred nami je še zadnja tekma 5. kroga prve slovenske nogometne lige.
0'
  Dve tekmi 5. kroga sta bili odigrani že včeraj (Olimpija 0:0 Maribor, Koper 1:0 Rudar), dve tekmi pa sta se začeli ob 17. uri (Triglav : Domžale, Aluminij : Gorica), tako da je tekma med Celjani in Muraši na sporedu kot zadnja v tem krogu.
0'
  Najprej poglejmo obe začetni enajsterici.
0'
  MURA:1-Drakovič,5-Cipot,9-Bohar,11-Horvat,13-Kramar,15-Vaš,17-Fajič,18-Janža,21-Kouter,25-Jelič,32-Eterovič
0'
  CELJE:12-Kotnik,4-Vrhovec,5-Krajcer,9-Bajde,10-Močič,11-Bezjak,14-Kolsi,16-Korošec,17-Močivnik,20-Medved,24-Žitko
0'
  Po dveh odigranih tekmah 5. kroga sta na vrhu razpredelnice Maribor in Koper, ki imata 11 točk, sledi pa jima Celje z 8 točkami, a s tekmo manj, tako da se lahko Celjani v primeru osvojitve polnega izkupička zavihtijo na sam vrh. Mura je trenutno na zadnjem mestu.
0'
  Celjani so tudi še eno izmed treh moštev, ki so zaenkrat še neporažena. Poleg Celjanov poraza ne poznajo še Koprčani in Mariborčani.
0'
  Celje je v prvih štirih krogih dvakrat zmagalo. Z rezultatom 1:0 so v prvem krogu doma premagali Triglav, v 2. krogu pa z identičnim rezultatom v gosteh še Domžale. V naslednjih dveh tekmah so Celjani nato dvakrat remizirali z rezultatom 1:1 (v tretjem krogu doma z Rudarjem, v 4. pa v gosteh z Gorico).
0'
  Mura je v tem terenutku najslabše moštvo prve slovenske lige, saj je v prvih štirih tekmah zabeležilo tri poraze. Doma so z 1:3 klonili proti Mariboru ter z rezultatom 1:2 proti Olimpiji, v gosteh pa so jih Goričani ugnali s 3:1. Edino točko so Prekmurci osvojili v prvem krogu, ko so doma remizirali proti Rudarju z 1:1.
0'
  Potem ko so Muraši v kvalifikacijah za Ligo Evropa v prvem krogu kvalifikacij izločili azerbajdžanski Baku, v drugem krogu bolgarski CSKA Sofija in v tretjem ukrajinski Arsenal Kijev, se bodo v play-off pomerili z rimskim Laziem. Zmagovalec se bo uvrstil v skupinski del Lige Evropa. Kljub odličnim nastopom v Evropi, pa bodo morali črno-beli dobro začeti igrati tudi v državnem prvenstvu, saj jim trenutno zadnje mesto zagotovo ni v ponos.
0'
  Če se je zdelo, da je bil lanski uvod v sezono za Muro 05 katastrofalen, letos kaže še slabše. Z današnjo zmago bi Mura stvari postavila na svoje mesto.
0'
  Trener Celjanov Marijan Pušnik še vedno ne more računati na poškodovanega Benjamina Verbiča, nekaj teažav imajo Sebastjan Gobec, Matej Centrih in Nejc Plesec.
0'

0'
2'
  Prvi so s sredine igrišča začeli gostje, ki igrajo v beli športni opremi. Domači nastopajo v rumeno-modri opremi.
2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Roman Bezjak.
2'
  100% priložnost za Celjane. Bezjak se je znašel sam pred vratarjem Drakovičem, ki je iz tega dvoboja izšel kot zmagovalec.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
3'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Tuomas Kolsi. Utrpel ga je Leon Horvat.
4'
  Celje ima prosti strel. Mate Eterovič je igral z roko.
4'
  Celje ima udarec iz kota.
4'
  Podajalec bo Močič...
5'
  ...z glavo izbija Horvat.
6'
  V prvih minutah so zaenkrat Celjani več pri žogi.
6'
6'
7'
  Močič podaja na prvo vratnico...
7'
  Streljal je Matic Žitko, a mimo vrat.
9'
  Streljal je Roman Bezjak, a mimo vrat.
10'
  Bezjak je izigral obrambo Mure, nato pa nekoliko z desne strani ustrelil proti vratom gostov, kjer je bil Drakovič že premagan, a je žoga zletela za las mimo desne vratnice.
10'
  Streljal je Nusmir Fajič, a mimo vrat.
10'
  Celjani so popoln gospodar na terenu, zapravili pa so že tri izjemne priložnosti.
11'
12'
  Globinska podaja za Fajiča je bila uspešna, saj je bil bosanski napadalec hitrejši od Žitka, nato pa je nekoliko z leve strani ustrelil preko gola.
12'
  Na drugi strani je sledila globinska podaja za Bajdeta, vendar je bil vratar gostov Drakovič prej pri žogi.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Tuomas Kolsi.
12'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat.
13'
  Prodor jeliča po desni, podaja do osamljenega Eteroviča...
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
14'
  ...Celjani izbijajo žogo na golovi črti.
14'
  Mura ima udarec iz kota.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nusmir Fajič.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Horvat.
14'
15'
  Močič podaja iz kota...
15'
  ... na kratko je podal do Vrhovca...
15'
  Streljal je Blaž Vrhovec, a mimo vrat.
16'
  Izjemno odprta tekma v Celju. Prve minute so pripadle domačim, v zadnjih trenutkih pa so nevarnejši gostje.
16'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Mate Eterovič.
19'
  Potem ko smo v prvih 15-ih minutah gledali 'atomski' nogomet, so v zadnjih nekaj trenutkih nogometaši bolj ali manj bili bitko na sredini igrišča.
19'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
20'
  Na tekmi sta tudi obe navijaški skupini, domači Celjski grofje in gostujoči Black gringosi.
21'
  Super prodor Bohar po desni strani, nato pa lepa povratna podaja na rob kazenskega prostora kamor teče Fajič...
21'
22'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Utrpel ga je Nino Kouter.
22'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Utrpel ga je Iztok Močivnik.
22'
  Arpad Vaš je dobil rumeni karton.
23'
  Po zapravljenem napadu Mure, so domači krenili v obetaven protinapad, ki pa ga je s pametnim prekrškom prekinil Vaš, ki danes prvič igra v začetni enajsterici Mure.
23'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Iztok Močivnik.
24'
  Muraši izbijajo žogo iz golove črte.
24'
26'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Iztok Močivnik. Utrpel ga je Fabijan Cipot.
27'
  V zadnjih trenutkih so spet Celjani nekoliko bolj podjetni.
27'
  Medved prodira po levi strani...
28'
  ...podaja do Bezjaka...
28'
28'
28'
  Streljal je Miha Korošec, a mimo vrat.
29'
  Obleganje prekmurskih vrat se nadaljuje. Celjani začenjajo novo akcijio.
30'
  Toda Krajcer je podal preslabo žogo proti Bajdetu.
30'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marijo Močič. Utrpel ga je Damjan Bohar.
30'
  Menjava: iz igre Iztok Močivnik, v igro Žan Horvat.
31'
  Menjava zaradi lažje poškodbe Močivnika, ki se je poškodoval ob prekršku Vaša v 22. minuti.
31'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Žan Horvat.
32'
  Na tleh je obležal Janža, ki potrebuje zdravniško pomoč, potem ko ga je žoga zadela iz neposredne bližine.
34'
  Fajič je podal v celjski kazenski prostor, kjer pa so domači žogo prestregli v zadnjem trenutku.
34'
35'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Utrpel ga je Marko Krajcer.
37'
  Streljal je Leon Horvat, a mimo vrat.
38'
  Celjani so blokirali še en strel Fajiča.
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde.
41'
  Zvit poizkus Bajdeta, ki je uvidel, da Drakovič stoji nekoliko izven svojih vrat in poizkusil z lobom, a je vratar Mure žogo s konicami prstov vendarle uspel preusmeriti preko svojega gola.
41'
41'
  Bajde je padel v gostujočem kazenskem prostoru, toda piščalka glavnega sodnika je ostala nema.
42'
42'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Nusmir Fajič.
43'
  Streljal je Marko Tuomas Kolsi, a mimo vrat.
44'
  Spet je Drakovič stal nekoliko izven svojih vrat, tokrat je streljal Kolsi, a preko vrat.
44'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat.
45'
  Najprej se je Bezjak znašel v lepi situaciji, a je slabo zadel žogo, nato pa je po nespretnem posredovanju Horvata slednja zletela v nov kot za Celje.
45'
45'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
45'
46'
  Podaja z desne strani v gostujoči kazenski prostor, kjer pa je bil Horvat za las prekratek, da bi ujel žogo.
47'
48'
51'
  Streljal je Marijo Močič, a mimo vrat.
55'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Leon Sreš.
55'
  V drugem polčasu zaenkrat spremljamo popolno prevlado Celjanov.
56'
56'
  To je bila še ena v vrsti zapravljenih priložnosti Celjanov.
57'
57'
58'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žan Horvat.
59'
60'
60'
  Še naprej se nadaljuje enosmeren promet proti prekmurskim vratom. Le vprašanje časa je kdaj bodo Celjani zadeli. Mura je povsem nemočna.
60'
61'
61'
  Marko Tuomas Kolsi je dobil rumeni karton.
61'
62'
  Prosti strel za Muro. Podaja Jelič...
62'
  ...toda Kotnik lovi žogo in takoj v nov napad pošilja svoje soigralce.
62'
  Slaba podaja in še en zapravljen napad domačih.
63'
  Menjava: iz igre Leon Horvat, v igro Matic Maruško.
64'
  Podaja Bezjaka v kazenski prostor, kjer pa Horvat ni najbolje zadel žoge.
65'
  Protinapad Mure. Janža je sam pred celjskim vratarjem Kotnikom...
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Erik Janža.
66'
  Nova akcija Mure. Fajič je dobil žogo v kazenskem prostoru...
66'
  ...a se je na koncu zapletel in priložnost gostov je splavala po vodi...
67'
  Menjava: iz igre Marko Tuomas Kolsi, v igro David Tomažič Šeruga.
67'
69'
71'
72'
  Po pravem viharju Celja, so nogometaši iz Murske Sobote vzpostavili ravnotežje na igrišču.
72'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Bilali Lutfi.
72'
  Streljal je David Tomažič Šeruga, a mimo vrat.
73'
  Strel nekdanjega nogometaša Nafte, ki je danes debitiral v celjskem dresu.
73'
74'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Utrpel ga je Roman Bezjak.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Bilali Lutfi.
75'
  Lepa poteza celjskega rezervista, ki je osmešil Kouterja, nato pa mu je veselje preprečil odlični vratar Drakovič.
75'
75'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat.
76'
77'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Utrpel ga je Matic Žitko.
78'
  Bezjak je dobil žogo v kazenskem prostoru Mure in se otresel vseh gostujočih branilcev...
78'
79'
  Tudi ob petem strelu Bezjaka v okvir gola, je bil Drakovič uspešnejši.
79'
80'
  GOOOL! Zadel je Blaž Vrhovec!
80'
  Potem ko je bil Drakovič danes izvenserijski, je še tretjič stal nekoliko preveč izven svojih vrat, kar je Vrhovec znal kaznovati z lobanim strelom z leve strani. Pravi evrogol.
81'
  Jelič podaja v kazenski prostor, kjer skače Fajič, toda celjski branilci so na pravem mestu.
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Arpad Vaš.
82'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Žan Horvat.
82'
  ŠProsti strel za Celje z desne strani. Podajalec bo Močič...
83'
  ...podaja na kratko do Vrhovca...
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blaž Vrhovec.
84'
  Nusmir Fajič v prepovedanem položaju.
84'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Rok Gruškovnjak.
85'
  Mura poizkuša priti do izenačenja. Fajič je sicer zatresel celjsko mrežo, a je bil predtem v nedovoljenem položaju.
86'
  Celjani so se pomaknili na svojo polovico in čakajo na protinapade.
86'
  Tu je celjski protinapad. Bilali je sam pred Drakovičem...
87'
87'
87'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Roman Bezjak. Utrpel ga je Arpad Vaš.
87'
  Roman Bezjak je dobil rumeni karton.
87'
  Poskusil je Erik Janža in zadel prečko!!!
88'
88'
  Streljal je Rok Gruškovnjak, a mimo vrat.
89'
  Celjani so blokirali strel Boharja.
89'
  Mura napada za izenačujoči zadetek, Celjani pa se krčevito branijo.
89'
89'
89'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90'
  V napad se je preselil tudi Cipot, ki je svojo kariero začel kot napadalec. Mura igra s štirimi igralci v konici napada.
90+1'
90+1'
90+1'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marijo Močič. Utrpel ga je Arpad Vaš.
90+2'
  Celjani zadržujejo žogo.
90+2'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Kramar. Utrpel ga je Roman Bezjak.
90+2'
90+2'
  Konec tekme v celjski Areni Petrol. Zaslužena zmaga domačih, ki so bili skozi celo tekmo veliko boljši nasprotnik, a je bil v Murinih vratih Drakovič nepremagljiv. V 81. minuti je Vrhovec s pravim evrogol-lobom premagal gostujočega vratarja in tako odločil zmagovalca.
90+2'
  Z novo zmago so se Celjani na vrhu razpredelnici pridružili vodilnima Kopru in Mariboru, Mura pa z eno samo točko še naprej ostaja prikovana na zadnje mesto.