6. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  18.08.2012 ob 20.00

2 : 1

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Žekš Zoran (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
Delegat: Tomšič Jože
Št. gledalcev: 1500

Maribor sam na vrhu

Nogometaši Maribora so v 6. krogu 1. slovenske nogometne lige premagali Domžale z 2:1 (1:0).

Maribor : Domžale 2:1 (1:0)

Strelca: 1:0 Tavares (41.), 1:1 Knezović (74.), 2:1 Tavares (87.).

Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Potokar, Mejač, Ibraimi (od 89. Dodlek), Mertelj, Cvijanović (od 90. Rep), Mezga (od 59. Črnic), Tavares, Berić.

Domžale: Zabret, Kous, Knezović, Zec (od 63. Šimunović), Rems, Husmani, Majer, Skubic, Osmanaj (od 85. Balokog), Požeg (od 67. S. Vuk), G. Vuk.

Rumeni kartoni: Mezga, Milec, Potokar; Osmanaj, Husmani, Zec.
Rdeč karton: /.

Dvoboj nekdanjih in aktualnih prvakov so dobili Mariborčani, ki zdaj sami držijo vrh lestvice in se pripravljajo na sredino tekmo 4. kroga kvalifikacij za ligo prvakov v Zagrebu. Na generalki trener Darko Milanič ni eksperimentiral. Na igrišče je poslal vse najboljše z izjemo kaznovanega Arghusa. Namesto njega je prvič po okrevanju vstopil Martin Milec. V domžalskih vratih ni bilo poškodovanega Nejca Vidmarja, priložnost je dobil Gregor Zabret, ki danes slavi 17. rojstni dan. Naloge se ni ustrašil.

Mariborčani so imeli več pobude, a brez pravih priložnosti. Kar 20 minut maloštevilni gledalci, ki se bolj ogrevajo na tekmo z Dinamom, niso videli praktično ničesar, v 22. minuti pa so zapretili Domžalčani. Domači so menili, da je Goran Vuk v prepovedanem položaju, a je ta stekel v kazenski prostor, streljal, Jasmin Handanović pa uspešno posredoval z odbijanjem žoge iz igrišča.

Dve minuti pozneje so imeli domači lepo priložnost. Aleš Mertelj je stekel z leve strani v kazenski prostor, žogo podal po tleh v sredino, Zabret jo je odbil, Tavares pa zamudil. Mariborčani so dolgo pletli mrežo okoli gostujočih vrat, vendar zaključnega strela ni bilo. Šele v 41. minuti so se gostitelji veselili. Tavares je v kazenskem prostoru prišel do žoge. Streljal je iz obrata, žoga je zadela Darka Zeca, spremenila smer in presenetila Zabreta.

Drugi polčas je bil živahnejši, obe ekipi sta ustvarili več priložnosti. Handanović je bil na preizkušnji v 54. minuti, ko je po strelu Rudija Požega Vancaša žogo ujel na golovi črti. Dejan Mezga je v 57. skušal z lobom čez Zabreta, a je ta s skrajnim naporom žogo odbil čez prečko. V 63. minuti bi domači lahko potrdili vodstvo. Past za prepovedani položaj je bila neuspešna, Robert Berić se je znašel pred Zabretom, ki je že bil premagan, a je žoga zletela tik mimo desne vratnice.

Tri minute zatem se je pred vrati Domžalčanov znašel Agim Ibraimi, njegov strel z 12 metrov je Zabret odbil v kot. Berić, ki ni imel svojega večera, je nato po podaji Ibraimija s petih metrov žogo poslal čez gol. Česar domači niso zadeli, je uspelo gostom v 74. minuti. Žiga Kous je poslal predložek z desne strani. Najvišji v skoku je bil Ivan Knezović, ki je žogo z glavo poslal v desni kot domače mreže. Mariborčani so v končnici hiteli k drugemu zadetku. Tega jim je uspelo doseči tri minute pred koncem. Goran Cvijanović je natančno podal z desne strani, Tavares pa žogo z glavo poslal mimo Zabreta v desni kot za zmago in potrditev vodstva na prvenstveni lestvici.