7. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  26.08.2012 ob 17.00

Aluminij

2 : 1

Olimpija

Sodniki: Huselja Emir (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 3

0'
  Nogometni pozdrav iz Kidričevega! Smo v pričakovanju tekme sosedov na prvenstveni razpredelnici, šestega Aluminija in Olimpije na sedmem mestu.
0'
  Tudi na Štajerskem že večji del dneva lije kot iz škafa. Sicer zmeraj odlično pripravljeno igrišče v Kidričevem je razmočeno. Moštvi čaka zahtevno delo.
0'
  Novinec v prvi ligi iz Kidričevega se je pobral po slabem uvodu v prvenstvo. Proti Ljubljančanom se bo trudil za četrto zaporedno zmago.
0'
  Rdeče beli so vmes na lestvici prehiteli tudi Olimpijo, ki je doslej zbrala osem točk, eno manj od Aluminija.
0'
  Imamo postavi obeh moštev.
0'
  Aluminij bo nastopil na naslednji zasedbi: Murko, Topolovec, Bingo, Kurež, Spahić, Drevenšek, Medved, Kožar, Kašnik, Sulejmanovič, Bešić.
0'
  Trener Olimpije Ermin Šiljak se je odločil za postavo: Džafić, Jović, Zarifović, Trifković, Šporar, Valenčič, Nikezić, Delamea Mlinar, Omladič, Sretenović, Sarasola.
0'
  Stadion v Kidričevem nima pokrite tribune, a se gledalci vseeno zbirajo. Dež nekoliko pojenja.
0'
0'
  Robert Kurež v prepovedanem položaju.
3'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
3'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
5'
  V uvodu nekaj konkretnejši Ljubljančani. Za zdaj brez nevarnosti za vratarja Murka.
6'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Valenčič. Utrpel ga je Adnan Bešič.
6'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Klemen Bingo.
6'
  Olimpija ima udarec iz kota. In tudi prva priložnost za Ljubljančane. Udarec Mlinarja je z velikim naporom preusmeril vratar Murko. V nadaljevanju so gostitelji odpravili nevarnost.
8'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Utrpel ga je David Kašnik.
13'
  Igralci Aluminija so potisnjeni na svojo polovico. Zeleno beli za zdaj največ poskušajo prek bočnih položajev.
14'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Valenčič. Utrpel ga je Aljaž Medved.
14'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tomaž Kožar. Utrpel ga je Sreten Sretenovič.
17'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Utrpel ga je Filip Valenčič.
18'
  Vmes je v Kidričevem nehalo deževati. Temperatura je še zmeraj krepko nižja kot v prejšnjih dneh.
19'
  Streljal je Aljaž Medved, a mimo vrat.
20'
  Streljal je Filip Valenčič, a mimo vrat.
21'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Inigo Sarasola Lascurain. Utrpel ga je Adnan Bešič.
24'
  Spremljamo bolj enakovredno nadaljevanje, igro med kazenskima prostoroma brez priložnosti. Redki udarci letijo daleč izven golov.
25'
  Olimpija ima udarec iz kota.
28'
  Bešić nastopa za Aluminij kot posojen nogometaš Olimpije, Kašnik pa se je h Kidričanom prek kratkim preselil po sporazumni prekinitvi pogodbe z Ljubljančani.
30'
  Sreten Sretenovič je dobil rumeni karton.
30'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Utrpel ga je Robert Kurež.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Adnan Bešič. Napadalec Aluminija se je po desni strani prebil v kazenski prostor. Njegov poizkus iz zahtevnega položaja je brez problemov ujel vratar Džafić.
31'
  Robert Kurež je dobil rumeni karton.
31'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Kurež. Utrpel ga je Boban Jovič.
32'
36'
  GOOOL! Zadel je Filip Valenčič!
38'
  Hiter protinapad Olimpije. Valenčič se je v hipu izmuznil domači obrambi, na levi strani v kazenskem prostoru preigral Medveda in natančno zadel daljši kot mimo vratarja Murka.
39'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Tomaž Kožar.
40'
43'
  Žoga je spet več v nogah igralcev v zeleno belih dresih.
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Topolovec. Utrpel ga je Andraž Šporar.
44'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Almir Sulejmanovič.
44'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Tomaž Kožar.
45'
  Nik Omladič je dobil rumeni karton.
45'
  Sodnik Huselja se je odločil za minuto dodatka v prvem polčasu.
45+1'
45'
45'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Marko Drevenšek.
47'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Utrpel ga je Sreten Sretenovič.
48'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Klemen Bingo.
49'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bingo. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
50'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Topolovec. Utrpel ga je Nik Omladič.
51'
  Uvodne minute nadaljevanje zaznamujejo prekrški in malo všečne igre.
52'
52'
  Streljal je Robert Kurež, a mimo vrat.
54'
  Najlepša priložnost za Aluminij doslej. Prostemu strelu je sledila kratka podaja do Topolovca na desno stran, ob predložku je žoga preletela Džafića, Kurež jo je snedel z glave Bešiću, vendar meril prek gola.
57'
  GOOOL! Zadel je Robert Kurež!
59'
  Semir Spahič je dobil rumeni karton.
59'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Boban Jovič.
61'
  Dolgujemo še opis zadetka. Aluminiju se obrestuje pogumnejši pristop v drugem polčasu. Kurež je popravil zamujeno izpred petih minut. Po dolgi podaji je žogo v kazenskem prostoru sprejel Kožar in jo spravil do Kureža, ki mu s petih metrov ni bilo težko doseči svojega petega prvenstvenega zadetka.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boban Jovič.
61'
61'
  Streljal je Aris Zarifovič, a mimo vrat.
62'
63'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro William Franklin Vicente.
65'
  Kljub prejetemu zadetku, Olimpija zasleduje cilj - zmago v Kidričevem. Njeni igralci so se popolnoma usmerili proti tekmečevemu golu.
66'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Robert Kurež.
66'
  Menjava: iz igre Tomaž Kožar, v igro Marko Kmetec.
68'
70'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Kmetec. Utrpel ga je Sreten Sretenovič.
72'
72'
  Aluminij ima udarec iz kota.
73'
  Resda ima Olimpija pobudo, a igralci v rdečih dresih pretijo iz protinapadov.
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Kurež.
73'
76'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Kurež. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
77'
  Menjava: iz igre Adnan Bešič, v igro Denis Rešek.
78'
79'
  Po udarcu s kota velika gneča pred vrati Murka. Končalo se je s prekrškom nad vratarjem Aluminija, ki je za tem dobil rumeni karton zaradi prigovarjanja.
79'
  Tomaž Murko je dobil rumeni karton.
81'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
82'
  GOOOL! Zadel je Klemen Bingo!
84'
  Igralci Aluminija so kombinirali na robu kazenskega prostora in žogo spravili do osamljenega Binga, ki je silovito udaril s približno dvajsetih metrov. Natančno je zadel levi spodnji kot Džafićevih vrat in poskrbel za popoln zasuk.
84'
  Menjava: iz igre Robert Kurež, v igro Tadej Žagar.
85'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Davor Škerjanc.
86'
  Streljal je William Franklin Vicente, a mimo vrat.
86'
  Nikola Nikezič v prepovedanem položaju.
87'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Inigo Sarasola Lascurain. Utrpel ga je Marko Kmetec.
89'
  Razburljiv zaključek tekme zajema obupne poskuse igralcev Olimpije, da spravijo žogo v Murkovo mrežo.
90'
  Nikola Nikezič je dobil rumeni karton.
90'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je David Kašnik.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Antonio Delamea Mlinar. Murko na pravem mestu.
90+1'
  V teku sta dve minuti sodniškega dodatka.
90+2'
  Marko Kmetec v prepovedanem položaju.
90+3'
90+3'
  Nogometaši Aluminija nadaljujejo odlično serijo. Danes so dosegli najodmevnejšo zmago v svojih prvoligaških nastopih. Olimpija ostaja pri skromnih osmih točkah, trener Ermin Šiljak pa z negotovo prihodnostjo.