9. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  15.09.2012 ob 19.00

Rudar

2 : 2

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Lepo pozdravljeni iz Velenja.
0'
  Na stadionu ob Jezeru, bomo danes spremljali dvoboj ekip Rudarja ter Gorice.
0'
  Ekipi sta se do sedaj pomerili že 55-krat, na medsebojnih tekmah imata obe ekipi po dvajset zmag, 15-krat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca.
0'
  Obe ekipi imata veliko težav domači Rudar nikakor ne pride iz rezultatske krize (do sedaj imajo le eno zmago). Na drugi strani pa se Novogoričani ubadajo s finančnimi težavami.
0'
  Domači Rudar ima trenutno pet točk in zaseda deveto mesto, gostje iz Nove Gorice imajo deset točk in so na sedmem mestu.
0'
  Od ponedeljka naprej bo mesto glavnega trenerja pri Rudarju prevzel nekdanji trener GAK-a Aleš Čeh, dosedanji začasni trener Andrej Goršak bo tudi v nadaljne upravljal funkcijo pomočnika trenerja.
0'
  Danes bo v prvi enajsterici Rudarja prvič zaigral nekdanji nogometaš Olimpije Dalibor Radujko, ki je z Rudarjem podpisal pogodbo do konca letošnje sezone.
0'
  V Novo Gorico se je vrnil posojeni nogometaš Nejc Praprotnik, ki ga je Gorica posodila bergamski Atalanti.
0'
  Nogometaše Gorice čaka naporen ritem tekem, naslednje štiri tekme bodo odigrali na tujem: danes proti Rudarju, v sredo Pokalno tekmo proti Tolminu v gosteh, naslednji konec tedna bodo gostovali v Mariboru, potem pa jih še čaka gostovanje v Murski Soboti.
0'
  Tudi Velenjčane čakata težki tekme najprej bodo v sredo odigrali pokalni obračun proti Aluminiju iz Kidričevega, v soboto pa jih čaka še obračun z Muro 05.
0'
  Goričani so zadnjo prvenstveno tekmo odigrali doma proti Domžalam ter z 1:2 izgubili, edini zadetek za Gorico je dosegel Kris Jogan.
0'
  Domači Rudar je na zadnji prvenstveni tekmi gostoval pri aktualnih državnih prvakih v Mariboru, ter izgubil z 4:0.
0'
  Pri Novogoričanih bo danes manjkal Welle Ndiaye, ki mora počivati zaradi rdečega kartona, ki ga je prejel proti Triglavu.
0'
  Pri Velenjskih knapih bosta zaradi poškodbe manjkala: Denis Klinar in Aljaž Krefl.
0'
  Dodajmo še to da ima Gorica v svojih vrstah najboljšega strelca lige to je Dejan Žigon s šestimi zadetki.
0'
  Kot zanimivost lahko povemo tudi to da je Rudar najslabša ekipa glede doseganja zadetkov do sedaj so mrežo nasprotnika zatresli le štirikrat.
0'
  Imamo že obe postavi.
0'
  Rudar:22-Rozman,2-Bubalovič,3-Jeseničnik,7-Firer,10-Črnčič,15-Rotman,16-Berko,17-Podlogar,21-Bratanovič,27-Dedič,28-Radujko.
0'
  Gorica:12-Simčič,3-Celcer,7-Vetrih,8-Širok,9-K.Jogan,10-Žigon,16-Praprotnik,17-Mevlja,19-Gregorič,24-Dornik,27-A.Jogan.
0'
  Začetni enajsterici že prihajata na travnato površino.
0'
  Prvi bodo s sredine igrišča krenili domači nogometaši Rudarja.
0'
1'
  Na sredini igrišča je ob prvem stiku z žogo na tleh obležal Firer vendar bo lahko nadaljeval s tekmo.
1'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Utrpel ga je Dejan Žigon.
3'
  S strelom je poizkušal Miha Mevlja vendar je slabo zadel žogo.
4'
  Sumljiva situacija v kazenskem prostoru Gorice je padel Radujko vendar je Bojan Mertik le zamahnil z rokama.
4'
  Leon Črnčič v prepovedanem položaju.
5'
  Zaenkrat enakovreden začetek tekme na obeh straneh.
5'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Rusmin Dedič.
6'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
8'
  GOOOL! Zadel je Matej Podlogar!
10'
  Hiter protinapad Rudarja, Bratanovič je lepo na desni strani našel Podlogarja, ki je s strelom v desni vratarjev spodnji kot brez težav premagal Simčiča.
10'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
14'
  Sedaj nekaj lepih podaj nogometašev Gorice, tudi sedaj so Velenjčani ukradli žogo na sredini Radujko je ponovno poizkušal s podajo v prazen prostor vendar je bil Bratanovič prepočasen.
15'
  Streljal je Matej Podlogar, a mimo vrat.
16'
  Do strela z roba kazeskega prostora je prvo prišel Črnčič vendar je njegov strel blokiral Širok, Črnčič je prišel do odbite žoge ter poslal predložek do Podlogarja ki pa z glavo streljal preko vrat.
17'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Utrpel ga je Matej Podlogar.
19'
  Črnčič je atraktivno poizkušal poslati predložek pred vrati Gorice, obrambni nogometaši Gorice izbijajo z glavo.
19'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Miha Mevlja.
19'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik.
19'
  Aleš Jeseničnik je dobil rumeni karton.
20'
  Z roko je igral Jeseničnik ter zasluženo prejel rumeni karton.
20'
  Dornik je poslal predložek pred vrata Rudarja, vendar brez nevarnosti za vrata Rozmana.
21'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Jan Dornik.
21'
  Rajko Rotman je dobil rumeni karton.
21'
  GOOOL! Zadel je Amedej Vetrih!
23'
  Celcer je poslal predložek pred vrata Rudarja, tam je do strela prišel Vetrih ki je z glavo premagal Rozmana.
23'
  Rudar ima udarec iz kota.
26'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Utrpel ga je Ivan Firer.
28'
  Sedaj sta grdo trčila Črnčič ter K.Jogan, vendar bosta lahko nadaljevala s tekmo.
28'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Utrpel ga je Rusmin Dedič.
28'
  Uroš Celcer je dobil rumeni karton.
29'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rotman.
29'
  Do strela z roba kazenskega prostora je prišel Rotman, vendar je Simčič žogo brez težav ukrotil.
30'
31'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Miha Mevlja.
33'
  Nogometaši Gorice so več pri žogi vendar ne pridejo do zaključnega strela, na drugi strani nogometaši Rudarja prihajajo do strelov od daleč vendar niso izkoristili še nobenega razen tiste sto-odstotne priložnosti Podlogarja.
34'
35'
  Dejan Žigon v prepovedanem položaju.
36'
  Goričani so sicer zatresli mrežo Rudarja, vendar je bil pred tem Žigon v offsajdu.
37'
39'
  Firer je podal iz kota, tam je bil na drugi vratnici sam Radujko, vendar je zgrešil celo žogo.
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Mevlja.
40'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jan Dornik. Utrpel ga je Elvis Bratanovič.
40'
41'
  Strel Podlogarja od daleč vendar je njegov strel zletel preko gola.
43'
  Nekaj lepih podaj Velenjčanov, na koncu je do strela z glavo prišel Radujko, ki pa je slabo zadel žogo.
43'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Praprotnik. Utrpel ga je Elvis Bratanovič.
44'
  Žigon je obležal na sredini igrišča, vendar bo lahko nadaljeval tekmo.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+1'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
45+1'
45+1'
  Goričani so bili več pri žogi vendar si prave priložnosti za strel niso pripravili, na drugi strani so nogometaši Rudarji prišli do nekaj lepih priložnosti vendar jih niso znali izkoristiti, najlepšo stoodstotno priložnost je zapravil Radujko, ki je zgrešil celo žogo iz neposredne bližine.
45+1'
  Ekipi se vračata na igralno površino.
45+1'
  V drugem polčasu bodo prvi s sredine igrišča krenili nogometaši Gorice.
45'
46'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Utrpel ga je Aleš Jeseničnik.
47'
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Jeseničnik.
49'
  S prostega strela je poizkušal Jeseničnik izbil je Simčič, nato je do strela z glavo prišel še Podlogar tokrat je Simčič žogo ujel.
49'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Podlogar.
50'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Rajko Rotman.
51'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Praprotnik. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
52'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Christian Bubalovič. Utrpel ga je Kris Jogan.
53'
54'
  Po predložku z desne strani je do strela z glavo prišel Podlogar, brez težav lovi Simčič.
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon.
56'
  Po lepi podaji Dornika je do strela z glavo prišel Žigon, vendar je bilo prelabo za Rozmana.
56'
  Gorica ima udarec iz kota.
57'
  Rusmin Dedič se je poškodoval in bo končal z današnjo tekmo.
58'
  Menjava: iz igre Rusmin Dedič, v igro Senad Jahič.
59'
61'
  Menjava: iz igre Ivan Firer, v igro Jaka Bizjak.
62'
  Menjava: iz igre Jan Dornik, v igro Sandi Bremec.
62'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Praprotnik. Utrpel ga je Matej Podlogar.
63'
  Tempo igre je sedaj močno padel.
64'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Utrpel ga je Senad Jahič.
64'
  Miha Mevlja je dobil rumeni karton.
64'
  Pameten prekršek Mevlje, ki je zaustavil prodor Jahiča, ter zasluženo prejel rumeni karton.
65'
65'
  S prostega strela je poizkušal Jeseničnik ter stresel prečko.
66'
  Streljal je Amedej Vetrih, a mimo vrat.
66'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Leon Črnčič.
66'
  S strelom od daleč je poizkušal Vetrih.
67'
  Jaka Bizjak v prepovedanem položaju.
68'
  Lep strel Jeseničnika, ki je streljal preko živega zidu, vratar Gorice Simčič je žogo le pospremil s pogledom.
68'
68'
69'
  Močan strel Žigona od daleč, Rozman je njegov poizkus izbil v kot.
70'
71'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar. Utrpel ga je Uroš Celcer.
71'
  Menjava: iz igre Rajko Rotman, v igro Uroš Rošer.
72'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon. Utrpel ga je Senad Jahič.
74'
  Elvis Bratanovič v prepovedanem položaju.
76'
  Kljub trem menjavam pri Velenjčanih, igrajo nogometaši Gorice bolje.
77'
  Streljal je Dejan Žigon, a mimo vrat.
78'
  Menjava: iz igre Nejc Praprotnik, v igro Taulant Kadrija.
78'
  GOOOL! Zadel je Dejan Žigon!
78'
  Pravi evrogol Žigona, ki je prišel do strela z roba kazenskega prostora in streljal v levi zgornji kot vratarja Rozmana, vratar Rudarja je bil pri tem strelu brez moči.
79'
  GOOOL! Zadel je Elvis Bratanovič!
80'
  Bratanovič je prejel lepo podajo z leve strani, nato pa hladnokrvno premagal Simčiča iz kakih šestih metrov.
81'
83'
  Sedaj se je igra dokončno razživela, hiter zadetek Rudarja, ki je potreboval le dobro minuto da je izid izenačil.
84'
85'
  V teh trenutkih Rudar pritiska in išče zadetek za vodstvo.
86'
86'
88'
  Žigon se je v drugem delu drugega polčasa razigral in že nekajkrat nevarno pozkusil ter zadel za vodstvo za 1:2, ki pa je bilo kratkotrajno.
88'
89'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Uroš Celcer.
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Uroš Celcer.
89'
90'
  Streljal je Uroš Celcer, a mimo vrat.
90'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Taulant Kadrija. Utrpel ga je Leon Črnčič.
90'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Christian Bubalovič.
90+1'
90+2'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Christian Bubalovič. Utrpel ga je Miha Gregorič.
90+2'
  Christian Bubalovič je dobil rumeni karton.
90+2'
90+3'
90+3'
90+3'
90+3'
  Spremljali smo fantastičen zaključek tekme, veliko priložnosti na obeh straneh in lahko rečemo zaslužena delitev točk.
90+3'
  Prvi polčas smo gledali enakovredno tekmo, v drugem polčasu pa smo proti koncu videli nekoliko boljšo Gorico, ki si je prek Žigona ustvarila kar nekaj lepih priložnosti, vendar so izkoristili le dve. Na drugi strani so Velenjčanom v drugem polčasu pošle moči in so bili zmožni le izenačiti rezultat, na koncu so lahko zadovljni s točko.