10. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  22.09.2012 ob 19.00

Rudar

2 : 1

Mura

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ploj Boris (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Šart Peter (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Velenja.
0'
  V Velenju do začetka obračuna med domačim Rudarjem in murskosoboško Muro ostaja le še slabih pet minut.
0'
  Velenjski Rudar je pred 10. krogom na zadnjem mestu lestvice, njegov današnji nasprotnik ima mesto višje le točko prednosti.
0'
  Pri gostiteljih bodo manjkali Rusmin Dedič, Branislav Čonka in Denis Klinar, ki so poškodovani, ostali so pripravljeni na boj od prve sekunde naprej. Pri gostih težav s poškodbami ni.
0'
  Rudar je v uvodnih devetih krogih vknjižil eno zmago, tri neodločene rezultate in pet porazov.
0'
  Mura je pri eni zmagi več, enem neodločenem rezultatu in šestih porazih.
0'
  Moštvi sta med tednom izpadli iz pokalnega tekmovanja. Rudar je po enajstmetrovkah moral premoč priznati na gostovanju pri Aluminiju, Mura je pred domačimi gledalci klonila proti Olimpiji.
0'
  Gledalcem Ob jezeru se tokrat prvič predstavlja trener Aleš Čeh, ki je ekipo vodil že med tednom, a pred navijači "knapov" je prvič.
0'
0'
  Rudar ima udarec iz kota.
1'
  Že v prvem napadu je Rudar izsilil udarec iz kota, vendar pa nevarnosti za goste ni bilo.
3'
  Velenjčani so začeli živahno, nekako si želijo na hitro zadeti, a priložnosti za strel na gol še niso imeli.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Arpad Vaš.
6'
  Izjemna priložnost za goste, Vašev strel je v kot z zadnjimi močmi izbil domači vratar.
7'
  Mura ima udarec iz kota.
8'
  Muraši so prišli do hitrega in nepričakovanega vodstva. Sprva je Eterovič priigral kot, ki ga je izkoristil branilec Fabijan Cipot, ki je bil najvišji v kazenskem prostoru ter premagal vratarja Rozmana in zatresel mrežo.
11'
  GOOOL! Zadel je Fabijan Cipot!
12'
  Muro je v vodstvo torej popeljal Fabijan Cipot, ki je pred selitvijo v Mursko Soboto nosil prav dres Rudarja.
13'
24'

24'
  Tehnične težave z internetno povezavo odpravljene. V Velenju pa nič novega. Mura še vedno vodi z 1:0.
25'
  Mura ima po golu še naprej več od igre, Rudar išče priložnosti iz hitrih protinapadov.
25'
  Jure Travner je dobil rumeni karton.
28'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Buzeti. Utrpel ga je Rajko Rotman.
28'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
29'
  Dalibor Radujko je poizlusil s strelom z več kot 30 metrov, vendar meril mimo gola.
31'
  Elvis Bratanovič v prepovedanem položaju.
33'
  Prekršek je utrpel Opoku Aborah Stanley .
33'
  Christian Bubalovič je dobil rumeni karton.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvis Bratanovič.
38'
  Fantastičen nenaden strel Elvisa Bratanoviča iz 25 metrov, ko je že ugnal nemočnega vratarja Drakoviča, a mu je veselje preprečila prečka.
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matusiwa Kisisavo.
40'
41'
  Streljal je Matej Podlogar, a mimo vrat.
43'
  Prekršek je utrpel Matej Podlogar .
43'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Christian Bubalovič.
45+1'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Jure Travner je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
45+2'
  Jure Travner je na robu kazenskega prostora zaustavil domačega igralca in si prislužil drugi rumeni karton, posledično rdečega in moral predčasno zapustiti zelenico.
45+2'
45+2'
  V Velenju smo do vodstva gostov gledali le promet proti golu Mure, ko so gostitelji poizkušali na hitro preiti v vodstvo, a doživeli so hladen tuš, ko so gostje preko Fabijana Cipota povedli z 1:0. Zatem so imeli gostje veliko več od igre, ko bi lahko prednost še povišali, vendar jim ni uspelo. V zaključku prvega polčasa je Rudar prestavil v višjo prestavo in si želel še pred odmorom izenačiti, si priigral nekaj nevarnih priložnosti, pa vendarle po 45 minuta je ostalo pri vodstvu Mure z 1:0, ki pa bo v nadaljevanju igrala brez Jureta Travnerja, ki je prejel dva rumena kartona.
45+2'
  V Velenju smo sicer iz tribune kjer danes ni pretirano veliko ljudi, slišali veliko negodovanja nad domačimi igralci, ki niso prikazali tistega, kar bi si navijači oziroma njihovi privrženci želeli. Morda pa bo v drugem delu drugače. Se slišimo v začetku drugega polčasa.
45+2'
  Menjava: iz igre Matusiwa Kisisavo, v igro Denis Kramar.
45'
45'
  Gostujoči trener je opravil s prvo menjavo.
45'
  Drugi polčas zdaj že v polnem teku. Rudar bo lovil izenačenje, Mura povišanje prednosti.
46'
  Streljal je Senad Jahič, a mimo vrat.
47'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Kramar. Utrpel ga je Uroš Rošer.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Uroš Rošer.
48'
  Nevaren udarec Rošerja, goste je rešil blok.
48'
  Leon Črnčič je dobil rumeni karton.
49'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Rok Buzeti.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rotman.
51'
  Gostujoči gol je ogrozil Roman, izkazal se je vratar Drakovič.
54'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Kramar. Utrpel ga je Rajko Rotman.
54'
  Berko je v gneči udaril visoko čez gol.
56'
  Menjava: iz igre Rok Buzeti, v igro Matic Maruško.
57'
  Streljal je Matic Maruško, a mimo vrat.
57'
  GOOOL! Zadel je Elvis Bratanovič!
58'
  Neverjetno dogajanje pred gostujočim golom. Po pravem biljardu priložnosti, ko se je stresla tudi prečka je na koncu žogo za hrbet pospravil Elvis Bratanovič, za izenačenje na 1:1.
59'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Opoku Aborah Stanley.
59'
  Erik Janža je dobil rumeni karton.
60'
  Ob jezeru v Velenju se vse skupaj začenja znova. Velenjčanom se je obrestoval nalet in sledilo je izenačenje. Rudar zdaj začel iskati drugi gol.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Podlogar.
61'
  Še enkrat več je z razdalje meril Matej Podlogar, a se je znova izkazal gostujoči vratar Filip Drakovič.
62'
  Streljal je Aleš Jeseničnik, a mimo vrat.
65'
67'
67'
  Po podaji Aleša Jeseničnika se je pred golom izvrstno znašel Elvis Bratanovič in še v drugo zatresel gostujo mrežo ter domače popeljal v vodstvo z 2:1.
69'
  Gostitelji so vse od začetka drugega polčasa močno pritiskali in ogrožali vrata Mure, kar se jim je obrestovalo z dvema zadetkoma.
70'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Dragan Jelič.
70'
  Gostujoči trener Oliver Bogatinov je zdaj opravil vse tri menjave.
73'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar. Utrpel ga je Opoku Aborah Stanley.
74'
  Menjava: iz igre Leon Črnčič, v igro Ivan Firer.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Firer.
77'
  Igra zdaj poteka med obema kazenskima prostoroma.
77'
78'
  Lep in hiter prodor Bratanoviča, ki je podal pred gol, tam pa je malce nespretno udaril Podlogar in žoga je odletela mimo desne vratnice.
79'
  Za vstop v igro se pri Rudarju pripravlja Saša Bakarič Baki
80'
  Menjava: iz igre Uroš Rošer, v igro Saša Bakarič.
83'
  Krasna podaja Bakariča pred gol, kjer pa so gostje uspeli žogo izbiti.
85'
  Menjava: iz igre Rajko Rotman, v igro Nemanja Stjepanovič.
85'
86'
  Priložnosti za Bratanoviča in Radujka. Imenitni, vendar pa se je obakrat izkazal vratar Mure.
87'
  Rudar še naprej drvi proti gostujočemu golu. Mura ne najde pravih odgovorov in posledično ne pride do priložnosti za izenačenje.
89'
  Začela se je zadnja minuta rednega dela obračuna med Rudarjem in Muro. Trener Aleš Čeh je kot kaže zadel v polno z menjavami, ko je v igro poslal Ivana Firerja in Sašo Bakariča, saj se je tempo še dodatno povzdignil. Junak pa zaenkrat Elvis Bratanovič - z dvema goloma.
90'
  Senad Jahič je dobil rumeni karton.
90'
  Arpad Vaš je dobil rumeni karton.
90'
  V Velenju bomo spremljali še tri minute dodatka.
90+2'
  Nusmir Fajič je dobil rumeni karton.
90+2'
90+2'
  Zadnje sekunde..
90+3'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
90+3'
  Ivan Firer je dobil rumeni karton.
90+3'
  Dramatična končnica.. Bo Rudar vzdržal?
90+3'
90+3'
  Končan je obračun 10. kroga. Domači nogometaši se veselijo....
90+3'
  Konec je tekme. Velenjčani se veselijo druge zmage, s katero so zdaj na lestvici prehiteli današnje nasprotnike. Rudar ima 9 točk, Mura 7.
90+3'
  Novi trener Rudarja Aleš Čeh se je domačin gledalcem oziroma privržencem predstavil v najlepši luči, potem ko je s svojimi varovanci na kolena spravil neugodno Muro. Velenjčani bodo v sredo gostovali pri Olimpiji, Murskosobočani pa bodo gostili Gorico.