12. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  30.09.2012 ob 18.00

2 : 0

Aluminij

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
Delegat: Kamenšek Jožef
Št. gledalcev: 400

Odlična predstava Domžal za novo zmago

Domžale - Aluminij 2:0 (0:0)

Domžale, 30. septembra (STA) - Nogometaši Domžal so v 12. krogu 1. slovenske nogometne lige premagali Aluminij iz Kidričevega z 2:0 (0:0).

* Športni park, gledalcev 400, sodniki: Vinčić, Ul (oba Maribor) in Friš (Sladki Vrh).
* Strelca: 1:0 Kovjenić (60.), 2:0 Balkovec (62.).

* Domžale: Zabret, Skubic, Topić, Pihler, Halilović, Korun, Balkovec (od 75. Ihbeisheh), Majer (od 46. Kovjenić), Požeg-Vancaš (od 46. G. Vuk), Husmani, Kous.

* Aluminij: Murko, Topolovec, Bingo, Kurež, Režonja (od 71. Pečovnik), Vraničar (od 64. Bešić), Drevenšek, Medved (od 57. M. Rešek), Kašnik, Sulejmanovič, Jeleč.

* Rumeni kartoni: Korun, Kovjenić, Drevenšek.
* Rdeč karton: /.

Domžalski nogometaši so primerno proslavili svoj 500. nastop kluba v prvoligaški konkurenci. Po treh tekmah brez zmage so tokrat vendarle znova vpisali tri točke, potem ko so bili praktično vso tekmo boljši tekmec od novinca v ligi Aluminija. Domžale so se s šesto zmago povzpele na tretje mesto, Aluminij pa je po šestem porazu ostal na šestem mestu.

Prvi polčas v Domžalah se je končal brez zadetkov, čeprav so gledalci videli nekaj obetavnih poskusov, predvsem domače ekipe, ki je bila boljši tekmec v tem delu igre. Prvi strel so gostitelji sprožili v deseti minuti, ko je z dobrih 20 metrov meril Aleks Pihler in za kak meter zgrešil cilj. Sledili so še poskusi Denisa Halilovića (mimo desne vratnice v 11. minuti), Žige Kousa (čez gol v 14.) in Zenija Husmanija v 21. minuti, ko je žoga po zaslugi bloka Almirja Sulejmanoviča le za nekaj centimetrov zletela mimo leve vratnice. V 34. minuti je gostujoča obramba pozabila na Kousa, toda Tomaž Murko je pravočasno posredoval. V 39. minuti je Husmani izvedel prosti strel in meril mimo desne vratnice, zadnjo priložnost v prvem delu pa je s strelom iz obrata zapravil Jure Balkovec, ko je prav tako meril le malce premalo natančno.

Domači trener Stevan Mojsilović je v želji po večji učinkovitosti v igro takoj poslal Gorana Vuka in Marka Kovjenića. Želje so se mu uresničile v 60. minuti, ko je domačo ekipo v vodstvo povedel prav Kovjenić. Najprej je sicer sprožil Balkovec, v gneči pred vrati pa se je nato najbolje znašel domžalski rezervist in ugnal Tomaža Murka z nizkim diagonalnim strelom z leve strani. Že dve minuti pozneje so domači podvojili prednost, ko je Balkovec po podaji Kovjenića z desetih metrov znova zatresel Aluminijevo mrežo. Tudi v končnici tekme so gostitelji kot po tekočem traku streljali proti vratom gostov, a zadetka jim ni uspelo več doseči. Še najnevarneje je bilo v 80. minuti, ko je Murko dobil "medsebojni dvoboj" z Goranom Vukom.