13. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  06.10.2012 ob 18.00  | Prenos: Stream prvaliga.si

Olimpija

3 : 1

Mura

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovani ljubitelji nogometa, lep pozdrav s Stožic, kjer bomo nocoj spremljali tekmo 13. kroga med Olimpijo in Muro.
0'
  Tekma se bo pričela ob 18. uri, to pa bo šesti prvenstveni obračun teh dveh moštev. Tri tekme je dobila Olimpija, dve Mura.
0'
  Prva postava OLI: Šeliga, Delamea Mlinar, Zarifović, Jović, Salkić, Zajc, Božič, Lovrečič, Omladič, Nikezić, Šporar.
0'
  Enajsterica MUR: Draković, Bohar, Maruško, Kramar, Opoku Aborah, Buzeti, Vaš, Travner, Janža, Jelić, Eterovič.
0'
  Mura je trenutno na zadnjem mestu lestvice, medtem ko se je Olimpija z nizom dobrih predstav - dobila je pet zaporednih prvenstvenih srečanj - zavihtela na drugo mesto.
0'
  Moštvi sta se letos že srečali, in sicer v 4. krogu, ko so na Fazaneriji zmagali zmaji (2:1).
0'
  Za Olimpijo je takrat dvakrat v polno zadel Trifkovič, za Muro pa je zatresel Fajič, ki pa tokrat zaradi poškodbe mišice ne bo zaigral.
0'
  Muraši letos na gostovanjih ne blestijo, dosegli so le eno zmago ob petih porazih.
0'
  Ljubljančani so na Stožicah dosegli dve zmagi, poraza in remija.
0'
  Danes se bosta pomerila drugi najboljši napad v ligi (Olimpija je v 13 krogih dosegla 24 golov) in najslabša obramba lige (Mura je na prav toliko srečanjih prejela 22 golov).
0'
  Mura je na zadnjih petih tekmih sicer strnila obrambne vrste, saj je prejela 5 golov.
0'
  Moštvi sta že na zelenici, srečanje se bo začelo ob 18. uri.
0'
1'
  Prvi napad za Muro.
1'
  Maruško je storil veliko napako na sredini igrišča, napad za Olimpijo.
3'
  Nikola Nikezič v prepovedanem položaju.
3'
  Zaenkrat zelo rezerviran začetek, nobena od ekip ne želi veliko tvegati.
3'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
5'
  Dobro odigrana kombinacija Mure pred kazenskim prostorom, a slab predložek v kazenski prostor.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Utrpel ga je Boban Jovič.
6'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat! Na štiri oči se je srečal s Šeligo po podaji Jeliča, a je grdo zgrešil. Situacija, ko je bilo skoraj težje zgrešiti kot zadeti!
8'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat! Gostje pritiskajo! Janža je zdaj lepo zaposlil Jelića, ki pa na drugi vratnici ni dobro zadel žoge z glavo!
10'
  Streljal je Anej Lovrečič, to je bil slab poizkus vezista Olimpije.
11'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Erik Janža.
12'
  Še en nevaren predložek v kazenski prostor, a Jelič ni bil dovolj visok, da bi lahko zaključil. Nevarnost Mure po večini preti z leve strani.
14'
  Mura in Olimpija enakovredna nasprotnika, a so več nevarnosti za nasprotnikova vrata do zdaj povzročili gostje.
15'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Utrpel ga je Dragan Jelič.
16'
  Eterovič je izvedel prosti strel s kakšnih 30 metrov, a je žoga končala precej preko vrat.
18'
  Nevaren predložek v kazenski prostor, Šeliga izbija nekoliko negotovo.
18'
  Streljal je Dragan Jelič! Z glavo nekaj centimetrov mimo leve vratnice Šelige!
19'
  Omladič je sprožil diagonalen strel s kakšnih 17 metrov za las mimo vrat Drakoviča!
21'
  Olimpija ima udarec iz kota.
21'
  Nenevaren predložek Lovrečiča v kazenski prostor...
22'
  Streljal je Mate Eterovič. Dobra kombinacija Opokuja, Jeliča in Eteroviča, ki je imel dovolj prostora in časa, da je sprožil, a precej preko vrat.
24'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat po polprotinapadu zeleno-belih.
25'
  Danes Olimpija redko ogroža vrata Mure, ki je v napadih precej bolj konkretna.
26'
  Zdaj na sredini igrišča leži Opoku, sicer eden vidnejših posamezniku na srečanju. Očitno ima težave s kolenom.
27'
  Streljal je Miha Zajc, mladi reprezentant U-19 dober meter mimo vrat.
29'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Erik Janža.
32'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Utrpel ga je Nik Omladič.
32'
  Še vedno prcej izenačeno srečanje, vendar je Mura tista, ki si lažje ustvarja priložnosti.
33'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Utrpel ga je Nik Omladič.
34'
34'
36'
  Streljal je Arpad Vaš, a za nekaj centimetrov mimo vrat! Eterovič je lepo preigraval pred kazenskim prostorom in nato našel Vaša, ki je dobro pobegnil Mlinarju, a je bil malenkost nenatančen.
38'
  Mura ima udarec iz kota.
39'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič! Janža je podal iz kota, žoga se je nekako čudno odbila do Jeliča, ki je s kakšnih 10 metrov silovito zaključil!
41'
  Ja, trud Mure v napadu se je obrestoval, le čakali smo, kdaj bodo gostje uspešno zaključili. Zanimovo bo videti, kako se bo Olimpija odzvala po zaostanku.
42'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
43'
  GOOOL! Zadel je Nik Omladič! Izjemno izveden prosti strel Omladiča! Žoga je odskočila od tal z izjemno rotacijo in presenetila Drakoviča, ki je roko na srce posredoval zelo nespretno.
44'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
45+1'
45+1'
  Spremljali smo zanimiv in izenačen prvi polčas. Mura si je sicer lažje ustvarjala priložnosti z zaključnim strelom, kar se ji je obrestovalo 39. minuti, ko je povedla, a je nato prejela zadetek po prekinitvi po dobro izvedenem prostem strelu Omladiča in slabem posredovanju Drakoviča. Z nestrpnostjo pričakujemo drugi polčas!
45+1'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro William Franklin Vicente.
45'
46'
  Uf, malce riskantno posredovanje Salkiča, žoga je končala kakšen meter mimo vrat.
47'
49'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Nik Omladič. Prekršek na 25 metrih.
50'
51'
  GOOOL! Zadel je Miha Zajc! Zajc je prodrl po desni strani in si ustvaril priložnost v kazenskem prostoru in kot da bi imel ničkoliko izkušenj v najmočnejšem slovenskem nogometnem tekmovanju rutinirano zaključil! Kakšen debi mladega reprezentanta v zeleno-belem dresu!
54'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Stanley Opoku Aborah. Utrpel ga je Nik Omladič.
54'
  Stanley Opoku Aborah je dobil rumeni karton zaradi ugovarjanja po prekršku.
55'
  Streljal je Miha Zajc, še en nevaren poizkus tega nogometaša.
55'
55'
56'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
56'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Leon Sreš.
57'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Kisisavo Matusiwa.
58'
  Zdaj nevaren protinapad Olimpije, vednar Zajc - v zadnjih trenutkih osrednji igralec srečanja - ni uspel oddati žoge do Vicenteja, ki bi se na štiri oči srečal z Drakovičem!
59'
  Streljal je Nikola Nikezič, a mimo vrat. Povsem samega ga je našel Vicente, a je Nikezič precej zgrešil na volej iz neposredne bližine!
61'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Sreš. Utrpel ga je Nik Omladič.
61'
  Leon Sreš je dobil rumeni karton zaradi grobega prekrška.
62'
64'
  Zdaj zeleno-beli precej bolj prepričani vase tudi v napadalnih akcijah.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je William Franklin Vicente. Tokrat malo dela za Drakoviča.
66'
  GOOOL! Zadel je Miha Zajc! Izjemen zadetek mladega Zajca iz roba kazenskega prostora! Mladenič si bo tole srečanje prav gotovo zapomnil do konca življenja.
69'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat.
70'
  Streljal je William Franklin Vicente, a mimo vrat. Izjemna akcija Olimpije, ki igra kot prerojena! Nikezič je v kazenskem prostoru s peto podal do Vicenteja, ki je iz neposredne bližine za las zgrešil!
73'
  Opoku leži na zelenici, podrl ga je Zarifovič, vendar Ponis na veliko začudenje navijačev Mure ni dosodil ničesar.
75'
  Zdaj Lovrečič leži na tleh po posredovanja Opokuja, sodnik ni dosodil ničesar... Zdaj so zeleno-beli tisti, ki se jezijo.
76'
  Verbalno obračunavanja Opokuja in Božiča. Ali bodo sledila rumena opozorila, če da, potem bo moral Opoku z igrišča.
76'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Stanley Opoku Aborah je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
76'
  Blaž Božič je dobil rumeni karton.
77'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Leon Horvat.
77'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Rok Baskera.
78'
  Srečanje se nadaljuje.
80'
  Murašem se zaenkrat ne pozna, da igrajo z igralcem manj v polju...
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič, ki je bil povsem sam, a je Šeliga odlično posredoval!
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je William Franklin Vicente.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Nikezič, Drakovič brani, žoga za las mimo vratnice v kot.
86'
88'
89'
  Menjava: iz igre Miha Zajc, v igro Filip Valenčič. Velik aplavz s tribun za 18-letnega Zajca, ki je na debiju v prvi ligi dosegel kar dva zadetka!