14. krog |  Nova Gorica, Športni park |  20.10.2012 ob 15.00

4 : 1

Aluminij

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Podgoršek Marko (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 5

0'
  Ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz Nove Gorice, kjer bosta Gorica in Aluminij odigrala uvodno tekmo 14. kroga.
0'
  Vreme na goriškem je prijetno jesensko s temperaturo okrog 18 stopinj celzija.
0'
  Postava Gorice: Simčič, Kadrija, Celcer, Vetrih, Širok, K Jogan, Žigon, Praprotnik, Gregorič, Ndiaye in A. Jogan.
0'
  Aluminij: Murko, Topolovec, Bingo, Pečovnik, Kurež, Vraničar, Spahič, Drevenšek, Kašnik, Jelič in Brezovački.
0'
  Kljub zastojem na avtocesti, so nogometaši iz Kidričevega pravočasno prispeli v Novo Gorico.
0'
  V taboru Aluminija ni težav s poškodbami in kartoni, goriški trener Srebrnič je brez poškodovanega Mihe Mevlje.
0'
  Ekipi sta doselj odigrali eno prvenstveno tekmo: 12. avgusta je bilo v Kidričevem 2:1.
0'
  V Kidričevem je za Gorico zadel Žigon, za Aluminij pa Kmetec in Kurež.
0'
  Gorica je brez zmage že od 6. kroga (18. avgust) ko je v Športnem parku premagala Koper.
0'
  Aluminij je v preteklem krogu s 3:0 premagal ekipo Rudarja.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče.
0'
  Pred tekmo minuta molka v spomin na pokojnega Emila Hledeta, nekdanjega člana IO ND Gorica.
0'
1'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je David Kašnik.
2'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Vraničar. Utrpel ga je Matija Širok.
3'
  Po pričakovanju odprt začetek tekme.
4'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Kurež. Utrpel ga je Dejan Žigon.
4'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Kurež. Utrpel ga je Kris Jogan.
6'
  Streljal je Amedej Vetrih, a mimo vrat.
7'
  Dober strel Vetriha z okrog 20 metrov, a ne dovolj natančen.
7'
  Streljal je Dejan Žigon, a mimo vrat.
8'
  Žigon je dobil globinsko žogo in poskusil z lobom, a je streljal preko vrat.
9'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Utrpel ga je Nejc Praprotnik.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon.
10'
  Žigon je prodrl po levi in iz "mrtvega kota" z močnim strelom zadel stativo.
11'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Matija Širok.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Taulant Kadrija.
13'
  GOOOL! Zadel je Nejc Praprotnik!
14'
  Po podaji Široka z desnega boka, je Praprotnik iz neposredne bližine Murka matiral s strelom z glavo.
15'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Blaž Brezovački.
17'
  Po uvodnih, malce bolj enakovrednih minutah, popolna prevlada Novogoričanov.
18'
19'
  Žiga Vraničar je dobil rumeni karton.
21'
  Gorica ima udarec iz kota.
21'
22'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Taulant Kadrija. Utrpel ga je Blaž Brezovački.
24'
  Menjava: iz igre Žiga Vraničar, v igro Tomaž Kožar.
24'
  Vraničar se je poškodoval.
25'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Tomaž Kožar.
26'
  Kris Jogan v prepovedanem položaju.
26'
27'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Pečovnik. Utrpel ga je Matija Širok.
29'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Taulant Kadrija. Utrpel ga je Jurica Jeleč.
29'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Taulant Kadrija.
30'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jurica Jeleč. Utrpel ga je Matija Širok.
31'
  Gorica še naprej prevladuje. Aluminij še brez resnega napada.
34'
  Streljal je Kris Jogan, a mimo vrat.
34'
  Tomaž Kožar v prepovedanem položaju.
37'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Utrpel ga je Marko Drevenšek.
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomaž Kožar.
40'
  GOOOL! Zadel je Jurica Jeleč!
41'
  Najprej je Kožar po prodoru po levi zadel stativo goriških vrat. Po novi akcijio po desni pa je Kurež podal Jeleču, ki je žogo preusmeril v mrežo za 1:1.
42'
42'
  Tomaž Kožar je dobil rumeni karton.
43'
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Marko Drevenšek.
45+1'
45+1'
45+1'
  Gorica je bila boljši nasprotnik v 1. polčasu.Toda pobude po vodstvu ni uspela oplemenititi z drugim golom. Zato pa uspešna akcija gostov in izenačenje na 1:1.
45+1'
  Drugi polčas brez sprememb v enajstericah.
45'
45'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Utrpel ga je Blaž Brezovački.
47'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jurica Jeleč. Utrpel ga je Uroš Celcer.
48'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tomaž Kožar. Utrpel ga je Miha Gregorič.
48'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Tomaž Kožar je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
49'
51'
  Aluminij ima udarec iz kota.
53'
54'
  GOOOL! Zadel je Taulant Kadrija!
56'
  Po povratni žogi Ndiaya, je z okrog 25 - tih metrov močno sprožil Kadrija in zadel levi spodnji kot Murkovih vrat.
57'
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matija Širok.
58'
  Menjava: iz igre Nejc Pečovnik, v igro Mitja Rešek.
58'
  Pred menjavo dober strel Široka in lepa obramba Murka.
59'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Taulant Kadrija. Utrpel ga je Marko Drevenšek.
59'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jurica Jeleč. Utrpel ga je Vasja Simčič.
60'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
61'
  Marko Drevenšek je dobil rumeni karton.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Kris Jogan.
63'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Utrpel ga je Semir Spahič.
64'
65'
  Po daljši goriški akciji je ob razredčeni obrambi po nizki žogi močno udaril Praprotnik in zadel za 3:1.
66'
68'
  Gorica je v 2. polčasu popravila strelski učinek in prišla na prag težko pričakovane zmage.
69'
  Menjava: iz igre Semir Spahič, v igro Aljaž Medved.
71'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
71'
  Menjava: iz igre Kris Jogan, v igro Sandi Bremec.
73'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Marko Drevenšek.
73'
73'
74'
74'
  Welle Ndiaye je dobil rumeni karton.
75'
75'
75'
  GOOOL! Zadel je Welle Ndiaye!
77'
  Po podaji iz kota je s povratno žogo Alen Jogan pred golom zaposlil Ndiaya, ta pa je s strelom z glavo matiral Murka.
78'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Brezovački. Utrpel ga je Taulant Kadrija.
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Praprotnik.
79'
  Po hitrem protinapadu je Žigon zadel okvir gola.
80'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Aljaž Medved.
80'
  Welle Ndiaye je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
81'
82'
82'
  Mitja Rešek je dobil rumeni karton.
82'
  Rešek je prejel rumeni karton zaradi prekrška v prejšnji akciji.
83'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Jurica Jeleč.
85'
  Gorica je, tudi na krilih igralca več strla odpor Aluminija.
85'
85'
  Taulant Kadrija je dobil rumeni karton.
85'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič. Utrpel ga je Jurica Jeleč.
86'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Denis Topolovec.
86'
87'
88'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Jan Dornik.
90'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Jan Dornik. Utrpel ga je Denis Topolovec.
90'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+1'
90+1'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Praprotnik. Utrpel ga je Robert Kurež.
90+3'
90+3'
  Amedej Vetrih je dobil rumeni karton.
90+3'
90+3'
  Avgustovski razplet se ni ponovil, tokrat Goričani niso dovolili popolnega preobrata in priigrali visoko zmago. Prvopo dveh mesecih brez polnega izkupička.
90+3'
  Težko pričakovana zmga Gorice torej in prepotrebne točke za dvig z dna lestvice.
90+3'
  Gostje so bili po izključitvi igralca Kožrja preskormni za preobrat.
90+3'
  To je vse iz Športnega parka. Veliko nogometnih užitkov v nadaljevanju 14. kroga in nasvidenje.