16. krog |  Murska Sobota, Fazanerija |  04.11.2012 ob 14.00  | Prenos: Stream prvaliga.si

Mura

2 : 3

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Kresnik Dejan (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 7

0'
  Lep pozdrav iz murskosoboške Fazanerije.
0'
  V 16. krogu 1. SNL zadnjeuvrščena Mura 05 gosti Luko Koper.
0'
  Postava domačinov: Drakovič, Janža, Mörec, Kramar, Majer, Eterovič, Bohar, Kurbus, Aborah, Vaš in Sačer.
0'
  Postava gostov: Nenezič, Đukič, Blažič, Mavrič, Perger, Guberac, Filipovič, Žibert, Palčič, Čadikovski in Popovič.
0'
  Na zadnjih dveh tekmah so Muraši remizirali proti Celju, tekma proti Aluminiju pa je bila zaradi slabega vremena in posledično slabe igralne površine preložena. Koprčani pa so remizirali v Velenju in v 15. krogu visoko s kar 4:0 premagali Gorico.
0'
  Slaba popotnica »Kanarčkov« pa je četrtfinalna pokalna tekma, kjer jih je z minimalno zmago izločil kranjski Triglav. Črnobeli so izpadli že v drugem krogu proti letos odlični Olimpiji.
0'
  Pri murskosoboškem prvoligašu imajo nekoliko več preglavic s sestavo začetne enajsterice. Manjkata poškodovana Fajič in Travner, kaznovani Maruško ter oboleli Horvat.
0'
  Domače bo s klopi vodil pomočnik trenerja Franc Cifer. Oliver Bogatinov bo danes odslužil svojo prvo od treh tekem kazni, ki mu jo je dodelil disciplinski sodnik NZS.
0'
  Italijanski strateg na klopi Luke Kopra Rodolfo Vanoli ne more računati na poškodovana Lotriča in Bagariča.
0'
  V prvi četrtini prvenstva se je srečanje današnjih nasprotnikov na Bonifiki končalo z zmago Koprčanov z 4:1.
0'
  Koprčani so v 15 krogih zbrali 22 točk in zasedajo četrto mesto. Črnobeli so odigrali tekmo manj in z 11 točkami zasedajo zadnje mesto na prvenstveni razpredelnici. Kot na dlani je, da si novega spodrsljaja ne morejo privoščiti.
0'
  V pričakovanju začetka tekme naj omenimo še, da je v Murski Soboti prijetnih 18 stopinj Celzija, torej so razmere idealne. A tudi zaradi slabših rezultatov domačega moštva tribune še zdaleč ne bodo tako zasedene kot so bile v lanski sezoni, po kateri se je Mura 05 uvrstila v Ligo Evropa.
0'
  S sredine igrišča bodo začeli igralci Mure 05.
0'
1'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kurbus. Utrpel ga je Dragan Čadikovski.
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivica Guberac.
1'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac.
2'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Utrpel ga je Arpad Vaš.
2'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Perger. Utrpel ga je Mate Eterovič.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sačer Mario.
3'
  Mura ima udarec iz kota.
4'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kurbus. Utrpel ga je Denis Perger.
5'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat.
7'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Romeo Filipovič. Utrpel ga je Mate Eterovič.
7'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Čadikovski. Utrpel ga je Dejan Kurbus.
8'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Utrpel ga je Dragan Čadikovski.
15'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Dejan Kurbus.
17'
  V prvih 15 minutah smo spremljali dokaj raztrgano igro.
17'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
18'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Perger. Utrpel ga je Sačer Mario.
18'
  Denis Perger je dobil rumeni karton.
18'
  Denis Kramar v prepovedanem položaju.
19'
  GOOOL! Zadel je Damjan Bohar!
21'
  Hiter protinapad domačih. Akcijo Aboraha in Vaša je izkoristil Bohar, ki je zadel s strelom iz 16 metrov.
21'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kurbus. Utrpel ga je Ivica Guberac.
21'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
22'
23'
23'
  GOOOL! Zadel je Dragan Čadikovski!
25'
  Hitro izenačenje gostov. Čadikovski je dobil uporabno žogo v kazenski prostor in v drugem poizkusu z glavo ukanil nezanesljivega Drakoviča.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Kurbus.
28'
  Streljal je Denis Popovič, a mimo vrat.
29'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Popovič. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
31'
  Dragan Čadikovski je dobil rumeni karton.
33'
34'
  Tekma je za trenutek prekinjena, saj so ob prekršku gostujoči igralci burno reagirali.
34'
  Urban Žibert je dobil rumeni karton.
34'
  Denis Kramar je dobil rumeni karton.
34'
  Dejan Kurbus je dobil rumeni karton.
35'
  Streljal je Urban Žibert, a mimo vrat.
36'
36'
  Streljal je Sačer Mario, a mimo vrat.
38'
  Sačer je dvakrat nevarno zapretil. Prvič se je izkazal gostujoči vratar, drugi strel z glavo pa je zletel mimo gola.
38'
38'
  Nevarna akcija gostov, Muraši so se rešili v zadnjem hipu.
38'
  Bojan Đukič v prepovedanem položaju.
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Popovič.
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Urban Žibert.
39'
  Sedaj dve odlični obrambi domačega Drakoviča.
42'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Utrpel ga je Romeo Filipovič.
44'
  Streljal je Denis Perger, a mimo vrat.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kurbus. Utrpel ga je Romeo Filipovič.
45+1'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Dejan Kurbus je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
45+2'
45+2'
  Za nami je prvi polčas. V uvodnih minutah smo spremljali raztrgano igro brez izrazitih priložnosti. Po vodilnem zadetku se je igra razživela in nadaljevanje je bilo veliko boljše. Za domače je bila usodna minuta sodnikovega dodatka v kateri je Kurbus prejel drugi rumeni karton, zato bo pot do nove zmage domačih še težja.
45+2'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Dragan Jelič.
45'
46'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Čadikovski.
46'
46'
  Vratnica Čadikovskega!
48'
48'
  Guberac je z globinsko žogo zaposlil Čadikovskega, ki je sam stekel proti Drakoviču in ga rutinirano premagal.
49'
  Bradaschia je dobil rumeni karton.
49'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Palčič. Utrpel ga je Damjan Bohar.
49'
  Matej Palčič je dobil rumeni karton.
52'
  Denis Popovič v prepovedanem položaju.
52'
54'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Mavrič Rožič. Utrpel ga je Sačer Mario.
54'
  Matej Mavrič Rožič je dobil rumeni karton.
56'
  Po vodilnem zadetku gostov se je igra povsem razživela in v zadnjih trenutkih spremljamo zelo razburljivo srečanje.
56'
56'
59'
  Menjava: iz igre Aleš Majer, v igro Rok Buzeti.
59'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Romeo Filipovič. Utrpel ga je Erik Janža.
60'
  Streljal je Arpad Vaš, a mimo vrat.
60'
  Igor Nenezič je dobil rumeni karton.
62'
  Menjava: iz igre Matej Palčič, v igro Ivan Brečevič.
64'
64'
  Damjan Bohar v prepovedanem položaju.
66'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Sačer Mario. Utrpel ga je Romeo Filipovič.
66'
  Sačer Mario je dobil rumeni karton.
67'
  Menjava: iz igre Romeo Filipovič, v igro Bradaschia Daniel.
69'
  Menjava: iz igre Sačer Mario, v igro Kisisavo Matusiwa.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Kisisavo Matusiwa.
73'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Urban Žibert.
73'
  Koprčani zaenkrat uspešno branijo minimalno vodstvo. Mura ne pride do prave priložnosti.
75'
  GOOOL! Zadel je Kisisavo Matusiwa!
77'
  Bohar je lepo našel samega Buzetija in njegov natančen predložek je Matusiwa spremenil v zadetek.
77'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
79'
  Menjava: iz igre Dragan Čadikovski, v igro Matej Pučko.
81'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Pučko. Utrpel ga je Denis Kramar.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Pučko.
82'
82'

83'
  Kisisavo Matusiwa v prepovedanem položaju.
84'
84'
84'
87'
  Stoodstotna priložnost Pučka, lepa obramba Drakoviča.
87'
89'
90'
  Štiri minute sodnikovega dodatka.
90'
  GOOOL! Zadel je Denis Popovič!
90+2'
  Domači niso mogli zaustaviti danes odličnega Popoviča, ki je z žogo pretekel pol igrišča in z leve stani premagal danes nezanesljivega domačega vratarja.
90+4'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Perger. Utrpel ga je Rok Buzeti.
90+4'
90+4'
  Sanje o treh točkah domačih so se (spet) razblinile v sodniškem dodatku, tako so se le še utrdili na dnu prvenstvene razpredelnice. Na drugi stani so se Koprčani z današnjo zmago povzpeli na odlično tretje mesto.