17. krog |  Kidričevo, Športni park NK ALUMINIJ |  07.11.2012 ob 14.00

Aluminij

1 : 2

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 4

0'
  Ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni iz športnega parka v Kidričevem, kjer se bosta ob 14. uri v 17. krogu državnega prvenstva med seboj pomerili ekipi Aluminija ter Celja.
0'
  Domačim nogometašem v zadnjih krogih državnega prvenstva ne gre najbolje, medtem ko v pokalnem tekmovanju naravnost blestijo (uvrstili so se v polfinale). A za celjenje ran po dveh zaporednih visokih porazih, v goste ne prihaja ravno najbolj primeren tekmec. Celjani so prav v minulem krogu navdušili v Mariboru, kjer so presenetljivo na kolena spravili domačega »evroligaša«.
0'
  A točke iz Maribora bodo izgubile sijaj, če se Celjani iz Kidričevega ne vrnejo z novim kompletom treh točk. Morda bi se zadovoljili tudi s točko, saj bi jim tudi ta prinašala ugoden položaj pred prihajajočima tekmama, ki ju bodo zaporedoma odigrali pred domačimi navijači.
0'
  Novega poraza pa si ne bi smeli privoščiti nit nogometaši Aluminija, ki so lepo prednost pred zasledovalci že zapravili. Z morebitno zmago pa ne bi zgolj vnesli nekoliko miru v slačilnico, temveč bi na petem mestu ulovili prav današnjega nasprotnika. V tej nameri pa jim zaradi kartonov ne bo mogel pomagati Semir Spahič in poškodovana Žagar ter Medved.
0'
  Najmočnejše zasedbe pa na igrišče ne bo mogel poslati niti gostujoči trener Marjan Pušnik, ki bo zaradi poškodb pogrešal Močiča, Horvata, Korošsca in Močivnika.
0'
  Bo pa to še le prvi spopad omenjenih klubov v prvoligaškem tekmovanju na igrišču športnega parka v Kidričevem. Prvo tekmo na Areni Petrol so z 2:1 dobili Celjani.
0'
  Pa poglejmo še začetne enajsterice...
0'
  Trener Aluminija, Bojan Flis se je odločil za naslednje nogometaše: Murko, Topolovec, Rešek, Kožar, Jeleč, Kurež, Drevenšek, Kašnik, Brezovački, Bingo, Pečovnik.
0'
  Marjan Pušnik pa je v ogenj poslal sledečo zasedbo: Kotnik, Gobec, Centrih, Krajcer, Žitko, Kolsi, Tomažič-Šeruga, Vrhovec, Plesec, Bajde, Verbič.
0'
  Dvoboj se torej prične čez dobrih 10 min.
0'
  Pravico bo delila četvorka iz Kranja. In sicer bo glavni sodnik Nejc Kajtazovič, ob pomoči Mateja Žuniča in Dejana Švarca (slednji sicer prihaja iz Ivančne Gorice), četrti sodnik pa bo Darko Čeferin.
0'
  Nogometaši obeh ekip že prihajajo na igrišče.
0'
1'
  Prvi so v napad krenili gostje.
1'
  Aluminij ima udarec iz kota.
1'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Tuomas Kolsi. Utrpel ga je Denis Topolovec.
3'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Rešek.
4'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Mitja Rešek.
5'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Rešek. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
7'
  Tekmo spremlja zgolj kakšnih 150 gledalcev.
9'
  GOOOL! Zadel je Robert Kurež!
10'
  Lepa podaja Pečovnika za hrbet gostujoče obrambe, kjer se je sam pred vratarjem Kotnikom znašel Kurež ter ga rutinirano premagal. S tem je dosegel že svoj osmi zadetek v sezoni in tako sedaj sam zaseda vrh lestvice strelcev.
12'
  Iz težkega položaja je poiskušal Sebastjan Gobec, a mimo vrat.
15'
15'
  Po podaji iz kota, je z glavo streljal Robet Kureč, a je žoga zletela preko gola.
18'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Utrpel ga je David Tomažič Šeruga.
18'
  Marko Drevenšek je dobil rumeni karton.
19'
  Oster prekršek Drevenška nad Tomažičem Šerugo. Sodnik je upravičeno pokazal rumeni karton.
20'
  V nevarnem položaju se je znašel Verbič, a je pred njim še pravočasno posredoval vratar Murko.
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde.
23'
  Jurica Jeleč v prepovedanem položaju.
24'
  Gregor Bajde je dobil rumeni karton.
26'
  Sporna situacija v kazenskem prostoru domačih. Po prerivanju dveh branilcev Aluminija z Bajdetom, je slednji padel, sodnik pa se je namesto najstrožje kazni, odločil rumeni karton zaradi simuliranja pokazati Bajdetu.
26'
  Celje ima udarec iz kota.
26'
  Benjamin Verbič je dobil rumeni karton.
29'
  Gostje iz Celja počasi prevzemajo pobudo.
29'
  Celjani so lepo kombinirali v domačem kazenskem prostoru, naposled pa je nekoliko iz strani zaključil Nejc Plesec, vratar Murko pa mu je strel odlično blokiral.
29'
33'
34'
  Tekma je zaradi poškodbe Krajcerja prekinjena.
35'
  ...Krajcer je ob robu igrišča že pripravljen za vstop v igro.
39'
  Robert Kurež v prepovedanem položaju.
42'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Klemen Bingo.
44'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Kurež. Utrpel ga je Sebastjan Gobec.
45'
  Še minuta sodniškega podaljška.
45+1'
45+1'
  V prvem delu je zgolj kakšnih 150 gledalcev spremljalo dokaj enakovredno igro obeh moštev. Rahlo terensko premoč so sicer imeli gostje, a so bili nogometaši Aluminija nekoliko spretnejši v napadu ter že po prvi pravi priložnosti prešli v vodstvo.
45+1'
  Nogometaši se že vračajo na igrišče. S sredine bodo tokrat začeli domači.
45'
45'
  Menjava: iz igre David Tomažič Šeruga, v igro Nikola Ivanovič.
45'
  Streljal je Nikola Ivanovič, a mimo vrat.
45'
  Na robu kazenskega prostora je do strela prišel Verbič, njegov strel pa je le za malo zgrešil cilj.
48'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Tomaž Kožar. Utrpel ga je Matic Kotnik.
49'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Brezovački. Utrpel ga je Matej Centrih.
50'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Tuomas Kolsi. Utrpel ga je Nejc Pečovnik.
50'
51'
  Menjava: iz igre Jurica Jeleč, v igro Žiga Vraničar.
52'
53'
53'
  Streljal je Klemen Bingo, a mimo vrat.
54'
  GOOOL! Zadel je Nikola Ivanovič!
57'
  Menjava zveznega igralca za napadalca Ivanoviča, je že obrodila sadove, saj je prav ta nogometaš prejel od Verbiča odlično podajo, tako da mu iz bližine ni bilo težko zadeti izenačujoči gol.
57'
  Menjava: iz igre Nejc Plesec, v igro Klemen Medved.
59'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih. Utrpel ga je Marko Drevenšek.
59'
  Menjava: iz igre Mitja Rešek, v igro Denis Rešek.
60'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Pečovnik.
63'
  Klemen Medved v prepovedanem položaju.
66'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Ivanovič. Utrpel ga je Marko Drevenšek.
67'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Utrpel ga je Blaž Brezovački.
70'
  V 2.polčasu spremljamo prcej raztrgano igro, brez pravih priložnosti za spremembo izida. Nogometaši obeh ekip sicer skušajo priti do vodilnega zadetka, žal pa se vsak napad konča brez pravega zaključka.
72'
  Nogometaši Aluminija so pobudo znova prepustili Celjanom, sami pa skušajo njihov gol ogroziti iz hitrih protinapadov.
73'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je David Kašnik.
74'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Tomaž Kožar.
74'
  Blaž Vrhovec je dobil rumeni karton.
75'
  Priložnost za Drevenška iz kakšnih 25.metrov.
75'
  Kot že rečeno je Drevenšek s kakšnih 25m sprožil po tleh, vratar Kotnik pa je njegov strel brez večjih težav okrotil.
77'
78'
  Streljal je Klemen Medved, a mimo vrat.
79'
  Kakšna priložnost za Celjane. Gobec je lepo preigraval, podal do Medveda, ta pa je povsem neoviran streljal preko vrat.
79'
  Menjava: iz igre Tomaž Kožar, v igro Adnan Bešič.
80'
  Robert Kurež je dobil rumeni karton.
81'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Andraž Žurej.
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Kurež.
82'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Žiga Vraničar.
82'
  Matic Žitko je dobil rumeni karton.
83'
  Tokrat je bilo vroče pred celjskimi vrati. Drevenšek je izvajal prosti strel iz strani, žoga se je pred Kotnikom nevarno odbila, tako da je le ta s težavo spravil žogo nazaj v igrišče.
83'
  Streljal je Andraž Žurej, a mimo vrat.
84'
  Vraničar je zaradi poškodbe moral zapustiti igrišče, tako da Aluminij nadaljuje zgolj z desetimi možmi. Trener Flis je namreč že opravil vse tri menjave.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sebastjan Gobec.
86'
  Denis Topolovec je dobil rumeni karton.
87'
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Benjamin Verbič, a se je Murko izkazal z obrambo.
88'
90'
  Še tri minute podaljška.
90+1'
  Celjani vršijo pritisk, jim bo uspelo zadeti zmagoviti gol?
90+3'
  GOOOL! Zadel je Andraž Žurej!
90+4'
  Medved se je odlično znašel pred vrati in streljal, Murko je žogo le na kratko odbil do Žureja, ki je žogo le potisnil v nebranjeno mrežo. Do zmagovitega zadetka so mu pomagali tudi nespretni branilci domačih.
90+8'
  Kaj reči ob tem zaključku? Celjani so prikazali več želje, si priigrali tudi lepše priložnosti in na koncu tudi zasluženo zmagali. Aluminij pa je tako doživel že svoj tretji zaporedni poraz v domačem prvenstvu.