17. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  07.11.2012 ob 17.00

2 : 0

Olimpija

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Fekonja Štefan (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, lep pozdrav iz sončnega Kopra, kjer bomo danes spremljali obračun 17. kroga med Luko Koprom in Olimpijo.
0'
  Luka Koper bo nastopila v naslednji postavi: Nenezić; Đukić, Hadžič, Perger, Palčič; Guberac, Čovilo, Črnigoj; Bradaschia, Pučko, Čadikovski.
0'
  Olimpija bo začela z naslednjo enajsterico: Šeliga; Zarifović, Kovačevič, Sarasola, Salkić; Božič, Trifković, Omladič, Lovrečič; Šporar, Nikezić.
0'
  Trener domačih Vanoli danes pogreša Bagariča, Lotriča, Žiberta in Bubala, ki je zapustil slovensko obalo.
0'
  Olimpija je v večini pokrpala kadrovske luknje. Nocoj bo strateg gostov Razdrh pogrešal Finka.
0'
  Grafično postavitev moštev si lahko ogledate v zavihku postave.
0'
  Še en zanimiv podatek. Zmaji že od dalnjega leta 1987 niso dobili tekme na Bonifiki.
0'
  Sicer sta se moštvi od ponovne uvrstitve Olimpije v prvo ligo pomerili 13-krat. Statistika močno na strani Koprčanov, ki so se treh točk veselili osemkrat. Olimpija je slast zmage okusila štirikrat. Enkrat sta se moštvi razšli s prijateljskim remijem.
0'
  V tej sezoni sta se Olimpija in Luka Koper že pomerili, in sicer v osmem krogu, ko je Olimpija zmagala s 4:1.
0'
  Osmi krog je za zeleno-bele tudi prelomni trenutek jesenskega dela, saj so od takrat dalje nanizali pet zaporednih prvenstvenih zmag. Vse pod vodstvom Andreja Razdrha.
0'
  Tudi Koprčani pod vodstvom Rodolfa Vanolija nizajo boljše rezultate, saj že tri tekme ne poznajo poraza. Nazdanje so v gosteh premagali Muro.
0'
0'
  S sredine so začeli gostje.
0'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Utrpel ga je Nikola Nikezič. Đukič je dobil ustno opozorilo glavnega sodnika Bukovca, saj je pregrobo pokazal, kdo je gospodar na igrišču.
3'
  Olimpija je začela v svojem slogu, napadalno, medtem ko Koprčani v teh trenutkih homogeno stojijo na zelenici in preprečujejo napade gostov.
3'
  GOOOL! Zadel je Daniel Bradaschia! Uf, velikanska napaka Sarasole v obrambi. Oddal je izjemno šibko podajo proti Zarifoviču, ki jo je prestregel Bradaschia in iz kazenskega prostora rutinirano premagal Šeligo. To je prvi zadetek Bradashie v dresu Kopra, kamor je prišel iz AS Taranto Calcia.
6'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Utrpel ga je Ivica Guberac.
8'
  Dober prodor Trifkoviča na desni strani kazenskega prostora je dobro našel Nikeziča, ki pa ni znal unovčiti podaje!
9'
  Po začetnem naletu Olimpije so moči na igrišču zdaj izenačene.
10'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Miroslav Čovilo.
12'
  Vanoli zdaj svoje nogometaše postavlja višje proti golu Ljubljančanov, očitno se ni zadovoljil z minimalnim vodstvom, saj se zaveda, da je lahko še kako varljivo.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Daniel Bradaschia.
14'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
15'
  Uf, še enkrat je po desni strani pobegnil Bradaschia in iz igre vrgel Sarasolo, nato pa se na štiri oči srečal s Šeligo, ki je njegov strel po sredini ubranil s skrajnimi močmi!
18'
  Kanarčki so še naprej tisti, ki diktirajo tempo, medtem ko Olimpijo spoznavamo tudi v drugi, bolj obrambni različici.
19'
  Zdaj domačini zahtevajo igro z roko v kazenskem prostoru Olimpije, sodnik Bukovec je le zamahnil z rokama.
20'
  Nikola Nikezič v prepovedanem položaju.
21'
23'
  Obetaven protinapad Kopra je končal v avtu, Čadikovski ni bil dovolj hiter, da bi ujel podajo Črnigoja, sicer bi bilo še kako nevarno v kazenskem prostoru Olimpije.
24'
  Olimpija stežka prihaja dlje kot do 20 metrske oddaljenosti od vrat Kopra.
25'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
26'
  Lovrečič je kar naenkrat sprožil iz 25 metrov naravnost v Nenezića, ki je imel kar precej dela z izbijanjem iz kazenskega prostora.
29'
  Po daljšem času zeleno-beli držijo žogo na sredini kazenskega prostora.
31'
  Inigo Sarasola Lascurain v prepovedanem položaju.
33'
  Srečanje se je nekoliko umirilo. Tako ena kot druga ekipa stežka prihajata do zaključnih strelov.
36'
  Olimpija pripelje žogo do kazenskega prostora, nato pa zmanjka idej, ali drugače rečeno, Koper izjemno čvrsto stoji pred svojim kazenskim prostorom.
36'
  Olimpija ima udarec iz kota.
37'
37'
  Omladič je iz kota našel Zarifoviča, ki je z glavo za kakšen meter zgrešil okvir vrat!
40'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Damir Hadžič.
41'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Čadikovski. Utrpel ga je Blaž Božič.
41'
  Dragan Čadikovski je dobil rumeni karton, ker je od zadaj vlekel Blaža Božiča.
42'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Utrpel ga je Matej Palčič.
44'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Dragan Čadikovski. Prekršek na 25 metrih na desni strani kazenskega prostora Olimpije.
44'
  Izvrsten poizkus Bradaschie, ki je s škarjicami atraktivno streljal s kakšnih osmih metrov, a je Šeliga stal na mestu.
45'
  Dve minuti sodnikovega dodatka.
45'
  Streljal je Dragan Čadikovski, a mimo vrat.
45+2'
45+2'
  Spremljali smo čvrsto trdo srečanje, na katerem so Koprčani po zaslugi izjemno razpoloženega Bradaschia povedli že v tretji minuti in Ljubljančane za korak oddaljili od prve zmage na Bonifiki v 25 letih.
45'
45'
  Na začetku drugega polčasa brez menjav na obeh straneh.
46'
46'
  Nevarna akcija Olimpije! Omladič je izvedel kot in na prvi vratnico naše Šporarja, ki je zaključil ''iz prve'', a je Nenezić stal na mestu!
48'
  Streljal je Nik Omladič, a v reklamne napise.
49'
  Guberac je z desne strani podal v kazenski prostro, kjer je bil med dvema igralcema najvišji Čadikovski, a je bil dobolj oviran, da bi lahko bolje meril.
50'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Čovilo. Utrpel ga je Blaž Božič.
53'
  Koper po preverjenem receptu zaustavlja Olimpijo. Čvrsto in strnjeno pred kazenskim prostorom preprečujejo kakršnokoli resno namero zeleno-belih za dosego gola.
55'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Domen Črnigoj. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
55'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Dragan Čadikovski.
56'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Čovilo. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
57'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Čadikovski. Utrpel ga je Inigo Sarasola Lascurain.
59'
  Lovrečič je spet sprožil od daleč. Manjkajo takšni zaključki gostov, saj po ''bunkerju'' kanarčkov ostaja premalo prostora za podaje v kazenski prostor.
61'
  Strel v okvir vrat. Poskusil je Erik Salkič, vendar je bilo to bolj podobno podaji.
62'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Nik Omladič.
62'
  Menjava: iz igre Domen Črnigoj, v igro Denis Popovič.
64'
  Zdaj je v popolnem dimu Lovrečič v kazenskem prostoru iskal Šporarja, a ga ni našel. Tako navijači Kopra kot Olimpije skozi celotno tekmo uprabljajo pirotehnična sredstva, kar nikakor ne spada na nogometne zelenice.
65'
  Bradaschia je pod dolgem času podal v kazenski prostor Olimpije, vendar brez uspeha tega italijanskega nogometaša.
66'
  Bukovec zdaj poziva k prenehanju uprabe pirotehničnih sredstev, sicer bo prekinil srečanje.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Palčič. Utrpel ga je Inigo Sarasola Lascurain.
67'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Igor Nenezič.
67'
  Velika gneča v kazenskem prostoru Kopra. Slabo je posredoval Nenezić, do žoge je prišel Šporar, a ga je zaustavil eden od koprskih branilcev.
67'
  Menjava: iz igre Inigo Sarasola Lascurain, v igro Anže Zorc.
68'
  Ob naslednji uporabi eksplozivnega sredstva bo tekma prekinjena.
69'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Kovačevič. Utrpel ga je Dragan Čadikovski.
69'
  Mitja Kovačevič je dobil rumeni karton zaradi grobega prekrška na 35 metrov.
70'
  Menjava: iz igre Dragan Čadikovski, v igro Ivan Brečevič.
72'
  Kanarčki - čeprav niso veliko pri žogi - nadzorujejo srečanje.
72'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Perger. Utrpel ga je Nik Omladič.
73'
  Denis Perger je dobil rumeni karton.
73'
  Menjava: iz igre Nikola Nikezič, v igro Filip Valenčič.
74'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Utrpel ga je Denis Popovič.
75'
  Nenezič je napačno ocenil odboj žoge in ni dosti manjkalo, da bi do nje prišel Šporar in jo potisnil v prazno mrežo. Nenezič je naposled poprvil svojo napako.
76'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Utrpel ga je Daniel Bradaschia.
77'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro William Franklin Vicente.
77'
  Po podaji Bradaschie, je Brečevič z glavo meril mimo gola!
79'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
79'
  Damir Hadžič je dobil rumeni karton.
80'
80'
  GOOOL! Zadel je Ivan Brečevič!
81'
  Ivan Brečevič je dobil rumeni karton.
82'
  Po izvedenem kotu je do strela najprej prišel Čovilo,Šeliga je nekoliko ''zaplaval'' in žoga se je odbila do Brečeviča, ki jo je potisnil v praktično prazno mrežo.
84'
  Pučko je prejel močan udarec. Tekma je prekinjena, saj mu nudijo zdravniško pomoč.
84'
  Srečanje se nadaljuje.
86'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Brečevič. Utrpel ga je Blaž Božič.
86'
  Menjava: iz igre Matej Pučko, v igro Wellington Teixeira Dos Montes.
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
86'
86'
  Iz obrata je s kakšnih 18 metrov v naročje Nenezičla meril Šporar. To ni bil slab poizkus.
87'
88'
  Nik Omladič je dobil rumeni karton.
89'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Damir Hadžič.
89'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Popovič. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
90'
  5 minut sodnikovega nadomestila igralnega časa.
90+1'
  Zdaj spremljamo preskok igro na obeh straneh. Obe ekipi z dolgimi podajami prehajata pred kazenski prostor. Posebej aktivna je Olimpija, ki pa v današnjem slogu ne pride do izrazite priložnosti.
90+2'
  Glede na prikazano očitno ne bo prišlo do spremembe izida. Koprčani še naprej osredotočeno branijo svoja vrata.
90+3'
  Streljal je Filip Valenčič, a mimo vrat.
90+4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Popovič. Utrpel ga je Erik Salkič.
90+4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Popovič. Utrpel ga je Blaž Božič.
90+4'
90+4'
  Luka Koper je dosegla še osmo zmago v tej sezoni. Tokrat je padla Olimpija, ki ni prekinila 25 let trajajočega uroka. Koprčani so zmago dosegli predvsem z disciplinirano in čvrsto igro pred svojim kazenskim prostorom. Olimpija je sicer želela doseči zadetek, vendar jih je točk stala neučinkovitost v napadu ter velika napaka obrambe v 3. minuti.