18. krog |  Nova Gorica, Športni park |  11.11.2012 ob 14.00

0 : 4

Rudar

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Dobrun Žiga (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Lep pozdravljeni iz Gorice, kjer bomo danes spremljali obračun 18. kroga med Gorico in Rudarjem.
0'
  Domače vrtnice so trenutno na šestem mestu, na drugi strani pa Velenjski knapi zasedajo deveto mesto.
0'
  Danes bomo priča že 57 dvoboju teh dveh ekip, obe ekipi sta slavili po 20-krat, 16-krat pa sta se razšli brez zmagovalca.
0'
  Enajsterica Gorice: Simčič, Celcer, Vetrih, Širok, Žigon, Mbida, Praprotnik, Mevlja, Gregorič, Bremec, Jogan.
0'
  Še enajsterica Rudarja: Rozman, Jeseničnik, Stakič, Firer, Rotman, Berko, Podlogar, Jahič, Bratanovič, Klinar, Radujko.
0'
  Obe ekipi sta se na današnjo tekmo prpravljali zelo samozavestni, tako domače vrtnice kot gostujoči knapi so se na zadnji prvenstveni tekmi veselili zmage.
0'
  Gorica je v sredo v Domžalah slavila z minimalno zmago z 0:1 po zaslugi Sandija Bremca.
0'
  Rudar med tednom zaradi tekme Maribora v Evropski ligi ni igral, zato je bilo srečanje prestavljeno datum preložene tekme še ni znan.
0'
  Zato pa je Rudar konec tedna odigral tekmo proti Domžalam in pred domačimi gledalci slavil z minimalnih 1:0, za zmago knapov je zadel Denis Klinar.
0'
  Zadnja medsebojna tekma današnji nasprotnikov se je končala z remijem 2:2. Za knape sta bila uspešna Podlogar ter Bratanovič, za goričane pa Vetrih in Žigon.
0'
  Trener domačih Miran Srebrnič danes ne bo mogel računati na poškodovanega Krisa Jogana ter kaznovanega Taulanta Kadrijo.
0'
  Strategu gostov Alešu Čehu bo danes manjkal že dalj časa odsotni Rusmin Dedič.
0'
  Pravico na današnji tekmi pa bo delil Damir Skomina.
0'
  Obe začetni enajsterici prihajata na razmočeno travnato površino.
0'
0'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jean Mbida Bindzi Ebila. Utrpel ga je Matej Podlogar.
0'
  Streljal je Dragoslav Stakič, a mimo vrat.
1'
  S sredine so prvi krenili nogometaši Rudarja.
1'
  Jeseničnik je izvedel prosti strel, do strela z glavo je prišel Stakič, ki pa je meril mimo vrat Simčiča.
2'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Radujko!
3'
  Do strela od daleč je prišel Radujko, ki je streljal v desni spodnji kot vratarja Simčiča, ki je bil pri tem strelu Radujka brez moči.
6'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Podlogar.
7'
  Na desni strani je sam ostal Bratanovič, ki je imel nekoliko iz strani priložnost za povečanje rezultata, vendar je njegov strel z nogo ubranil Simčič.
8'
  Streljal je Matej Podlogar, a mimo vrat.
9'
  Podobna akcija kot pred nekaj trenutki tokrat je slabo zaključil Podlogar, ki je streljal mimo vrat.
9'
  Gorica ima udarec iz kota.
10'
  Spremljamo zelo dinamično tekmo domači še brez pravih priložnosti, gostje so jih imeli že kar nekaj vendar so izkoristili le eno.
10'
11'
12'
  Lepo preigravanje Žigona v kazenskem prostoru Rudarja. Žigon je prišel do zaključnega strela, vendar je njegov strel s skrajnimi močmi ubranil Rozman.
12'
13'
  Gorica se je otresl uvodnega pritiska Rudarja in sedaj pritiska za izenačenje.
14'
15'
  Rudar ima udarec iz kota.
16'
  GOOOL! Zadel je Sebastjan Berko!
17'
  Podlogar je prišel do odbite žoge po kotu, poslal predložek na glavo Berku, ki je premgal še enkrat več nemočnega Simčiča.
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Praprotnik. Praprotnik je ostal sam na 16-ih metrih, streljal pa je direktno v vratarja Rozmana.
17'
  Jean Mbida Bindzi Ebila je dobil rumeni karton.
19'
  Mbida je zaradi simuliranja v kazenskem prostoru Velenja prejel rumeni karton.
20'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Bremec. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sandi Bremec.
21'
21'
23'
  Hiter protinapad Gorice najprej je do strela prišel Bremec, Rozman je žogo odbil, do drugega strela je prišel Žigon, tokrat je Rozman žogo izbil v kot.
23'
  Pritisk domačih vrtnic, ki delujejo nekoliko utrujeno.
25'
  Brez pravih idej Goričanov na sredini igrišča.
25'
  Streljal je Nejc Praprotnik, a mimo vrat.
27'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jean Mbida Bindzi Ebila. Utrpel ga je Senad Jahič.
31'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dragoslav Stakič. Utrpel ga je Nejc Praprotnik.
31'
  Prosti strel za Gorico iz kakih 20-ih metrov.
32'
  Žigon je zadel enega izmed gostujočih igralcev.
34'
  Bratanovič se je znašel v prepovedanem položaju, vendar Skomina ni zapiskal, domači navijači bučno protestirajo.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matija Širok.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Praprotnik.
38'
  Po dolgem času priložnost za domače do strela je prišel Širok, ki je nastreljal Rozmana, do odbite žoge je prišel Praprotnik vendar je bil njegov strel blokiran.
40'
  Rudar se je nekoliko povlekel na svojo polovico in brez težav nadzoruje srečanje.
40'
  Streljal je Dejan Žigon, a mimo vrat.
41'
42'
  Praprotnik je prodiral po desni strani in podal do Žigona, ki pa je slabo zaključil.
42'
43'
  Streljal je Rajko Rotman, a mimo vrat.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
  Elvis Bratanovič v prepovedanem položaju.
45+1'
45+1'
  Spremljali smo zanimiv prvi polčas. Rudar je prek Radujka hitro prišel do vodstva, vodstvo je kasneje še povišal Berko. Obe ekipi sta imeli kar nekaj lepih priložnosti, nasploh Gorica, vendar je bil vedno na mestu Rozman.
45+1'
  Enajsterici s sodniško trojko se vračata na razmočeno igrišče v Gorici.
45+1'
  V drugem polčasu bodo s sredine igrišča krenili domači nogometaši.
45'
46'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Matija Širok.
48'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič. Utrpel ga je Elvis Bratanovič.
48'
Rdeči karton
  Miha Gregorič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
48'
  Bratanovič je prejel podajo v prazen prostor, navijači so zahtevali off-side, nekaj metrov pred kazenskim prostorom je Gregorič ki je bil zadnji igralec Gorice naredil prekršek nad Bratanovičem in upravičeno prejel rdeči karton.
49'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rotman.
49'
  Rotman je prišel do odbite žoge po slabo izvedenem prostem strelu Rudarja, streljal je natančno vendar zadel prečko.
53'
  Gorica sedaj igra višje in je več pri žogi, vendar je Velenjska obramba zelo strnjena.
55'
  Sedaj domači navijači nasprotujejo vsaki sodniški odločitvi Damirja Sklomine.
57'
  Streljal je Senad Jahič, a mimo vrat.
58'
  Streljal je Uroš Celcer, a mimo vrat.
59'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
59'
  Menjava: iz igre Nejc Praprotnik, v igro Robi Jakovljevič.
60'
60'
61'
  Mevlja je podal Žigonu v prazen prostor, ki se je sam znašel pred vratarjem Rozmanom, vendar je slednji žogo izbil v kot.
61'
62'
  Na tleh je obležal Jahič, vendar bo lahko nadaljeval srečanje.
63'
  Menjava: iz igre Ivan Firer, v igro Leon Črnčič.
64'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Robi Jakovljevič. Utrpel ga je Sebastjan Berko.
67'
67'
67'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Bremec. Utrpel ga je Sebastjan Berko.
68'
  Srečanje se je sedaj popolno umirilo. Kljub igralcu manj ima Gorico več v svoji posesti, Rudar pa mirno nadzoruje tekmo.
69'
  Menjava: iz igre Sandi Bremec, v igro Alen Pavič.
70'
  Streljal je Robi Jakovljevič, a mimo vrat.
71'
  Iz roba kazenskega prostora je do strela prišel Jakovljevič, imel je veliko prostora vseeno pa je streljal preko gola.
71'
73'
  Gostujoči navijači, ki se jih je danes zbralo kakih 50, so prižgali pirotehnično sredstvo.
74'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Utrpel ga je Leon Črnčič.
74'
75'
  Na sredini igrišča jeobležal Miha Mevlja, vendar bo s srečanjem lahko nadaljeval.
77'
77'
  Mbida igra na robu drugega rumenega kartona.
78'
78'
  Menjava: iz igre Matej Podlogar, v igro Branislav Čonka.
80'
  Domači nogometaši brez pravih kako žogo pripeljati v kazenski prostor Rudarja.
80'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
80'
80'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Jan Dornik.
82'
  Na sredini igrišča je Jeseničnik ostal brez športnega obuvala.
84'
  Radujko je na polovici Gorice slabo oddal žogo, protinapad za Gorico...
85'
  ...in izgubljena žoga Mihe Mevlje.
85'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Miha Mevlja.
85'
  Rajko Rotman je dobil rumeni karton.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jan Dornik.
86'
  GOOOL! Zadel je Elvis Bratanovič!
87'
  Bratanovič je preigral celotno obrambo Gorice in rutinirano premagal Simčiča.
87'
  Menjava: iz igre Denis Klinar, v igro Nemanja Stjepanovič.
88'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
89'
  GOOOL! Zadel je Branislav Čonka!
89'
  Širok je obležal na tleh, Bratanovič je nadaljeval z igro ter podal v kazenski prostor, kjer Čonki ni bilo težko zadeti za 0:4.
90'
  Dve minuti je Skomina podaljšal srečanje.
90+1'
  Tekma je že dalj časa odločena, čakamo le kakšen bo končni rezultat.
90+1'
  Zadnjih pet minut je Rudar igral nekolioko bolj napadalno.
90+2'
90+2'
  Visoka zmaga Rudarja v Gorici z 0:4. Sedaj se je Rudar oddaljil od Mure 05 že za osem točk.