18. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  10.11.2012 ob 16.00

Olimpija

5 : 1

Triglav

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Friš Tadej (1. pomoč), Kmetec Radenko (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice in lubitelji nogometa, športen pozdrav iz ŠRC Stožice, kjer bomo spremljali tekmo 18. kroga med Olimpijo in Triglavom.
0'
  Srečanje se bo začelo ob 16. uri. Spremljali pa ga boste lahko tudi preko livestreama na uvodni strani www.prvaliga.si.
0'
  Osredotočimo se na današnje srečanje. Olimpija in Triglav sta se do danes med elito pomerila devetkrat.
0'
  Statistika je premočno na strani ljubljanskega moštva, ki je dobilo sedem srečanj. Enkrat so se na Stožicah zmage veselili Kranjčani, in sicer v zadnjem krogu sezone 10/11. To je bila ključna zmaga Kranjčanov v boju za obstanek med elito.
0'
  Sicer Gorenjci v Stožicah nikoli niso bili nadigrani. Dvakrat so doživeli poraz z 1:0. Enkrat pa so remizirali 0:0.
0'
  Kranjčani so na devetih tekmah proti Olimpiji štirikrat zatresli mrežo. Ljubljančanom je to uspelo 18-krat.
0'
  Strategu Ljubljančanov Razdrhu preglavice dela bolniški list ekipe. Zaradi poškodb bodo odsotni Djermanović, Ivelja, Fink, manjkali bodo tudi Omladič, Delamea Mlinar in Jovič.
0'
  Glavni trener Triglava Brkič danes ne bo računal na Šmita in Severja, vrača pa se Đurkovič.
0'
  V 17. krogu je Olimpija izgubila na gostovanju pri Kopru, medtem ko Triglavani na gostovanje prihajajo na krilih zmage nad Muro 05.
0'
  Olimpija je v tej sezoni enkrat že premagala Triglav. V 9. krogu je v Športnem centru Kranj slavila zmago 3:0.
0'
  Nogometaši so že na zelenici, vsak trenutek pričakujemo začetek srečanja.
0'
1'
  S sredine so začeli Ljubljančani.
2'
  Po pričakovanju je Olimpija takoj pritisnila, vendar zaenkrat Kranjčani nimajo pretiranih težav z branjenjem vrat.
2'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Utrpel ga je Davor Bubanja.
2'
  Olimpija ima udarec iz kota, zanesljivo posredovanje Stojniča pred Zorcem.
4'
  Triglav ima udarec iz kota po prvem konkretnejšem napadu.
4'
  Zolič je iz neposredne bližine streljal z glavo, a je bil Šeliga zmagovalec tega dvoboja. Sicer dober poizkus branilca gostov.
9'
  Po uvodnem naletu Olimpije so moči na igrišču zdaj izenačene. Kranjčani so na sredini zelo igrivi in prihajajo do kazenskega prostora, a jim zmanjka kakovosti za kaj konkretnejšega.
9'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Utrpel ga je Anže Jelar.
10'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
11'
  Trifkovič je dobro videl vtekajočega Šporarja, a je Pelko pravočasno startal iz vrat in preprečil najhuje.
11'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Utrpel ga je Blaž Božič.
12'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojnič. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
13'
  Pelko je stekel iz vrat, misleč, da se bo Stojnič dovolj dobro zagradil na žogi, vendar je iz drugega plana pritekel Nikezič ter zaposlil osamljenega Šporarja. Ta je sprožil, a je eden od Kranjčanov žogi preprečil pot do gola.
13'
  Olimpija ima udarec iz kota.
13'
  Streljal je Aris Zarifovič, a mimo vrat.
15'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Utrpel ga je Jalen Pokorn.
18'
  Po dobrem vtekanju Zorca je žogo preusmeril Stojnič in skoraj premagal svojega vratarja!
18'
  GOOOL! Zadel je Anže Zorc! Kombinatorna akcija Olimpije v kazenskem prostoru. Zorc je najprej sprožil iz prve iz kakšnih 10 metrov, Pelko je njegov strel ubranil, a je mladi Zorc ponovno prišel do strela in zaključil pod prečko!
20'
  Olimpija je v zadnjih minutah močno pritiskala in le vprašanje časa je bilo, kdaj bodo Triglavani pokleknili.
21'
  Smrtna priložnost za Triglav! Božič v protinapadu ni uspel zaustaviti čvrstega Bubanje, ki je lepo videl vtekajočega Đurkoviča. Ta je najprej nakazal strel, a je bil veliki zmagovalec tega dvoboja vratar Šeliga!
21'
  Triglav ima udarec iz kota.
21'
  Mitja Kovačevič je dobil rumeni karton.
25'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Poplatnik. Utrpel ga je Rok Baskera.
25'
  Matej Poplatnik je dobil rumeni karton.
26'
  GOOOL! Zadel je Nikola Nikezič! Velikanska napaka Pelka! Nikezič kot klasični napadalec ni zamudil takšne priložnosti in žogo porinil v prazno mrežo.
28'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Zorc. Utrpel ga je Klemen Šturm.
28'
  Anže Zorc je dobil rumeni karton, saj je pred kazenskim prostorom od zadaj spotaknil prodirajočega Šturma.
29'
  Strel v okvir vrat! Slabo je poizkusil Enis Đurkovič.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Utrpel ga je Rok Baskera.
31'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
33'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Poplatnik. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
34'
  Spremljamo precej odprto srečanje, ki zaenkrat bolj leži Olimpiji, saj je veliko bolj efektivna v samih zaključkih, medtem ko Triglavani težko prihajajo do dobrih strelov.
34'
  Streljal je Erik Salkič, a mimo vrat.
35'
  M. Poplatnik je natančno usmeril žogo v protor, kamor je vtekel Đurkovič, a z levico ni uspel resneje ogroziti Šelige.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enis Đurkovič.
36'
38'
39'
  Loverič je podal v kazenski prostor, kjer je visoko skočil Zarifovič, a je bil za nekaj centimetrov prekratek, sicer bi prav gotovo močno ogrozil gol Pelka.
39'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Utrpel ga je Klemen Šturm.
40'
  Streljal je Edvin Zolič, a preko vrat.
42'
43'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Edvin Zolič. Utrpel ga je Anže Zorc.
43'
  Edvin Zolič je dobil rumeni karton, saj je od zadaj podrl Zorca.
44'
  ENAJSTMETROVKA ZA OLIMPIJO.
44'
  GOOOL! Zadel je Nikola Nikezič!
45+1'
  Nikezič v eno smer, Pelko v drugo in napadalec je dosegel že šesti gol v tej sezoni, s čimer je na prvem mestu lestvice strelcev Olimpije prehitel Šporarja.
45+1'
45+1'
  Olimpija v prvem delu premočna za Triglavane, ki sicer niso igrali zaprto, ampak so poizkušali ogroziti vrata Šelige. S tem so ustvarjali dovolj prostora, ki ga je napdalno usmerjena ekipa Olimpija unovčila s tremi zadetki.
45'
45'
  Menjava: iz igre Petar Stojnič, v igro Dinnyuy Kongnyuy.
46'
  Triglavani so takoj na začetku pritisnili na vrata Olimpije, vendar zopet brez zaključnega strela.
47'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Baskera. Utrpel ga je Jalen Pokorn.
47'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Edvin Zolič. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
49'
  Nekoliko bolj umirjen začetek drugega dela, nobena od ekip ni prevzela pobude. Srečanje večinoma poteka na sredini igrišča.
50'
51'
  V kezenskem prostoru Olimpije je obležal Zarifovič, tekma je prekinjena.
52'
  Srečanje se nadaljuje, z branilcem zeleno-belih je očitno vse v najlepšem redu.
52'
54'
  Jelar je za trenutek zbudil stadion v Stožicah! Meril je s kakšnih 30 metrov in za malo zgrešil vrata Šelige!
56'
  GOOOL! Zadel je Enis Đurkovič! Potegnil je po levi strani in oddal žogo proti sredini in zadel enega od Ljubljančanov, od katerega se je žoga odbila za hrbet Šelige!
58'
  Uf, vroče je na stadionu v Stožicah! Kongnyuy je natančno podal v Đurkoviča, ki je z glavo že premagal Šeligo, a je stranski sodnik dosodil prepovedan položaj!
58'
  Enis Đurkovič v prepovedanem položaju.
59'
  Srečanje se je povsem razživelo, zdaj ena, zdaj druga ekipa prihajata do obetavnih priložnosti pred kazenskim prostorom.
59'
  Menjava: iz igre Tilen Klemenčič, v igro Rok Brajič.
61'
  Strel v okvir vrat! Bomba iz kakšnih 30 metrov! Šeliga je imel precej dela, da je strel ubranil, nato pa Đurkovič ni prišel do ''odbitka''.
61'
  Menjava: iz igre Anže Zorc, v igro Nik Kapun.
62'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Rok Brajič.
64'
  Triglav ima prosti strel na dobrih 20 metrih! Prekršek je storil Blaž Božič. Utrpel ga je Enis Đurkovič.
65'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Anže Jelar.
66'
  V okvir vrat je s prostega strela meril Đurkovič, a je Šeliga zanesljivo posredoval.
67'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
68'
  Vsi nogmetaši Triglava na polovici Olimpije. Varovanci Siniše Brkiča se na vse pretege trudijo doseči zadetek.
69'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Filip Valenčič.
70'
  GOOOL! Zadel je Anej Lovrečič! Sam si je ustvaril priložnost pred kazenskim prostorom. Najprej je nakazal strel in ukanil enega od nogometašev Triglava, nato pa z levico natančno usmeril žogo za hrbet Pelka.
71'
72'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Anže Jelar.
75'
  Srečanje je prekinjeno. Baskera potrebuje pomoč zdravnika.
78'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jalen Pokorn. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
78'
  Menjava: iz igre Rok Baskera, v igro 17-letni Kenan Bajrič, ki je v Olimpijo prišel iz Interblocka.
79'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
79'
  Menjava: iz igre Davor Bubanja, v igro Aleš Poplatnik.
82'
85'
  Tempo igre je razumljivo padel, saj je praktično vse odločeno. Olimpija še naprej s polnim izkupičkom na domačem igrišču odkar moštvo vodi Andrej Razdrh.
85'
  Strel v okvir vrat! Dober poizkus A. Poplatnika, vendar je Šeliga vnovič posredoval brez težav.
87'
  GOOOL! Zadel je Filip Valenčič! Izjemen gol Valenčiča, ki se je za strel odločil z dobrih 20 metrov, neubranljivo v levi spodnji kot Pelka, ki ga je strel povsem presenetil.
88'
  Streljal je Klemen Šturm, a mimo vrat.
89'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Roškar. Utrpel ga je Filip Valenčič.
89'
Rdeči karton
  Marko Roškar dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča, saj je kot zadnji igralec obrambe podrl Valenčiča.