20. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  25.11.2012 ob 16.00

Rudar

0 : 1

Olimpija

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 4

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogmeta, lep pozdrav s Stadiona ob jezeru, kjer bomo spremljali obračun 20. kroga med Rudarjem iz Velenja in Olimpijo.
0'
  Rudar se trenutno nahaja na predzadnjem mestu (tekma manj), medtem ko je Olimpija tik pod vrhom prvenstvene lestvice.
0'
  To bo srečanje najboljšega in najslabšega napada lige (če zanemarimo dejstvo, da je Olimpija odigrala dve tekmi več od Maribora).
0'
  To bo sicer tretji medsebojni prvenstveni obračun Rudarja in Olimpije v tej sezoni.
0'
  Do danes je zmago dvakrat slavila Olimpija. V 2. krogu v Velenju s kar 5:0, v 11. krogu v Stožicah pa z 2:1. To je bila peta zaporedna zmaga Olimpije pod vodstvom glavnega trenerja Razdrha.
0'
  Rudar je v vlogu gostitelja precej konkurenčnejši tekmec. Če upoštevamo le domače tekme, je peta ekipa prvenstva.
0'
  Vendar gre rudarjem zadnji fakt le deloma na roko, saj je Olimpija v Velenju tradicionalno zelo uspešna. Na sedmih tekmah v Velenju je vknjižila 5 zmag in 2 remija.
0'
  Rudar torej zeleno-belih od povratka v elito na domačih tekmah še ni premagal.
0'
  Prva enajsterica Rudarja: Rozman, Bubalović, Jeseničnik, Stakić, Jahič, Radujko, Rotman, Črnčič, Rošer, Klinar, Bratanovič.
0'
  Še prva postava Olimpije: Džafić, Fink, Zarifović, Delamea Mlinar, Salkič, Lovrečič, Trifković, Omladič, Valenčič, Nikezič, Šporar.
0'
  Velja omeniti, da bo Rudar danes odigral predzadnjo tekmo pred domačim občinstvom v letu 2012. Če bodo razmere omogočale, bodo knapi zaostalo tekmo 17. kroga z Mariborom odigrali 9. decembra.
0'
  To je zadnja prvenstvena tekma Olimpije v gosteh v tej sezoni. Pred zimskim preomorm jo čaka le še en obračun v Stožicah, kamor v 21. krogu prihaja Gorica.
0'
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Klinar.
2'
  Takoj na začetku srečanja izjemna priložnost za Rudar. Bratanovič je pred kazenskim prostorom lepo našel vtekajočega Klinarja, ki je z 12 metrov meril naravnost v Džafiča!
3'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Nik Omladič.
4'
  Rotman je zapravil še en obetaven polprotinapad. Na levi strani se mu je odkrival Črnčič, vendar je Delamea M. prestregel v zadnjem trenutku.
5'
  Olimpija ima udarec iz kota.
6'
  Radujko, nekdanjih vezist Olimpije, leži na tleh, zato je srečanje za nekaj trenutkov prekinjeno.
6'
  Tekma se nadaljuje.
9'
  Spet obetaven polprotinapad Rudarja, ki preko Radujka hitro prenese žogo iz obrambe v napad, vendar zdaj že drugič zaporedoma nenatančna zadnja podaja Bratanoviču, ki ne pride do zaključka.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
10'
  Nevarna priložnost za Olimpijo! Po podaji Valenčiča je iz kazenskega prostora močno sprožil Šporar, Rozman je strel ubranil, a se je žoga od Nikeziča, ki je še enkrat meril v vratarja!
12'
  Zdaj je Džafič stekel iz vrat in v zadnjem trenutku posredoval pred Klinarjem...
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Jeseničnik.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Črnčič. Džafič je le ogrel dlani...
14'
  Streljal je Senad Jahič, a mimo vrat.
14'
  Iz 25 metrov je streljal Klinar, a za las mimo vrat. Džafič je bil sicer na žogi.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Nik Omladič. Prekršek Olimpiji na 25 metrih. Za strel se pripravljata Lovrečič in Omladič.
17'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
17'
18'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Senad Jahič.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Filip Valenčič, a naravnost v vratarja Rozmana.
21'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dragoslav Stakič. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
21'
  V prvi polovici prvega polčasa smo spremljali precej izenačeno srečanje, nekaj več pobude so imeli na začetku Velenjčani, zdaj pa je Olimpija tista, ki več napada.
23'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je na 25 metrih storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Nik Omladič.
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Nikezič.
26'
  Izjemna priložnost za Olimpijo! Omladič, nekdanji nogometaš Rudarja, je močno sprožil v Rozmana, ki je žogo odbil. ''Odpadek'' je pobral Nikezič, a je se je Rozman zopet izkazal!
26'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dragoslav Stakič. Utrpel ga je Nik Omladič.
28'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
29'
  Rudar ima udarec iz kota.
31'
  Jeseničnik je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je ''zaplaval'' Džafič, a knapi niso izkoristili njegove napake.
31'
32'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Christian Bubalovič. Utrpel ga je Aris Zarifovič.
34'
  Zdaj velika napaka Zarifovića, ki je oddal žogo natančno na nogo Rotmana, ta je lepo zaposlil Črnčiča, a je v zadnjem trenutku iz vrat stekel Džafič!
34'
34'
  Še pred kotom je Nikezič s kakšnih 25 metrov zatresel prečko! To je bil močan in natančen strel, saj je Rozman žogo le pospremil s pogledom!
36'
  Močan strel Valenčiča po podaji Nikeziča, a precej mimo vrat!
38'
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Črnčič, to je bil obetaven poizkus z glavo, vendar s premalo moči, da bi lahko presenetil Džafiča.
41'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Matic Fink.
42'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Aleš Jeseničnik.
42'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Elvis Bratanovič.
42'
  Matic Fink je dobil rumeni karton zaradi grobega prekrška nad Bratanovičem.
44'
  Antonio Delamea Mlinar je dobil rumeni karton zaradi ugovarjanja glavnemu sodniku Mertiku.
45'
  Minuta sodnikovega nadomestila igralnega časa.
45'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Uroš Rošer.
45'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Senad Jahič.
45+1'
45+1'
  V prvem polčasu smo spremljali precej izenačeno srečanje. Olimpija je sicer imela nekaj več od igre na sredini igrišča, a si je Rudar priigral kar nekaj nevarnih priložnosti predvsem iz polprotinapadov. Na drugi strani je Olimpija preko Nikeziča zatresla prečko in še vsaj dvakrat nevarno ogrozila nasprotnikovo mrežo, zaradi česar se lahko nadejamo zanimivega srečanja.
45'
45'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Rajko Rotman.
46'
  GOOOL! Zadel je Andraž Šporar! Izjemen zadetek mladega Šporarja, ki je iznenada sprožil z dobrih 25 metrov! Rozman se je žoge sicer dotaknil, a je bila žoga prehitra, da bi lahko uspešno posredoval!
50'
51'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
51'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Aleš Jeseničnik.
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rotman, Džafič ni imel pretiranega dela.
54'
  Srečanje se je povsem umirilo. Rudar že nekaj časa drži žogo v posesti, vendar mi ne uspe prebiti vrst Olimpije.
54'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
55'
  Senad Jahič je dobil rumeni karton zaradi grobega prekrška.
56'
  Olimpija ima udarec iz kota po samostojnem slalomu ga je priboril Valenčič.
58'
59'
  Streljal je Nikola Nikezič, a v visokem lobu preko vrat!
60'
  Strel v okvir vrat Klinarja, ki je poizkusil s kakšnih 30 metrov. Džafič je imel nekaj težav, da ej strel ubranil.
61'
  Menjava: iz igre Elvis Bratanovič, v igro Matej Podlogar.
61'
  Menjava: iz igre Uroš Rošer, v igro Ivan Firer.
61'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je na 18 metrih storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Filip Valenčič.
62'
62'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton za prejšnji prekršek nad nekdanjim soigralcem Valenčičem.
63'
  Streljal je Filip Valenčič, a mimo vrat.
63'
64'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je poizkusil Antonio Delamea Mlinar. Rozman na mestu.
65'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Leon Črnčič.
66'
  Streljal je Ivan Firer, a z glavo preko vrat.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Dragoslav Stakič.
69'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Matic Fink je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
69'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro William Franklin Vicente.
71'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Rok Baskera.
73'
  S to potezo je Andrej Razdrh nekoliko spremenil taktiko. Po izključenem Finku, zdaj v napadu le Nikezič (Olimpija v formaciji 4-4-1). Zanimivo bo videti, kako se bodo na to odzvali varovanci Aleša Čeha.
77'
  Olimpija se je razumljivo postavila nekoliko bolj na sredino igrišča. Ljubljančani niso več tako napadalni, zato več pri žogi nogometaši Rudarja, ki pa jim manjka nekaj kakovosti na sredini igrišča.
78'
  Senad Jahič v prepovedanem položaju.
78'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
80'
  Streljal je Leon Črnčič, a mimo vrat.
80'
81'
81'
  Streljal je Matej Podlogar, a mimo vrat.
82'
  Dve izjemni priložnosti Rudarja za izenačenje! Najprej je Črnčič po natančni podaji Jeseničnika z leve strani, za las zgrešil vrata, nato pa je podlogar z glavo meril kak meter preko gola.
82'
  Menjava: iz igre Leon Črnčič, v igro Branislav Čonka.
83'
  Streljal je Matej Podlogar, a za las mimo vrat! Podlogar je bil morebiti celo v prepovedanem položaju!
83'
  Menjava: iz igre Nikola Nikezič, v igro Marko Nunič.
87'
  V zadnjih nekaj minutah so Velenjčali močno pritisnili na vrata Olimpije, ki je nekajkrat precej zatrepetala! Varovanci Čeha še naprej pritiskajo!
87'
  Strel v okvir vrat! Iz neposredne bližine je poizkusil Firer, a je slabo zadel žogo!
87'
88'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je William Franklin Vicente.
89'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Aleš Jeseničnik.
90'
90'
  Štiri minute sodniškega dodatka!
90'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Rok Baskera.
90+1'
  Olimpija je zdaj nevtralizirala moči na igrišču in počasi napada za zvišanje vodstva.