22. krog |  Nova Gorica, Športni park |  02.03.2013 ob 14.00

0 : 0

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Prelog Gorazd (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Lepo pozdravljeni iz Nove Gorice.
0'
  S tekmo med Gorico in Celjem se začenja spomladanski del sezone.
0'
  V športnem parku v Novi Gorici bomo v 22.krogu spremljali obračun med sedmo Gorico in petim Celjem.
0'
  Po nepopolnem 21. krogu so Celjani 5. in imajo 29 točk, Goričani pa zasedajo 7. mesto in imajo 23 točk.
0'
  Obe ekipi sta v zimskem prestopnem roku doživeli nekaj sprememb.
0'
  Ekipo Gorice so okrepili Jani Šturm (Brda), Klemen Jerkič (Adria) in Saša Aleksander Živec, ki je prišel na posodo iz Domžal. Odšli so Matej Mlakar (Bilje), Aleksandar Mandič (Tolmin) in Kris Jogan (Rijeka).
0'
  Celjani so doživeli še več kadrovskih sprememb. Na trenerskem mestu je Marjana Pušnika, ki je odšel na Japonsko, zamenjal Miloš Rus. Odšli so Marko Toumas Kolsi, ki se je vrnil na Finsko, Matej Rapnik, ki je odšel na Tajsko, klub pa so zapusili še Nikola Ivanovič, Liridon Fazilu, Urban Žohar in Gorazd But, ki je do konca sezono odšel na posojo v Rogaško Slatino.
0'
  Ekipi sta do zdaj odigrali 72 medsebojnih tekem. 28-krat so zmagali Goričani, 22-krat Celjani, 21-krat pa je bil izid neodločen.
0'
  V Novo Gorici, so modro-beli uspešnejši, saj so 19 od 37-ih tekem. Celjani so na Goriškem zmagali zgolj sedemkrat, medtem ko je bil rezultat neodločenm enajstkrat.
0'
  V letošnji sezoni sta se ekipi srečali že dvakrat, obakrat pa je bil rezultat neodločen. V Gorici je bilo 1:1, medtem ko v Celju gledalci niso videli gola.
0'
  Liga se po novem imenuje Prva liga Telekom, z naslednjim krogom pa bosta vsako kolo na sporedu dve tekmi v neposrednem prenosu. Eno tekmo bo v vsakem krogu prenašala nacionalna televizija, eno pa Planet TV.
0'
  Vse je pripravljeno za začetek prvo tekme spomladanskega dela sezone.
0'
1'
  Prvi so sredine igrišča začeli Goričani.
1'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Žurej. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
2'
  Andraž Žurej je dobil rumeni karton.
2'
  Grob prekršek Žureja nad Ndiayem, ki je obležal na tleh.
3'
  Goriški nogometaš je potreboval zdravniško pomoč.
4'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
4'
  Celje ima udarec iz kota.
5'
  Prvi napad Celjanov...
5'
  ...podajo Korošca je ujel domači vratar Simčič.
6'
  Jani Šturm v prepovedanem položaju.
8'
  Zaenkrat so Celjani več pri žogi.
10'
  Prekršek je utrpel Saša Aleksander Živec .
11'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
11'
  Prosti strel za Gorico s 30-ih metrov.
11'
  Blaž Vrhovec je dobil rumeni karton.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon.
12'
  Streljal je Welle Ndiaye, a mimo vrat.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde.
14'
  Tekma se je razživela. Po izjemni priložnosti za Goričane iz prostega strela, na drugi strani odličen strel Bajdeta.
14'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Matija Širok.
15'
  Streljal je Alen Jogan, a mimo vrat.
15'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
16'
  Morebitna igra Celjanov v svojem kazenskem prostoru.
16'
  Ugovarjanje Mevlje...
17'
  Miha Mevlja je dobil rumeni karton.
17'
19'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
19'
Rdeči karton
  Welle Ndiaye dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
20'
21'
  Vrhovec je močno krvavel iz nosu, vendar se sedaj vrača na igrišče.
21'
23'
  Goričani kljub igralcu manj Goričani igrajo bolje in vseskozi napadajo.
23'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jani Šturm.
25'
  Ndiaye, ki je bil izključen pred nekaj trenutki, je bil zadnji strelec Gorice proti Celju. Goričani so do zdaj zabili natančno 100 golov.
25'
  Srdić Alexander v prepovedanem položaju.
28'
  Streljal je Benjamin Verbič, a mimo vrat.
28'
  Celje ima prosti strel. Amedej Vetrih je igral z roko.
29'
  Streljal je Matija Širok, a mimo vrat.
30'
  Predložek Gobca je zletel mimo gola.
31'
  Tempo je nekoliko padel.
31'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Utrpel ga je Srdić Alexander.
32'
  Pobudo počasi prevzemajo Celjani.
32'
33'
  Simčič je ujel predložek Celjanov pred svoj kazenski prostor.
34'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih. Utrpel ga je Jani Šturm.
34'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Miha Mevlja.
34'
  Miha Zajc je dobil rumeni karton.
35'
  Predložek v kazesnki prostor Celja. kotnik lovi žogo.
36'
  Streljal je Srdić Alexander, a mimo vrat.
37'
  Lepa priložnost po 20.-ih minutah zatišja. Srdić je nevarno ustrelil, toda žoga je za las zletela mimo gola.
38'
  Andraž Žurej v prepovedanem položaju.
38'
  Žurej je po sodnikovem pisku ustrelil proti golu, burna reakcija domače publike, toda brez rumenega kartona za celjskega nogometaša.
40'
  Obeta se menjava pri Celjanih.
41'
42'
  Zajc je prišel do žoge v kazenskem prostoru Gorice, potem ko so bili goriški branilci zelo neodločni.
42'
42'
  Menjava: iz igre Andraž Žurej, v igro Stefan Cebara.
43'
  Rus je Žureja potegnil iz igre potem ko je napadalec Celjanov že imel rumeni karton, a bil ob strelu po sodnikovem pisku na robu drugega rumenega kartona.
44'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jani Šturm. Utrpel ga je Marko Krajcer.
45'
Podaljšek
  Dve minuti sodnikovega podaljška.
45+1'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
45+1'
45+1'
  Obe ekipi prihajata nazaj na igrišče.
45'
45'
  Drugi polčas so s sredine začeli Celjani.
45'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Jani Šturm.
46'
47'
48'
48'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Jani Šturm.
53'
  Lepa akcija Celjanov. Srdić podaja pred goriška vrata...
53'
  Streljal je Stefan Cebara, a mimo vrat.
55'
  Najlepša priložnost na tekmi zaenkrat!!!
58'
58'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon. Utrpel ga je Gregor Bajde.
59'
  Podaja Verbiča iz prostega strela, domači izbijajo žogo.
59'
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Benjamin Verbič.
61'
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Stefan Cebara.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sebastjan Gobec.
66'
  Izjemna priložnost za Celjane. Cebara se je znašel sam pred Simčičem, toda v dvoboju iz oči v oči je bil Simčič na pravem mestu.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc.
68'
  Izjemna podaja Celcerja proti Žigonu, ki ob Gobcu ni uspel ustreliti proti vratom.
69'
  Streljal je Gregorja Bajdeta, ki je zadel vratnico
70'
  Sumljiva situacija v celjskem kazenskem prostoru. Ob Krajcerju je padel Žigon, toda brez 11-metrovke.
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Saša Aleksander Živec.
74'
  Menjava pri domačih. Praprotnik menja Šturma.
74'
  Gorica ima udarec iz kota.
75'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Srdić Alexander. Utrpel ga je Matija Širok.
75'
  Menjava: iz igre Benjamin Verbič, v igro Nejc Plesec.
76'
  Streljal je Amedej Vetrih, a mimo vrat.
76'
  Podaja iz prostega strela in nato strel Vetriha z glavo za las mimo desne vratnice.
77'
77'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
78'
  Amedej Vetrih je dobil rumeni karton.
78'
  Stefan Cebara v prepovedanem položaju.
79'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Dejan Žigon.
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Uroš Celcer.
80'
  Izjemen strel Celcerja, in fantastična obramba Kotnika.
80'
80'
80'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Jean Mbida Bindzi Ebila.
81'
83'
  Menjava: iz igre Amedej Vetrih, v igro Taulant Kadrija.
83'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Plesec. Utrpel ga je Miha Mevlja.
83'
  Nejc Plesec je dobil rumeni karton.
84'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Srdić Alexander. Utrpel ga je Taulant Kadrija.
87'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih. Utrpel ga je Taulant Kadrija.